Iga Świątek

Dyskusje na temat zawodników i zawodniczek
ODPOWIEDZ
CFA
Forumowicz
Forumowicz

Re: Iga Świątek

Post autor: CFA » 27 lut 2021, 15:55

asad pisze:
27 lut 2021, 15:15
kupa pieniędzy jest inwestowana w sport z naszych podatków, również w tenis.
I dlatego okupujemy czołówki światowych list w tenisie.

optymista
Forumowicz
Forumowicz

Post autor: optymista » 27 lut 2021, 16:00

Marcin_L pisze:
27 lut 2021, 13:51
Oglądałem mecz na żywo na streamie na YT.

Bardzo dobry mecz obu pań. Iga zagrała fenomenalnie, niemal nie dopuściła Belindy do gry. Gra sprowadzała się do tego, która z nich zyska nieco przestrzeni do uderzenia. Belinda tej przestrzeni niemal nie miała, bo jak nawet dobrze atakowała, to Iga odgrywała jeszcze lepiej i zaraz wsadzała jej kontrę. Statystyka Igi - 22 winnery i 9 (czy nawet 6, nie pamietam) UE.

Z kimś innym Belinda mogłaby dziś wygrać, ale Iga była dziś bardzo mocna.
Bonio pisze:
26 lut 2021, 21:34
Marcin_L pisze:
26 lut 2021, 21:22
„Nasza Iga”. :::fcplm:::
Nie rozumiem co powiedziałem nie tak. Popatrzcie jak na świecie szanują swoich. Jak w Serbii na przykład Novaka uwielbiają. Albo w Szwajcarii Rogera. A u nas nie może tak być?
Bonio, ja mam po prostu qrvicę serca, kiedy pojawia się jakiś ciężko wypracowany INDYWIDUALNY, nie zawdzięczany nikomu innemu poza sobą sukces, a Polscy kibice (plus oczywiście działacze i politycy) odtrąbiają: „nasze to, polskie, husarskie i sarmackie”.

Po czym następuje dyskusja, ile to kto zarobił (u Igi już się pojawiły złośliwości, jak tłitnęła jakiś z góry umówiony bełkocik marketingowy Rolexa), z jaką partią sympatyzuje, przy pierwszym potknięciu pojawiają się komentarze, że zawodnik się skończył, etc.

Uczulony jestem na to i tyle.

Żadna Iga „nasza”, jest „swoja” i Bóg ją strzegł od tego „nasza”.
Zapomniałeś o najważniejszych przymiotniki w ostatnim czasie "narodowe" :P Generalnie w pełni się z Tobą zgadzam, póki komuś się powodzi jest "nasz", a jak ma się za dobrze lub powinie się nogą od razu mamy 38 mln hejterów i ekspertów wszelakich. Może za wyjątkiem skoczków narciarskich, z jakiegoś powodu tych lubią wszyscy bez względu na wyniki :P

Awatar użytkownika
Bonio
Początkujący
Początkujący

Post autor: Bonio » 27 lut 2021, 16:31

Marcin_L pisze:
Bonio pisze:
26 lut 2021, 21:34
Marcin_L pisze:
26 lut 2021, 21:22
„Nasza Iga”. :::fcplm:::
Nie rozumiem co powiedziałem nie tak.
A niech będzie nawet Vividowa... rotfl Mi się inne podobają. :wink:

Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny

Post autor: Vivid » 27 lut 2021, 20:50

Tadek 11 pisze:
27 lut 2021, 13:13
Tu jest kilku takich pajaców co to piszą tylko aby "nasrać Idze w papiery" piosząc kolokwialnie. Ale nie ma się co przejmować "psy szczekają karawana idzie dalej" cytat :D Jeden jest nawet jak sam siebie tytułuje jest "Obywatelem Świata" tylko którego ? :D
Co do pajaców to widzę, że wystajesz już chyba zza stołowego blatu i zaczynasz coś dostrzegać. Tak, pajace to cię zrobiły, i tak niestety ci zostanie w tej sytuacji. W sumie nawet niezbyt zabawne bo dość sztampowe :lol:
W karawanie jadę od dawna, ale upewnię się tylko - szczekać już potrafisz? Bo jazgot był nie raz, tylko ciężko wyłapać pojedyncze szczenięta ze sfory.
Od teraz mam się zwracać per pajacowy pomiocie? Może zacznę, jak nie zapomnę ;)

