Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

To chyba dobrze? Gdyby jeszcze na ławce puściły im nerwy albo zaczęli płakać to dopiero byś psioczył :)
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Marco Polo pisze: 27 mar 2021, 18:46 ... przecież każdy przeciwnik jest inny , trzeba trochę pogrzebać , czymś zaskoczyć a nie zdać się na przypadek. Młoda - zgoda ale inni potrafią przeciwnikowi obnażyć słabe strony a tutaj totalny spokój ?
Może niedocenili Konjuh, liczyli że pęknie przy wymianach, ale niskie zawieszenie i solidna masa pozwalała jej na trzymanie kierunków, nawet gdy trochę wiało. Iga za bardzo chciała kończyć przy linii. Poza tym po to gra debelka, żeby zaprosić do siatki, tu nic takiego nie było.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Jak tam moi milusińscy? Co słychać? :twisted:

Oj, co to się stało O_O Przerżnęła? Z koniuszym? Za chwilę to ze stajennym przerżnie O_O
A nie, z Konjuh :lol: Nie ma co, kolejna tuza tenisa ją pognała :lol: No niefart straszny :P
Konjuh to i Eskimosi znają i na Zanzibarze wiedzą kto to jest :lol: Z byle kim nie przerżnęła :D

A może to tak celowo? Z empatii. Ma tyle, że niech sobie inne też coś ugrają. Przecież ona ma .... eeeee ... no nic nie ma O_O Ale samarytanizm :lol:

Nie no, to tylko kortowy najmanizm :lol:
I jeszcze tak pięknie okraszony nawrotem kortowej histerii :::gd::: :::yay:::

No nie wiem, może przyznam ekstra punkty Vividbeki? ;)

Ale nie kradnę wam antemy, macie głos, co się stało, że się jak zawsze zesrało? :lol:
Trzeba uczciwie powiedzieć, Konjuh to na prawdę wypasiona przeciwniczka :lol: :lol: :lol:

Aktualny stan punktów Vividbeki - 2700
Bilans sezonu: 1-4
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 27 mar 2021, 20:10 Jak tam moi milusińscy? Co słychać? :twisted:
I jeszcze tak pięknie okraszony nawrotem kortowej histerii :::gd::: :::yay::: :lol:
Bilans sezonu: 1-4
Bilans Muchovej 0-3, nie lepszy.
Pewnie poczuła się za pewnie, i już się widziała w QF. Szkoda jej było 4R z Anastazją.
A może coś ze zdrowiem, zawodniczki padają jak muchy, Muchova, Halep, Brady, Serena - całe AO.
Odbije sobie na clayu i na trawie w Europie. Musi odpocząć - za gorąco :::hot::: , potrzebuje 15 C.

Niektórzy robią z niej mistrzynię wszystkich kontynentów, choć na razie wygrała tylko w Europie i jeden WTA500 w Australii.
Gemset
Bywalec
Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 15 mar 2014, 08:48

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 27 mar 2021, 20:10

Nie ma co, kolejna tuza tenisa ją pognała :lol:

Konjuh to na prawdę wypasiona przeciwniczka :lol: :lol: :lol:
Cóż można na to napisać, może tylko tyle: tuz- rodzaj męski naprawdę.
Mniej pisaniny = mniej błędów.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

arttenis pisze: 27 mar 2021, 21:17 Pewnie poczuła się za pewnie, i już się widziała w QF. Szkoda jej było 4R z Anastazją.
Czyli indyk myślał o niedzieli, a w sobotę mu łeb ucięli? ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Iga Świątek

Marcin_L pisze: 27 mar 2021, 18:24 Iga się popłakała?
Tak, wyglądało to tak, jakby przegrała już mecz finałowy, a to nie była nawet połowa seta. :rolleyes:
Niemniej jednak uważam, że odpadła dziś z dobrze grającą tenisistką, która miała o połowę więcej winnerów, niż niewymuszonych błędów.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

