Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Iga Świątek

Myślę, że jak każdy "jednostrzałowiec" potrzebuje czasu, aby wejść w rytm. Oby się to zmieniło.
Mnie bardziej boli obserwowanie Jej techniki, prosi się o kontuzje.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Obejrzałem istotne fragmenty tego meczu - na styk to było i z dużym szczęściem (linie, taśmy), mogło być odwrotnie. Ciągle problemy z serwisem oraz częste błędy, gdy dostaje return pod linię, generalnie słaby poziom meczu choć oczywiście emocje były :)
Awatar użytkownika
Tadek 11
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 203
Rejestracja: 26 sie 2018, 14:33

Re: Iga Świątek

No tak , ale te serwisy w sumie patrząc na statystyki :) to one dały jej przewagę , jeżeli były oczywiście dobrze robione te statystyki ?? tego nie potrafię ocenić :D Rzeczywiście było na styk :D i mogło być różnie , ale chyba Iga była silniejsza fizycznie od przeciwniczki i silniejsze były jej serwisy czy returny , no i wykonała parę dobrych skrótów :D Poza tym też uważam że gra trochę z za dużym ryzykiem że może odnieść jakaś kontuzję ? niskie skłony ( kontuzja pleców ) czy praca nóg obciążająca bardzo stawy skokowe I powinna popracować nad tym ?
Pozdrawiam
Lepiej być głupim z nadzieją niż beznadziejnie mądrym
Awatar użytkownika
Azeszty
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 7 cze 2017, 03:14

Re: Iga Świątek

Ona dopiero zaczyna na poziomie WTA, wiec nic dziwnego że mecze kończą sie w trzech setach. Ogórki to ona lała do zera. Trudno żeby zawodniczki około WTA 100 od razu też lała do zera, w debiucie WTA.
Nie wiem skąd Romer wziął te swoje bajki. Ponadto w Auckland miała ponoc małą kontuzje (nadwyrężyła mięsień), i walczyła raczej ze sobą (kontuzją) niż przeciwniczką. W meczu np. z Cepelovą od razu ją przełamała i prowadziła 2:0 w gemach. Mówienie o wolnym starcie to brednia, jak nowa zawodniczka z którą nigdy nie grała, i na poziomie, to jak nagle ma ją zmiatać z kortu? Cepelovą troche może zlekceważyła, poza tym wtedy w Pradze to Cepelova wracała na kort po kontuzji.
Dopiero teraz spotka sie z wieloma zawodniczkami, często z kąśliwym tenisem. Na poziomie ITF to wystarczała siła.

Poprawiła serwis i tylko dwa podwójne błędy serwisowe. :::gd:::
Brawo za trening z Wozniacki :!:brv:!:
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Iga Świątek

Azeszty pisze:Ona dopiero zaczyna na poziomie WTA, wiec nic dziwnego że mecze kończą sie w trzech setach. Ogórki to ona lała do zera. Trudno żeby zawodniczki około WTA 100 od razu też lała do zera, w debiucie WTA.
Nie wiem skąd Romer wziął te swoje bajki. Ponadto w Auckland miała ponoc małą kontuzje (nadwyrężyła mięsień), i walczyła raczej ze sobą (kontuzją) niż przeciwniczką. W meczu np. z Cepelovą od razu ją przełamała i prowadziła 2:0 w gemach. Mówienie o wolnym starcie to brednia, jak nowa zawodniczka z którą nigdy nie grała, i na poziomie, to jak nagle ma ją zmiatać z kortu? Cepelovą troche może zlekceważyła, poza tym wtedy w Pradze to Cepelova wracała na kort po kontuzji.
Dopiero teraz spotka sie z wieloma zawodniczkami, często z kąśliwym tenisem. Na poziomie ITF to wystarczała siła.