Wypada zatem podsumować. Hm ... to co tu mamy?
Iga Ś. po ograniu paru kelnerek choć na koniec oklepała, ponoć gładko, jakieś nazwisko :P Belinda nie najwyższych swoich lotów, i chyba obecnie jeszcze nie do końca pozbierana po jakiś problemach ze zdrowiem.
Ale widzę, że lokalna ekipa się cieszy strasznie. I wiecie co, mnie to też cieszy :) Widzę, że jednak zaczynacie realnie oceniać możliwości i wolicie zapobiegawczo piać peany bo jak przyjdą zawodniczki z czuba i w formie to ... Muchova :lol:
Ale nadal nie skreślam, zobaczymy jakie będą wyniki w starciu z kimś w tzw. gazie. Jak takie jak ostatnio z Halep to cóż, widzieliśmy - pierwsza solidniejsza i ... koncertowe przyziemienie :::yay:::
Faktycznie ja bym teraz też świętował do bólu ;), może nie być innych okazji :P
Ta oplastrowana ręka ... no zobaczymy.
Niemniej życzę Idze Ś. dobrze, dzięki temu będziemy tu mieć trochę zabawy. Nudno by było tak ciągle walić w bęben bez echa :lol:

Turniej wygrany i faktycznie nie napiszę na koniec sezonu - do ZERA! :::gd:::
Będę mógł najwyżej napisać, że do JEDNEGO ;) To coś jak wynik niejakiej Szydło? :lol:
Też dobrze, świetne towarzystwo :), broszki sobie ... porównają :P :lol:

Bilans 1-2, i gramy dalej :)
Czy nadal stoflera żal? :D

A co do "rodzicielstwa". Sukces ma zawsze wielu ojców, porażka najwyżej matkę. Wniosek? Faceci zawsze potrafią się ustawić, a baby .... rotfl Gary pewnie by wyjaśnił ;)
Ostatnio zmieniony 27 lut 2021, 21:08 przez Vivid, łącznie zmieniany 1 raz.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Tennisowy
Orator
Orator

Post autor: Tennisowy » 27 lut 2021, 20:59

Najbardziej mnie zaciekawiło w powyższym poście jakie to zawodniczki z aktualnego zamrożonego czuba musiałyby przyjść i zrobić łomot pannie Idze? Że Serena? No chyba nie. To może "liderka" Barty? (gdzie ona jest?)

Awatar użytkownika
arttenis
Forumowicz
Forumowicz

Post autor: arttenis » 27 lut 2021, 23:07

Tennisowy pisze:
27 lut 2021, 20:59
Najbardziej mnie zaciekawiło w powyższym poście jakie to zawodniczki z aktualnego zamrożonego czuba musiałyby przyjść i zrobić łomot pannie Idze? Że Serena? No chyba nie. To może "liderka" Barty? (gdzie ona jest?)
Gdyby nie ten niespodziewany RG2020 to bylibyśmy super-szczęśliwi z wygranej WTA500 w Adelajdzie, a tak to tylko mały turnejik :::brrrg::: gdzie się lało kelnerki, dla niektórych pseudo-typowiczów. Dla Świątek to jednak dowód, że i ona i Technofibre działa na hardkorcie (ciekawe czy na RG21 wróci do Prince'a).
Praktycznie nie grała z dziewczynami z czołówki, tylko z Halep, Osaka i Kenin, ale już za tydzień w Dubaju się przekonamy czy ma siłę rażenia na Top10. Mnie ciekawi ew. spotkanie z Sabalenką, Brady, i z byłą idolką Muguruzą, no i fajnie zdążyć zagrać z Serenką Williams.

