Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Iga Świątek

Argue pisze: 16 paź 2022, 09:15
Vivid pisze: 16 paź 2022, 06:53
Uważam, że ma jednowymiarowy tenis, miała pewne zachowania jakie mi się nie podobały i jest dla mnie brzydka. Jest Najmanem WTA. To w sumie tyle. Nie znam jej, nie mam nic więcej do niej. Nie neguję jej "globalnie" i totalnie.
Jak napisałem wyżej, rozumiem antypatię, ale skąd ten Najman WTA? bo te powody nijak nie kwalifikują się do tego, żeby nazywać kogokolwiek z top 100 rankingu Najmanem dyscypliny...
Vivid najzwyczajniej nie rozumie metafor i porównań, których sam używa.

To taki przejaw pseudo-erudycji :).
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Iga Świątek

Iga musi przestać chodzić do siatki bo jak kolejny raz odstawi pajacyka, to dziewczyny zaczną w nią strzelać i któraś trafi.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Po pierwsze ona nie chodzi do siatki tylko czasami jest ściągana przez zagranie rywalki.
Po drugie takie trafienie to będzie jej najmniejszy problem, gorzej że w końcu sędziowie zaczną odbierać jej punkty...
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iga Świątek

TomPL pisze: 20 paź 2022, 08:13 gorzej że w końcu sędziowie zaczną odbierać jej punkty...
Pajacyk nie jest elegancki, ale pod który przepis to podciągnąć? Jakieś przeszkadzanie, rozpraszanie?
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 780
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Iga Świątek

CFA pisze: 20 paź 2022, 09:36
TomPL pisze: 20 paź 2022, 08:13 gorzej że w końcu sędziowie zaczną odbierać jej punkty...
Pajacyk nie jest elegancki, ale pod który przepis to podciągnąć? Jakieś przeszkadzanie, rozpraszanie?
Mogła ręczną trenować kiedyś. I jej się wyrwało... :!ojoj!:
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

CFA pisze: 20 paź 2022, 09:36
TomPL pisze: 20 paź 2022, 08:13 gorzej że w końcu sędziowie zaczną odbierać jej punkty...
Pajacyk nie jest elegancki, ale pod który przepis to podciągnąć? Jakieś przeszkadzanie, rozpraszanie?
W regulaminie mamy taki punkt:
"Jeżeli zawodnikowi w czasie rozgrywania punktu przeciwnik rozmyślnie przeszkadza,
zawodnik ten wygrywa punkt.
W przypadku, kiedy zawodnikowi przeszkodzi nieumyślnie przeciwnik lub cokolwiek innego,
na co on nie ma wpływu (z wyjątkiem stałego urządzenia kortu), należy zarządzić powtórzenie
punktu."

Sędzie decyduje, czy przeszkadza i czy rozmyślnie...
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Iga Świątek

CFA pisze: 20 paź 2022, 09:36
TomPL pisze: 20 paź 2022, 08:13 gorzej że w końcu sędziowie zaczną odbierać jej punkty...
Pajacyk nie jest elegancki, ale pod który przepis to podciągnąć? Jakieś przeszkadzanie, rozpraszanie?
USTA Kodeks po angielsku

Punkt 33 - gracz któremu przeszkadzano przerywa grę tak szybko jak to możliwe.

Punkt 35 - machanie rękoma, rakietą, tupanie (między innymi) jest niedozwolone. Wykonywanie zwodów ciałem jest dozwolone.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iga Świątek

TomPL pisze: 20 paź 2022, 12:19
CFA pisze: 20 paź 2022, 09:36
TomPL pisze: 20 paź 2022, 08:13 gorzej że w końcu sędziowie zaczną odbierać jej punkty...
Pajacyk nie jest elegancki, ale pod który przepis to podciągnąć? Jakieś przeszkadzanie, rozpraszanie?
W regulaminie mamy taki punkt:
"Jeżeli zawodnikowi w czasie rozgrywania punktu przeciwnik rozmyślnie przeszkadza,
zawodnik ten wygrywa punkt.
W przypadku, kiedy zawodnikowi przeszkodzi nieumyślnie przeciwnik lub cokolwiek innego,
na co on nie ma wpływu (z wyjątkiem stałego urządzenia kortu), należy zarządzić powtórzenie
punktu."

Sędzie decyduje, czy przeszkadza i czy rozmyślnie...
Czyli masz obawy, że sędziowie zaczną to traktować jako zachowanie wymagające karania.
Raczej nie obawiałbym się za pajacyka nawet jeśli uznają to za celowe.
Osobiście nie jestem za karaniem za to, ale za wyeliminowaniem tego.

