Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Kamil Majchrzak

Postura!
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kamil Majchrzak

Też nie rozumiem o co chodzi z tym brakiem warunków fizycznych. Na wikipedii podają, że ma 183 cm wzrostu, a bardzo możliwe, że jeszcze urósł bo jak stał koło mnie to byliśmy na oko równi wzrostem (a ja mam więcej niż 183). Szybkościowo nie jest najgorzej. Dla porównania taki Goffin jest niższy i wagowo też podobnie.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Kamil Majchrzak

kolt pisze:Też nie rozumiem o co chodzi z tym brakiem warunków fizycznych. Na wikipedii podają, że ma 183 cm wzrostu, a bardzo możliwe, że jeszcze urósł bo jak stał koło mnie to byliśmy na oko równi wzrostem (a ja mam więcej niż 183). Szybkościowo nie jest najgorzej. Dla porównania taki Goffin jest niższy i wagowo też podobnie.
Jak go pamiętam z zeszłego roku to wydawał się mieć jeszcze nieco "chłopięcą" (delikatną) budowę, myślę, że z czasem się to poprawi. Nie każdy musi mieć w wieku kilkunastu lat muskulaturę Nadala.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Kamil Majchrzak

Umówmy się że to 183 cm to w dzisiejszym sporcie nie są warunki jakimi można się chwalić. Obserwuję chłopaka od czasów kiedy był młodzikiem, kiedy wygrywał w drużynowych DME medale dla Polski i mimo że był wtedy jeszcze zapleczem czołówki to już było widać zaangażowanie i zacięcie. Jak na Super Serii powiedziałem że ten chłopak wygra ten turniej, kiedy taki Gresk był dwie głowy wyższy i miał w wieku 12 lat mój rozmiar obuwia to chcieli mnie zabić śmiechem. Dzisiejsi fani wówczas pukali się w głowę. Przyjdzie czas że to on zagra dla Polski w PD. Bo ma ambicję i ma cel.

Chłopak znalazł filozofię gry która mu odpowiada, ceni to co w tenisie jest wartościowe mimo że nie zawsze sam może tak grać. Gra cierpliwie i kontruje. to nie jest Safin który wyciąga zagrania z kapelusza, tu wszystko ma sens i jest przygotowane i wypracowane.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Kamil Majchrzak

PitS pisze:Chłopak znalazł filozofię gry która mu odpowiada, ceni to co w tenisie jest wartościowe mimo że nie zawsze sam może tak grać. Gra cierpliwie i kontruje. to nie jest Safin który wyciąga zagrania z kapelusza, tu wszystko ma sens i jest przygotowane i wypracowane.
Do tego dorzucę jeszcze jedną rzecz, która mi się bardzo spodobała jak zobaczyłem go pierwszy raz- pretensje zawsze miał do siebie, nigdy nie winił nic obok. :::gd::: Mam nadzieję, że tak mu zostanie, bo to chyba najlepsza droga, aby wyrósł z niego świetny zawodnik.
Prezes fanklubu Staśka :D
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kamil Majchrzak

Na oficjalce ma wpisane 184 cm wzrostu. Chłopak ma 19 lat więc jeszcze pewnie urośnie. W tym roku na PEKAO wyglądał na wyższego niż 184 ale to nie ma większego znaczenia. Co do budowy to jest raczej z tych drobniejszych ale za to ma szybkość co według mnie jest ważniejsze.
Nie mam wątpliwości, że jeśli chce zaistnieć w świecie tenisa poważniej to musi wzmocnić uderzenie. Haase nim po prostu zamiatał kort. Majchrzak w moich oczach ma potencjał, oby wykorzystał. W męskim tenisie ciężko się gra jak cię przeciwnicy tłamszą, a granie z kontry musi być perfekcyjne.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kamil Majchrzak

El Diablo pisze:
Vivid pisze:To co mu brakuje, a na co nie ma wpływu, to przede wszystkim warunki fizyczne.
W jakim kontekście? Kontuzjogenność? Problemy z przybraniem masy mięśniowej? Elastyczność?
Jak masz taki wzrost jak on, a już nie urośnie, to najwyżej cię ratują nogi jak u Ferrera, a takich nie ma.

183cm? Oj wątpię. Regularnie się widzimy na MKT, stoimy czasem koło siebie jak gdzieś się rozmawia, ja mam 180cm, a odnoszę wrażenie, że to chyba jemu minimalnie do mnie brakuje a nie odwrotnie. Choć może tak mi się wydawało? :P
Aż zwrócę na to uwagę, ale Ulu mówił, że chyba wracają w połowie listopada(?).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kamil Majchrzak

Vivid pisze:
El Diablo pisze:
Vivid pisze:To co mu brakuje, a na co nie ma wpływu, to przede wszystkim warunki fizyczne.
W jakim kontekście? Kontuzjogenność? Problemy z przybraniem masy mięśniowej? Elastyczność?
Jak masz taki wzrost jak on, a już nie urośnie, to najwyżej cię ratują nogi jak u Ferrera, a takich nie ma.