Poprawiła serwis i tylko dwa podwójne błędy serwisowe. :::gd:::
Brawo za trening z Wozniacki :!:brv:!:
Aha, jak gra z kimś nowym, to przeciwniczka gra z kimś kogo zna, dlatego leje Świątek na początku. O_O
Nie nadążam za logiką rozmytą.
Szczególnie w konfrontacji ze statystyką.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Azeszty
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 7 cze 2017, 03:14

Re: Iga Świątek

Jaka statystyka WTA? Zagrała raptem cztery mecze. 2:0, 2:1, 1:2. W Auckland z nadwyrężonym mięśniem.
Akurat Danilovic nie była "nieznana", bo grały ze sobą wiele razy w juniorach. Jedynie odskoczyła doświadczeniem przez rok gry w WTA.
Statystyka ITF?
Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 12 gru 2013, 11:05

Re: Iga Świątek

Czasami mam wrażenie, że niektóre profile na forum to fejki do prowokowania...
Co do Igi to zobaczymy. Myślę, że do Radwańskiej się nie zbliży. Na chwilę obecną, jak zacząłem oglądać jej mecze na żywo, to faktycznie pracy sporo, a czasami pomysłu na grę brak poza łupaniem, ale jest młoda i docelowo w każdą stronę może pójść - oby nie była to druga Olsza, młodsza Radwańska czy niegdyś przepiękna z wielkim walorami, nie tylko tenisowymi Domachowska.
21 WS..
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Tadek 11 pisze:No tak , ale te serwisy w sumie patrząc na statystyki :) to one dały jej przewagę , jeżeli były oczywiście dobrze robione te statystyki ?? tego nie potrafię ocenić :D
Te statystyki to psu na budę, brakuje istotnych: winnery, błędy niewymuszone... Co do serwisu, pierwszego serwisu, to mamy 59% - 62%, znikoma różnica, więc jak to przewaga? I tak jestem zdziwiony, że aż tak wysoki procent, bo co spojrzałem, to psuła ten pierwszy serwis a drugi był już bardzo zachowawczy i Olga często łupała return pod linię nie do odbioru, bo Iga wtedy nie nadążała.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

To kiedy ona teraz gra?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Doczytałem, że Iga miała 32 winnery i 45 UE, Olga odpowiednio 20 i 35 - też niewielka różnica, ale to raczej tutaj się zdecydowało.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Teraz Bolsova? Przynajmniej tak gdzieś napisali. Nie wiem co to za panna, zobaczymy. Może przerżnie i już będzie feta :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Iga Świątek

Przynajmniej przeciwniczka ma pół godziny gry więcej w nogach.
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Iga Świątek

Vivid pisze:Teraz Bolsova? Przynajmniej tak gdzieś napisali. Nie wiem co to za panna, zobaczymy. Może przerżnie i już będzie feta :P
W trzeciej rundzie czai się Dolehide i tutaj już widzę poważne schody. :rolleyes:
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Najpierw to trzeba drugą rundę przejść ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Iga Świątek

Vivid pisze:Najpierw to trzeba drugą rundę przejść ...
Przejdzie. Postawiłem na nią. Musi. :bbbat:
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Iga Świątek

Trzeba czasem w życiu myśleć do przodu. rotfl

Rywalka w drugiej rundzie stylem przypomina Arruabarrenę, czyli przebija z linii końcowej, ucieka jak najdalej od siatki, kiepsko serwuje, ale może żerować na błędach Świątek, jak zacznie się niecierpliwić wracającymi w nieskończoność piłkami.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Tadek 11
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 203
Rejestracja: 26 sie 2018, 14:33

Re: Iga Świątek

Wydaję mi się że nie powinna Iga mieć problemu :D a tak grała w ubiegłym roku jej przeciwniczka :D
https://www.youtube.com/watch?v=3QdhT3q59eY&t=2560s
Lepiej być głupim z nadzieją niż beznadziejnie mądrym
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

stofler pisze:
Vivid pisze:Najpierw to trzeba drugą rundę przejść ...
Przejdzie. Postawiłem na nią. Musi. :bbbat:
Czyli ja przerżnie to ... kumulacja! :::yay:::
Po niej i jej klakierach pojadę i Ty pognębiony rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Iga Świątek

Vivid pisze:
stofler pisze:
Vivid pisze:Najpierw to trzeba drugą rundę przejść ...
Przejdzie. Postawiłem na nią. Musi. :bbbat:
Czyli ja przerżnie to ... kumulacja! :::yay:::
Po niej i jej klakierach pojadę i Ty pognębiony rotfl
Nie wzruszy mnie jej porażka, wtedy będzie nawet ciekawie na forum bo znowu swoim rechotem zadymę rozbujasz. rotfl
Mam jednak przeczucie, że przegra dopiero w trzeciej rundzie.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Nie znam tych jej przeciwniczek więc nie mam pojęcia. Zobaczymy.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”