Argue
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 314
Rejestracja: 13 mar 2014, 22:20

Re: Iga Świątek

Ależ ona jest mocna mentalnie. Ten wygrany gem nr 7 od stanu 0:40. Niesamowite długie wymiany. Gdzieś nawet przy równowadze wkradł się podwójny błąd serwisowy, a ona nic sobie z tego nie robi i idzie jak po swoje.

Historia pisze się na naszych oczach 28 zwycięstw z rzędu. 5 turniejow wygranych z rzędu.
Dominacja.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Tiaaa, przy 4:0 trochę odpuściła i się zrobiło gorąco i dała radę. Brawo!
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Iga przy 4:0 trochę się rozprężyła, a Ons zachowała siły na końcówkę. No i była walka przez 2-3 gemy, aż z emocji się popłakała, bo tak blisko celu a tu Ons się stawia i Iga musiała się na nowo skoncentrować. Jabeur raczej nie miała by siły wyciągnąć tego meczu, ale te 2 gemy dała wszystko co jeszcze miała.
Było potężne ćwiczenie dropszotów, a raczej dochodzenia do nich.

Makaroniarze to jednak katolibanskie dziadersi, różnica w nagrodach dla kobiet i mężczyzn za WTA1000 i ATP1000 jest kolosalna. Turnieje tej samej rangi, tyle samo setów, te same bilety, te same korty, w tym samym czasie, ...
Kobiety : 300 tys. Euro
Mężczyźni: 800 tys. Euro.

To już nie jest symboliczne 10 czy 100 Euro, żeby zaznaczyć że osobniki z penisami muszą dostać więcej,
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iga Świątek

arttenis pisze: 15 maja 2022, 14:49 To już nie jest symboliczne 10 czy 100 Euro, żeby zaznaczyć że osobniki z penisami muszą dostać więcej,
Może włoski (i nie tylko) kanon zakłada, że faceci potrzebują więcej, bo i tak muszą wydawać na kobiety.
A dla kobiet mniej, bo z założenia tylko na drobiazgi. :-)
kefas
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 8 sie 2019, 08:58

Re: Iga Świątek

@arttenis trzebaby sprawdzić ogólną oglądalność i wpływy z reklam z obu np finałów. Co z tego, że bilety są w tej samej cenie jak na facetów przyjdzie 2x więcej ludzi?
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Tiaaa, a w Madrycie były równe stawki - pewnie tam panie mają wysoką oglądalność?
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iga Świątek

Argue pisze: 15 maja 2022, 14:34 Historia pisze się na naszych oczach 28 zwycięstw z rzędu. 5 turniejow wygranych z rzędu.
Dominacja.
Można dostrzec pogorszenie wyników o jakieś 30%.
W zeszłym roku w Rzymie było 6-0, 6-0 więc widać spadek formy :-)
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 781
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Iga Świątek

Argue pisze: 15 maja 2022, 14:34 Historia pisze się na naszych oczach 28 zwycięstw z rzędu. 5 turniejow wygranych z rzędu.
Dominacja.
Ciekaw jestem opinii Vivida na ten temat. :::scratchy::: :mrngpress:
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Marcoone
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 389
Rejestracja: 2 lip 2012, 22:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Iga Świątek

Pewnie powie, że nie było Barty więc te wygrane się nie liczą ;)
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Iga Świątek

Mnie osobiście uderzyło, że organizatorzy ustawili kobiecy finał na 13.00. Czyli założyli, że i tak zainteresowanie będzie ogólnie małe to zrobili go podczas pory obiadowej, gdzie wiadomo, że żaden normalny Włoch się nie pojawi i będą tylko zagraniczni kibice.

Mogli zrobić o 16.00 damski mecz a o 19.00 męski finał. W ten sposób na trybunach byłoby dwa razy więcej kibiców.
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Iga Świątek

Iga po raz pierwszy obroniła tytuł mistrzowski zacnego turnieju, jak opisała z tego szczęścia poryczała się. Widać: pomimo pasma zwycięstw dalej jest "głodna" sukcesów. Dobrze to wróży przed RG chociaż wytworzone ciśnienie nie ułatwia sprawy, wdaje się, że jeżeli tylko dotrze do finału - wygra RG.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Derler pisze: 16 maja 2022, 08:18 Ciekaw jestem opinii Vivida na ten temat. :::scratchy::: :mrngpress:
A czego byś się spodziewał? Jakiegoś cudu, znaczy cud-opinii? :D
Gra dobrze i wygrywa, to przecież nie będę jej krytykował O_O .
W tenisa zawodowo się gra na punkty i stylu się nie ocenia (wygrywa w dobry stylu, tak poza tym ;)). Fanem jej nie jestem i to się nie zmieniło. Oczywiście chwalę jak jest za co, a ostatnio jest. Punkty zdobyte, będzie trzeba przynajmniej część obronić za rok, i tu już będzie gorzej. Ale kto wie, może wyjdzie obronną ręką (nie straci aż tak dużo).
Poza tym Kolega się cieszy bo dekoder zachowuje, póki co :P Ale przecież i tak przerżnie, a wtedy przypomnę się w sprawie dekodera rotfl
Mistrzynią Wielkoszlemową nadal dla mnie też nie jest, tu się nic nie zmienia. To jest chyba największy ból tyłka niektórych tu bywających :D Przecież pseudo "RG20" .... to już temat rzeka :lol:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 781
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 3 lis 2016, 07:51 No, widzę potencjał ... na koszyk i sztundki. :P
Chodziło mi o wyczucie sytuacji.
Czy nie uważasz, że Twoje archiwalne wpisy budzą teraz u niektórych śmiech a u Ciebie zapewne zażenowanie? :::scratchy:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Żeby nie dręczyć naszego przevividującego eksperta proponuję przypomnieć kilka definicji:

