Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

W czwartek przyjechałem wcześniej do klubu. Usiadłem z ekipą, zaczęła się dyskusja o Świątek (nie uczestniczyłem). Jak to się ludzie zmieniają, a może z opóźnieniem dociera? ... ;)

Jeszcze latem święte oburzenie jak ja mogę krytykować i nie lubić Świątek? Jak mi się może nie podobać itd.
Jeden nawet złapał kiedyś za telefon i dzwonił do wspólnych znajomych z niesmakiem informując co to ja nie opowiadam rotfl
I o zgrozo, ten sam człowiek z pełnym przekonaniem wygłosił, iż Iga to lesbijka i ma coś ze swoją panią psycholog. No mnie mało dziwi, ale autentycznie zrobiłem O_O O_O O_O
A potem cała ekipa jazda po Idze ...

Nie no, nie wiem jak to z nią jest, ale co to ma do tenisa? Nawet mnie ręce opadły. To, że potem po niej tenisowo jechali to już oczywiście OK :P, ale przyczynek do tego w postaci domniemanej orientacji seksualnej kiepski, delikatnie mówiąc :::bd::

Choć już dawno mówiłem, że homofobia i rasizm to u nas idealne punkty zaczepienia do zantagonizowania wobec kogoś ludzi ;)
Cóż, tzw. "czarnucha" z niej się nie zrobi, kto to kupi. W takim razie można lesbę rotfl
Ech ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iga Świątek

Mowa ciała Świątek, szczególnie po przełamaniach, to jest tragedia. Ciekawe czy ktoś coś z tym będzie potrafił zrobić.
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

CFA pisze: 8 sty 2022, 10:36 Mowa ciała Świątek, szczególnie po przełamaniach, to jest tragedia. Ciekawe czy ktoś coś z tym będzie potrafił zrobić.
Co mają zrobić i kto? Ściągnąć pasek i na gołą :birch: ?
Była za bardzo spięta, za bardzo chciała pokazać, że może z nr 1. Barty na początku trochę niepewnie, ale potem się rozluźniła, szczególnie gdy się zorientowała że Iga jest spięta. Barty - Świątek 62 64, odzyskała tytuł w Adelajdzie.
Na Barty w formie to tylko tenis siłowy, jak Sabalenka. Inaczej zaslajsuje, a serwisem też sobie pomagała.
R16 w AO powinno być, conajmniej.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

arttenis pisze: 8 sty 2022, 11:48
CFA pisze: 8 sty 2022, 10:36 Mowa ciała Świątek, szczególnie po przełamaniach, to jest tragedia. Ciekawe czy ktoś coś z tym będzie potrafił zrobić.
Co mają zrobić i kto? Ściągnąć pasek i na gołą :birch: ?
Była za bardzo spięta, za bardzo chciała pokazać, że może z nr 1. Barty na początku trochę niepewnie, ale potem się rozluźniła, szczególnie gdy się zorientowała że Iga jest spięta. Barty - Świątek 62 64, odzyskała tytuł w Adelajdzie.
He, hem jeszcze nie, to był półfinał ;)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Przerżnęła, ale 1/2 nieźle obsadzonej imprezy na starcie sezonu to przecież dobry rezultat.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iga Świątek

arttenis pisze: 8 sty 2022, 11:48
CFA pisze: 8 sty 2022, 10:36 Mowa ciała Świątek, szczególnie po przełamaniach, to jest tragedia. Ciekawe czy ktoś coś z tym będzie potrafił zrobić.
Co mają zrobić i kto? Ściągnąć pasek i na gołą :birch: ?
Była za bardzo spięta, za bardzo chciała pokazać, że może z nr 1.
Nie wiem kto, natomiast wiem co. Pamiętam kiedyś jak Muguruza zmieniała swojego pierwszego trenera to
przewijała się taka sentencja, że musi przyjść ktoś, kto powie jej, że jest najlepsza, że jakieś tam 1-4 czy 1-5 to jest chwilowe, bo przeciwniczka i tak zaraz pęknie, tylko trzeba grać, bo ona i tak jest lepsza i ma w to uwierzyć, grać i zgarniać Szlemy.
Sumyk w sumie nie był jakiś bardzo "oszlemowany", ale ją przekonał. Wiktorowski na pewno nie przekona Świątek, więc to strata czasu.
Tennisowy
Orator
Orator
Posty: 563
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:43

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 8 sty 2022, 08:23
I o zgrozo, ten sam człowiek z pełnym przekonaniem wygłosił, iż Iga to lesbijka i ma coś ze swoją panią psycholog. No mnie mało dziwi, ale autentycznie zrobiłem O_O O_O O_O
A potem cała ekipa jazda po Idze ...


