Awatar użytkownika
Tadek 11
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 203
Rejestracja: 26 sie 2018, 14:33

Re: Hubert Hurkacz

Brawo Hubert :D Co prawda nie miał zbyt wymagających przeciwników ( może chwilowa zniżka formy jego przeciwników albo potraktowali ten turniej jako rozgrzewka przed US Open) ale gratulacje się należą Obrazek Ważne że wygrał i wynik pójdzie w Świat Obrazek
Lepiej być głupim z nadzieją niż beznadziejnie mądrym
abaszydze
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 19 lip 2012, 17:34

Re: Hubert Hurkacz

A dałbyś radę jeszcze bardziej umniejszyć sukces Hurkacza?
Awatar użytkownika
Tadek 11
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 203
Rejestracja: 26 sie 2018, 14:33

Re: Hubert Hurkacz

abaszydze pisze:A dałbyś radę jeszcze bardziej umniejszyć sukces Hurkacza?
Wskoczy na 35 pozycje w rankingu najwyżej w swojej karierze i będzie w wielu poważnych turniejach rozstawiony Obrazek
Lepiej być głupim z nadzieją niż beznadziejnie mądrym
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Hubert Hurkacz

Tadek 11 pisze:Brawo Hubert :D Co prawda nie miał zbyt wymagających przeciwników ( może chwilowa zniżka formy jego przeciwników albo potraktowali ten turniej jako rozgrzewka przed US Open) ale gratulacje się należą Obrazek Ważne że wygrał i wynik pójdzie w Świat Obrazek
Aha.

:::hmm:::

#japrdl
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Hubert Hurkacz

Marcin_L pisze: Aha.

:::hmm:::

#japrdl
No k.... nawet ja pochwaliłem rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Hubert Hurkacz

2_D pisze:Ja, Daruś, twierdzę, że Agnieszka poruszała się na korcie wybitnie i coś tam znam się na tenisie. Sądzisz że troluje?
Nie, sądzę, że się jednak nie znasz, przynajmniej posty na forum na to wskazują. :]

Co do Huberta, to ograł kilku graczy o jednak niezłej renomie i nie ma co umniejszać jego sukcesu. Kiedy ostatnio Polak wygrał turniej ATP?
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Hubert Hurkacz

Gary pisze: Co do Huberta, to ograł kilku graczy o jednak niezłej renomie i nie ma co umniejszać jego sukcesu. Kiedy ostatnio Polak wygrał turniej ATP?
Otóż to.

Proporcję trza zachować :).
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Hubert Hurkacz

Gary pisze:
2_D pisze:Ja, Daruś, twierdzę, że Agnieszka poruszała się na korcie wybitnie i coś tam znam się na tenisie. Sądzisz że troluje?
Nie, sądzę, że się jednak nie znasz, przynajmniej posty na forum na to wskazują. :]

Co do Huberta, to ograł kilku graczy o jednak niezłej renomie i nie ma co umniejszać jego sukcesu. Kiedy ostatnio Polak wygrał turniej ATP?
Któryś z komentatorów wspomniał, że nikt od czasów Fibaka, chyba 1982... :wink:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
2_D
Orator
Orator
Posty: 583
Rejestracja: 27 sty 2016, 16:08
Lokalizacja: K.G.

Re: Hubert Hurkacz

Gary pisze:
2_D pisze:Ja, Daruś, twierdzę, że Agnieszka poruszała się na korcie wybitnie i coś tam znam się na tenisie. Sądzisz że troluje?
Nie, sądzę, że się jednak nie znasz, przynajmniej posty na forum na to wskazują. :]
Niech i tak będzie, że się nie znam (chociaż, z drugiej strony... wiem jak się trzyma paletkę), ale miło mi, że czytasz moje posty, chociażby z obowiązku teoretycznego.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Hubert Hurkacz

2_D pisze:
Gary pisze:
2_D pisze:Ja, Daruś, twierdzę, że Agnieszka poruszała się na korcie wybitnie i coś tam znam się na tenisie. Sądzisz że troluje?
Nie, sądzę, że się jednak nie znasz, przynajmniej posty na forum na to wskazują. :]
Niech i tak będzie, że się nie znam (chociaż, z drugiej strony... wiem jak się trzyma paletkę), ale miło mi, że czytasz moje posty, chociażby z obowiązku teoretycznego.
Focha to każdy niepełnosprytny strzelić potrafi ;), ale może byś tak coś merytorycznie? Jakieś argumenty, stanowisko? Skoro się znasz to może obronisz własne tezy?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Tennisowy
Orator
Orator
Posty: 563
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:43