SABR pisze: 28 mar 2021, 00:08 Niemniej jednak uważam, że odpadła dziś z dobrze grającą tenisistką, która miała o połowę więcej winnerów, niż niewymuszonych błędów.
Odpada się zazwyczaj z powodu bycia słabszym ...
No chyba, że jest się np. Fogninim, Kyrgiosem czy Ostapenko (kiedyś).
Fajnie, że Iga Ś. powoli dryfuje w tym kierunku :::yay::: Histeria wraca, tak trzymać :::gd::: Będzie lokalna drama queen :lol:
Radwa to przynajmniej miała jaja, jak nie szło, czy zwyczajnie nie miała argumentów na rywalkę, to z pewną jednak godnością przyjmowała skwaszoną minę, ciskała bluzgami i grała. Ten młody jak widać miękiszon nawet tego nie potrafi ... :::bd::
Buuuuuuuuuu bo mnie ogrywa! :lol:
Buuuuuuuuuu jak ona śmie?! :lol:
Buuuuuuuuuu ona nie wie kim ja jestem?! :lol:
Jak ona tak może, mnie, TomPL-owi, hohvarowi, reszcie?! :lol:

WTA Najman! :::gd::: :::yay:::
Jak ja ją zaczynam lubić ;) Mówiłem, że będzie więcej beki niż z Isi :P
Jedyny minus to to, że Gary ją do mnie porównuje :( Ona nawywija to i mnie się dostanie :/
;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 28 mar 2021, 06:48
SABR pisze: 28 mar 2021, 00:08 Niemniej jednak uważam, że odpadła dziś z dobrze grającą tenisistką, która miała o połowę więcej winnerów, niż niewymuszonych błędów.
Odpada się zazwyczaj z powodu bycia słabszym ...
Fajnie, że Iga Ś. powoli dryfuje w tym kierunku :::yay:::

Jak ja ją zaczynam lubić.
Żadnego dryfu do tyłu nie ma, co ty wymyślasz :::hmm::: ?

Gippsland - to były rzeczywiście nietypowe rozgrzewki (Muchova w.o.)
AO - ta sama runda co 2020, 4R tyle że z Halep -żaden dryf
Adelajda WTA500 - W - Wielki dryf do przodu
Dubai - R16 Muguruza (2020 Qatar, R32) - dryf do przodu
Miami - R32 Konjuh (2019 Miami - R2 Q !) - dryf do przodu

Apetyty były na więcej, na większy dryf w Miami, ale gdzie tu widzisz 👓 dryf do tyłu?

Niepotrzebnie wystawiała piłki Konjuhovej, w zasięgu. A ta przy swojej dużej masie stabilnie lokowała je w korcie. Więcej wariacji?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

A może zwyczajnie mniej frustracji i zrozumienia oraz akceptacji arytmetyki meczowej?
Dziś tenis bazuje na defensywie i poniekąd pilnowaniu niskiej statystyki niewymuszonych błędów.
Ona chce grać ofensywnie, agresywnie. Zatem nie ma się co ścigać z defensorkami na mniejszą ilość błędów.
Tu chodzi o ich stosunek do piłek kończących. Jak więcej kończę niż psuję to arytmetyka meczowa jest nieubłagana, muszę wygrać ;) To przecież truizm, ale czasem do kogoś to nie dociera, nikt mu tego nie uświadamia. Mogę popełnić w meczu 15-20-25 niewymuszonych, pod warunkiem, że skończę jednocześnie 20-25-30 piłek. Trzeba skupiać się i widzieć w czasie gry to co dobre. Na tym się opierać.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 28 mar 2021, 14:37 Trzeba skupiać się i widzieć w czasie gry to co dobre. Na tym się opierać.
To gdzie były błędy? I dlaczego przegrała?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