1. Od ilu szlemów możemy mówić o multiszlemach?
np. 4, 10 czy 23 ?

2. Kiedy wiemy czy szlem będzie zaliczony jako pełnosprytny?

np. właściwa temperatura, wilgotność powietrza, prędkość wiatru, pora roku zgodna z planowanym,
czy Muchova gra czy nie, czy ruscy grają czy nie, czy będzie medal od prezydenta,
czy piłki odpowiednie, czy sędziowie na liniach, brak zaćmienia słońca, jakaś nowa zarazua, itd.

Póki co Świątek jest faworytką RG u buków większą niż Alcaraz, Djokovic i Nadal razem wzięci.
Iga się pewnie tylko martwi czy jest szansa na pełnosprytnego szlema.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Derler pisze: 16 maja 2022, 19:41
Vivid pisze: 3 lis 2016, 07:51 No, widzę potencjał ... na koszyk i sztundki. :P
Chodziło mi o wyczucie sytuacji.
Czy nie uważasz, że Twoje archiwalne wpisy budzą teraz u niektórych śmiech a u Ciebie zapewne zażenowanie? :::scratchy:::
W żadnym wypadku :) A czy uważasz, że gdyby tak było to bym odpisywał? Proszę .... :::bd::
Nadal Świątek mi się nie podoba i nadal nieprzerwanie bawi mnie to zacietrzewienie niektórych pod moim adresem, oraz ta pocieszna bezsilność i brak argumentów wobec mojego uzasadnienia braku akceptacji pseudo "RG20" ;) I żeby mi jeszcze w ogóle zależało na akceptacji i przekonaniu kogokolwiek O_O
Wyraziłem własne zdanie, postawiłem kropkę. Ale niektórych do dziś strasznie frustruje, że nie akceptuję tego co oni. Serio, nie mają większych problemów? O_O To w sumie zazdroszczę :::gd:::

A wiesz co jest tu gwoździem do trumny? Wcale nie to, że nie doczekałem się kontrargumentacji ;)
Tym gwoździem jest to, że to nie był wymarzony scenariusz moich "fanów" - czyli jest impreza, Iga wygrała, Vividowi to nie pasuje więc wkracza i "wymyśla".
O nie, tak nie było. Co łatwo sprawdzić, ja krytykowałem chęć organizacji tej imprezy od początku pojawienia się takich pogłosek. I przedstawiałem te same argumenty jako powód moich wątpliwości. Zatem nie coś przeciw Idze bo wygrała, a przeciw wypaczaniu, w mojej ocenie, jednej z najważniejszych imprez w roku.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 16 maja 2022, 15:38 W tenisa zawodowo się gra na punkty i stylu się nie ocenia ...
Chyba, że gra Djokovic? :D
sagitt
Początkujący
Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 14 sie 2018, 13:45

Re: Iga Świątek

widget pisze: 16 maja 2022, 08:48 Mnie osobiście uderzyło, że organizatorzy ustawili kobiecy finał na 13.00. Czyli założyli, że i tak zainteresowanie będzie ogólnie małe to zrobili go podczas pory obiadowej, gdzie wiadomo, że żaden normalny Włoch się nie pojawi i będą tylko zagraniczni kibice.

Mogli zrobić o 16.00 damski mecz a o 19.00 męski finał. W ten sposób na trybunach byłoby dwa razy więcej kibiców.
Okaże się po latach , że granie w południe to bonusy dla arabskiego świata .

Te skróty to do ... . Kasatkina do połowy z nich dochodziła dzień wcześniej, choć ciągle stała za linią z półtora metra niczym Nadal. Piłka po skrócie odbijała się na wysokość co najmniej metra bez żadnej rotacji bocznej i nie gasła. Iga to lepiej potrafi co było widać w Paryżu nie tylko w meczu z Halep w 2020 roku. Ale bardzo dobrze , że tego już nie robi.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Mam wrażenie, że Wiktorowski zabronił jej grania skrótów, bo zbyt rozpraszają ofensywne nastawienie ;)
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Iga Świątek

TomPL pisze: 19 maja 2022, 07:42 Mam wrażenie, że Wiktorowski zabronił jej grania skrótów, bo zbyt rozpraszają ofensywne nastawienie ;)
Powiedz to Alcarazowi. Może Igusia zamiast fascynować się pół łysym Nadalem przerzuci się na nowszy model.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Iga Świątek

RatRace pisze: 19 maja 2022, 10:01
TomPL pisze: 19 maja 2022, 07:42 Mam wrażenie, że Wiktorowski zabronił jej grania skrótów, bo zbyt rozpraszają ofensywne nastawienie ;)
Powiedz to Alcarazowi. Może Igusia zamiast fascynować się pół łysym Nadalem przerzuci się na nowszy model.
Nie no, ta fascynacja nie tak źle skutkuje, moim zdaniem niech nie zmienia idola przynajmniej do pierwszej porażki (:]
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”