Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Dominic Thiem

Zakładam wątek o tym tenisiście, bo to już najwyższa pora. :wink: Austriak wygrywa turniej w Gstaad w znakomitym stylu. Dla mnie to jest większe wydarzenie niż zwycięstwo Nadala w Hamburgu. Dodatkowo w przyszłym tygodniu gra z jedynką w Kitzbuhel i ma szansę na trzecie trofeum w przeciągu trzech tygodni, a to już byłoby wydarzenie.
Obecnie z młodzieży Austriak rokuje najlepiej. Piękny, jednoręczny, topspinowy backhand (trochę mi przypomina Gasqueta) i regularna gra na końcowej linii. 22 lata dopiero we wrześniu, a po Kitzbuhel może być w TOP 20.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dominic Thiem

McGyver pisze:Zakładam wątek o tym tenisiście, bo to już najwyższa pora. :wink: Austriak wygrywa turniej w Gstaad w znakomitym stylu. Dla mnie to jest większe wydarzenie niż zwycięstwo Nadala w Hamburgu. Dodatkowo w przyszłym tygodniu gra z jedynką w Kitzbuhel i ma szansę na trzecie trofeum w przeciągu trzech tygodni, a to już byłoby wydarzenie.
Obecnie z młodzieży Austriak rokuje najlepiej. Piękny, jednoręczny, topspinowy backhand (trochę mi przypomina Gasqueta) i regularna gra na końcowej linii. 22 lata dopiero we wrześniu, a po Kitzbuhel może być w TOP 20.
:::gd::: Zgadzam się. Fajnie się rozwija. Jestem za! :wink:
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Dominic Thiem

Również obserwuję z zaciekawieniem rozwój tego zawodnika, bo gra inteligentny i ciekawy technicznie tenis. Zwrócił moją uwagę przez moment już w zeszłym roku, a w tym roku z przyjemnością oglądałem finał z jego udziałem w Nicei, gdzie wygrał swój pierwszy tytuł ATP.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: Dominic Thiem

Dominator wygrywa dziewiąte kolejne spotkanie. Czy wystarczy paliwa na wygranie Kitzbuhel? Jeśli tak to młody Austriak zaliczy hattrick.
Awatar użytkownika
arez
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: 24 sie 2014, 23:57
Lokalizacja: Radomsko

Re: Dominic Thiem

Koleś, który widnieje w moim avatarze "wymyślił" 2HBH z wyskoku.
Wygląda na to, że Thiem zrobił to samo z 1HBH:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=aqdlBKdEtsw[/youtube]
Yonex VCORE Tour 89 (x2)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Dominic Thiem

A któż to widnieje na Twoim awatarze?
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Dominic Thiem

PitS pisze:A któż to widnieje na Twoim awatarze?
Chyba Marcelo Rios.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dominic Thiem

Gary pisze:
PitS pisze:A któż to widnieje na Twoim awatarze?
Chyba Marcelo Rios.
Rios, "ulubieniec" dziennikarzy, strasznie wygadany chłopak. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Dominic Thiem

To, co na tym filmiku gra Thiem (1HBH z przeskokiem) wcale nie jest taką nowinką. Widuje się to nawet u co lepszych amatorów, którzy dobrze ogarniają 1HBH.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dominic Thiem

Wygodniej tak zagrać z dwóch rąk niż z jednej, ale z jednej też nie filozofia. Inna sprawa, że w tenisie amatorskim to raczej jakaś forma niepotrzebnej popisówki niż wymóg sytuacji, zwyczajnie u nas raczej takie piłki nie latają żeby trzeba było je tak odgrywać.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
arez
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: 24 sie 2014, 23:57
Lokalizacja: Radomsko

Re: Dominic Thiem

Gary pisze:
PitS pisze:A któż to widnieje na Twoim awatarze?
Chyba Marcelo Rios.
Jasne że Rios, wszak były numer 1 rankingu (ach te piękne czasy "bezkrólewia").