CFA pisze: 28 mar 2021, 15:09
Vivid pisze: 28 mar 2021, 14:37 Trzeba skupiać się i widzieć w czasie gry to co dobre. Na tym się opierać.
To gdzie były błędy? I dlaczego przegrała?
Gdybyś jeszcze nie zatrybił - mnie pasuje jak przegrywa ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 28 mar 2021, 15:38
CFA pisze: 28 mar 2021, 15:09
Vivid pisze: 28 mar 2021, 14:37 Trzeba skupiać się i widzieć w czasie gry to co dobre. Na tym się opierać.
To gdzie były błędy? I dlaczego przegrała?
Gdybyś jeszcze nie zatrybił - mnie pasuje jak przegrywa ;)
Mało mnie mnie interesują Twoje wyliczanki.
Dziwi mnie nawet, że wyśmiewanek z trolla po każdej wygranej Świątek nikt dotąd nie zaproponował.
Korzystając z Twojej częstej obecności w tym wątku chciałem po prostu się dowiedzieć czy masz jakąś ocenę czy analizę.
Nie mów, że się boisz, że jej sztab to przeczyta, przeanalizuje i będzie miażdżyć kolejne rywalki.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Iga Świątek

Nie oglądałem z czego się cieszę gdyż tak jak napisałem już jakiś czas temu, to co odrzucało mnie w Świątek to histeria i płacz. Byłem bardzo zadowolony, kiedy oglądałem jej wyczyny na RG i innych turniejach w kontekście wyeliminowania tej "dramy"... a tu niestety wydaje się, że wróciła do punktu wyjścia... oby odnalazła ponownie spokój, choć może być o niego trudniej niż poprzednio. Jakby nie było jest teraz na świeczniku, z jednej strony sytuacja finansowa stabilna i powinno to dać jej spokój ale z drugiej strony każdy ruch, wypowiedź etc. jest teraz rozszarpywana przez rodzime prymitywne media jak kawałek mięsa przez hieny. Ile zarabia, co powiedziała, co zrobiła, co sądzi o itd. itp.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Iga Świątek

El Diablo pisze: 28 mar 2021, 18:46 Nie oglądałem z czego się cieszę gdyż tak jak napisałem już jakiś czas temu, to co odrzucało mnie w Świątek to histeria i płacz. Byłem bardzo zadowolony, kiedy oglądałem jej wyczyny na RG i innych turniejach w kontekście wyeliminowania tej "dramy"... a tu niestety wydaje się, że wróciła do punktu wyjścia...
A widzisz, nie wiedziałem, że ma taką drugą twarz, wcześniej nie zaobserwowałem, mimo, że przed RG kilka jej spotkań wygranych i przegranych miałem okazję zobaczyć.

W każdym razie wyglądało to zupełnie niepoważnie, a nie był to mecz o przysłowiowe złote kalesony, żeby urządzać taką dramę, tylko 3 runda Masters w Miami.

Bym powiedział, ze Idze przydałby się jakiś psycholog, ale współpracuje z nim już chyba ze 2-3 lata, więc nie powiem.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Iga Świątek

Jurek Kiler pisze: 28 mar 2021, 18:52 A widzisz, nie wiedziałem, że ma taką drugą twarz, wcześniej nie zaobserwowałem, mimo, że przed RG kilka jej spotkań wygranych i przegranych miałem okazję zobaczyć.
Wiesz, moje wspomnienia jej "płaczków" i "histerii" datują na lata wstecz. Nie jestem też aktualnie osobą śledzącą turniej za turniejem wypatrując czy nastąpiła zmiana.
Jurek Kiler pisze: 28 mar 2021, 18:52 W każdym razie wyglądało to zupełnie niepoważnie, a nie był to mecz o przysłowiowe złote kalesony, żeby urządzać taką dramę, tylko 3 runda Masters w Miami.
No właśnie... może to był wyrzut złych emocji jakie uzbierały się w wyniku przegranych po RG? Kurnik w Australii jakoś wygrała ale może negatywne emocje z przegranych w większych turniejach zbierały się w Niej i teraz znalazły ujście? Nie wiem ale generalnie nie lubię takiej ekspresji, czy to histerycznej czy to "bojowej" (patrz Serena Williams, Danielle Collins).
Jurek Kiler pisze: 28 mar 2021, 18:52 Bym powiedział, ze Idze przydałby się jakiś psycholog, ale współpracuje z nim już chyba ze 2-3 lata, więc nie powiem.
No właśnie, ma swoją psycholog... działało i nagle przestało? Nie wiem, tu Kasia (Mouilla) mogłaby się wypowiedzieć gdyby jeszcze była aktywna na forum.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: Iga Świątek

https://www.youtube.com/watch?v=wfmQS3tR9K0 - tak, żeby było wiadomo o czym mowa.

