Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Iga Świątek

Ja po prostu nie mam słów. Ostatni taki finał pamiętam z Sydney w 2013 roku także z udziałem Polki.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
kefas
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 8 sie 2019, 08:58

Re: Iga Świątek

co tu sie odwalilo :D
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Iga Świątek

Brawo Iga! Byłem przekonany, że rozwali to Czeskie Drewno w finale, ale rower w 45 minut w takim stylu! Szok :D .
Awatar użytkownika
Tadek 11
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 203
Rejestracja: 26 sie 2018, 14:33

Re: Iga Świątek

Do statystyk wypadało by dodać ,że w ciągu 21 godzin wygrała ćwierćfinał , półfinał i finał jeszcze z rowerkiem. :D
Czy znacie podobne statystyki ?
Lepiej być głupim z nadzieją niż beznadziejnie mądrym
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iga Świątek

SABR pisze: 16 maja 2021, 15:30 Ja po prostu nie mam słów. Ostatni taki finał pamiętam z Sydney w 2013 roku także z udziałem Polki.
Rower w finale turnieju rangi Premier, to faktycznie rzadkość.
Szukałeś tego wyniku czy pamiętałeś?
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

CFA pisze: 16 maja 2021, 16:01
SABR pisze: 16 maja 2021, 15:30 Ja po prostu nie mam słów. Ostatni taki finał pamiętam z Sydney w 2013 roku także z udziałem Polki.
Rower w finale turnieju rangi Premier, to faktycznie rzadkość.
Szukałeś tego wyniku czy pamiętałeś?
Ale w Sydney to był szczęśliwy rowerek, równie dobrze mogło być 46 46 zamiast 60 60. Nie ma co porównywać, z wyjątkiem wyniku. Tyle że Idze było łatwiej , bo Pliskova zadowoliła się, że doszła do finału. Cibulkova jednak walczyła jak lwica.
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Iga Świątek

CFA pisze: 16 maja 2021, 16:01
SABR pisze: 16 maja 2021, 15:30 Ja po prostu nie mam słów. Ostatni taki finał pamiętam z Sydney w 2013 roku także z udziałem Polki.
Rower w finale turnieju rangi Premier, to faktycznie rzadkość.
Szukałeś tego wyniku czy pamiętałeś?
Tamten finał też oglądałem i jakoś się wrył w pamięć, Może to przez wynik i jednoczesne zwycięstwo naszej rodaczki.
arttenis pisze: 16 maja 2021, 16:11 Ale w Sydney to był szczęśliwy rowerek, równie dobrze mogło być 46 46 zamiast 60 60. Nie ma co porównywać, z wyjątkiem wyniku. Tyle że Idze było łatwiej , bo Pliskova zadowoliła się, że doszła do finału. Cibulkova jednak walczyła jak lwica.
:lol:
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Tennisowy
Orator
Orator
Posty: 563
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:43

Re: Iga Świątek

Final Radwańskiej z Cibulkovą w Sydney 6:0 6:0 wynikał raczej z totalnej niemocy samej Słowacki - Agnieszka tylko, jak pamiętam, umiejętnie podawała piłki. Dzisiaj jednak to Świątek jechała jak szalona. Nawet fatalny zwykle I serwis jakoś działał. Rolex chyba wreszcie zadowolony, że po Paryżu niezle zainwestował (nie to co Ostapienko).
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iga Świątek

arttenis pisze: 16 maja 2021, 16:11 Ale w Sydney to był szczęśliwy rowerek, równie dobrze mogło być 46 46 zamiast 60 60. Nie ma co porównywać, z wyjątkiem wyniku.
Ale nie porównuję. Pytam tylko czy SABR pamięta tamto spotkanie, czy oglądał czy z innego powodu miał to w głowie.
Ja na pewno nie widziałem, więc nic nie porównuję.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

No i proszę, można :P Jest faktycznie wartościowy w pełni wynik :::gd:::
Pliszkowa akurat na mączce była spokojnie do ogrania, a nawet do zdrowego pogonienia. Oczywiście mogło też być w drugą stronę. Ja jednak nie wierzę, że Czeszka była w 100% OK. Ten rowerek ma jakieś drugie dno. Może nie fizyczne, mogło być coś pozakortowego. Raczej się nie dowiemy, i tu oczywiście szacunek dla niej, bo sportowcy wyczynowi się szanują i nie umniejszają sukcesów rywali. To raczej domena amatorów ...

Nie będzie punktów vividbeki za ten turniej zgodnie z zasadami ;) Bilans sezonu 2-5.
Pozostaje poczekać na RG, i przyznać większą liczbę punktów :::yay::: rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 16 maja 2021, 17:19 Ten rowerek ma jakieś drugie dno ...
Eeee, żadnego poważnego drugiego dna nie ma, na 2 tyg. przed RG nikt nie chce się przeciążyć. Pliskova musiała by wejść na swoje wyżyny, aby ze Świątek coś ugrać. Znają się z turnieju Tipsport Elite Trophy, tak że dobrze zna Igę. Zobaczyła że Iga napalona na tytuł, i nawet własny serwis nie siedział to dała spokój.
Z Pliskovą to i Gauff by dzisiaj wygrała (WTA1000 !).
Efektowny wynik, może się założyła z Sierzputowskim o rowerek, ale w sensie treningu mentalnego (nie odpuszczac nawet gdy wysoko prowadzę), a nie żeby pogrążyć rywalkę.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 16 maja 2021, 17:19 No i proszę, można :P Jest faktycznie wartościowy w pełni wynik :::gd:::
Pliszkowa akurat na mączce była spokojnie do ogrania, a nawet do zdrowego pogonienia. Oczywiście mogło też być w drugą stronę. Ja jednak nie wierzę, że Czeszka była w 100% OK. Ten rowerek ma jakieś drugie dno. Może nie fizyczne, mogło być coś pozakortowego. Raczej się nie dowiemy, i tu oczywiście szacunek dla niej, bo sportowcy wyczynowi się szanują i nie umniejszają sukcesów rywali. To raczej domena amatorów ...