To szczerze współczuje kolegów. Nie wiem w jakim jesteście wieku, ale mocno typowo polskim dziaderstwem zaleciało
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Iga Świątek

Tennisowy pisze: 8 sty 2022, 15:30
Vivid pisze: 8 sty 2022, 08:23
I o zgrozo, ten sam człowiek z pełnym przekonaniem wygłosił, iż Iga to lesbijka i ma coś ze swoją panią psycholog. No mnie mało dziwi, ale autentycznie zrobiłem O_O O_O O_O
A potem cała ekipa jazda po Idze ...


To szczerze współczuje kolegów. Nie wiem w jakim jesteście wieku, ale mocno typowo polskim dziaderstwem zaleciało
A co ma bycie lesbijką do dziaderstwa? :tired: Dziadersi nie używają takich słów nawet ;p
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Nie da się zaszufladkować wiekowo kolegów. Najmłodszy tam miał jeszcze 2-kę z przodu, najstarsi 60+.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Iga Świątek

Polosowane już na AO, a tu taka cisza. :wink:

Moim zdaniem, subiektywnym, bardzo dobrze polosowała. Wszystkie mocniejsze, z którymi mogłaby przegrać w górnej połówce: Barty, Osaka, Jabeur, Sakkari, Badosa. W jej połówce Kontaveit, Rybakina która się ostatnio pokazała, Kasatkina i Sabalenka.

Jak nie wyleci na Kasatkinie to może dojdzie do ćwiartki z Sabalenką, z którą może mieć szanse. W połowce jeśli będzie Konteveit to chyba nici z tego.

Ogólnie obstawiam finał Barty/Osaka - Kontaveit. A z dwójki Barty/Osaka raczej ta druga.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

RatRace pisze: 13 sty 2022, 19:49 ... Ogólnie obstawiam finał Barty/Osaka - Kontaveit. A z dwójki Barty/Osaka raczej ta druga.
Ja w Osakę nie wierzę, finał Barty - Świątek (Kontaveit/Muguruza).

Ale drabinka wygląda super-obiecująco :::yay::: , Sabalenka ma jakiś okresowy syndrom DFS (Double Fault Syndrom). Jeśli się nie ogarnie to będzie jej ciężko, tylko Kasatkina wydaje się być zagrożeniem.
Pavluczenkova po covidzie ... może Fernandez się podniesie trochę? oby nie.
Kontaveit ma trudną drabinkę, jeśli SF to powinna być zmęczona.
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Iga Świątek

No ja Igusi życzę. Tyle, że w Adelajdzie nie widziałem progresu. Serwis ten sam. Reszta też. Na razie z tymi topspinami ma grę na mączkę, gdzie się liczy.

Na trawę i hard musi wypłaszczyć trochę grę. No i poprawić ten serwis. Mam wrażenie, że wcześniej lepiej serwowała.

Ale jak zwykle przyszłość mam pokaże
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Przyjdzie czas to przerżnie :P, nic nowego ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Iga Świątek

Na Kasatkinie może się zdrowo wykopyrtnąć. W zeszłym sezonie kibicowałem często Darii i oglądałem dużo skrótów jej meczów. Jak jest dzień i siedzi, to mocno niewygodna rywalka. Na szczęście nierówna.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

RatRace pisze: 14 sty 2022, 14:02 Na trawę i hard musi wypłaszczyć trochę grę. No i poprawić ten serwis.
W pierwszych gemach za bardzo wypłaszczyła i wszystko w siatę. Słońce w oczy.
Ale gdy Dart zaczęła pomagać, to się uspokoiła i 63 60 :::gd::: . Teraz Peterson, która ograła tę małą Saville-Gavrilową.
Zero DF.