NB. Czy Osaka zamierza kontynuować karierę z brzuszkiem?, w tak młodym wieku?

Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran

Post autor: ayshe » 28 lut 2021, 01:35

Marcin_L pisze:
.. ja mam po prostu qrvicę serca, kiedy pojawia się jakiś ciężko wypracowany INDYWIDUALNY, nie zawdzięczany nikomu innemu poza sobą sukces, a Polscy kibice (plus oczywiście działacze i politycy) odtrąbiają: „nasze to, polskie, husarskie i sarmackie”.

Po czym następuje dyskusja, ile to kto zarobił (u Igi już się pojawiły złośliwości, jak tłitnęła jakiś z góry umówiony bełkocik marketingowy Rolexa), z jaką partią sympatyzuje, przy pierwszym potknięciu pojawiają się komentarze, że zawodnik się skończył, etc.

Uczulony jestem na to i tyle.

:::gd:::
Post roku. Zaryzykuję twierdzenie, że jest to post, który powinien ostatecznie zakończyć debilne dyskusje na temat legitności RG i inne deprecjonowane przez Sami wiecie Kogo osiągnięcia Igi, zwłaszcza w obliczu tak pozornie nieistotnej sprawy jak wspomniana afera z zegarkiem, która spowodowała u mnie długotrwały opad szczeny i przywołała masę skojarzeń z sytuacją na forum.
Kontrakt z Rolexem to poza oczywistym benefitem finansowym duże wyróżnienie, które niesie jasny przekaz, że poważni ludzie widzą w Idze potencjał. Jak duży, okaże się, ale wypada pogratulować, wielki sukces, a laska nie ma dwudziestu lat. Co by nie mówić, znalazła się w wykwintnym towarzystwie, Roger, Agassi i Graff też są twarzami marki. A nasze tuzy dziennikarstwa wałkują kwestię, czy w dobie kryzysu wypada Idze reklamować dobra luksusowe ( a no co to komu potrzebne), a przez net przetacza się lawina wzgardliwych komentarzy o marketingowym bełkocie. I pomyślałam sobie, jak może się ta dziewczyna czuć w obliczu takiej szczujni i co by sobie pomyślała, jakby poczytała twórczość kolegi Vivida. ( zresztą niewykluczone, że kiedyś tu zajrzała..). Szkoda mi jej, chyba w żadnym innym kraju zawiść nie jest wyniesiona do rangi sztuki, tak jak u nas, w dodatku wsparta nabytymi przez wieki kompleksami Janusza Europy.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny

Post autor: Vivid » 28 lut 2021, 07:03

Marcin_L pisze:
.. ja mam po prostu qrvicę serca, kiedy pojawia się jakiś ciężko wypracowany INDYWIDUALNY, nie zawdzięczany nikomu innemu poza sobą sukces, a Polscy kibice (plus oczywiście działacze i politycy) odtrąbiają: „nasze to, polskie, husarskie i sarmackie”.
Pisaliśmy o tym nie raz. Który większy sukces był dziełem PZT? ...
I powtórzę n-ty raz - w prawie 40 milionowym narodzie nie można wyselekcjonować i wyszkolić kilku zawodników/zawodniczek top100? Serio?
To chyba jasne świadectwo "kompetencji" krajowego Związku ;)

Dyskusje, podszyte generalnie kompleksami i zwykłą sfrustrowaną zazdrością, że młoda osoba ciężko tyra od dziecka i teraz zarobi pieniądze jakie krytyk na oczy nie widział i nie zobaczy też mnie żenują. Co w ludziach siedzi, że tak chętnie zaglądają innym do portfeli?
Odpowiedź jest prozaiczna i zarazem bolesna do przełknięcia - to "kompozyt" nieudacznictwa i lenistwa :P
Nie jesteś człowieku zadowolony z własnych dochodów to zamiast zaglądać w kieszeń innym i psioczyć zwyczajnie rusz cztery litery i zrób coś, zacznij zarabiać tyle by być zadowolonym. Zapewniam, można ;)