Nie będzie punktów vividbeki za ten turniej zgodnie z zasadami ;) Bilans sezonu 2-5.
Pozostaje poczekać na RG, i przyznać większą liczbę punktów :::yay::: rotfl
Pliszkowa niezbyt się postawiła, ale „dwa kanarki” (podobno tak mówią Czesi) na tym poziomie, to ewenement.

W sumie doceniam Pliszkową, że nie brała medicali, nie było teatru, ot raz rakietą se pizgnęła 😁. Niestety takie akcje to współczesna norma.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 16 maja 2021, 17:19 No i proszę, można :P Jest faktycznie wartościowy w pełni wynik :::gd:::
W pełni wartościowy?! Co ty chory czy poszczepieniu? Barty kontuzja, Halep kontuzja, Sabalenka odpuściła, Żyrafa zmęczona - to z kim miała przegrać?
Jedyna pełnowartościowa wygrana to ze Świtoliną 👍
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iga Świątek

TomPL pisze: 16 maja 2021, 19:46
Vivid pisze: 16 maja 2021, 17:19 No i proszę, można :P Jest faktycznie wartościowy w pełni wynik :::gd:::
W pełni wartościowy?! Co ty chory czy poszczepieniu? Barty kontuzja, Halep kontuzja, Sabalenka odpuściła, Żyrafa zmęczona - to z kim miała przegrać?
Jedyna pełnowartościowa wygrana to ze Świtoliną 👍
No i jeszcze w finale trafia się miernota, która na tym poziomie daje się ograć do zera (i to dwa sety).
W sumie na palcach jednej ręki da się też policzyć, te co ugrały coś więcej niż dwie imprezy :-)
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Iga Świątek

Są jakieś ujemne punkty Vividbeki za wygraną w turnieju i to jeszcze odprawienie wyżej rozstawionej zawodniczki na rowerze?
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 16 maja 2021, 17:19 No i proszę, można :P Jest faktycznie wartościowy w pełni wynik :::gd:::
Pliszkowa akurat na mączce była spokojnie do ogrania, a nawet do zdrowego pogonienia. Oczywiście mogło też być w drugą stronę. Ja jednak nie wierzę, że Czeszka była w 100% OK. Ten rowerek ma jakieś drugie dno. Może nie fizyczne, mogło być coś pozakortowego. Raczej się nie dowiemy, i tu oczywiście szacunek dla niej, bo sportowcy wyczynowi się szanują i nie umniejszają sukcesów rywali. To raczej domena amatorów ...

Nie będzie punktów vividbeki za ten turniej zgodnie z zasadami ;) Bilans sezonu 2-5.
Pozostaje poczekać na RG, i przyznać większą liczbę punktów :::yay::: rotfl
Ja myślę, że przyczyny są konkretnie 2:
1. Brak stabilnej formy u Pliskovej - zagrała ostatnio dobry mecz z Barty w Stuttgarcie ale generalnie od dłuższego czasu nic jej nie idzie. Nie ma za bardzo pewności siebie. Tutaj zrobiła finał ale nie wygrała z nikim ciekawym.
2. Iga jako przeciwnik niezbyt jej odpowiada. Pliskova lubi grać z zawodniczkami bijącymi mocno i bardziej płasko. Dobrze jej idzie z Sereną, Osaką, Kenin, Muguruzą, Kvitovą. Ale już z Halep, Svitoliną, Radwańską, Woźniacki, Kerber, Bertens niekoniecznie. Czyli tam gdzie jest więcej spinu, geometrii kortu i rywalka dobrze poruszająca się jest znacznie gorzej.
Ona sama gra dość płasko i tak delikatnie nie domyka - szczególnie forehandu - a przy mocnym topspinie rywalki to strasznie ciężko grać w ten sposób, dostawianie rakiety też nie wchodzi w grę, a ona często tak gra.

Co oczywiście nie usprawiedliwia do końca takiego wyniku :)
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Gary pisze: 16 maja 2021, 21:41 Są jakieś ujemne punkty Vividbeki za wygraną w turnieju i to jeszcze odprawienie wyżej rozstawionej zawodniczki na rowerze?
Nie ma :P Nie byłem na tyle optymistą jak określałem zasady punktacji :/
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
sagitt
Początkujący
Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 14 sie 2018, 13:45

Re: Iga Świątek

To jest nagroda dla Panny Igi za łzy, ceglastą białą koszulkę
i gwizdy czeskich kibiców w Pradze 30/4/2019


https://www.youtube.com/watch?v=1iYIbkQsjDE&t=8034s
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

No to już mamy odpowiedź 6060. Iga zaskoczyła Pliskovą tym tańcem bojowym, i już było po meczu.

https://twitter.com/tennis_gifs/status/ ... 2224474112
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Każdy sposób dobry :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”