Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Nadzieje, piętnastoletnie, polskiego tenisa:
Iga Świątek - ostatnio w Sztokholmie sporo ugrała w swoich występach w turniejach ITF.
Obrazek
Maja Chwalińska - już wcześniej załapała parę punktów, także w Sztokholmie, a aktualnie przeszła eliminacje ITF Bratislava i dzisiaj zagra w I rundzie z rozstawioną Smitkovą (ranking 182).
Obrazek
Styl i warunki fizyczne Igi są "zbliżone do wzorcowych" i jeśli nie będzie wstrzymywać ręki, to ho, ho...
Natomiast to co gra Maja to każdy trener by się załamał a i warunki fizyczne mizerne - a jednak doprowadza duże starsze zawodniczki do łez i wygrywa. :] Gra lewą ręką, dobrze czuje piłkę, znakomite dropszoty z obu stron i ambitna obrona, ale czy będzie coś z tego na poważnie? Trudno to sobie wyobrazić...
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

To tylko turnieje ITF, ale zaczyna się robić głośno o dziewczynach:
http://eurosport.onet.pl/tenis/wta/zyci ... iej/wz4w0d
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Iga Świątek

Pod którymś z tych linków prawdopodobnie będzie można ją oglądać:

http://live.robinwidget.com/streamvideo ... 53838.html
http://live.robinwidget.com/streamvideo ... 53837.html
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Iga Świątek

Chwalińska 6:3 w pierwszym secie. Momentami niepotrzebne błędy z forhendu, których zdecydowanie można było uniknąć, ale ogólnie gra bardzo przyzwoicie. Na pochwałę przede wszystkim zasługuje jej czucie piłki - fajne skróty, nawet stopwolej jakiś wpadł. Jednakże - tak to musi po prostu wyglądać. Z mojego drobnego, ale jednak - doświadczenia, wiem że największe mankamenty wśród tenisistEK, że tak powiem pół-zawodowych (jeszcze na tym etapie) to serwis i bieganie. O ile serwis za dobry u Chwalińskiej nie jest to z bieganiem nie ma tragedii. U przeciwniczki z kolei serwis w mojej opinii lepszy, ale biega słabo, a w połączeniu z umiejętnością grania drop-shotów przez Chwalińską, to samobójstwo. :)

Tak patrzę na tę naszą młodą zawodniczkę i ja tu widzę Radwańską sprzed paru ładnych lat, z tym że wydaje mi się, że Chwalińska jest na swoim etapie kariery bardziej perspektywiczną zawodniczką, niż była Aga, bo potrafi przyspieszać. Bekhendem nie, ale forhend to już u niej jakaś broń jest.

P.S. Zapomniałem oczywiście o argumencie w postaci lewej ręki - tego chyba nie trzeba tłumaczyć.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Lewa ręka, wiem coś o tym. ;)
Nie oglądam teraz, ale widziałem zapisy z 2 poprzednich meczy. Tak jest, Maja potrafi już wykorzystywać okazje i docisnąć po linii, z BH też jej się zdarza. Ja ją widzę jako kogoś pośredniego między Radwańską a Hingis, dobre poruszanie się, antycypacja i empatia, co widać także w deblu. Oczywiście warunki fizyczne nie te, ale kto wie co z niej wyrośnie za 2-3 lata. :)
Ostatnio zmieniony 18 lis 2016, 20:29 przez TomPL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Iga Świątek

Wymyka się powoli Chwalińskiej mecz. Nerwy puszczają, zwłaszcza w tych momentach, gdzie nie mają prawa.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Iga po kontuzji i operacji dochodzi do siebie, za to Maja grywa po ITF'ach i dlatego można poczytać o niej fajny artykuł - polecam:
http://tennisunderworld.it/2017/09/28/n ... alinskiej/
Obrazek
Pacio
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: 30 gru 2017, 01:27

Re: Iga Świątek

Świątek w pierwszym singlowym występie po kontuzji wygrała 15 tysięcznik w Sharm El Sheikh, pokonując w pierwszej rundzie rozstawioną z dwójką hiszpankę Parrizas-Dias, w półfinale szóstkę Solovyeva z Rosji, a 2. w finale, Belgijkę Geukens 3:6, 1:6.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Świetny wynik, oby tak dalej!
Obrazek
A już dzisiaj zaczyna w kolejnym turnieju ITF w Sharm...
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Iga gra teraz w USA w ITF'ach rangi $25000, niestety musi przebijać się z eliminacji ale robi to całkiem spokojnie.
W Jackson przegrała w 2 rundzie, teraz w Pelham jest już w ćwierćfinale i są bardzo duże szanse na lepiej...
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Iga Świątek

TomPL pisze:Iga gra teraz w USA w ITF'ach rangi $25000, niestety musi przebijać się z eliminacji ale robi to całkiem spokojnie.
W Jackson przegrała w 2 rundzie, teraz w Pelham jest już w ćwierćfinale i są bardzo duże szanse na lepiej...
No i kolejne zwycięstwo. W finale demoluje reprezentantkę gospodarzy 6:2 6:0. :::gd:::

Powinien być awans z końca siódmej setki do połowy czwartej.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Brawo, brawo! To może już pora na "droższe" ITF'y?
Obrazek
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Iga Świątek

To jest młoda dziewczyna. Według mnie zbyt młoda.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
asia
Bywalec
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 19 sty 2016, 12:48

Re: Iga Świątek

Zbyt młoda do czego?
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Iga Świątek

keicam pisze:To jest młoda dziewczyna. Według mnie zbyt młoda.
Powiedz to tym wariatkom, jak Hingis, Capriati i Seles. :D
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Iga Świątek

asia pisze:Zbyt młoda do czego?

