Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

CFA pisze: 27 cze 2021, 20:16
arttenis pisze: 27 cze 2021, 18:41 Sabalenka ma życiową szansę i pustą autostradę do finału.
Czy aby na pewno jej styl gry się sprawdzi na trawie?
Sabalenka pierwsze dwie rundy ma łatwe, bo Niculescu już się opuściła (33 lata). Ale rzeczywiście potem mogą być schody, Alexandrova, Rybakina, no i Świątek/Muguruza.

Korekta dla naszej mistrzyni:
Hsieh - Bouzkova - Martic - Jabeur (4R) - Rybakina/Sabalenka(QF) - Kvitova? - Muchova (F)(!)

Edit:
Hsieh - Zwonariowa - Begu - Jabeur - Sabalenka(QF) - Samsonova O_O - Linette :)

Na razie ograła mizerię i emerytki 30+ z dolegliwościami. Muguruza wyczyszczona przez Jabeur.
Awatar użytkownika
Tadek 11
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 203
Rejestracja: 26 sie 2018, 14:33

Re: Iga Świątek

Z Jauber Iga grała już kiedyś bodajże w eliminacjach do AO i wygrała po zaciętej walce , oglądałem jej spotkanie wtedy w nocy o drugiej i po wygranej w poniedziałek , na co ma duża szanse , spotkanie z Sabalenką i to będzie jedno z ważniejszych spotkań Igi w tym roku i to będzie już bez "kozy" w deblu i może będzie bardziej wypoczęta i świeża niż w Paryżu z Sakari .
Lepiej być głupim z nadzieją niż beznadziejnie mądrym
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iga Świątek

Tadek 11 pisze: 2 lip 2021, 19:22 spotkanie z Sabalenką i to będzie jedno z ważniejszych spotkań Igi w tym roku
Skąd ta wiara w Sabalenkę? Taki tenis "bum-bum" odpiera każda posiadająca minimum techniki i nie przyjmująca
wymian siłowych.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Iga Świątek

CFA pisze: 3 lip 2021, 06:59
Tadek 11 pisze: 2 lip 2021, 19:22 spotkanie z Sabalenką i to będzie jedno z ważniejszych spotkań Igi w tym roku
Skąd ta wiara w Sabalenkę? Taki tenis "bum-bum" odpiera każda posiadająca minimum techniki i nie przyjmująca
wymian siłowych.
Niby tak, ale nie w sytuacji, kiedy gra toczy się na trawie i nie wtedy, kiedy zawodniczka "bum-bum" ma dobry dzień. Przypominam, że z tego typu tenisistką na dużo wolniejszej nawierzchni, jaką są korty w Paryżu, Iga przegrała parę tygodni temu.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iga Świątek

rafbat pisze: 3 lip 2021, 07:32
CFA pisze: 3 lip 2021, 06:59
Tadek 11 pisze: 2 lip 2021, 19:22 spotkanie z Sabalenką i to będzie jedno z ważniejszych spotkań Igi w tym roku
Skąd ta wiara w Sabalenkę? Taki tenis "bum-bum" odpiera każda posiadająca minimum techniki i nie przyjmująca
wymian siłowych.
Niby tak, ale nie w sytuacji, kiedy gra toczy się na trawie i nie wtedy, kiedy zawodniczka "bum-bum" ma dobry dzień. Przypominam, że z tego typu tenisistką na dużo wolniejszej nawierzchni, jaką są korty w Paryżu, Iga przegrała parę tygodni temu.
Cóż, w tenisie kobiecym, to różne cuda się zdarzają. Ostatnio Sabalanka przegrała z taką samą młockarnią (Giorgi).
Mnie tylko intryguje nominowanie Białorusinki do roli faworytki, przez kolejną już osobę tutaj, ale jak zabronić wiary w powtórzony siedem razy dzień konia? :-)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

CFA pisze: 3 lip 2021, 07:44 Mnie tylko intryguje nominowanie Białorusinki do roli faworytki, przez kolejną już osobę tutaj, ale jak zabronić wiary w powtórzony siedem razy dzień konia? :-)
A mnie na ten przykład też intryguje, że są tacy, co ciągle wierzą w Igę Ś.,, która konsekwentnie brnie po turniejach od przerżnięcia do przerżnięcia ;) :lol:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 3 lip 2021, 07:51
CFA pisze: 3 lip 2021, 07:44 Mnie tylko intryguje nominowanie Białorusinki do roli faworytki, przez kolejną już osobę tutaj, ale jak zabronić wiary w powtórzony siedem razy dzień konia? :-)
A mnie na ten przykład też intryguje, że są tacy, co ciągle wierzą w Igę Ś.,, która konsekwentnie brnie po turniejach od przerżnięcia do przerżnięcia ;) :lol:
Tak samo jak są tacy, którzy nie rozumieją, że porażki są wpisane w ten sport i jakiego sposobu ich klasyfikowania by nie przyjąć, to okaże się, że raptem dwie, może góra trzy dziewczyny w tourze mają całościowo lepszy wynik od Świątek.
Jak dziewczyna zrobi Ci psikusa i gdzieś dołoży jeszcze jakiegoś Szlema, to będziesz jej liczył niewymuszone błędy w sezonie?
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Iga Świątek

