Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hubert Hurkacz

Muszą mu wmówić przed kolejnym meczem że gra w US i będzie dobrze rotfl
A poważnie to potrzebuje chyba bardzo dobrego specjalisty od głowy. I kogoś kto popracuje też nad jego mową ciała, bo moim zdaniem to on swoim zachowaniem na korcie daje od razu przeciwnikowi +10 pewności
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Hubert Hurkacz

htb pisze: 15 cze 2021, 16:37 Muszą mu wmówić przed kolejnym meczem że gra w US i będzie dobrze rotfl
A poważnie to potrzebuje chyba bardzo dobrego specjalisty od głowy. I kogoś kto popracuje też nad jego mową ciała, bo moim zdaniem to on swoim zachowaniem na korcie daje od razu przeciwnikowi +10 pewności
:::gd:::
Artlight pisze: 15 cze 2021, 16:03 Przegrał nie byle z kim, zgoda, ale w całokształcie nie wygląda to najlepiej. Eufemistycznie to ujmując
W dyplomacji kolega karierę by zrobił rotfl
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Tennisowy
Orator
Orator
Posty: 563
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:43

Re: Hubert Hurkacz

Nie wiem czy akurat to dotyczy Hurkacza, ale wielu młodych tenisistow i tenisitek koncentruje się praktycznie na jednym typie nawierzchni a na innych turniejach "nie mają priorytetów".
Szkoda, bo jednak kiedyś dobry solidny zawodnik miał ambicje i cele w każdej części sezonu.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Hubert Hurkacz

Tennisowy pisze: 17 cze 2021, 14:21 Nie wiem czy akurat to dotyczy Hurkacza, ale wielu młodych tenisistow i tenisitek koncentruje się praktycznie na jednym typie nawierzchni a na innych turniejach "nie mają priorytetów".
Szkoda, bo jednak kiedyś dobry solidny zawodnik miał ambicje i cele w każdej części sezonu.
Nie no, w latach 90-tych też była specjalizacja, Thomas Muster, mistrz RG i były nr 1 na Wimbledon czasem nawet nie przyjeżdżał, paru dobrych hiszpańskich "ziemniaków" też sezon trawiasty ignorowało lub traktowało z niskim priorytetem. To unifikacja nawierzchni sprawiła, że tak się przyzwyczailiśmy do tego, że wszyscy są dobrzy wszędzie.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Tadek 11
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 203
Rejestracja: 26 sie 2018, 14:33

Re: Hubert Hurkacz

To prawda że różnice pomiędzy nawierzchniami są coraz mniejsze , ale jednak są , i przy tak wyśrubowanych walorach technicznych graczy liczą a się szczegóły , prawie jak dyspozycja danego dnia i przewagę tu uzyskują przeważnie gracze doświadczeni. I teraz trawa kto ma największe preferencje Waszym zdaniem ?
Lepiej być głupim z nadzieją niż beznadziejnie mądrym
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Hubert Hurkacz

Tadek 11 pisze: 17 cze 2021, 17:30 I teraz trawa kto ma największe preferencje Waszym zdaniem ?
Ja, na ten przykład, nie rozumiem pytania.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Hubert Hurkacz

Gary pisze: 17 cze 2021, 14:40
Tennisowy pisze: 17 cze 2021, 14:21 Nie wiem czy akurat to dotyczy Hurkacza, ale wielu młodych tenisistow i tenisitek koncentruje się praktycznie na jednym typie nawierzchni a na innych turniejach "nie mają priorytetów".
Szkoda, bo jednak kiedyś dobry solidny zawodnik miał ambicje i cele w każdej części sezonu.
Nie no, w latach 90-tych też była specjalizacja, Thomas Muster, mistrz RG i były nr 1 na Wimbledon czasem nawet nie przyjeżdżał, paru dobrych hiszpańskich "ziemniaków" też sezon trawiasty ignorowało lub traktowało z niskim priorytetem. To unifikacja nawierzchni sprawiła, że tak się przyzwyczailiśmy do tego, że wszyscy są dobrzy wszędzie.
Muster to był niezły dzik na mączce. Dziś oczywiście mówisz "mączka", myślisz "Nadal", ale był taki okres kiedy królem tej nawierzchni był właśnie Austriak. Mega ciekawa postać. Myślę, że kiedyś trzeba ją będzie przybliżyć młodszym forumowiczom.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Hubert Hurkacz