PS
Oh, RatRace - już widzę, że pajacyk jest zwodem ciałem i dyskusje z sędzią o tym - tenis zszedłby na psy...
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Iga Świątek

Przede wszystkim to źle wygląda wizerunkowo dla Igi. I to właściwie jest jedyny, za to dość poważny, problem. Bo umówmy się, że to czy Iga straci jeden punkt w meczu za wymachiwanie rękoma przy siatce, nie będzie miało najprawdopodobniej żadnego wpływu na końcowy wynik danego meczu.

Ale niesmak pozostanie.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Mi zdarza się, szczególnie w deblu, będąc przy siatce robić "zwody" by przeciwnika zdezorientować czy ma grać po przekątnej czy po prostej. Przy okazji tych "zwodów" pewnie macham rakietą w te i we wte - czy to podpada pod niedozwolone przeszkadzanie? Czy to musi być regularny pajacyk żebym został ukarany odjęciem punktu?
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

RatRace pisze: 20 paź 2022, 12:25
CFA pisze: 20 paź 2022, 09:36
TomPL pisze: 20 paź 2022, 08:13 gorzej że w końcu sędziowie zaczną odbierać jej punkty...
Pajacyk nie jest elegancki, ale pod który przepis to podciągnąć? Jakieś przeszkadzanie, rozpraszanie?
USTA Kodeks po angielsku

Punkt 33 - gracz któremu przeszkadzano przerywa grę tak szybko jak to możliwe.

Punkt 35 - machanie rękoma, rakietą, tupanie (między innymi) jest niedozwolone. Wykonywanie zwodów ciałem jest dozwolone.
Tam jest też:
Any other movement or any sound that is made solely to distract an opponent...
może niech lepiej karzą za te wszystkie jęki i kwęki :twisted:
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Iga Świątek

Ludzie, litości. Jakie dyskusje? Nie ma żadnych dyskusji. :wink:

Dozwolony jest ruch ciałem, bez wymachiwania rakietą czy rękami. To, że ręka czy rakieta trochę zmieni swoje położenie względem ciała to jasne.

Świątkówna machała ręcami jakby te miały swoje własne życie. :wink:

Zgadzam się z Art'em, że nawet jakby miała stracić punkt to jej się nic nie stanie. Odrobi na dystansie. Po prostu nie jest to ładne i tyle. Nie ma wiele wspólnego z tenisowym fair play, ale tenis już jakiś czas temu przestał być sportem gentlemenów.

To, co wyprawiali Connors i McEnroe na korcie wiele z savoir vivre'm wspólnego nie miało. A robili więcej i gorzej to wyglądało. A potem było już tylko jeszcze gorzej. Nawet wielki maestro RF miał swoje momenty i było ich więcej niż parę.

Myślę, że Świątek nauczyła się tego za juniora, nikt nie zwrócił jej na to uwagi i tak już zostało. Chyba się tego nie oduczy. I tak rzadko to robi.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iga Świątek

RatRace pisze: 20 paź 2022, 17:54 Ludzie, litości. Jakie dyskusje? Nie ma żadnych dyskusji. :wink:
Dozwolony jest ruch ciałem, bez wymachiwania rakietą czy rękami. To, że ręka czy rakieta trochę zmieni swoje położenie względem ciała to jasne.
Zobaczysz, że będą dyskusje, jak sędzia zareaguje.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Musiałbym zobaczyć co ona zrobiła. Pamiętajmy jednak, iż normalnym zachowaniem taktycznym jest wykonywanie balansu ciałem, czy nawet lekkie odprowadzenie rakiety w bok a następnie powrót raptowny w drugą stronę. W ten sposób sugerujemy przeciwnikowi gdzie (niby) ruszymy (jakbyśmy się pospieszyli ;)). Jak się rywal podpali i zagra w drugą stronę to już tam jesteśmy ;) :P
Choć są sędziowie, którzy w tenisa nie grają zbyt "namiętnie", i wtedy może być takie zachowanie jak Igi źle interpretowane ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 21 paź 2022, 15:11 Musiałbym zobaczyć co ona zrobiła. Pamiętajmy jednak, iż normalnym zachowaniem taktycznym jest wykonywanie balansu ciałem, czy nawet lekkie odprowadzenie rakiety w bok a następnie powrót raptowny w drugą stronę. W ten sposób sugerujemy przeciwnikowi gdzie (niby) ruszymy (jakbyśmy się pospieszyli ;)). Jak się rywal podpali i zagra w drugą stronę to już tam jesteśmy ;) :P
Choć są sędziowie, którzy w tenisa nie grają zbyt "namiętnie", i wtedy może być takie zachowanie jak Igi źle interpretowane ...
Vivid, odkopałem dla Ciebie: https://www.youtube.com/watch?v=rBl1x3Q2pls (jeśli Cię znuży wymiana, przewiń do 17 sekundy).
To jest tego typu pajacyk (tu akurat w innym meczu). Według mojej oceny jest to celowe przeszkadzanie przeciwnikowi i dziwię się, że sędziowie nie reagują.