Vivid

Jak już wcześniej wspominałem przeczytałem cały wątek i przypominam wcześniejszą Twoją deklaracje " jak Iga zdobędzie coś więcej niż jednego szlema to odszczekam wszystko co o niej napisałem"(piszę z pamięci)

Godzina próby się zbliża, jeśli nie w przyszłym tygodniu, w każdym razie nastąpi prędzej czy później :)
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 3 lip 2021, 07:51 A mnie na ten przykład też intryguje, że są tacy, co ciągle wierzą w Igę Ś.,, która konsekwentnie brnie po turniejach od przerżnięcia do przerżnięcia ;) :lol:
A jest inna droga?
Toż nawet Nole brnie tą drogą, tyle że od przerżnięcia do przerżnięcia droga baaaardzo długa i daleka .. rotfl
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

arttenis pisze: 27 cze 2021, 22:12
CFA pisze: 27 cze 2021, 20:16
arttenis pisze: 27 cze 2021, 18:41 Sabalenka ma życiową szansę i pustą autostradę do finału.
Czy aby na pewno jej styl gry się sprawdzi na trawie?
Sabalenka pierwsze dwie rundy ma łatwe, bo Niculescu już się opuściła (33 lata). Ale rzeczywiście potem mogą być schody, Alexandrova, Rybakina, no i Świątek/Muguruza.

Korekta dla naszej mistrzyni:
Hsieh - Bouzkova - Martic - Jabeur (4R) - Rybakina/Sabalenka(QF) - Kvitova? - Muchova (F)(!)

Edit:
Hsieh - Zwonariowa - Begu - Jabeur - Sabalenka(QF) - Samsonova O_O - Linette :)

Na razie ograła mizerię i emerytki 30+ z dolegliwościami. Muguruza wyczyszczona przez Jabeur.
A gdzie Muchova? Oj dostanie ci się od Vivida 😁
Linette już się nagrała...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

live pisze: 3 lip 2021, 08:19 Jak już wcześniej wspominałem przeczytałem cały wątek i przypominam wcześniejszą Twoją deklaracje " jak Iga zdobędzie coś więcej niż jednego szlema to odszczekam wszystko co o niej napisałem"(piszę z pamięci)
Niezła bzdura :::gd::: . Oczywiście dlatego, że z "pamięci"? :lol:
To polecam Bilobil (ED rekomendował nie raz) lub Neotropil (to brał mój śp. Dziadek) ;)

Spokojnie, trzeba poczekać. Ja tradycyjnie od lat sezon trawiasty pomijam i nie oglądam, co żadną tajemnicą nie jest, ale w wyniki zerkam. Dziś dobry wynik HuHu :::gd::: i klasyka Linette :::bd::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 3 lip 2021, 20:47 Ja tradycyjnie od lat sezon trawiasty pomijam
To ile szlemów ma Federer? :-)
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 3 lip 2021, 20:47
live pisze: 3 lip 2021, 08:19 Jak już wcześniej wspominałem przeczytałem cały wątek i przypominam wcześniejszą Twoją deklaracje " jak Iga zdobędzie coś więcej niż jednego szlema to odszczekam wszystko co o niej napisałem"(piszę z pamięci)
Niezła bzdura :::gd::: . Oczywiście dlatego, że z "pamięci"? :lol:
Dobra, dobra dosłownie ująłeś to jakoś dziwnie pompatycznie, jakby coś o "oddawaniu honoru", to mi zupełnie do Ciebie nie pasuje - lepsze szczekanie... :::XD:::
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

