Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

50% czego?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

TomPL pisze: 7 maja 2021, 21:5650% czego?
Może dzieciak miał na myśli, że gdyby miała, jak każda inna, 50% szans jak każda inna ;)
Ale jak widać junior ma przebłysk myślenia i zdecydowanie poniżej 50% jej daje na samym wyjściu :P

Rzym? I znowu przerżnięciowa okazja :::yay:::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 8 maja 2021, 07:52 Rzym? I znowu przerżnięciowa okazja :::yay:::
No to piękna okazja do przerżnięcia dla Muchovej, na początek Rzym WTA1000, 2021
Riske (znowu!) -> Muchova -> Kenin -> ? (Muguruza/Pawluczenkowa/Sakkari/Svitolina)-> ?
Można pisać o Muchovej :::yay:::
Czuję, że Muchova się wycofa jak zobaczy drabinkę.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

arttenis pisze: 8 maja 2021, 14:40 Czuję, że Muchova się wycofa jak zobaczy drabinkę.
Aż tak empatyczna? O_O Żeby ludziom histerycznej siary oszczędzić :lol:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Dobrze to dziś nie wyglądało, jakaś zaspana, zapyziała i zasmarkana. Aż Riske skręciła nogę przy 5:4 dla Świątek. Tak więc Muchova ma życiową szansę, jak przejdzie Keys, a powinna gładko. Iga jakby cały czas grała jeszcze na twardych kortach, a przecież to jej ulubiona mączka :)
http://wtafiles.wtatennis.com/pdf/draws ... 09/MDS.pdf
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Muchova? Oj, czyżby kumulacja :)
Za ewentualne wyklepanie przez Muchovą to będę musiał sypnąć ekstra punktów vividbeki :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 10 maja 2021, 17:51 Muchova? Oj, czyżby kumulacja :)
Za ewentualne wyklepanie przez Muchovą to będę musiał sypnąć ekstra punktów vividbeki :)
Jak dużo punktów za Muchovą i jeszcze jakieś extra to przyznajesz, że Czeszka jest słaba, rozumiem. :::stars:::

Edit: Tak jak mówiłem, Muchova się wycofała. Zobaczyła drabinkę, i stwierdziła że nie będzie Idze robić przykrości. Vivid miał rację, poza tym zobaczyła, że Iga jeszcze nie w formie, ale w decydujących momentach rzuca czary, vide skręcona noga Riske. Zachowa zdrowie na Garrosa.
Iga zagra ze Stephens/Keys, a potem Kenin/Krecikova. Amerykanki też szukają formy, więc może będzie 4R=QF?
Awatar użytkownika
Tadek 11
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 203
Rejestracja: 26 sie 2018, 14:33

Re: Iga Świątek

A może będzie szansa na spotkanie z Sabalenką . Kenin nie wiadomo w jakiej jest formie.
Lepiej być głupim z nadzieją niż beznadziejnie mądrym
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Dwa krecze? To wcale nie jest dobre dla zawodnika. Trzeba jednak wejść w turniej, a nie potem spotykać się z już rozpędzonym przeciwnikiem. Sportowo to się raczej nie do końca z tego Igi sztab cieszy.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Tadek 11 pisze: 10 maja 2021, 23:54 A może będzie szansa na spotkanie z Sabalenką . Kenin nie wiadomo w jakiej jest formie.
Oj lepiej żeby nie z Sabalenką, która jest jak rozpędzony nosorożec (mamy nową Serenę?) i każdej może wybić z głowy tenis...
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 11 maja 2021, 06:00 Dwa krecze? To wcale nie jest dobre dla zawodnika. Trzeba jednak wejść w turniej, a nie potem spotykać się z już rozpędzonym przeciwnikiem. Sportowo to się raczej nie do końca z tego Igi sztab cieszy.
Iga tylko straciła jeden set praktyki. Muchova wycofała się przed 1R, zastąpiła ją LL Stephens. 2R będzie grać ze Stephens/Keys.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Iga Świątek

Muchova myślę oszczędza się po kontuzji, której doznała w AO. Teraz grała Stuttgart i Madryd pod rząd, pewnie odpocznie tydzień i jeszcze gdzieś zagra żeby nie stracić rytmu meczowego.