Artlight pisze: 17 cze 2021, 19:36
Gary pisze: 17 cze 2021, 14:40
Tennisowy pisze: 17 cze 2021, 14:21 Nie wiem czy akurat to dotyczy Hurkacza, ale wielu młodych tenisistow i tenisitek koncentruje się praktycznie na jednym typie nawierzchni a na innych turniejach "nie mają priorytetów".
Szkoda, bo jednak kiedyś dobry solidny zawodnik miał ambicje i cele w każdej części sezonu.
Nie no, w latach 90-tych też była specjalizacja, Thomas Muster, mistrz RG i były nr 1 na Wimbledon czasem nawet nie przyjeżdżał, paru dobrych hiszpańskich "ziemniaków" też sezon trawiasty ignorowało lub traktowało z niskim priorytetem. To unifikacja nawierzchni sprawiła, że tak się przyzwyczailiśmy do tego, że wszyscy są dobrzy wszędzie.
Muster to był niezły dzik na mączce. Dziś oczywiście mówisz "mączka", myślisz "Nadal", ale był taki okres kiedy królem tej nawierzchni był właśnie Austriak. Mega ciekawa postać. Myślę, że kiedyś trzeba ją będzie przybliżyć młodszym forumowiczom.
Taki Herman Maier tenisa. Ciężki wypadek, groziło mu kalectwo, ogarnął i po powrocie wygrał dwa RG, o ile pamiętam (bo ja, qrde mol, niestety nie jestem „młodszym forumowiczem” 🤬🤬).
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Hubert Hurkacz

Marcin_L pisze: 17 cze 2021, 19:40
Artlight pisze: 17 cze 2021, 19:36
Gary pisze: 17 cze 2021, 14:40
Tennisowy pisze: 17 cze 2021, 14:21 Nie wiem czy akurat to dotyczy Hurkacza, ale wielu młodych tenisistow i tenisitek koncentruje się praktycznie na jednym typie nawierzchni a na innych turniejach "nie mają priorytetów".
Szkoda, bo jednak kiedyś dobry solidny zawodnik miał ambicje i cele w każdej części sezonu.
Nie no, w latach 90-tych też była specjalizacja, Thomas Muster, mistrz RG i były nr 1 na Wimbledon czasem nawet nie przyjeżdżał, paru dobrych hiszpańskich "ziemniaków" też sezon trawiasty ignorowało lub traktowało z niskim priorytetem. To unifikacja nawierzchni sprawiła, że tak się przyzwyczailiśmy do tego, że wszyscy są dobrzy wszędzie.
Muster to był niezły dzik na mączce. Dziś oczywiście mówisz "mączka", myślisz "Nadal", ale był taki okres kiedy królem tej nawierzchni był właśnie Austriak. Mega ciekawa postać. Myślę, że kiedyś trzeba ją będzie przybliżyć młodszym forumowiczom.
Taki Herman Maier tenisa. Ciężki wypadek, groziło mu kalectwo, ogarnął i po powrocie wygrał dwa RG, o ile pamiętam (bo ja, qrde mol, niestety nie jestem „młodszym forumowiczem” 🤬🤬).
Wygrał tylko jedno RG, reszta się zgadza.
Marcin_L pisze: 17 cze 2021, 19:28
Tadek 11 pisze: 17 cze 2021, 17:30 I teraz trawa kto ma największe preferencje Waszym zdaniem ?
Ja, na ten przykład, nie rozumiem pytania.
Chyba chodzi o to, kto z nas preferuje jaranie trawy. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Hubert Hurkacz

Marcin_L pisze: 17 cze 2021, 19:40
Artlight pisze: 17 cze 2021, 19:36
Gary pisze: 17 cze 2021, 14:40
Tennisowy pisze: 17 cze 2021, 14:21 Nie wiem czy akurat to dotyczy Hurkacza, ale wielu młodych tenisistow i tenisitek koncentruje się praktycznie na jednym typie nawierzchni a na innych turniejach "nie mają priorytetów".
Szkoda, bo jednak kiedyś dobry solidny zawodnik miał ambicje i cele w każdej części sezonu.
Nie no, w latach 90-tych też była specjalizacja, Thomas Muster, mistrz RG i były nr 1 na Wimbledon czasem nawet nie przyjeżdżał, paru dobrych hiszpańskich "ziemniaków" też sezon trawiasty ignorowało lub traktowało z niskim priorytetem. To unifikacja nawierzchni sprawiła, że tak się przyzwyczailiśmy do tego, że wszyscy są dobrzy wszędzie.
Muster to był niezły dzik na mączce. Dziś oczywiście mówisz "mączka", myślisz "Nadal", ale był taki okres kiedy królem tej nawierzchni był właśnie Austriak. Mega ciekawa postać. Myślę, że kiedyś trzeba ją będzie przybliżyć młodszym forumowiczom.
Taki Herman Maier tenisa. Ciężki wypadek, groziło mu kalectwo, ogarnął i po powrocie wygrał dwa RG, o ile pamiętam (bo ja, qrde mol, niestety nie jestem „młodszym forumowiczem” 🤬🤬).
Świetne porównanie z Hermannem!
Miałem wtedy obu za idoli. Dzik Muster i Herrminator Maier!

