Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Agnieszka Radwańska

A smok jakieś epitafium już opublikował? rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Agnieszka Radwańska

Tennisowy pisze:Jeżeli za kryterium globalnego sukcesu przyjąć ilość artykułów "ku czci" w prestiżowych mediach i agencjach informacyjnych, przeróżne wpisy na twitterze, zagranicznych blogach etc to, szczerze mówiąc, nie zdawałem sobie sprawy z rozmiaru międzynarodowej renomy Radwańskiej. Jakoś nie przypominam sobie takiego poruszenia gdy stosunkowo niedawno żegnała się np. Ana Ivanović. Zastanawiam się czy gdyby np. Robert Lewandowski ogłosił zakończenie kariery czy byłoby tyle reakcji poza Polską i ew.Niemcami?
Dla mnie to również jest zaskakujące, tenis jednak ogólnie rzecz biorąc jest bardziej popularny chyba od piłki nożnej poza Europą. Kto tam w Azji lub w USA wie kim jest Lewandowski...
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Agnieszka Radwańska

Jurek Kiler pisze:
Tennisowy pisze:Jeżeli za kryterium globalnego sukcesu przyjąć ilość artykułów "ku czci" w prestiżowych mediach i agencjach informacyjnych, przeróżne wpisy na twitterze, zagranicznych blogach etc to, szczerze mówiąc, nie zdawałem sobie sprawy z rozmiaru międzynarodowej renomy Radwańskiej. Jakoś nie przypominam sobie takiego poruszenia gdy stosunkowo niedawno żegnała się np. Ana Ivanović. Zastanawiam się czy gdyby np. Robert Lewandowski ogłosił zakończenie kariery czy byłoby tyle reakcji poza Polską i ew.Niemcami?
Dla mnie to również jest zaskakujące, tenis jednak ogólnie rzecz biorąc jest bardziej popularny chyba od piłki nożnej poza Europą. Kto tam w Azji lub w USA wie kim jest Lewandowski...
Albo kto to jest Janowicz... rotfl Piłka nożna ma zasięg masowy, ogólnoświatowy. Nie ma sportu równie ekscytującego, który może od najmłodszych lat uprawiać każdy. Tenis jednak pozostaje dla "arystokracji", stosunkowo niewielkiego kręgu wielbicieli tej pięknej dyscypliny.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Agnieszka Radwańska

Ja się z tym zgodzę, ale specyfika tego sportu jest taka, że tenisiści jak i tenisistki krążą po kilku kontynentach, stąd też moim zdaniem może wynikać przewaga Radwańskiej nad Lewym, w Europie na pewno z nim przegra, ale poza nią może być bardziej kojarzona.
Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 12 gru 2013, 11:05

Re: Agnieszka Radwańska

Radwańska to wielki sportowiec w świecie - w Polsce mentalność jest zupełnie inna. Jesteśmy nauczeni tylko krytykować a nie doceniamy tego co mamy. Mentalność osobowa w krajach bardziej rozwiniętych umysłowo/kulturowa w życiu nie pozwoliłaby aby zawodnicy pokroju Radwańskiej publicznie byli krytykowani. W takich krajach jak np. Włochy, Francja, Hiszpania, Holandia jest odwrotnie - tam wręcz koloryzuje się postać danej osoby (w pozytywnym świetle), docenia się osiągnięcia zawodników - podkreśla się, że to "Nasz Rodak" jest lepszy od zawodnika z innego kraju . W Polsce odwrotnie...
21 WS..
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Agnieszka Radwańska

Bo zagranicą nie wiedzą, że Radwańska potrafi przeklinać i nie zamiata kortu po sobie. ;)
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Agnieszka Radwańska

A Federer, Djoko, Nadal, Sharapova, Williams po sobie zamiatają kort?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Agnieszka Radwańska

Vivid pisze:A smok jakieś epitafium już opublikował? rotfl
Masz jakiegoś ulubionego gracza?
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Agnieszka Radwańska

Marcin_L pisze:
Vivid pisze:A smok jakieś epitafium już opublikował? rotfl
Masz jakiegoś ulubionego gracza?
Ma. Mackenzie McDonald. rotfl
Jurek Kiler pisze:Ja się z tym zgodzę, ale specyfika tego sportu jest taka, że tenisiści jak i tenisistki krążą po kilku kontynentach, stąd też moim zdaniem może wynikać przewaga Radwańskiej nad Lewym, w Europie na pewno z nim przegra, ale poza nią może być bardziej kojarzona.
To, że w Azji czy USA można oglądać Radwańską na żywo na trybunach, a Lewego nie, nie znaczy, że ta pierwsza będzie lepiej kojarzona. Oglądalność tenisa jest sporo mniejsza niż piłki, przecież w Azji mają fioła na punkcie piłki i robią wszystko, żeby wielkie kluby jeździły tam w sezonie przygotowawczym na mecze towarzyskie. A obecnie USA stanowi największą konkurencję, gdyż tam futbol również strasznie zyskuje na popularności.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Agnieszka Radwańska

