Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Świątek jednak w finale, ale debelka. Historia powtarza się z juniorskiego RG, zawaliła singla,
może wygra debla :::no.I:::

A potem wkur..zona zgarnie Wimbledon, jak w juniorskim.

Ale jest ryzyko, że w RG debla wygra Krawcowa, i singla też, skoro miksta wygrał Krawczyk.

Krejčí = Krawiec :zgoda:
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Iga Świątek

Jakie „wygrał Krawczyk”? Wygrała Krawczyk! Nasza Krawczyk. Polka!

Skąd wiem, że Polka? Bo uwielbia schabowe i Tyskie. A jej stary, mimo że 40 lat w Stanach mieszka, to nadal ma w zwyczaju skarpetę w sandale w drodze do pobliskiego Costco przewietrzyć…

Same sprawdzone info z siódmej ręki :D.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Ech ... Iga Ś. nawet po odpadnięciu z singla kąsa :::bd::

Nadal chciał być gentlemanem i zgodził się z nią poodbijać. Najwyraźniej zaraził się od niej tenisowym najmanizem :dvl(: Hiszpan ma silny organizm, kilka dni wytrzymał, nawet pierwszego seta półfinału. Ale potem już nie dał rady. W końcu wirus od Igi Ś. i widok klauna za siatką to już było za wiele nawet dla takiego hegemona mączki :P

Tak! To Iga Ś. skiepściła Nadala, jest szkodnikiem! :lol:

Będę jednak kibicował Idze Ś. w finale debla. Bo jestem empatyczny i humanitarny :D
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 12 cze 2021, 06:45 Ech ... Iga Ś. nawet po odpadnięciu z singla kąsa :::bd::
Czyli potwierdzasz moc czarodziejską IŚ.
Ale chyba Murray już nie gra, więc może sobie ćwiczyć podbijanie na trawie z polską królową mączki.
Chyba że to było zaproszenie do miksta i dla prasy tabloidowej w UK.
Na trawie jak będzie QF to będzie dobrze, coś nie widać u niej głodu zwycięstwa.
Ale tytuł deblowy FO też byłby sympatyczny.
Awatar użytkownika
Tadek 11
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 203
Rejestracja: 26 sie 2018, 14:33

Re: Iga Świątek

No cóż miała słabszy dzień i nieraz tak jest , że dopada Cię jakaś słabość i nic się nie udaje bo przecież jesteśmy tylko ludźmi . Poza tym za dużo chyba miała tego tenisa codziennie, presji dziennikarzy i kibiców i presja z tą obroną tytułu i to przerosło młodą dziewczynę . Ale będą następne turnieje gdzie nie będzie musiała tak dużo punktów bronić i będą lepsze dni.
Lepiej być głupim z nadzieją niż beznadziejnie mądrym
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

No to wielki sukces czeskiego tenisa (kobiecego), Kreijcikowa w singlu, a może i deblu, w mikście QF, do tego Noskova wśród girls, a w 1-szej setce też dużo Muchovych i innych "-owych".
Więc finał Świątek/MattekSands - Kreijcikova/Siniakova zapowiada się nawet interesująco.
Czy czempion z 2020 da radę czempionowi 2021?

Byliśmy zapatrzeni na formę Świątek, a tymczasem to Kreijcikowa szukała i wyszukała formę na mączce.
Kilka meczboli w Rzymie, potem wygrana w Strasburgu, a na koniec Paryż, świetnie o-szukała całą stawkę dziewczyn. Wszyscy eksperci liczyli na Karolinę M :) a tu Barbora.
Może to ona da teraz kilka lekcji Świątek, tak jak dawała pod Łowiczem na korcie trawiastym z widokiem na krowy przed Wimbledonem 2018?
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Dobre losowanie w Eastbourne WTA500.
Watson do ogrania na trawsku, jednak nic nie wiemy czy piłka będzie słuchać. Za tydzień Wimb więc nie ma sensu się zamęczać i koniec trawy.

Czy też myśli raczej w Tokyo i medalach.
http://wtafiles.wtatennis.com/pdf/draws ... 10/MDS.pdf
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Niech myśli o przerżnięciach :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Łał, aż się popłakała z emocji, ale wygrała swój pierwszy mecz WTA w karierze na trawie. Watson się stawiał, ale Iga wyciągnęła z 1:4 i 0:40 na 7:5, w 2h42m. Trochę długo. Musiała się rzeczywiście spiąć żeby nie przegrac, a chwilowo już były balony 🎈🎈. W 2R WTA500 Eastbourne 🐦 czeka wypoczęta Kasatkina. Tak że będzie następny trening przed Wimbledonem.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

O! Czyli jak występuje to pojawia się szansa przerżnięciowa :) Popieram i spokojnie czekam ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
kefas
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 8 sie 2019, 08:58

Re: Iga Świątek

A takie zachowanie według mnie jest nie ładne:
https://streamable.com/pi15cr
No jakbym nie patrzył, to nie jestem w stanie dopatrzyć się utraty równowagi, czy coś. Przygrzmociła rakietą w kort w celu dekoncentracji rywalki
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Iga Świątek