O Musterze na 100 procent zrobię oddzielny wpis, bo to kolorowa postać była a niektóre jego wyczyny kortowe do dziś budzić powinny respekt.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Hubert Hurkacz

Muster? 40 par butów zgranych w jednym sezonie. Trochę orał ... ;)
Jurek (Janowicz) kiedyś mówił, że para butów starcza na powiedzmy 3 tygodnie.
No to jest przełożenie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Hubert Hurkacz

Vivid pisze: 18 cze 2021, 05:34 Muster? 40 par butów zgranych w jednym sezonie. Trochę orał ... ;)
Jurek (Janowicz) kiedyś mówił, że para butów starcza na powiedzmy 3 tygodnie.
No to jest przełożenie.
Bez żadnych wątpliwości jestem w stanie w to uwierzyć. Obecnie gram równolegle 4 parami butów na 4 różnych nawierzchniach (hard, klepka, tartan, sztuczna trawa). Większość to oczywiście prowadzenie treningów, czyli mocne poruszanie na nogach, dobiegnięcia itd. to rzadkość. Niemniej, co pół roku muszę dokupić 2 kolejne pary żeby móc sobie nimi rotować. Grając tylko na hardzie mogę spokojnie powiedzieć, że byłaby to 1 para butów na 1-1,5 miesiąca, gdybym chciał mieć w nich zachowany w dobrym stanie bieżnik.

Jako ciekawostka mogę powiedzieć, że jak mój trener zagrał ze mną mecz w nowych butach, po grze buty śmierdziały spaloną gumą. Tarcie jest niesamowicie duże
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hubert Hurkacz

Moja małżonka po trzecim secie spotkania Hurkacza z Medvedevem stwierdziła, że gdyby to było łyżwiarstwo figurowe, to Hubert miałby już gwarantowany kontrakt w rewii. Potrafi zagrać widowiskowo, a jeśli nawet nieskutecznie, to i tak się ludziom podoba. A wynik, no cóż ...
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Hubert Hurkacz

Kurczę szkoda, że zaczęło lać, Miedwiediew jakby w końcówce trochę wolniejszy bo w końcu ile można tak biegać.
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Hubert Hurkacz

CFA pisze: 5 lip 2021, 19:11 Moja małżonka po trzecim secie spotkania Hurkacza z Medvedevem stwierdziła, że gdyby to było łyżwiarstwo figurowe, to Hubert miałby już gwarantowany kontrakt w rewii. Potrafi zagrać widowiskowo, a jeśli nawet nieskutecznie, to i tak się ludziom podoba. A wynik, no cóż ...
Wynik? O_O , nie żeby jakiś dobry... ale w miarę..., w miarę..., nawet nie najgorzej... :wink: (zachowuje "polityczną" poprawność :oops: )

Teraz dopiero będzie mecz! Bezwarunkowo pierwsza prima balerina :) kortów czyli Federer z pretendentem do wspomnianego tytułu. Obaj pięknie grają! Chociaż obiektywnie trzeba powiedzieć, że takiego baletmistrza :) jak Federer już chyba nigdy więcej nie będzie.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Hubert Hurkacz

W paszporty nie patrzę, jak niektórzy "patrioci", lubię oglądać grę Szwajcara i będę mu kibicował. Ale może HuHu odebrał jaja z depozytu, gdzie od pewnego czasu wyraźnie spoczywały :P, i zaskoczy ponownie ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Hubert Hurkacz

Vivid pisze: 6 lip 2021, 15:56 W paszporty nie patrzę, jak niektórzy "patrioci", lubię oglądać grę Szwajcara i będę mu kibicował. Ale może HuHu odebrał jaja z depozytu, gdzie od pewnego czasu wyraźnie spoczywały :P, i zaskoczy ponownie ;)
Niestety mam dla ciebie smutną wiadomość Vividzie :( , takich "jaj" nigdzie nie dają ani nie sprzedają, trzeba się z nimi urodzić :::XD!::: , wyjść na kort centralny i ograć wściekłego Rusa, potrafiłoby niewielu. Ja na forum nadmiernych zachowań "hura-patriotycznych" nie widzę, raczej przeważa asekuracja...
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hubert Hurkacz

live pisze: 6 lip 2021, 15:35
CFA pisze: 5 lip 2021, 19:11 Moja małżonka po trzecim secie spotkania Hurkacza z Medvedevem stwierdziła, że gdyby to było łyżwiarstwo figurowe, to Hubert miałby już gwarantowany kontrakt w rewii. Potrafi zagrać widowiskowo, a jeśli nawet nieskutecznie, to i tak się ludziom podoba. A wynik, no cóż ...
Wynik? O_O , nie żeby jakiś dobry... ale w miarę..., w miarę..., nawet nie najgorzej...
Wynik się zrobił niezły ;-).
Tak przy okazji jak uważacie: kto byłby łatwiejszy w półfinale Kanadyjczyk czy Włoch?
Wg mnie Berrettini jest bardziej schematyczny i łatwiej by go było rozmontować kombinacyjną grą, którą Hubert dobrze
prowadzi na trawie.
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Hubert Hurkacz

Myslę..., że mniej ważne który, ważne: żeby był dobrze zmęczony :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Hubert Hurkacz

Mecz Bereta z Ogierem-Alimenciarzem jeszcze trwa, ale bez względu który z nich to HuHu ma szanse, nie tylko tzw. statystyczne.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”