Poza tym, co to za kontestowanie umów marketingowych? Jak już ktoś zauważył - skoro ktoś widzi w zawodniku potencjał i inwestuje własne pieniądze to ostatecznie jego sprawa i jego pieniądze. Nic innym do tego. Jak sami zarobią tyle by mieć możliwość inwestowania tego typu to sobie podecydują i pogadają. A póki są zwykłymi gołodupcami to jednak powinni zdecydowanie ważyć słowa. Gdyby ich jeszcze było stać na Rolka, a psioczą dlatego, że sportowiec nie tylko ma gratis, ale jeszcze z kontraktową dopłatą ;) Nie, psioczą przecież generalnie same zera, które nawet na pudełko od Rolexa nie stać ...

Ayshe, jesteś w stanie wskazać wypowiedź, gdzie czepiam się zarabianych przez Igę Ś. pieniędzy na i poza kortem? :twisted:
Ale może faktycznie warto poszukać takich wypowiedzi :twisted: Będzie wiadomo kto gołym zadkiem świeci i skarbówka będzie miała mniej roboty :lol:

A tymczasem pozostaje poczekać na starcia Igi Ś. z zawodniczkami aktualnie będącymi w czołówce i będącymi w dobrej dyspozycji. To da obraz aktualnego realnego potencjału. Pierwsze takie starcie, z Halep na AO21 (choć nie wiem, czy Simona była w jakiejś wyższej dyspozycji), zakończyła porażką. Czy to wpadka, czy jednak obecnie reguła, czas przyniesie odpowiedź ;)

I tylko stoflera żal ... :)
Czy on się kotem o imieniu Bania nie chwalił kiedyś? :twisted:
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

CFA
Forumowicz
Forumowicz

Post autor: CFA » 28 lut 2021, 07:42

arttenis pisze:
27 lut 2021, 23:07
już za tydzień w Dubaju się przekonamy czy ma siłę rażenia na Top10. Mnie ciekawi ew. spotkanie z Sabalenką, Brady, i z byłą idolką Muguruzą, no i fajnie zdążyć zagrać z Serenką Williams.
Serena to chyba nie gra tam. Wprawdzie Amerykanka będzie grać do 24 szlema a zrezygnuje jak zacznie odpadać przed QF ale trafić na nią będzie trudno, bo w rankingu tak szybko się nie spada teraz a staruszka grać już będzie chyba tylko Szlemy :-)

CFA
Forumowicz
Forumowicz

Post autor: CFA » 28 lut 2021, 08:35

Vivid pisze:
28 lut 2021, 07:03
Ayshe, jesteś w stanie wskazać wypowiedź, gdzie czepiam się zarabianych przez Igę Ś. pieniędzy na i poza kortem?
A jesteś w stanie wskazać gdzie ayshe napisała, że czepiasz się zarabianych pieniędzy?