Natomiast Iga wyglądała wczoraj na mocno zagubioną, co ciekawe odkąd trener krzyknął, żeby "pracowała na punkty" i iga zaczęła grać cierpliwie to wygrała 4 gemy pod rząd...
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Tadek 11
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 203
Rejestracja: 26 sie 2018, 14:33

Re: Iga Świątek

TomPL pisze: 11 maja 2021, 08:03
Tadek 11 pisze: 10 maja 2021, 23:54 A może będzie szansa na spotkanie z Sabalenką . Kenin nie wiadomo w jakiej jest formie.
Oj lepiej żeby nie z Sabalenką, która jest jak rozpędzony nosorożec (mamy nową Serenę?) i każdej może wybić z głowy tenis...
Dlatego jestem ciekawy ich konfrontacji bez wskazania faworyta , Teraz Iga zbiera doświadczeni i ogranie z najlepszymi zawodniczkami jest ważne i ten okres też musi trochę potrwać . W sporcie wyczynowym to jest normalny tok nauki jeszcze 19-latki.
Lepiej być głupim z nadzieją niż beznadziejnie mądrym
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Kenin poległa, jak Serenka, bez formy, będzie Krejcikowa czyli trochę kombinacyjnej gry ;)
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Coś mi się wydaje, że teraz to turniej kto zachowa siły i zdrowie na Paryż. Nie wystrzelać się, nie szarżować, nie nabawić kontuzji. Iga gra trochę niemrawo, czy to taktyka, czy świadomość, że liczy się start w RG? W tej chwili najzdrowiej i najsilniej wyglądają Sabalenka i Barty. Iga-Madison 75 61, Krecikova zamiast Kenin.
Serenka nie grała tak źle, ale Podoroska podeszła ambicjonalnie, bo to to może ostatnia szansa pokonać legendę, trzeba było się sprężyć.
Awatar użytkownika
Tadek 11
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 203
Rejestracja: 26 sie 2018, 14:33

Re: Iga Świątek

Ale najsilniej wyglądająca Sabalenka wygrała w takim samym stosunku punktowym z Hiszpanką 7:5 , 6:1 , jak Iga z Madison też 7:5 , 6:1 . Iga grała rzeczywiście niemrawo , ale na Amerykankę to starczyło , Z Kecikową zobaczymy , mam nadzieję że wygra jak w Miami. Ale następne w kolejce Muguruza lub Switolina i to byłby już ćwierćfinał i Iga broni punkty za RG więc punkty są jej teraz potrzebne obojętnie w jakim turnieju teraz czy później w czerwcu na RG, ważne żeby zachować zbliżoną pozycję i być rozstawianym w drabinkach i nie grać w eliminacjach przed ważniejszymi turniejami , chociaż oczywiście wiem że i tak do października je utrzyma to znaczy te punkty za ubiegły RG a to jest sporo 2000 punktów więc do października powinna co najmniej tyle nazbierać. Mam nadzieją że do października będzie już w pierwszej dziesiątce rankingu.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2021, 22:28 przez Tadek 11, łącznie zmieniany 1 raz.
Lepiej być głupim z nadzieją niż beznadziejnie mądrym
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Ruch się robi :) Czyżbyście wyczuwali rychłe przerżnięcie? :lol:
To czekam cierpliwie :::yay:::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

arttenis pisze: 12 maja 2021, 19:29 Coś mi się wydaje, że teraz to turniej kto zachowa siły i zdrowie na Paryż. Nie wystrzelać się, nie szarżować, nie nabawić kontuzji. Iga gra trochę niemrawo, czy to taktyka, czy świadomość, że liczy się start w RG? W tej chwili najzdrowiej i najsilniej wyglądają Sabalenka i Barty.
No i zdrowa Sabalenka też już zrobiła sobie wolne... z Gauff!?
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Krejcikova-Świątek 6:3 6:7 (5:7), co za beznadziejny mecz...No trochę wieje ale żeby tyle błędów?! Zresztą z obu stron, żal patrzeć no ale grają dalej...
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Iga Świątek

Przyznaję, za ten mecz obie powinny wylecieć z turnieju rotfl a przynajmniej za 1. seta bo potem było lepiej w statystykach.

Ale czemu Iga płakała po wygraniu 2. seta to nie mam pojęcia...
Prince Textreme Tour 100 310

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”