Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Iga Świątek

Rewelacyjna 15latka, półfinalista dwóch juniorskich turniejów wielkoszlemowych w 2016 roku, mistrzyni juniorskiego Fed Cupu dziś w swoim profesjonalnym debiucie w rozgrywkach ITF... wygrała od razu cały turniej zdobywając 18 punktów i debiutując w rankingu na okolicach 800. miejsca! :) Przyszło mi oglądać urywki jej gry i dziewczyna ma papiery na wielkie triumfy, prezentuje agresywny, a zarazem cierpliwy styl gry. Wraz z drugą naszą młodą rewelacją Mają Chwalińską (która prezentuje raczej styl porównywalny do Radwańskiej) może trzymać na barkach cały polski tenis w przyszłości po odejściu na emeryturę Agnieszki (jeszcze nie olimpijską. rotfl )
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Iga Świątek

Oby omijały ją kontuzje i podążała w dobrym kierunku.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

To ja tam jestem zatwardziałym malkontentem. ;)
Pogra trochę na niższym poziomie, a potem ... koszyczek i sztundki ... :P
Możecie sobie na mnie psioczyć ;), ale nikt z Was nie postawi na to większej kasy, i to tyle. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Iga Świątek

Widziałem jej grę. Już 2 lata temu widać było że nie "schodzi z kortów". Odstawała od reszty poziomem ogrania. Wyjątkowo ofensywnie wyszkolona a jednocześnie precyzyjna. Kontuzje? Już podobno jakieś były.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Wiesz, to się nie musi zaraz rozbić o jednak brak talentu na najwyższym poziomie czy niechęcią do katorżniczej roboty.
Tu może być proza życia - nie ma kasy, nie ma startów, nie ma startów nie ma punktów i ogrywania się na odpowiednich szczeblach.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Gemset
Bywalec
Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 15 mar 2014, 08:48

Re: Iga Świątek

Wygrała drugi mecz w kwalifikacjach do następnego turnieju w Sztokholmie.
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Iga Świątek

Vivid pisze:Wiesz, to się nie musi zaraz rozbić o jednak brak talentu na najwyższym poziomie czy niechęcią do katorżniczej roboty.
Tu może być proza życia - nie ma kasy, nie ma startów, nie ma startów nie ma punktów i ogrywania się na odpowiednich szczeblach.
Bardzo dobrze to wiem. Przykład mam w domu. :( Gdyby trenował tylko tyle co dzisiaj siatkówkę.... :/ I jeździł na turnieje Tennis Europe.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Co tu dużo mówić - siatkówka zdecydowanie tańsza dla budżetu domowego i szanse na większy sukces też o wiele większe ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Iga Świątek

Z drugiej strony czołowy siatkarz nigdy nie zarobi tego co czołowy tenisista.
Tylko pytanie o ile łatwiej dostać się w siatkówce do poziomu umożliwiającego zarobek niż w tenisie.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1330
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Iga Świątek

Zależy, co masz na myśli mówiąc "umożliwiający zarobek" - jaki zarobek? :)
Nie będę się wypowiadał, jeżeli chodzi o siatkówkę męską, ale o zarobkach w żeńskich drużynach mogę się troszkę szerzej wypowiedzieć.

