Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Iga Świątek

TomPL pisze: 23 cze 2021, 15:22 [...]
Śliska sprawa... Trzeba by stać jak słup, żeby nie podpaść :]
Czy debliści którzy przy siatce odstawiają teatrzyk "w lewo, w prawo" też podpadają pod celowe rozpraszanie przeciwnika?
Zwód ciałem jest dozwolony, ale machanie ramionami lub rakietą nie.

Ciężko powiedzieć czy straciła równowagę. Dosyć mocno pacneła tą rakietą, a stała na ugiętych nogach. Sędzia musi ocenic czy to było przypadkowe, czy celowe.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Iga Świątek

W zwolnionym tempie obejrzyjcie. Nie wygląda to na celowe.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Iga Świątek

Ja obejrzałem (nawet stopklatki), cóż ona tam wyprawia nogami :::IBB::: , ustawienie ramienia, rakiety i punkt przyłożenia tejże, wszystko wg. mnie wygląda na podparcie.
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Iga Świątek

Jakuboto pisze: 23 cze 2021, 15:47 W zwolnionym tempie obejrzyjcie. Nie wygląda to na celowe.
No, obejrzałem, i ... jednak celowo. W momencie uderzenia ciało było pionowo ustawione, a miała dobre podparcie w nogach.

Na marginesie - na Talk Tennis 90% głosów jest za tym, że to było przeszkadzanie.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Iga Świątek

Co z tego, że ciało było pionowo ustawione, głównie chodzi o to, że środek ciężkości przemieszczał się z prawa na lewo i z powrotem(kierunki przykładowe chodzi o zasadę)
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Iga Świątek

live pisze: 23 cze 2021, 16:10 Co z tego, że ciało było pionowo ustawione, głównie chodzi o to, że środek ciężkości przemieszczał się z prawa na lewo i z powrotem(kierunki przykładowe chodzi o zasadę)
No jednak trochę znaczy. Bo jeśli ciało było spionowane, to moment pędu był równoległy do podłoża i jej nie przechylał. Barki miała dobrze między nogami. Te były szeroko ustawione i ugięte. A te ruchy były krótkie, więc prędkość nie była za duża.

Moim zdaniem była stabilna w tym momencie.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Iga Świątek

RatRace pisze: 23 cze 2021, 16:18
to moment pędu był równoległy do podłoża i jej nie przechylał.
Nie musiał przechylać ciała w kierunku ruchu, jeżeli nagle chce zmienić kierunek to opieram się szeroko na nodze zewnętrznej a ciało przemieszczam w przeciwnym kierunku i wtedy jeszcze dodatkowo "wspieram" się na rakiecie. Nie chodzi tutaj o proste podparcie się z powodu utraty pionu. Ponieważ zdarzyło mi się kiedyś przy okazji mocno grzmotnąć rakietą, więc wierze, że jest to możliwe.
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 23 cze 2021, 12:28 ... Co istotne, w dyskusji z wkurzoną Kirilenko, zwróciła uwagę, że ta zrobiła to kilkukrotnie (uderzenie o kort ramą). Kontekst był taki, że nawet raz nie wolno
Sędzina raczej powiedziała że "once is OK".
https://www.youtube.com/watch?v=VfPYWz03NBE&t=0h30s

Ogólnie Świątek ma tendencję do dziwnych ruchów, potknięć pod koniec meczów, z Halep RG2020 też się niby potknęła, w 2gim secie, przy 4:1. Czy to jest celowe czy wynika z nerwowości, trudno ocenić. To sprawa sędziego ocenić i zabrać punkt nawet jeśli niecelowe, a wg sędziego celowe.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

TomPL pisze: 23 cze 2021, 15:22 Czy debliści którzy przy siatce odstawiają teatrzyk "w lewo, w prawo" też podpadają pod celowe rozpraszanie przeciwnika?
Nie, ale gdyby zaczęli machać rakietą jak wahadłem naciągiem w kierunku przeciwnika to tak.
Dla mnie to co zrobiła Świątek to chyba reakcja bezwiedna, na tle nerwowym.

