Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

arttenis pisze: 3 kwie 2021, 00:01 Obydwie ciotki się skompromitowały w debelka. Widocznie myślami już w drodze na Okęcie. Bardzo niechlujna gra. Ta Aoyama ma 1.54 cm :o . Nie wierzę że chciały oddać Japonkom ten mecz.
Słońce? Za dużo słońca?☀️☀️: 🎌🎌🎌🎌🎌🎌🎌🎌🎌🎌
"Ta Aoyama" wygrała ten mecz.
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Artlight pisze: 3 kwie 2021, 01:51 Te Japonki to jeden z lepszych debli świata grający razem od lipca 2019 roku. Więc nie wiem o co płacz, że zestawiony kilka czy maks kilkanaście dni temu debel Polki (kompletnego żółtodzioba deblowego na tym poziomie) i Amerykanki (nie przeczę, że mega doświadczonej i najbardziej utytułowanej z całej czwórki) przegrał akurat z nimi.

Jak ktoś woli rankingami, to grały 14. i 16. zawodniczka rankingu deblowego (Japonki rzecz jasna) z numerami 20 (Bethanie) i 81 (Świątek). Więc kto niby miał tutaj wygrać?

Polka i Amerykanka wygrały seta, w drugim przegrały tie break (do czterech) i poległy dopiero (w rzeczywiście dość jednostronnym) super taju 2 do 10. W całym meczu "nasz" debel wygrał 72 piłki, przeciwniczki tylko dwie więcej. Kompromitacji więc raczej nie było.

Więc wracam z pytaniem: o co ten płacz?
A kto płacze?
Oczywiście kompromitacja to za wielkie słowo, ale te zawodniczki (MS-IŚ) bez problemów powinny wygrać.
Iga żółtodziób na tym poziomie debla? Aha, SF Roland Garros w deblu też niepełnosprytny :rolleyes:
To był najgorszy deblowy mecz Świattek w tym turnieju, mnóstwo piłek które psuła, A M-S już zadyszana. Chyba nie widziałeś pozostałych, poprzednich ich deblowych meczów w Miami.
Rankingi nie grają, przykładem jest doświadczona para deblowa Halep-Kerber (WTA 138-524) która w Miami ograła deblowa jedynkę Mertens-Sabalenka (WTA 2-1).
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

TomPL pisze: 3 kwie 2021, 10:38
Ta Aoyama ma 1.54 cm :o .
"Ta Aoyama" wygrała ten mecz.
No to Maja 1.64 cm będzie gigantem/gigantką? w debla :)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Nie wykluczone. Tym bardziej że Maja akurat w debla gra świetnie.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Iga Świątek

rafbat pisze: 3 kwie 2021, 09:02 Akurat tu się z przedmówcą zgadzam. Nieustanna kompromitacja to wpisy arttenisa na tym forum, a nie wczorajszy mecz w wykonaniu Polki i Amerykanki.
Nie mogę się nie zgodzić, zwłaszcza w świetle najświeższych wysrywów postów.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

arttenis pisze: 3 kwie 2021, 10:55
Oczywiście kompromitacja to za wielkie słowo, ale te zawodniczki (MS-IŚ) bez problemów powinny wygrać.
Nie bardzo. Debel i singiel to zupełnie inne wręcz dyscypliny. Postaw np. dwie czołowe singlistki i dwie niezłe deblistki, najprawdopodobniej singlistki polegną.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Ja tam nie widziałem żeby Japonki zagrały jakoś wybitnie. Oczywiście łatwo traktować słowa kompromitacja, zmiażdżenie jako dosłowne i definitywne, kompromitacja jest w "". Ale w meczowym tajbreku 2:10 to się dziewczyny wybitnie nie popisały. Debel jest teraz bardziej losowy, w sensie że nie gra się na przewagi, tylko od razu deciding point i to może być loteria. Ale 2:10 jest daleko od loterii.
Formę Świątek rozumiem, nowy szczyt ma przyjść na koniec maja i czerwiec, więc nie widzę dramatu.
Ale widać było że z meczu na mecz coraz mniej u niej koncentracji meczowej i początkowe mecze deblowe były bardziej pewne.
Gdyby w singlowych tajbrekach dostawała 1:7 to od razu dostałaby wiadro pomyj i odesłana na sztundowanie przez forumowych ekspertów.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Gdyby... To jest właśnie ta różnica między singlem a deblem której kolega kompletnie nie rozumie. :]
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Iga Świątek

Ojej, przegrać pokazówkę to żadna sprawa ;).
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Iga Świątek

Wiesz, cała sztuka to grać taki tenis, żeby ktokolwiek nas zaprosił do pokazówki.