Re: Hubert Hurkacz

Fibak wygrał w 1982 truniej w Chicago. Media odtrąbiły właśnie wielką noc polskiego tenisa. A to raczej osobiste sukcesy tenisitów z Polski, którzy, zdaje się, z polskim tenisem jako systemem wsparcia (szerokko rozumianego) niewiele mają obecnie wspólnego. Gratulacje dla Hurkacza, bo widać, że facet z każdej przegranej wyciąga wnioski i potrafi je zastosować.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Hubert Hurkacz

Tennisowy pisze:Fibak wygrał w 1982 truniej w Chicago. Media odtrąbiły właśnie wielką noc polskiego tenisa. A to raczej osobiste sukcesy tenisitów z Polski, którzy, zdaje się, z polskim tenisem jako systemem wsparcia (szerokko rozumianego) niewiele mają obecnie wspólnego. Gratulacje dla Hurkacza, bo widać, że facet z każdej przegranej wyciąga wnioski i potrafi je zastosować.
Też to sobie pomyślałem. Hurkacz trenuje za granicą, ma trenera Amerykanina i przypuszczam, że dziadki borowe z PZT niewiele mają udziału w jego sukcesie.

Podobnie Magda - już od lat de facto żyje w Chorwacji :), i też teraz, oprócz trenera Chorwata, ma drugiego, chyba amerykańskiego.
Awatar użytkownika
Marcoone
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 389
Rejestracja: 2 lip 2012, 22:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Hubert Hurkacz

Abstrahując od tych "gazetowych" tytułów (wielki dzień, itd.), to jak w prosty sposób opisać sukcesy tenisistów pochodzących z jednego kraju?

"Wielki dzień tenisistów posiadających polskie obywatelstwo i trenujących w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej oraz Chorwacji i mających trenerów amerykańskich oraz chorwackich i amerykańskich".

W sumie jest pełny przekaz ale ja na jednych wdechu tego nie umiem wymówić ;)
Wydaje mi się, że przekaz iż są to polscy tenisiści jest istotniejszy niż technikalia czyli kto z kim i gdzie trenuje. A o tym, że związek się dołożył czy też nie w komunikacie nie zauważyłem, szczególnie że dla przeciętnego Kowalskiego jest to kompletnie nieistotne.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Hubert Hurkacz

Mnie te bombastyczne tytuły jakoś dziwnie przywodzą na myśl legion dziadków borowych z PZT prężących piersi do orderów i przyznających sobie premie za zrealizowanie przez „polskich tenisistów” celów szkoleniowych :D.

Może to nadmiar bujnej wyobraźni, ale znikąd mi się to nie bierze :D.
Awatar użytkownika
Izzi
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:10

Re: Hubert Hurkacz

Eee, bez przesady z tym czepianiem się tytułów artykułów... ;) Jak by mieli inaczej zwięźle to ująć? A chodzi po prostu o to, że NASI WYGRALI! :D Myślę, że zamierzenie nie było takie, by przypisać sukcesy PZT czy coś... A to, że Hubert i Magda gdzie indziej trenują, może nawet mieszkają i że mają zagraniczne sztaby, to drugorzędna sprawa, ważne, że nie wypięli się całkiem i grają w tourach jako Polacy.
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: Hubert Hurkacz

Marcin_L pisze:Mnie te bombastyczne tytuły jakoś dziwnie przywodzą na myśl legion dziadków borowych z PZT prężących piersi do orderów i przyznających sobie premie za zrealizowanie przez „polskich tenisistów” celów szkoleniowych :D.