Ale ja nie o tym :twisted:
No moi milusińscy, co tak cicho? O_O
PRZERŻNĘŁA!!! :::yay::: I to w jednym secie znowu DO ZERA! :lol:

Będę dziś łaskawy i pochwalę Igę Ś. Od lat twierdzę, że trawa jest dla krów, a nie do tenisa. Widać Iga Ś. nie uważa się za krowę i przerżnęła ... w proteście, ten set DO ZERA to pewnie by było dosadniej :lol:
Brawo Iga! :::gd:::

Podsumowując:
4000 pkt Vividbeki
Bilans sezonu 2-7
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

To wina kadry kopaczy na trawie, Krykrowiaka ... naczynia połączone,
W 1-secie jeszcze utrzymała koncentrację i wygrała 64, a Kasatkina nierozgrzana.
W 2gim i 3cim to już był trening, nie miała siły kończyć piłek, a Kasatkina wszystko przebijała.
Plus + to będzie wypoczęta na Wim i żadnych wymówek, że trawa 🍀🌱☘️ to dla krów 🐄 🐄 🐄.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

arttenis pisze: 23 cze 2021, 21:30 To wina kadry kopaczy na trawie, Krykrowiaka ... naczynia połączone,
Ech,, jeżeli jej wyniki byłyby ściśle skorelowane z wynikami naszych piłkokopaczy, to byłbym zupełnie spokojny o satysfakcjonującą mnie ilość przerżnięć :D
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 24 cze 2021, 05:25
arttenis pisze: 23 cze 2021, 21:30 To wina kadry kopaczy na trawie, Krykrowiaka ... naczynia połączone,
Ech,, jeżeli jej wyniki byłyby ściśle skorelowane z wynikami naszych piłkokopaczy, to byłbym zupełnie spokojny o satysfakcjonującą mnie ilość przerżnięć :D
No i wydało się, jesteś gorącym kibicem naszych pań, Chwalińskiej, Kawy, Fręch ... i innych Falkowskich, bo wtedy jesteś zupełnie spokojny.
Świątek wprowadza pewien niepokój, i jesteś niezupełnie spełniony i niezupełnie spokojny. Przeżynania koją twój system nerwowy, zwycięstwa sieją niepokój. Ale widzę pewną szansę, bo akceptujesz pewną ilość zwycięstw, bo mówisz o satysfakcjonującej ilości przerżnięć, inaczej byłbyś stracony, gdyby miała wszystko przeżynać. Może możesz zdradzić dopuszczalną ilość nieprzerżnięć?
Za chwilę następną nadzieja na wewnętrzny spokój :meditate: , losowanie Wim już za godzinkę.
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Iga Świątek

Kogo tam nasza budząca niepokój Iga :::stormy::: wylosowała?
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Hsieh w 1R.
Nie wiem czy się niepokoić :)
Hsieh ma już 35 lat, szczytowała w AO ostatnio w Melbourne, chyba już zaspokojona tenisowo.
Na pierwszego seta ma jeszcze siły, ale drugi i trzeci już siły opadają.

W 2R Bouzkova-Zvonareva.
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Iga Świątek

No właśnie. Kto wie czy Światkówna też nie szczytowała już w tym sezonie na RG. Jak sobie w głowie poukładała to może coś zdziałać. A jak nie to i w ćwiartce się pewnie nie zamelduje. No i ma Sakkari w swojej połówce.

:wink:
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Hsieh - Zvonareva - Martic - Jabeur (4R) - Rybakina (QF) - Sabalenka - Muchova (F)(!)

Muchova na uspokojenie pewnego niespokojnego konesera tenisa :wink:
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Zapewniam, jest błogi spokój, przerżnie aż miło :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 26 cze 2021, 07:43 Zapewniam, jest błogi spokój, przerżnie aż miło :)
Trzy mecze (3R) powinna dać radę.
Trochę mnie niepokoi mało bojowe nastawienie, ale to może jej sposób na lepszą grę, bez oczekiwań końcowego sukcesu. Musi być bojowo nastawiona, tak jak w juniorskim Wim po przegranym juniorskim RG, inaczej nici.
Tak jakby już myślami była na hardzie i w Tokio.

W tej chwili to ostro idzie Rybakina i Ostapenko O_O . Czyżby zwietrzyły swoją szansę? Sabalenka ma życiową szansę i pustą autostradę do finału.
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Iga Świątek

Jest pewna niewykorzystana rezerwa, chodzi mi o procent pierwszego serwisu, w tym wypadku trawa może tylko pomóc.
Wiem, że to tylko pobożne życzenia ale jest to chyba jedyne co może zrobić, żeby ugrać coś więcej.
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iga Świątek

arttenis pisze: 27 cze 2021, 18:41 Sabalenka ma życiową szansę i pustą autostradę do finału.
Czy aby na pewno jej styl gry się sprawdzi na trawie?

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”