Ewidentnie Iga zmaga się z czymś co ją przytłacza. Dla mnie pozytywne jest to, że bardzo stara się nad tym zapanować. Tu nie było histerycznego obwieszczania całemu światu, że jest jej źle. Rozsypała się, pochlipała, ale zanim przerwa dobiegła końca pozbierała się do kupy. To dobrze. Niech trenuje również ten element - opanowywanie własnych emocji. Trzymam kciuki.
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Świątek wydaje się być dość mocną introwertyczką. Zatem ostatnie wyniki na polu psychiki z punktu widzenia dalszej gry zrobiły jej kuku. Skończyła się komfortowa anonimowość. Jest niewygodne dla każdego, a dla introwertyka szczególnie, skierowanie oczu innych na siebie.
Do tego jeszcze dochodzą dwa "problemy". Koniec korzyści z tego, że mogła być lekko lekceważona. Ponadto przeciwniczki i ich sztaby to nie banda matołów. Zawodniczki powoli już nauczyły się Świątek. Oswoiły się z jej piłkami i stylem gry. Ogarnięte mają też jej mocne i słabe strony.
Dla Świątek oznacza to jedno - będzie zdecydowanie pod górkę. Dziewczyna nie wyrabia z ciśnieniem i histeria wróciła. Może ktoś, nie w złej wierze, nagadał jej jakiś czas temu, że teraz to będzie z górki. Może uwierzyła i teraz zalicza niemiłe zderzenie z betonem ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iga Świątek

El Diablo pisze: 28 mar 2021, 18:46 Nie oglądałem z czego się cieszę gdyż tak jak napisałem już jakiś czas temu, to co odrzucało mnie w Świątek to histeria i płacz. Byłem bardzo zadowolony, kiedy oglądałem jej wyczyny na RG i innych turniejach w kontekście wyeliminowania tej "dramy"... a tu niestety wydaje się, że wróciła do punktu wyjścia...
W przeszłości było to bardzo widoczne, skoro tak wielu obserwatorów (w tym ja - niezbyt bystry) zwróciło uwagę na jej histerię. To, że widać to było teraz, to już znaczy, że podkreślanie znacznego wpływu pracy z psychologiem na wyniki było mydleniem oczu i jeśli w takim momencie i miejscu w jakim znajduje się ta młoda dziewczyna wracają takie demony, to możemy być (o zgrozo i ku uciesze niektórych) świadkami spektakularnego upadku.
Akurat w tym pojedynku zabrakło dziewczynie pomysłu na grę. To co zazwyczaj grała nie wystarczyło, a zabrakło wyobraźni i pomysłu jak to odmienić. Poza tym wydaje mi się, że źle znosiła temperaturę - w pierwszym secie wyglądała fizycznie źle i nie był to jedynie efekt przenoszącego się na fizis niekorzystnego wyniku. W drugim secie- mimo prowadzenia i grania z w miarę bezpiecznym wynikiem wyglądała jakby dostała informację o śmierci całej rodziny. Stąd więcej błędów, niedokładności i złych decyzji o kierunkach. W trzecim secie po przełamaniu na 1-2 rzuciła ręcznik i tyle.
Resztę Vivid celnie opisał.
El Diablo pisze: 28 mar 2021, 18:46 oby odnalazła ponownie spokój, choć może być o niego trudniej niż poprzednio.
Też mam takie życzenie, ale znacznie mniej wiary, że to się uda.
Choć nadal jest możliwe, że będzie sporo grać do ćwierćfinałów czy półfinałów a wygrywać co któryś turniej - niekoniecznie szlemy.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Dlatego właśnie ja zawsze zwalczam hura-optymizm i pompowanie balona. To nikomu nie pomaga, a szczególnie młodym ludziom.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”