CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hubert Hurkacz

Wygrał Hubert mecz na styku z trzema tb i każdy na styku, bronił piłek meczowych w drugim i trzecim secie.
Meczu nie widziałem (małżonka śledziła i mówi, że HH po meczu wyglądał jakby przepraszał Kokinakisa, że wygrał), ale z tych dostępnych skrótów i relacji połowicy wiem, że oprócz dramaturgii było widowiskowo i bardziej zdecydowanie grał.
Ale teraz pewnie rozmięknie i rozjedzie go jakiś kelner zanim dopcha się do QF.
Czekam na mecz - Alcaraz-Sinner
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Hubert Hurkacz

Jak dla mnie to grał tradycyjnie już bez jaj ...
Ale wygrał, z tego jest rozliczany, gra dalej.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Hubert Hurkacz

Najlepszy moment meczu Huberta z Kokkinakisem?

Piąty meczbol dla Australijczyka, który posyła drugi (!) serwis z prędkością 126 mph (lekko ponad 200 kmh) a Hubi strzela z tego winnera backhandowego. Kokkinakisowi tylko szczęka z wrażenia opadła…:D.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
kefas
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 8 sie 2019, 08:58

Re: Hubert Hurkacz

Oglądałem i moje wrażenie jest takie, że to nie Hubert wygrał ten mecz, ale Kokkinakis przegrał. Hubert w swoim stylu - pasywnie, jakoś tak bez wyrazu. Hubert nie bronił wcale jakoś tych meczboli, po prostu przebijał i liczył na to, że przeciwnik się wysypie i akurat tu się wysypywał, ale równie dobrze Hubert mógł to przegrać. Nie było widać tu inicjatywy. A return o którym wspomina Art to klasyfikowałbym jako po prostu fuks. No weszło, szczena opadła też Hubertowi, nie spodziewał się ani takiego serwisu, ani że tak zreturnuje, po prostu chłop walnął petardę która się na rakietę Hubertowi nadziała akurat i wyszło jak wyszło. Wygrał przegrany mecz i oby w następnych rundach było tylko lepiej.
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 782
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Hubert Hurkacz

Vivid pisze: 26 mar 2023, 10:44 Jak dla mnie to grał tradycyjnie już bez jaj ...
Po przeczytaniu Twojej oceny...
wygrałem na 2 dobre piwka. :::gd:::

https://www.efortuna.pl/ticketdetail?id ... &source=SB
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Hubert Hurkacz

Cóż, jak to mawiają - nowe jaja potrzebne od zaraz ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hubert Hurkacz

Vivid pisze: 28 mar 2023, 16:10 Cóż, jak to mawiają - nowe jaja potrzebne od zaraz ...
Owszem, przydało by się trochę czegoś. Wypunktował go Dżej Dżej Wolf - misiaczek puszysty, który potrzebuje porady dietetyka.
Tak określiła tego gracza moja połowica po obejrzeniu jego spotkania z Francuzem w pierwszej rundzie. Tylko fragmentami śledziłem ten mecz,
z przebiegu uznałem, że HH zaplanował rzymskie wakacje ;-)
sylwiaowca89
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 21 maja 2023, 20:16

Re: Hubert Hurkacz

FH Huberta jest taki „głaskany”, że szlag trafia. W sumie, to nie trafia i w tym problem. Rzymskie wakacje sobie zgotował obawiam się, że w Paryżu tez tylko zwiedzanie…
Don’t rush anything. Good people end up with good people…
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hubert Hurkacz

Ależ on potrafi się dekoncentrować i za chwilę przyspieszać. Przegrał chyba 5 gemów z rzędu teraz z Coricem w Cincinnati w pierwszym secie a w drugim włączył turbo i ma znowu 5-2. Powinni mu zagrozić przypalaniem gorącym żelazem po przegranym meczu, to może by tak nie odpuszczał.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Hubert Hurkacz

Wczoraj miałem chwilę i popatrzyłem na mecz z Cipasem. HuHu luźniutko, jaja znalazł? :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hubert Hurkacz

Jest szansa na atrakcyjny mecz dzisiaj, bo i Alcaraz i Hurkacz należą do najbardziej widowiskowo grających obecnie w tourze. W drugiej połówce Djoko ze Zveriewem. Ciekawe czy ktoś zagra taktycznie, żeby nie spotkać się przed Nowym Jorkiem.
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hubert Hurkacz

A tymczasem Hubert zaliczył wygrany tysięcznik w Szanghaju! Finałowy mecz z Rubliowem bardzo wyrównany, na styk, decydowały pojedyńcze punkty w każdym gemie, który nie był wygrany serwisem. Rubliow po raz kolejny w moim odczuciu pokazał, że jest dobry do omłotu z końcowej a słaby w półkorcie. Jak trzeba zagrać jakiś stopwolej albo skasować minięcie dostawiając rakietę pod nogi, to jest bezradny i psuje. Hubert wybronił się dobrym serwisem, w wymianach był słabszy.
PS
Na trybunach kamery pokazywały Federera. Jakoś tak szybko zrobił się tatuśkowaty od kiedy nie gra :-)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Hubert Hurkacz

No, no, brawo Hubi! Coś tam czasami da radę ugrać :::gd:::
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Hubert Hurkacz

O ile się nie mylę, to Hurkacz zaserwował w tiebreaku trzeciego seta 4 asy. Gdyby nie to, oj, ciężko by było. Duży sukces!
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hubert Hurkacz

Przy okazji tej wygranej ciekawy artykuł na hiszpańskim portalu tenisowym o wygrywających turnieje Masters 1000. Zwracają uwagę, że w ostatnich 20 latach trudno było wyrwać taki tytuł wielkiej trójce+Murray. Nawet tacy gracze, którzy wyrywali szlemy jak Wawrinka, Thiem czy del Potro mają raptem po jednym tytule Masters 1000. Teraz ten tytuł stał się bardziej dostępny i grono zdobywców się powiększa, ale zdobycie go więcej niż raz uważają za duży sukces. A zapomnieli chyba o Zwieriewie, Medwiedewie, którzy mają więcej niż jeden taki tytuł. Dla Hurkacza ten tytuł niewątpliwie cenny.
sagitt
Początkujący
Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 14 sie 2018, 13:45

Re: Hubert Hurkacz

Pokazówka pokazówką ale przegrać z z samymi ruskami w składzie to hańba. Żadnej ambicji , paniusia to samo .
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hubert Hurkacz

Niestety wraca Hubert bez koncentracji i woli walki. Zmienił fryzurę. Ale nie można powiedzieć, że zmienił styl na ten stary niedobry czyli bez jaj. Trochę jaj było jednak oddajmy sprawiedliwie, że Humbert był niesamowicie skoncentrowany, konsekwentny i zdeterminowany ( jeszcze sto przymiotników opisujących taką osobowość na korcie, która chce wygrać) i wszystkie najbardziej wydumane kombinacje mu wchodziły, grał skutecznie serwisem i nie odpuścił ani na sekundę. W sumie mecz wyrównany, gdzie przy większej dozie szczęścia Hurkacza (lub mniejszej determinacji Francuza) mogło by dojść do loteryjnych tiebraeków i zupełnie innego rozstrzygnięcia. Mam nadzieję, że lekcja odrobiona, bo nie ukrywajmy stać go na poważne tytuły w tenisie. To oczywiście półfinał w Marsylii - tutułu Hubert nie obroni.

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”