CFA pisze: 3 lip 2021, 21:03
Vivid pisze: 3 lip 2021, 20:47 Ja tradycyjnie od lat sezon trawiasty pomijam
To ile szlemów ma Federer? :-)
Pomijam - to znaczy nie oglądam, a nie nie uznaję ;)
live pisze: 3 lip 2021, 21:37 Dobra, dobra dosłownie ująłeś to jakoś dziwnie pompatycznie, jakby coś o "oddawaniu honoru", to mi zupełnie do Ciebie nie pasuje - lepsze szczekanie... :::XD:::
Doskonale wiem co napisałem, to co zwyczajnie myślę (tak, wiem, wielu nie potrafi :D ). Ty jak widać nie wiesz co dokładnie napisałem :::gd::: rotfl Ale możesz marzyć i śnić o potędze, każdemu wolno, nie widzę problemu :lol:
Pompatyczność? W zwykłym i krótkim określeniu co będę sądził gdyby? Dziwne ... O_O
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 6 maja 2018, 12:32 Chodzi o pewną powtarzalność wyniku. Nawet jak się komuś fartnie finał Szlema to co z tego, jak potem już nic? ...
Jeżeli Iga to osiągnie to oddam honor.
"Oddawanie honoru" nie jest domeną błazna bo w razie wpadki będzie twierdził, że był to tylko taki żarcik, natomiast jeśli
coś trafi, będzie się zawsze nadymał i puszył.
Bardzo życzeniowo zasugerowałem, że może to nastąpić w przyszłym tygodniu, powtarzalność zostanie osiągnięta,
w razie zwycięstwa Iga wyląduje na drugim miejscu w rankingu WTA a trudno sobie wyobrazić lepszy argument, potwierdzający ową powtarzalność.
Dodatkowym walorem będzie wszechstronność, nawet Serenie nie udało się wygrać w Londynie i Paryżu.

Mam nadzieje, że którejś pięknej niedzieli usłyszę vividowski, psi skowyt a tych potencjalnych niedziel będzie jeszcze wiele... :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

No to się na razie urechotałem :D :::gd:::
Ale może nie idź tą drogą, nie brnij. Już kilka razy, nawet kiedyś i przy Radwańskiej byli tacy co mieli dużo do powiedzenia po 2-3 rundach. Nagle ups, przerżnięcie i ........... cisza, zapowietrzyli się :lol:
I drapanie pazurami po meblach, i zgrzytanie zębami lub sztucznymi szczękami, i walenie pięściami w stoły, i tupanie w parkiety, płytki, czy inne dywany :lol:
Już nawet ja nie wytrzymałem, empatia się u mnie do głosu przebiła i apelowałem o większą cierpliwość, spokój, brak niezdrowej ekscytacji ;)
Miej nad sobą litość :), a co będzie jak z Ons polegnie? A przecież może. Nawet nie stricte tenisowo, choćby upadek, uraz, konieczność kreczu :( Przykra sprawa, ale jednak to też przegrana.

Dajmy jej szansę, przerżnąć lub wygrać w kolejnej rundzie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 4 lip 2021, 11:36 , a co będzie jak z Ons polegnie?
Nic nie będzie, jest jeszcze młoda, tzn. będzie kolejny turniej, pożywiom uvidim... :::yay:::
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Iga Świątek

live pisze: 4 lip 2021, 09:23 Dodatkowym walorem będzie wszechstronność, nawet Serenie nie udało się wygrać w Londynie i Paryżu.
Mógłbyś rozwinąć? Mnie się wydaje, że jednak w obu miejscach nie raz wygrała.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 4 lip 2021, 11:36 Miej nad sobą litość :), a co będzie jak z Ons polegnie?
Dajmy jej szansę, przerżnąć lub wygrać w kolejnej rundzie.

Jest postęp. Obok słowa przerżnąć pojawiło się wygrać!

Słusznie, dlatego Vividek powinien:
1) nauczyć się szczekać, bo może nie zdążyć
2) poprosić admina o możliwość załączenia pliku audio, żebyśmy mogli usłyszeć to odszczekanie
3) ostatecznie dać zdjęcie pingwina który szczeka

Jak Ons się nie zerzyga ;-P , tak jak w meczu z Muguruzą, to powinno być dobrze.
Mecz na korcie 2, żeby znów się nie porzygała przed JKM.
Mecze z Hsieh, Zwonariową i Begu to była już niższa półka, Tunezyjka to trochę grubsza ryba 🐟.
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Iga Świątek

Gary pisze: 4 lip 2021, 13:43
live pisze: 4 lip 2021, 09:23 Dodatkowym walorem będzie wszechstronność, nawet Serenie nie udało się wygrać w Londynie i Paryżu.
Mógłbyś rozwinąć? Mnie się wydaje, że jednak w obu miejscach nie raz wygrała.
Dobrze Ci się wydaje, mój błąd, myślałem, że RG nie wygrała, chyba dlatego, ze jej nie lubię :tired:

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”