Powyższe dedykuję wszystkim Forumowiczom, którzy zdają się zapominać jak kosmicznie daleki jest poziom każdego zawodowego grajka, nad którym się zdarza nam na tym forum pastwić, od pseudo tenisa który my sami uprawiamy...
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Artlight pisze: 3 kwie 2021, 20:22 Powyższe dedykuję wszystkim Forumowiczom, którzy zdają się zapominać jak kosmicznie daleki jest poziom każdego zawodowego grajka, nad którym się zdarza nam na tym forum pastwić, od pseudo tenisa który my sami uprawiamy...
Patrz, a Gary postulował, że ja i Iga to spokojnie materiał porównawczy tenisowo.
To może mi powiesz kogo bardziej obraził? :lol:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 3 kwie 2021, 20:38
Artlight pisze: 3 kwie 2021, 20:22 Powyższe dedykuję wszystkim Forumowiczom, którzy zdają się zapominać jak kosmicznie daleki jest poziom każdego zawodowego grajka, nad którym się zdarza nam na tym forum pastwić, od pseudo tenisa który my sami uprawiamy...
Patrz, a Gary postulował, że ja i Iga to spokojnie materiał porównawczy tenisowo.
To może mi powiesz kogo bardziej obraził? :lol:
Co Ty bredzisz? Porównywałem wyniki - Igi wśród zawodowców, Twoje wśród amatorów. Wyszło, że to Ty jesteś bardziej "najmanowy".
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Gary pisze: 4 kwie 2021, 00:31 Co Ty bredzisz? Porównywałem wyniki - Igi wśród zawodowców, Twoje wśród amatorów. Wyszło, że to Ty jesteś bardziej "najmanowy".
Bez względu na to, jak będziesz się zwijał, skręcał i wykręcał to swoje napisałeś :D
Tylko proszę, nie kompromituj się ;) i nie zwalaj tego na zespół stresu po wygrzmoceniu przez babę w jednym secie :P
Ostrzegam! Bo Cię też przyrównam do Igi Ś. Ona też po DO ZERA(!) z Muguruzą wróciła w ramach traumy (?) do histerii kortowej :lol:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Podobno Putintseva przytuliła z Muguruzą 0-6 ale się nie skichała jak Iga Ś. i załatwiła w kolejnym Hiszpankę skrótami, ta skreczowała.
No tak, ale jak ktoś woli kwiczeć i histerię odwalać to oczywiście nie można zabronić :lol:
Najman WTA - to zobowiązuje ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 10 kwie 2021, 14:38 Podobno Putintseva przytuliła z Muguruzą 0-6 ale się nie skichała jak Iga Ś. i załatwiła w kolejnym Hiszpankę skrótami, ta skreczowała.
Co się stało Mugu? Oficjalnie "leg injury", ale to wyglądało na zaćmienie słońca, nagle jej prąd odcięło, nie miała siły. Tak jakby w I secie chciała udowodnić, że jeszcze może, a potem kolaps. Chyba udar i wycieńczenie.
Kvitova, Anisimova, też do pewnego momentu, a potem stop. Barty z Badosą też szybko kończyła, nie miała ochoty na przebijanki. Korty fatalne, musieli młotkiem przybijać linie serwisowe, Julia i Coco niemal się nie zabiły ⚠️zahaczając o linie.
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

WTA500 - Kudermetova i Volvo, a Iga WTA500 i tylko nosidełko na opał. :(
Nie ma wyjścia, musi wygrać Sztuttgart i Porsche - lego już ma.
Obrazek
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Nie lubi już Porsche? Wycofała się. :-|
Regeneracja po Aus, Emir i USA przed FO ważniejsza.
Awatar użytkownika
Tadek 11
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 203
Rejestracja: 26 sie 2018, 14:33

Re: Iga Świątek

Porsche może nie lubi ma przecież lexusa , albo chciało jeszcze nad motoryką popracować w cieplejszym klimacie.
https://twitter.com/i/status/1386257195604627456
Może w R32 trafi na Barty ? Ciekawie się zanosi.
Lepiej być głupim z nadzieją niż beznadziejnie mądrym
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

WTA1000 Madryt 2021
Riske-Qualifier-R16 Barty/Rogers- ...
dobre losowanie, przynajmniej zagra 3 mecze
http://wtafiles.wtatennis.com/pdf/draws ... 38/MDS.pdf
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Iga Świątek

arttenis pisze: 27 kwie 2021, 13:31 WTA1000 Madryt 2021
Riske-Qualifier-R16 Barty/Rogers- ...
dobre losowanie, przynajmniej zagra 3 mecze
http://wtafiles.wtatennis.com/pdf/draws ... 38/MDS.pdf
Po takim pitoleniu złośliwa menda, którą w sobie noszę, ucieszy się na wylot z Riske.

Ale mój wewnętrzny Dr Jekyll Idze kibicuje :).

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”