Zresztą sama Iga zdaje sobie sprawę, że jest to co najmniej nie fair (przeprosiny dla Vekić). Myślę, że się zagalopowała w ferworze walki i sądzę, że stara się by to się nie powtarzało.

Ja osobiście bym jej za to nie stawiał pod pręgierzem, ale karny punkt bym rywalce przyznał.
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

To co tu widzę to takie bardziej niekontrolowane zachowanie w ferworze walki. Ale bym odebrał punkt (przerwał grę i przyznał punkt przeciwniczce) i tyle. Bez ostrzeżenia. Ostrzeżenie za recydywę.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 780
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 21 paź 2022, 15:11 Musiałbym zobaczyć co ona zrobiła...
Oczywiście zrobiła to. Ja uważam, że nie było to ani złośliwe ani nie miało jakiegoś głębszego celu. Ot, tak wyszło... czego potem żałowała i jak normalny człowiek stwierdziła, że źle postąpiła. Pomijam kwestię kary - to nie ma ani teraz znaczenia, ani nie miało wtedy. Zatem... nie ma o czym mówić. Będziemy Igę obserwować, i tyle.
Mi się jednak nasunęło inne odczucie. I proszę nie zarzucać mi złośliwości, etc...
Użytkownik Vivid, wielki fachowiec od tenisa, człowiek aktywnie wypowiadający się w kwestiach branżowych, nie śledzi najważniejszych wydarzeń tenisowych, nie ogląda meczów. I potem struga wariata, że on nic jeszcze nie widział...
Dla mnie to jest po prostu kłamliwe. Ja generalnie brzydzę się obłudą, która wyzwala taką pasywną narrację spokoju. Ja to zaraz widzę i na swój sposób oceniam takiego osobnika. Aż mi się nie chce wierzyć, że Vivid poszedł tą drogą. :::bd:: Wydawałoby się, że to mądry gość. A tu takie zachowania... :-/ Nawet nie wiem co powiedzieć bo gdzie nie dotkniesz - to g***o. :(
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Iga Świątek

Ale w swej mądrości wiesz, że to już wielokrotna recydywa w wykonaniu Świątek?
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Derler pisze: 21 paź 2022, 23:05
Vivid pisze: 21 paź 2022, 15:11 Musiałbym zobaczyć co ona zrobiła...
Użytkownik Vivid, wielki fachowiec od tenisa, człowiek aktywnie wypowiadający się w kwestiach branżowych, nie śledzi najważniejszych wydarzeń tenisowych, nie ogląda meczów. I potem struga wariata, że on nic jeszcze nie widział...
Dla mnie to jest po prostu kłamliwe. Ja generalnie brzydzę się obłudą, ...
I znów muszę powtórzyć - najpierw pomyśl, przemyśl, potem pisz ...
Co się tu nie zgadza? O_O Nie widziałem tej sytuacji i dlatego nie mogłem się odnieść. Inny forumowicz po tej wypowiedzi wkleił link do materiału na YT. Obejrzałem i wtedy się wypowiedziałem.
W takim razie co się tu nie spina i jaka w tym obłuda? O_O
Co innego gdybym tego nie widział, jeszcze to otwarcie przyznał :P, i pojechał po Idze jak po burej suce (bo jest okazja).

I w ten sposób robisz z siebie durnia .... :::bd::

A co do obłudy, kłamliwości itd.
Dostałeś bana i nie miałeś jaj by to przyjąć na klatę lub się jakoś porozumieć. Inne konta i otwarte robienie wała z administracji. Jest beka, przynajmniej dla mnie. Robisz z gości pośmiewisko :::gd:::
Ale jak to się ma jak próbujesz innym moralizować? :lol: :lol: :lol:
Jesteś nie tylko zakłamany, ale i zwyczajnie tchórzliwy. To nie mój problem, mnie to nawet ciut bawi :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 780
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 22 paź 2022, 09:16
Derler pisze: 21 paź 2022, 23:05
Vivid pisze: 21 paź 2022, 15:11 Musiałbym zobaczyć co ona zrobiła...
Użytkownik Vivid, wielki fachowiec od tenisa, człowiek aktywnie wypowiadający się w kwestiach branżowych, nie śledzi najważniejszych wydarzeń tenisowych, nie ogląda meczów. I potem struga wariata, że on nic jeszcze nie widział...
Dla mnie to jest po prostu kłamliwe. Ja generalnie brzydzę się obłudą, ...
Co się tu nie zgadza? O_O Nie widziałem tej sytuacji i dlatego nie mogłem się odnieść.
Jasne. :rolleyes:
Tak jak nie wiedziałeś, że wygrała finał szlema.
Już to przerabialiśmy. :::bd::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”