Zupełnie szczerze to nie jestem przekonany co do tego, czy zrobiła to celowo. Początkowo chciała zasygnalizować, że biegnie w prawo, potem udać że biegnie w lewo, aby znowu pobiec w prawo. Poniekąd sama się trochę zakręciła i wydaje mi się, że to uderzenie rakietą w ziemię było przypadkowe, odruchowe. Podobnie zdarzyło mi się kilka razy zrobić, mimo iż nigdy nie miałem na celu dekoncentracji przeciwnika - raczej po prostu oszukania odnośnie tego, którą cześć kortu będę bronił.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Iga Świątek

rafbat pisze: 23 cze 2021, 11:25 . Podobnie zdarzyło mi się kilka razy zrobić, mimo iż nigdy nie miałem na celu dekoncentracji przeciwnika - raczej po prostu oszukania odnośnie tego, którą cześć kortu będę bronił.
Pewno, że się zdarza, to jakby podparcie rakietą mające ułatwić zmianę kierunku... Natomiast sam zamach miała ułatwić
zatrzymanie się i zmianę kierunku bo każdy ruch ciała, dokładnie jego moment siły, nie skierowany w kierunku przemieszczania się, powoduje hamowanie owego przemieszczania.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Wydaje mi się, że to jednak było celowe, może bezwiedne. Tu powinna stracić punkt. Choć może i się uślizgnęła, ale mi to na podparcie się nie wygląda, nie wydaje mi się. Był taki mecz Szarapowej i Kirilenko. Sędzina przerwała wymianę, mimo braku protestu Szarapowej, i przyznała punkt Szarapowej. Co istotne, w dyskusji z wkurzoną Kirilenko, zwróciła uwagę, że ta zrobiła to kilkukrotnie (uderzenie o kort ramą). Kontekst był taki, że nawet raz nie wolno, ale dla świętego spokoju sędzia poczekała na ponowienie takiego zachowania by nie było wątpliwości i tłumaczenia się przypadkowością. Gdyby raz to by się Kirilenko tłumaczyła utratą równowagi, przypadkiem, bla bla.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 23 cze 2021, 12:28 Wydaje mi się, że to jednak było celowe, może bezwiedne. Tu powinna stracić punkt.
A jaki punkt regulaminu zabrania takiego (tzn. podpierania się rakietą) zachowania na korcie?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

TomPL pisze: 23 cze 2021, 12:46
Vivid pisze: 23 cze 2021, 12:28 Wydaje mi się, że to jednak było celowe, może bezwiedne. Tu powinna stracić punkt.
A jaki punkt regulaminu zabrania takiego (tzn. podpierania się rakietą) zachowania na korcie?
Żaden, jeżeli faktycznie się podpierasz. Natomiast jeżeli uderzasz celowo to rozmyślnie rozpraszasz przeciwnika - bodajże pkt. 26 regulaminu gry w tenisa. Za to tracisz punkt, nie można go powtórzyć.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Iga Świątek

Nie sądzę, żeby to było umyślne przeszkadzanie, przypuszczam, że winna jest nawierzchnia na, której Iga nie czuje się pewnie...

Takie zwycięstwo może podnieść morale... :] więc: póki co z lekka optymistycznie
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 23 cze 2021, 12:28 Wydaje mi się, że to jednak było celowe, może bezwiedne. Tu powinna stracić punkt. Choć może i się uślizgnęła, ale mi to na podparcie się nie wygląda, nie wydaje mi się. Był taki mecz Szarapowej i Kirilenko. Sędzina przerwała wymianę, mimo braku protestu Szarapowej, i przyznała punkt Szarapowej. Co istotne, w dyskusji z wkurzoną Kirilenko, zwróciła uwagę, że ta zrobiła to kilkukrotnie (uderzenie o kort ramą). Kontekst był taki, że nawet raz nie wolno, ale dla świętego spokoju sędzia poczekała na ponowienie takiego zachowania by nie było wątpliwości i tłumaczenia się przypadkowością. Gdyby raz to by się Kirilenko tłumaczyła utratą równowagi, przypadkiem, bla bla.

Znana akcja, Kirilenko zrobiła to z premedytacją i miała ubaw z całej afery :). Widziałem to chyba bawet wtedy na żywo TV i sam miałem ubaw ze spryciuli.

https://www.youtube.com/watch?v=VfPYWz03NBE
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Iga Świątek

Kirylenko o ile dobrze słyszę, uderza rytmicznie jak w bęben :D
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 23 cze 2021, 12:54
TomPL pisze: 23 cze 2021, 12:46
Vivid pisze: 23 cze 2021, 12:28 Wydaje mi się, że to jednak było celowe, może bezwiedne. Tu powinna stracić punkt.
A jaki punkt regulaminu zabrania takiego (tzn. podpierania się rakietą) zachowania na korcie?
Żaden, jeżeli faktycznie się podpierasz. Natomiast jeżeli uderzasz celowo to rozmyślnie rozpraszasz przeciwnika - bodajże pkt. 26 regulaminu gry w tenisa. Za to tracisz punkt, nie można go powtórzyć.
Śliska sprawa... Trzeba by stać jak słup, żeby nie podpaść :]
Czy debliści którzy przy siatce odstawiają teatrzyk "w lewo, w prawo" też podpadają pod celowe rozpraszanie przeciwnika?

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”