Do wyczynu na najwyższym poziomie....

Zarówno mentalnie jak i "materiałowo".
SABR pisze:
keicam pisze:To jest młoda dziewczyna. Według mnie zbyt młoda.
Powiedz to tym wariatkom, jak Hingis, Capriati i Seles. :D


Tudzież Bouchard, Ivanovic....
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
asad
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 24 sie 2017, 19:53

Re: Iga Świątek

keicam pisze:
asia pisze:Zbyt młoda do czego?

Do wyczynu na najwyższym poziomie....

Zarówno mentalnie jak i "materiałowo".
SABR pisze:
keicam pisze:To jest młoda dziewczyna. Według mnie zbyt młoda.
Powiedz to tym wariatkom, jak Hingis, Capriati i Seles. :D


Tudzież Bouchard, Ivanovic....
Idze dokładnie jeszcze się nie przyglądałem ale Bouchard to klasyczna celebrytka typu Kurnikowa a co do Ivanovicz to widziałem ją ostatnio w jakimś meczu z Hradecką tuż przed zakończeniem kariery, to był kłębek nerwów, mentalnie Ana nie nadawała się do tenisa.
Wszystko zależy od głowy Świątek, no i zdrówka, ale w przypadku załamania kariery na młody wiek jej rozpoczęcia bym nie zrzucał, zawsze może dokonać ciekawszych, jej zdaniem, wyborów. Tylko nam kibicom się wydaje że tenis bezwzględnie powinien być priorytetem, bo nie będziemy mieli komu kibicować. :)
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Iga Świątek

asad pisze:... a co do Ivanovicz to widziałem ją ostatnio w jakimś meczu z Hradecką tuż przed zakończeniem kariery, to był kłębek nerwów, mentalnie Ana nie nadawała się do tenisa.
Skoro wygrała Szlema to znaczy, że się nadawała. Po zwycięstwie w RG2008 coraz mniej czasu pozostawało na tenis, zaczęły się kłopoty z utrzymaniem formy i przyszły porażki. Później nadeszła frustracja i zdenerwowanie. Czas leciał, rywalizacja robiła się trudniejsza bo pojawiały się młode tenisistki. Wtedy już nawet intensywny trening nie pomógł. Rozpoczął się szybki zjazd w dół i choć trafiały się pojedyncze zwycięstwa (pokonanie Sereny Williams w AO), na powrót do wielkiego tenisa nie było już szans. I tak oto wielki talent kobiecego tenisa został zmarnowany, nie wiadomo nawet kiedy. :(
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Iga Świątek

Widziałem już 10-cio letnią dziewczynkę która trenowała 10 razy w tygodniu, a turnieje grała z 38 stopniową gorączką. Była w pierwszej dziesiątce dwa lata temu, a teraz po kilku kontuzjach przestała grać w tenisa. Chłopak z klubu mojego syna ma bodaj 12 lat. Był niedawno w pierwszej piątce w Polsce, otarł się o kadrę. Rozmawiałem z jego ojcem, zupełnie niedawno. Wdrożyli mu program odpoczynku od tenisa, jako sposobu na dalszą motywację do ciężkiej pracy, przewartościowali sposób myślenia, na taki w którym to chłopak ma zasłużyć na treningi z dobrymi trenerami i wyjazdy na turnieje, a nie że to rodzice cisną, a on strzela fochy. Ojciec zauważył prostą zależność, że od pewnego momentu ilość godzin na korcie nie przekłada się na progres. Obecnie chłopak jest w regresie i nie wiadomo co z nim będzie.

Rolą rodziny jest tak pokierować talentem dziecka aby w wieku 18 19 lat wszedł w dorosły sport i odnosił w nim sukcesy a nie był zarżniętym fizycznie i psychicznie weteranem...

Jeśli kontuzje Igi nie są spowodowane "wypadkami na korcie" a zmęczeniem, nadmiernym wysiłkiem, lub brakami w podstawowej technice, to źle wróży. To że jest teraz w stanie ogrywać panny z pięćsetki WTA to wcale nie oznacza że będzie tak zawsze...
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Iga Świątek

keicam pisze: przewartościowali sposób myślenia, na taki w którym to chłopak ma zasłużyć na treningi z dobrymi trenerami i wyjazdy na turnieje, a nie że to rodzice cisną, a on strzela fochy.
Święte słowa, mądrzy rodzice... To taka uniwersalna prawda, odnosi się nie tylko do tenisa. Ileż to mamy niedoszłych lekarzy/prawników/profesorów/bankierów z "nominacji" rodzicielskich...

Tak nawiasem: sympatyczna ta Iga :wink:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”