W ogóle to temat rzeka, nie tylko, jeżeli chodzi o zarobki, ale również szkolenie, itd... Każdy chociaż trochę obeznany w sporcie wie, że od kilku lat w Polsce powstają SOS'y (Siatkarski Ośrodek Szkoleniowy) - ja wypowiem się o tych dla dziewcząt. Otóż wszystko fajnie, pięknie, dziewczyny trenują, uczą się, tylko co z tego? :)
Poziom szkolenia jest w zdecydowanej większości żenująco niski. Trenerzy ciągną kasę, a w większość nie jest merytorycznie przygotowana do uczenia kogokolwiek. Jaki jest tego efekt? Pobliska drużyna, której głównym sponsorem jest moja firma (I liga siatkówki kobiet), dostaje również dosyć sporo pieniędzy (biorąc pod uwagę wielkość miasta) z urzędu miejskiego. W zamian za to ma obowiązek wybrania co roku dwóch najlepszych zawodniczek z działającego w tym samym mieście SOSu i wcielenia ich w szeregi drużyny, a przynajmniej przetestowania. Wiecie, jaki jest tego efekt? Od pięciu lat jeszcze ani jedna zawodniczka z "elity" SOS'u nie przeszła przez przygotowawczy obóz przedsezonowy. Dziewczyny sypią się momentalnie na tyle, że fizycznie nie są w stanie wytrzymać dwóch tygodni wzmożonego wysiłku.
Witamy w Polsce, gdzie nie liczy się finalny efekt, tylko statystyka - bo ile to my zawodniczek przygotowanych co roku oddajemy... :)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Ale tak jest pewnie u nas wszędzie, kwestia na jaką skalę ...
Weźmy nasz tenis. Psioczy się czasem na koszykowych sztundziarzy, ale w sumie to oni są w tym wszystkim najbardziej uczciwi. ;)
Przychodzą, są przygotowani tak jak są, robią co robią, ale też nic wielkiego nie obiecują. W tenisa na potrzeby gry rekreacyjnej znakomita ich większość człowieka grać nauczą, nic więcej nie trzeba.
Ale co powiedzieć o tych "trenerach" co się biorą za wyczyn? W wielu przypadkach przygotowanie za słabe, do tego taki a nie inny stosunek do roboty ...
Tylko tu przychodzi dzieciak i nie dość, że tyra na nic, to jeszcze ma tylko jedno podejście. Albo od początku jest fachowa robota i może da to jakiś wynik, albo żeby nie wiem co robił i jaki miał potencjał to taki pajac pozamiata mu marzenia w 2-3 sezony ... :(
I jeszcze zero refleksji, przecież to nie jego wina, ale ważne, że kasa się zgodziła ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Iga Świątek

rafbat pisze: Witamy w Polsce, gdzie nie liczy się finalny efekt, tylko statystyka - bo ile to my zawodniczek przygotowanych co roku oddajemy... :)
Mam zupełnie inne spostrzeżenia dotyczące SOS ów.

Moja dwójka uczęszcza do SOS Kraków. Córka 15 lat 187 cm gra na środku, jest zawodniczką kadry małopolski. Bez problemu drużyna 15 to latek gra mecze w 3 lidze. Mają na razie dodatni bilans. W szkole są obecnie 2 dziewczyny grające w swoich rocznikach w kadrze Polski.

Syn 14 lat 187 cm wzrostu, grający w siatkówkę od roku (!) jest pierwszym rozgrywającym w kadrze Małopolski. Ze szkoły pochodzi dwóch młodych zawodników ekstraklasy: Komenda, oraz Fornal, który ma zdobyty tytuł juniorskiego mistrza świata i Europy. Pozostałe ośrodki Małopolski np Andrychów również mają duże osiągnięcia na tym polu. Trenerzy szkolący to w Krakowie m innymi trener przygotowania fizycznego I ligowej AGH Kraków, w Małopolskich SOS ach uczy gry np były trener Ekstraklasy!

Dzięki Bogu :dvl(: , inicjatywa SOS dogorywa w związku z obcięciem funduszy, tak jak animatorzy Orlików... Wszystko co powstało za PO musi zniknąć!
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1330
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Iga Świątek

Tak jak mówiłem - odnośnie męskiej siatkówki się nie wypowiem, bo realiów nie znam, a jeszcze co do żeńskiej... Tak - drużyna SOS, która jest u mnie, również gra w III lidze, tylko co z tego? :)
Jeszcze raz podkreślę - od pięciu lat, ŻADNA z zawodniczek nie wytrzymała 2 tygodni na obozie przygotowawczym w I-ligowej drużynie. :)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Iga Świątek

Dla chętnych zapis finału juniorskiego Fed Cup (meczu deblowego) z udziałem Świątek:

https://www.youtube.com/watch?v=DvIqzUh_dxo
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

No, widzę potencjał ... na koszyk i sztundki. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6727
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Nie wiem, która to Świątek a która Chwalińska, ale widać, że debla umieją grać.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

A na jakiej podstawie ten wniosek?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Iga Świątek

TomPL pisze:Nie wiem, która to Świątek a która Chwalińska, ale widać, że debla umieją grać.
Świątek wyższa, w czapce.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6727
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Dzięki, już się zorientowałem. :D
Vivid pisze:A na jakiej podstawie ten wniosek?
Na podstawie oglądu podanego zapisu ich meczu.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

TomPL pisze:Dzięki, już się zorientowałem. :D
Vivid pisze:A na jakiej podstawie ten wniosek?
Na podstawie oglądu podanego zapisu ich meczu.
No to słabo ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”