Może to nadmiar bujnej wyobraźni, ale znikąd mi się to nie bierze :D.
Nie sądzę, żeby przeciętnemu czytelnikowi takiego artykułu w ogóle przyszedł do głowy PZT. Polacy są raczej przyzwyczajeni, że sportowcy pojawiają się "znikąd", a związki sportowe są kojarzone bardziej z aferami korupcyjnymi albo obyczajowymi niż jakimś systemem szkolenia. "Realizowanie celów szkoleniowych" to jest język rodem z kadr narodowych w sportach, które mają scentralizowane szkolenie jak lekkoatletyka i ma się nijak do tenisa, gdzie każdy zawodnik jest swoim "sterem, żeglarzem, okrętem".
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Hubert Hurkacz

Vivid pisze:Radwa i dobre nogi? Ale chyba nie do tenisa … Jak pobiegała mocniej w jednym meczu to już w kolejnym puchła. :P O człapaniu już było. ;)

Ktoś tam jojczył, że HuHu zrobił głupotę wybierając Winston Salem mając w perspektywie USO. Rozumiem, że to była niezbyt przemyślana wypowiedź.
Hubert zgłaszając się do Winston Salem nie znał losowania do USO. Hubert nie jest na etapie kariery i nie prezentuje poziomu pozwalającego nie tylko wygrać USO, ale nawet wejść do drugiego tygodnia rozgrywek. Może zrobić to drugie, przy dobrej drabince. Ci, którzy grają o tytuły WS-owe, lub realnie mogą myśleć o drugim tygodniu takich imprez, raczej trenują czy odpoczywają. Dlatego turnieje typu Winston Salem są słabiej obsadzone, ale punkty i kasa są bez zmian. Moim zdaniem HuHu dokonał rozsądnej na tym etapie kariery i możliwości wyboru. W USO mógł trafić w pierwszej rundzie Federera, Nadala itd. Oczywiście mógł i nawet kwalifikanta, ale to loteria. W Winston Salem miał realne szanse na fajne punkty i zarobek, do tego kolejne mecze = ogrywanie turniejowe. Czy to się może odcisnąć na występie w USO? Może, ale wyleci np. w 2 a nie w 3 rundzie, i to też niekoniecznie …
Dokładnie, raczej ten truniej nie powinien go kosztować aż tyle, żeby nie starczyło siły na 2-3 mecze, a więcej i tak raczej nie zagra. A taka wygrana oprócz punktów + $$$ i lepszego miejsca w rankingu, może na niego wpłynąć też świetnie mentalnie, nawet jeśli to "tylko" ATP250. Plus rozstawienie w WS na horyzoncie.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Hubert Hurkacz

Tiaaa, na dokładkę jeszcze debelka zagra (Bryany czekają), może by tak jeszcze jakiegoś miksta żeby się nie nudzić czekaniem na następny mecz ;D
2_D
Orator
Orator
Posty: 583
Rejestracja: 27 sty 2016, 16:08
Lokalizacja: K.G.

Re: Hubert Hurkacz

Vivid pisze: Focha to każdy niepełnosprytny strzelić potrafi ;), ale może byś tak coś merytorycznie? Jakieś argumenty, stanowisko? Skoro się znasz to może obronisz własne tezy?
Sorrki, że tak późno - yesterday na potężnym kacorze byłem - już spieszę z odpowiedzią: jeżeli władza pisze, że czyta, że ja piszę i się nie znam to biorę to na klatę, bo władza zawsze rację ma !!!

Hubert mentalnie powinien teraz być na swoim szczycie i na dzień dobry Francuza powinien ogarnąć. Napisali, że gra jeszcze debla. Młody jest da radę i do towarzystwa ma dwie Magdy. Będzie dobrze :D

E: o kurde Kamilos na LL się załapał :o
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Hubert Hurkacz

2_D pisze:
Vivid pisze: Focha to każdy niepełnosprytny strzelić potrafi ;), ale może byś tak coś merytorycznie? Jakieś argumenty, stanowisko? Skoro się znasz to może obronisz własne tezy?
Sorrki, że tak późno - yesterday na potężnym kacorze byłem - już spieszę z odpowiedzią: jeżeli władza pisze, że czyta, że ja piszę i się nie znam to biorę to na klatę, bo władza zawsze rację ma !!!
Sorry, może faktycznie trochę naskoczyłem :twisted: Ale ja wcale nie z intencją "dojechania". Naprawdę z czystej ciekawości pytałem na czym opierasz swoje twierdzenie?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”