Jakuboto pisze:A Federer, Djoko, Nadal, Sharapova, Williams po sobie zamiatają kort?
Czy któreś z wymienionych sportowców domagało się darmowego gruntu w centrum milionowego historycznego miasta na prywatną akademię tenisową? I strzelało focha na grunt położony "aż" 10 minut od ścisłego centrum?

A w ogóle co to znaczy "srać do gniazda"? I dlaczego przytaczany fakt nie zatarcia po sobie kortu to "zazdrość" nieudaczników? Psychoanalitycy z Bożej łaski. Logiczni inaczej. Prosta zależność wielkie wygrane = wspaniały człowiek, wcale nie jest taka prosta. Pamiętacie jak Kerber chciała grać dla Polski? Niestety byłaby trzecia do kasy Krauzego... więc podobno dlatego nic z tego nie wyszło.

Przypomnę, że Kerber mimo wszystko za swoje (rodzinne) pieniądze, nie oglądając się na lokalizację, pozostawi po sobie profesjonalny ośrodek prężnie szkolący młodzież.

Na szacunek pozasportowy trzeba zapracować. Kerber go ma, przynajmniej u mnie.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Agnieszka Radwańska

Sukces, pozycja, pieniądze, wykształcenie etc. nie oznaczają kultury, skromności, mądrości itp.
Zawsze bawią mnie osoby, którym imponuje chora poprawność polityczna i zamiatanie pod dywan afer i wybryków sportowców.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Agnieszka Radwańska

Marcin_L pisze:
Vivid pisze:A smok jakieś epitafium już opublikował? rotfl
Masz jakiegoś ulubionego gracza?
Już dawno nie gra :P

Sportowa tzw. spuścizna Radwańskiej jest już zamknięta i znana. A co jeszcze zaprezentuje lub nie? Dajmy jej szansę ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Azeszty
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 7 cze 2017, 03:14

Re: Agnieszka Radwańska

Vivid pisze:
Już dawno nie gra :P
Nie wstydź się. Zdradź nam tę tajemnicę.
Bo będziemy strzelać.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Agnieszka Radwańska

Azeszty pisze:
Vivid pisze:
Już dawno nie gra :P
Nie wstydź się. Zdradź nam tę tajemnicę.
Bo będziemy strzelać.
Althea Gibson.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Agnieszka Radwańska

Dosyć oczywiste w przypadku Vivida wydaje mi się, że tym asiorem jest Marat Safin :D.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Agnieszka Radwańska

Azeszty pisze:
Vivid pisze:
Już dawno nie gra :P
Bo będziemy strzelać.
Ty to nawet w płot byś nie trafił rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Agnieszka Radwańska

Marcin_L pisze:Dosyć oczywiste w przypadku Vivida wydaje mi się, że tym asiorem jest Marat Safin :D.
A co - też łapał formę na big mackach?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Agnieszka Radwańska

TomPL pisze:
Marcin_L pisze:Dosyć oczywiste w przypadku Vivida wydaje mi się, że tym asiorem jest Marat Safin :D.
A co - też łapał formę na big mackach?
Safin? Całkiem możliwe, że się czasem tam stołował. Nie zdziwiłbym się. Ale fanem Safina był PitS, może coś wie na ten temat.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Agnieszka Radwańska

Marcin_L pisze:Dosyć oczywiste w przypadku Vivida wydaje mi się, że tym asiorem jest Marat Safin :D.
Pudło. Ja akurat wiem o kogo chodzi, wydawało mi się, że Ty też, padało to na forum parę razy, wydawało mi się, że już wtedy się udzielałeś.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Agnieszka Radwańska

Cholera, to nie wiem. Bo raczej nie Sampras czy Agassi, raczej szukałbym kogoś z generacji pomiędzy latami 90 a Federerem.

Czyli jakiś Roddick (ale Vivid nalewa się znjego nazwiska), Hewitt (ale tu raczej Obi), hmmm, poddaję się. Na 100 procent byłem pewny tego łosia Marata...

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”