Awatar użytkownika
Bonio
Początkujący
Początkujący

Post autor: Bonio » 28 lut 2021, 09:00

CFA pisze:
28 lut 2021, 08:35
Vivid pisze:
Ayshe, jesteś w stanie wskazać wypowiedź, gdzie czepiam się zarabianych przez Igę Ś. pieniędzy na i poza kortem?
A jesteś w stanie wskazać gdzie ayshe napisała, że czepiasz się zarabianych pieniędzy?
Tej Asi czy jak jej tam... chodzi chyba o to, że Vivid poddaje w wątpliwość talent Igi na miarę potencjału dającego możliwość seryjnego zdobywania szlemów, zdominowania kobiecego touru itp. Przy tym koleś ten dysponuje swoistym poczuciem humoru, bezpośredniością w wypowiedziach, niejednokrotnie bywa chamski. Mi tam to nie przeszkadza, niech sobie gada.
Odnośnie mojej oceny Igi Świątek - ja rozumiem, że ona nigdy nie będzie ulubienicą Kurskiego i ogólnonarodowym "dobrem". I dzięki Bogu. Chodzi mi raczej o wyzwolenie i zdemaskowanie emocji tutejszych kibiców tenisa, skierowanych na postać tej utalentowanej tenisistki z Polski.

CFA
Forumowicz
Forumowicz

Post autor: CFA » 28 lut 2021, 09:19

Bonio pisze:
28 lut 2021, 09:00
CFA pisze:
28 lut 2021, 08:35
Vivid pisze:
Tej Asi czy jak jej tam... chodzi chyba o to, że Vivid poddaje w wątpliwość talent Igi na miarę potencjału dającego możliwość seryjnego zdobywania szlemów, zdominowania kobiecego touru itp.
Ma takie prawo.
Bonio pisze:
28 lut 2021, 09:00
Przy tym koleś ten dysponuje swoistym poczuciem humoru, bezpośredniością w wypowiedziach, niejednokrotnie bywa chamski. Mi tam to nie przeszkadza, niech sobie gada.
Większość narzeka na styl i uważa to za mało eleganckie, ale od zawsze uważałem, że napędza to forum do jakiejkolwiek dyskusji (a ostatnio to nawet podejrzewałem, że go admini solidnie opłacają, bo tak nisko zszedł). I to jego szczekanie słychać najgłośniej i jest komentowane. Przecież dyskusje o wyższości szlema czerwcowego nad październikowym to crème de la crème tego forum.

Awatar użytkownika
arttenis
Forumowicz
Forumowicz

Post autor: arttenis » 1 mar 2021, 13:55

https://twitter.com/7NewsAdelaide/statu ... 2Fpage-145

Nie ma co się martwić o zmianę trenera, oni są otwarci na zmiany w sztabie, na razie to ładnie działa.
Konsultują się na bieżąco, m.in. Nick Brown, jak trzeba. WTA Tour robi pierwszy raz w życiu, i co ma wszystkich zwolnić zanim zaczęła?
Jedynie trochę zabalowali w Nowy Rok i dwóch tygodni zabrakło na super-formę na AO.
Na hk jeszcze tylko Dubaj WTA1000 i może Miami WTA1000. Chyba dobrze, że odpuszcza Katar, Bencic tam jedzie! A potem znów ulubiona maczka i miękka trawa. Można się ślizgać,
bo ślizganie na twardych kortach to jak jazda ale na nartach :::skis2:::
Praktycznie to już jest w Top5, i nie potrzebuje gościa za miliony $ do pokrzykiwania.
CFA pisze:
28 lut 2021, 07:42
arttenis pisze:
27 lut 2021, 23:07
już za tydzień w Dubaju się przekonamy czy ma siłę rażenia na Top10. Mnie ciekawi ew. spotkanie z Sabalenką, Brady, i z byłą idolką Muguruzą, no i fajnie zdążyć zagrać z Serenką Williams.
Serena to chyba nie gra tam. Wprawdzie Amerykanka będzie grać do 24 szlema a zrezygnuje jak zacznie odpadać przed QF ale trafić na nią będzie trudno, bo w rankingu tak szybko się nie spada teraz a staruszka grać już będzie chyba tylko Szlemy :-)
Taak, Serenka to już tylko szlemy i USA, najwcześniej Miami WTA1000, 23 marca, na razie jest zgłoszona. Potem WB, i może RG, i jeśli dobrze pójdzie USO. Nie jestem podekscytowany żeby zmiażdżyć czy być zmiażdżonym przez Serenę, tylko żeby zdążyć zagrać sobie z legendą kobiecego tenisa. Świątek jeszcze na świecie nie było, gdy Williams zdobywała 1-szego szlema.
Fajna pamiątka 🎁 dla tenisistki.

Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum

Post autor: wwojtek » 2 mar 2021, 14:10

ayshe pisze:
28 lut 2021, 01:35
Co by nie mówić, znalazła się w wykwintnym towarzystwie, Roger, Agassi i Graff też są twarzami marki
Graf i Agassi reklamują markę zegarków Longines, nie Rolexa.
8:7 40:15

Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior

Post autor: hohvar » 2 mar 2021, 14:42

wwojtek pisze:
2 mar 2021, 14:10
ayshe pisze:
28 lut 2021, 01:35
Co by nie mówić, znalazła się w wykwintnym towarzystwie, Roger, Agassi i Graff też są twarzami marki
Graf i Agassi reklamują markę zegarków Longines, nie Rolexa.
Co czyni klub "ambasadorów Rolexa" jeszcze bardziej elitarnym :wink:

Z kobiet w "rodzinie" są Muguruza, Kerber, Andreescu i... Benicic.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)

Awatar użytkownika
arttenis
Forumowicz
Forumowicz

Post autor: arttenis » 3 mar 2021, 23:47

hohvar pisze:
2 mar 2021, 14:42
Co czyni klub "ambasadorów Rolexa" jeszcze bardziej elitarnym :wink:

Z kobiet w "rodzinie" są Muguruza, Kerber, Andreescu i... Benicic.

Trochę to komiczne, jak zakłada zegarek po meczu do kamery, chyba jakaś atrapa, bo jakby ktoś ukradł ... Może ubezpieczony w PSU. Każdy kto chce sponsorować Igę może to zrobić kupując sobie Rolexa.♛

Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny

Post autor: Vivid » 4 mar 2021, 05:39

arttenis pisze:
3 mar 2021, 23:47
Trochę to komiczne, jak zakłada zegarek po meczu do kamery, ...
Wszyscy tak robią. Zapis kontraktowy.
Śmiesznie wyglądała raz Serena jak torebkę, jaką miała reklamować, prawie w obiektyw wepchnęła podczas pomeczowego wywiadu na korcie ;)
Zegarek to nie problem, zakładasz, głaszczesz się po twarzy naturalnie ;) podczas wywiadu odpowiednią dłonią i już :P

Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Kontakt:

Post autor: El Diablo » 6 mar 2021, 11:04

Vivid pisze:
4 mar 2021, 05:39
Śmiesznie wyglądała raz Serena jak torebkę, jaką miała reklamować, prawie w obiektyw wepchnęła podczas pomeczowego wywiadu na korcie ;)
US Open albo jakiś inny turniej w USA jeśli dobrze pamiętam. Poziom "lokowania produktu" jak w krajowych telenowelach.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Awatar użytkownika
arttenis
Forumowicz
Forumowicz

Post autor: arttenis » 6 mar 2021, 11:21

No zaczyna się nowy tenisowy tydzień, nasza panna (i ulubienica Pana Vivida :giv_hrt:) wraca do gry, Dubai WTA1000. Najpierw Bye, potem Herzog, a na deser Anisimova/Muguruza. Bye nigdy nie przeszła 1-szej rundy, więc powinno być dobrze, Herzog - słodki rewanż za Lugano, a w 3R to Muguruza powinna już być troche podmęczona po Katarze (F) i dwóch rundach w Dubaju.
A potem już z górki, 4R Sabalenka/Kontaveit :D

http://wtafiles.wtatennis.com/pdf/draws ... 18/MDS.pdf

Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny

Post autor: Vivid » 6 mar 2021, 13:00

Jeżeli da radę przejść "babcię" Herzog (powinna dać?), a i Muguruza też nie polegnie ;), to ewentualnie w 3R zobaczymy co jest, czy nie jest :P, warta. Poczekam ... :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”