Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Urszula Radwańska

Bongos pisze:
PitS pisze:Proszę mi w ogóle nie porównywać jakości uderzeń i sposobu poruszania po korcie Uli i Agnieszki, bo to jest przepaść na korzyść Uli.
Ty tak na serio? :wink:
A postawiłem gdzieś jakiś uśmieszek?
Pokaż mi które uderzenie od strony technicznej Agnieszka wykonuje lepiej od Uli? Obejrzyj sobie porównanie poruszania się.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Bongos
Orator
Orator
Posty: 646
Rejestracja: 1 wrz 2013, 17:38

Re: Urszula Radwańska

Dobrze, ale pisanie o przepaści to chyba "lekka" przesada. Ostatnio Nick Bollettieri powiedział, że Agnieszka po korcie porusza się niesamowicie. Ja w meczach Uli tego nie widzę.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Urszula Radwańska

Bongos pisze:Dobrze, ale pisanie o przepaści to chyba "lekka" przesada. Ostatnio Nick Bollettieri powiedział, że Agnieszka po korcie porusza się niesamowicie. Ja w meczach Uli tego nie widzę.
A ja Agnieszki.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Urszula Radwańska

Bongos pisze:Dobrze, ale pisanie o przepaści to chyba "lekka" przesada. Ostatnio Nick Bollettieri powiedział, że Agnieszka po korcie porusza się niesamowicie. Ja w meczach Uli tego nie widzę.
Jak to PitS napisał Agnieszka ma głowę do gry i lepiej "czyta" sytuację na korcie, dzięki czemu może reagować wcześniej, co nie oznacza, że porusza się lepiej od Uli.
Jakby połączyć najlepsze tenisowe cechy obu sióstr to przynajmniej jeden szlem by był. :D
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Urszula Radwańska

Nadejdzie dzień kiedy Ula będzie wyżej w rankingu od Agi.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
tkpp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 12 mar 2013, 10:42

Re: Urszula Radwańska

Nie sądzę. Myślę, że gdy Aga spadnie do trzeciej dziesiątki to po prostu zakończy karierę. Nie mówiąc już o czwartej, piątej itd.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Urszula Radwańska

ppeter pisze:
Bongos pisze:Dobrze, ale pisanie o przepaści to chyba "lekka" przesada. Ostatnio Nick Bollettieri powiedział, że Agnieszka po korcie porusza się niesamowicie. Ja w meczach Uli tego nie widzę.
Jak to PitS napisał Agnieszka ma głowę do gry i lepiej "czyta" sytuację na korcie, dzięki czemu może reagować wcześniej, co nie oznacza, że porusza się lepiej od Uli.
Jakby połączyć najlepsze tenisowe cechy obu sióstr to przynajmniej jeden szlem by był. :D
Agnieszka w odróżnieniu od siostry kreuje jednak sytuacje na korcie stąd jest w stanie dość wcześnie wychodzić do kolejnych pozycji. Ula gra bez planu, reagując na bieżąco więc nie kreuje gry a reaguje na bieżącą sytuację. A tenis to jednak szachy, to gra o pozycję, pomysł na punkt kroczy przed sposobem jego wykonania. Dlatego Aga zawsze wygra z Ulą a Uli tak trudno jest w plejadzie dobrze grających technicznie zawodniczek. Jakby mogły się wzajemnie nauczyć tego co umieją ....... szlem by był.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Urszula Radwańska

Genialny powrót Uli po kontuzji. Przegrana w ITF'ie w Eastbourne 3:6 0:6 z tenisistką, która... miała 1,5 roku przerwy na krykieta. Choć w sumie widzę stabilną formę. Po kontuzji gra tak samo dobrze, jak przed nią. rotfl
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Urszula Radwańska

Urszula wygrała pierwszy mecz po tym jak przez kontuzję i mononukleozę nie grała. Co prawda to jakiś challanger ale zawsze coś. Swoją drogą fajna nazwa miejscowości - Surprise.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Tennisowy
Orator
Orator
Posty: 563
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:43