Zobaczymy na ile wartościowe były te wygrane z Saville i Fernandez, bo obie odpadły gładko w 1R.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Iga Świątek

wwojtek pisze: 16 sty 2022, 23:27 Na Kasatkinie może się zdrowo wykopyrtnąć. W zeszłym sezonie kibicowałem często Darii i oglądałem dużo skrótów jej meczów. Jak jest dzień i siedzi, to mocno niewygodna rywalka. Na szczęście nierówna.
Zgadzam się, Kasatkina to bardzo trudne losowanie jak na 3. rundę, bo Rosjanka może przegrać z byle kim ale jednak na wysoko rozstawione przeważnie się spina i gra bardzo dobrze.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Dzisiejszy mecz podobno było transmitowany tylko w playerze, bo:
"Dlaczego wyłącznie w Playerze? Ponieważ mecz polskiej zawodniczki został zaplanowany na John Cain Arena, natomiast w kanałach linearnych Eurosportu zaplanowane są transmisje tylko z dwóch największych kortów w Melbourne (Rod Laver Arena i Margaret Court Arena)." – napisał Eurosport Polska na Twitterze.
Jaja sobie robią, byle tylko kasę wydębić...
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Iga Świątek

TomPL pisze: 20 sty 2022, 08:21 Dzisiejszy mecz podobno było transmitowany tylko w playerze, bo:
"Dlaczego wyłącznie w Playerze? Ponieważ mecz polskiej zawodniczki został zaplanowany na John Cain Arena, natomiast w kanałach linearnych Eurosportu zaplanowane są transmisje tylko z dwóch największych kortów w Melbourne (Rod Laver Arena i Margaret Court Arena)." – napisał Eurosport Polska na Twitterze.
Jaja sobie robią, byle tylko kasę wydębić...
Tu decyduje i zawsze będzie decydować centrala w Paryżu…
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Kilka spostrzeżeń:

Po co plebsowi tenis w TV? miłośnik tenisa wykupuje stosunkowo tani ES Player i ma dostęp do wszystkich szlemowych meczów. Ostatecznie są linki w sieci.

Dlaczego Hubercik przegrał a Igusia wygrała? Zauważyłem podstawową różnicę, Hubert gra z zegarkiem na ręce, Iga zakłada dopiero jak wygra. Albo ten zegarek mu ciąży i zakłóca balans, albo za wcześnie go zakłada, przecież nie ma pewności wygranej. Myśli, mam zegarek, na pewno wygram. W Miami grał bez zegarka :? .

Iga cały czas ma problemy że sznurówkami. Czy to jej taka taktyczna zagrywka, czy sztab jeszcze nie opanował butów do tenisa na lato? Czy to tak wolno sznurować przez minutę po każdym gemie?

Kasatkina zrobiła się trochę gruba kaśka, jest szansa że nie wytrzyma szermierczego :::e_grd::: tempa, Linette miała problemy z trafieniem w kort, nic dziwnego że przegrała z tą mini-Radwanską.

Zrobiło się trochę pusto w drabince, bez Muguruzy i Kontaveit :( , ale jest Klara Tajfunson, która niedawno ogrywała Maję. No i ta Kasatkina, Pawluczenkowa i ew. Sabalenka. Rosyjska drabinka do SF.

Iga gra agresywnie (i dobrze) i na maksa, oby się nie wystrzelała. Bez debelka sił powinno starczyć chyba.
sagitt
Początkujący
Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 14 sie 2018, 13:45

Re: Iga Świątek

Oglądałem Polkę w eurosportplayer. Na kilka minut przed końcem meczu zmieniło się logo eurosport na discovery .
Nie było różnicy czy prosto z satelity czy przez internet.
Eurosport z satelity, sygnał opóźniony około 10 sekund od podawania wyniku stanu gema na flashscore , czyli badziewie. (Sprawdzałem w czasie przegranych meczów Hiszpanki i Estonki.)
Na eurosportplayerze mecz Polki w internecie też 10 sekundowy poślizg . Czyli czy satelita czy internet , to z tym samym opóźnieniem.
Z satelity to tylko ostatnio Wimbledon na Polsacie bez opóźnienia w stosunku do flashscore.pl . A reszta z Canal + to opóźnienie z kilkanaście sekund , po prostu kicha . Sprzedają im sygnał nawet z półminutowym poślizgiem a za abonament chcą nie wiadomo ile .

Co to za oglądanie jak już 10 sekund wcześniej wiem co będzie na ekranie. Eurosport Deustchland 1 bezpłatny na Astrze jak kiedyś oglądałem to nadawał z mniejszym poślizgiem.
Czyli TV SAT nadaje się do oglądania tureckich seriali.
Nie da się tego oglądać , jeszcze gorzej z kablówkami.

Czy forumowicze też mają takie odczucie czy tego jeszcze nie zauważyli.

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”