Odnośnie 1HBH z wyskoku to takiego zagrania jak to Thiem'a, z dodatkowym wyrzutem lewej nogi (takie nożyce) dla zwiększenia dynamiki uderzenia, to mimo oglądania ATP w znacznych ilościach jeszcze nie uświadczyłem.
Ale pewnie macie rację, to żaden biały kruk.
Jednak 2HBH z wyskoku jest niemal powszechny, sam widziałem to u Marcelo Riosa, Marata Safina, Davida Nalbandiana, J.M. Del Potro, Gilles'a Simona, Floriana Mayera, Andreasa Seppiego czy nawet Agnieszki R.
Yonex VCORE Tour 89 (x2)
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Dominic Thiem

Bardzo ładnie zaczął się rozwijać w tym roku. Wprawdzie jest to dopiero poziom ATP250, ale coraz lepsza powtarzalność gry z dnia na dzień budzi spore nadzieje. Bardzo pracowity gość, poddający się reżimowi Bresnika - austriackiego trenera-legendy. Dobrze rokuje.

Ma moje inicjały, więc mógłby mocniej zaniepokoić czołówkę. :D
mtenis team
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Dominic Thiem

Mimo, że Thiem nie powtórzył casusu Gustavo Kuertena z 1997 roku to i tak dla niego świetny turniej. W 1/4 z Goffinem w drugiej połowie meczu zagrał rewelacyjnie, a już obrona piłki setowej w tiebreaku drugiego seta, gdzie był o piłkę od przegrywania 0:2 i wyszedł z tego w tak spektakularny sposób - wspa-nia-łe. :)

Dominic ma wszystkie atuty w ręku (również piękny jednoręczny backhand) by przez lata należeć do ścisłego topu ATP.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Dominic Thiem

Z dniem 06.06.2016 r. Dominic melduje się w pierwszej dziesiątce rankingu (na miejscu siódmym dokładnie) wyprzedzając takie szychy jak Berdych czy inny Raonic :]. Od czasów Dimitrowa chyba najmłodszy, któremu udało się tego dokonać (poprawcie mnie jeśli się mylę).
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Dominic Thiem

Mimo sympatii do Austriaka mam z nim problem, bo o ile można z nim wiązać największe nadzieje z tych najmłodszych tenisistów to mam wrażenie, że nie jest to żadne zbawienie dla ATP, ma 23 lata, wyszedł na Djokovica i zupełnie nie istniał. Po prostu z braku laku nadzieje wiążemy akurat w nim.
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Dominic Thiem

Jurek Kiler pisze:Mimo sympatii do Austriaka mam z nim problem, bo o ile można z nim wiązać największe nadzieje z tych najmłodszych tenisistow to mam wrażenie, ze nie jest to żadne zbawienie dla ATP, ma 23 lata, wyszedł na Djokovica i zupełnie nie istniał. Po prostu z braku laku nadzieje wiążemy akurat w nim.
Dopóki ktoś nie odwiąże go z linii końcowej nie sądzę żeby więcej osiągnął. Praktycznie nie istnieje na półkorcie, dostaje skróta i d..a...
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Dominic Thiem

No póki co, jedyne co go łączy z Federerem, do którego jest porównywany (mimo wszystko stylem gry zdecydowanie bardziej Rogera przypomina Dimitrov, ale w nim rzecz jasna nadziei nie wiążę już żadnych) to to, że gra 1bh, nic poza tym. Thiem też trzeba pamiętać kogo miał w 1/4, Goffina, no sorry, ale to nie jest żadna czołówka. Bodaj 25-letni Belg dostaje oklep od każdego tenisisty ze ścisłej czołówki. Słabo to wygląda, ale cóż...może taki Kyrgios jak ogarnie łepetynę.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dominic Thiem

Wygrywając Mercedes Cup - Dominik zapisał na swoim koncie 7 tytuł w turniejach ATP. Ładnie jak na swoje 22 lata. Na dodatek ma tytuły na wszystkich nawierzchniach.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
trainterr
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:23
Lokalizacja: Suwałki :)

Re: Dominic Thiem

W mojej opinii Thiem Wielkiego Szlema nie zdobędzie jeszcze przez najbliższe 2-3 lata, dopóki Djokovic będzie dominował. A potem ? Miejmy nadzieję, że nie skończy jak Jerzyk i w głowie będzie miał poukładane od początku do końca :)
You hold the Key to the Earth survival ! :)
https://www.facebook.com/rakietowa.pasja/
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Dominic Thiem

Może. A może nie. Może się zdarzyć, że ktoś wyautuje Djokovicia wcześniej i Thiem wcale nie będzie musiał się z nim boksować.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”