Re: Urszula Radwańska

Clapton pisze:Podobno Ula jest bardziej utalentowana od Agnieszki ale trochę mniej pracowita. Częste kłopoty ze zdrowiem też nie sprzyjają stabilizacji formy.
Jest zupełnie odwrotnie. Ulka to typ pracoholika (przynajmniej kiedyś gdy była w top 30) podczas gdy Agnieszka, powiedzmy, niekoniecznie. ;)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Urszula Radwańska

Trudno być mniej pracowitym od starszej Radwańskiej. :P
No ale z tego co się mówiło o Uli to przewaga Agnieszki polega na tym, że ma mocną psychikę i zachowuje chłodną głowę. Niestety Ula się gotuje i spala.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Tennisowy
Orator
Orator
Posty: 563
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:43

Re: Urszula Radwańska

Tych przewag starszej jest chyba trochę więcej. Mnie się zdaje, że Agnieszka zawsze lepiej się poruszała i operowała piłeczką.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Urszula Radwańska

Tennisowy pisze: Mnie się zdaje, że Agnieszka zawsze lepiej się poruszała i operowała piłeczką.
Ja uważam, że Agnieszka porusza się słabo, za to ma świetną antycypację, więc ciężko mi sobie wyobrazić, żeby Ula poruszała się gorzej.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Urszula Radwańska

Starsza Radwańska porusza się bardzo "ciężko", "twardo" stawia stopy, jest takim człapakiem. :P
To jest niestety wina rodziców bo to się eliminuje jak dziecko zaczyna chodzić.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Urszula Radwańska

Vivid pisze:Starsza Radwańska porusza się bardzo "ciężko", "twardo" stawia stopy, jest takim człapakiem. :P
To jest niestety wina rodziców, bo to się eliminuje jak dziecko zaczyna chodzić.
W ciemno można zgadnąć, że nie uprawiała innych sportów, mało tego, nie biegała jak np. Karolina Woźniacka po której z kolei widać, że biega.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Urszula Radwańska

Mnie w tym dziwi to, że skoro rodzice od jej urodzenia planowali jej przyszłość to nie zajęli się tym problemem kiedy była pora. W końcu ojciec trener, powinien to wychwycić.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Tennisowy
Orator
Orator
Posty: 563
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:43

Re: Urszula Radwańska

Czyżby nawet ocena "poruszania się po korcie" była kwestią bardzo osobistego gustu? ;)
Przecież nawet w tv a co dopiero na żywo widać, że Agnieszka jest jedną z lepiej się poruszających i biegających zawodniczek? Oczywiście nie jest to poziom Halep czy Wozniackiej, ale jednak...
O "antycypacji" nie mówilibyśmy gdyby A. Radwańska nie antycypowała dobiegając w odpowiednie miejsce? ;) Eh...
Urszula porusza się, niestety, fatalnie. Zawsze ma się wrażenie, że strasznie ją łamie w kościach. rotfl
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Urszula Radwańska

Panowie, Panowie... Urszula Radwańska nie ma grać. Urszula Radwańska ma wyglądać. Wejdźcie na fejsa. :D

P.S. A Aga to teraz ani nie gra, ani nie wygląda.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Urszula Radwańska

Tennisowy pisze:Czyżby nawet ocena "poruszania się po korcie" była kwestią bardzo osobistego gustu? ;)
Przecież nawet w tv a co dopiero na żywo widać, że Agnieszka jest jedną z lepiej się poruszających i biegających zawodniczek? Oczywiście nie jest to poziom Halep czy Wozniackiej, ale jednak...
O "antycypacji" nie mówilibyśmy gdyby A.Rawańska nie antycypowała dobiegając w odpowiednie miejsce? ;) Eh...
Urszula porusza się, niestety, fatalnie. Zawsze ma się wrażenie, że strasznie ją łamie w kościach. rotfl
Antycypacja czy inaczej odczytanie zamiarów/kierunku przeciwnika to właśnie te milisekundy decydujące o możliwości doczłapania w odpowiednie miejsce. Co nie zmienia faktu, że za taką Kerber w kwestii poruszania się (biegu) starsza z sióstr nie mogłaby nawet torby nosić.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Urszula Radwańska

Gdyby nie dobra antycypacja to by się najwyżej do ławki mogła doczłapywać (smokowyprowadzaczka)... ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”