183cm? Oj wątpię. Regularnie się widzimy na MKT, stoimy czasem koło siebie jak gdzieś się rozmawia, ja mam 180cm, a odnoszę wrażenie, że to chyba jemu minimalnie do mnie brakuje a nie odwrotnie. Choć może tak mi się wydawało? :P
Aż zwrócę na to uwagę, ale Ulu mówił, że chyba wracają w połowie listopada(?).
Bez przesady, 180 to ma na pewno. Może przy tobie się garbi bo czuje twoją wspaniałość? :) Ja po 19 roku życia urosłem jeszcze 2 centymetry, możliwe że on też urośnie. Nie wiem na ile to są potwierdzone dane ale obiło mi się o uszy, że faceci rosną średnio do 21 roku życia. Oczywiście wzwyż. On jest drobnej budowy więc może rosnąć dłużej.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kamil Majchrzak

kolt pisze:Bez przesady, 180 to ma na pewno. Może przy tobie się garbi bo czuje twoją wspaniałość? :)
Raczej grawitację ;) :P

Przeciętnie kobiety rosną wzwyż do 19 roku życia (potem już tylko wszerz ... :P), mężczyźni do 21, ale to zawsze kwestia indywidualna.

Ja jak patrzę na tego zawodnika to to co budzi moje obawy to fakt, że on jednak wygląda dość chłopięco, a w obecnym tenisie przesunęły się wyraźnie akcenty na stronę siłową.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kamil Majchrzak

Vivid pisze:
kolt pisze:Bez przesady, 180 to ma na pewno. Może przy tobie się garbi bo czuje twoją wspaniałość? :)
Raczej grawitację ;) :P

Przeciętnie kobiety rosną wzwyż do 19 roku życia (potem już tylko wszerz ... :P), mężczyźni do 21, ale to zawsze kwestia indywidualna.

Ja jak patrzę na tego zawodnika to to co budzi moje obawy to fakt, że on jednak wygląda dość chłopięco, a w obecnym tenisie przesunęły się wyraźnie akcenty na stronę siłową.
Nie da się ukryć - bez uderzenia ciężko się gra. Tak jak pisałem wyżej Haase go w tym roku pozamiatał mocą piłek. Nie było meczu. Wiadomo regularność jest ważna ale kiedy ktoś ma nad tobą sporą przewagę mocy to musisz polegać na jego błędach. Jeśli tych błędów nie będzie to nie łapiesz się na grę, jest rzeźnia.
Majchrzak jeszcze się rozwija, nie zmężniał, więc szanse na poprawę są. Czy będzie to wystarczające to się okaże.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
masteix
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 449
Rejestracja: 29 mar 2013, 17:08

Re: Kamil Majchrzak

Vivid pisze:
El Diablo pisze:
Vivid pisze:To co mu brakuje, a na co nie ma wpływu, to przede wszystkim warunki fizyczne.
W jakim kontekście? Kontuzjogenność? Problemy z przybraniem masy mięśniowej? Elastyczność?
Jak masz taki wzrost jak on, a już nie urośnie, to najwyżej cię ratują nogi jak u Ferrera, a takich nie ma.
Nishikori ma na stronie ATP 180 cm, i pytanie czy nie ma on kończącego uderzenia? Kamil ma dopiero 19 lat, nie każdy będzie jak Nadal i nie mając jeszcze 20 lat będzie w stanie mocno uderzać. On przez następne lata może nabrać masy mięśniowej lub/i poprawić technikę uderzenia.
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Kamil Majchrzak

masteix pisze: Nishikori ma na stronie ATP 180 cm, i pytanie czy nie ma on kończącego uderzenia? .
Nie ma.

Natomiast co do reszty się zgadzam, czas na nabranie masy jest, moc uderzenia chwilowo lekkopółśmieszna, ale też da się ją zwiększyć, na razie jest również baza w postaci regularności, umówmy się, grą Kamil tłumów nie porwie, natomiast przy odpowiedniej pracy może być z niego bardzo solidny zawodnik.
#NKrising
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kamil Majchrzak

No i niestety przegrał 6:7 (4); 2:6.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
ekba
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 462
Rejestracja: 5 mar 2014, 14:28

Re: Kamil Majchrzak

HeadShot pisze:
masteix pisze: Nishikori ma na stronie ATP 180 cm, i pytanie czy nie ma on kończącego uderzenia? .
Nie ma.

Natomiast co do reszty się zgadzam, czas na nabranie masy jest, moc uderzenia chwilowo lekkopółśmieszna, ale też da się ją zwiększyć, na razie jest również baza w postaci regularności, umówmy się, grą Kamil tłumów nie porwie, natomiast przy odpowiedniej pracy może być z niego bardzo solidny zawodnik.

Chyba nie oglądałeś żadnego meczu Japończyka. Inaczej ciężko wytłumaczyć idiotyczne stwierdzenie, że Kei nie ma kończącego uderzenia. Jest to jeden z dynamiczniejszych zawodników i bez wątpienia dysponuje kończącym uderzeniem.
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Kamil Majchrzak

No, chyba nie oglądałem.
#NKrising
Awatar użytkownika
masteix
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 449
Rejestracja: 29 mar 2013, 17:08

Re: Kamil Majchrzak

HeadShot pisze:
masteix pisze: Nishikori ma na stronie ATP 180 cm, i pytanie czy nie ma on kończącego uderzenia? .
Nie ma.
Japończyk to na pewno nie przebijacz, umie mocno uderzyć, tak, że nie ma co zbierać.
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Kamil Majchrzak

Zatem czego mu brakuje?
#NKrising
Awatar użytkownika
masteix
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 449
Rejestracja: 29 mar 2013, 17:08

Re: Kamil Majchrzak

Formy.
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Kamil Majchrzak

Przez całą karierę, hm, no dość spore uproszczenie.
#NKrising
Awatar użytkownika
masteix
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 449
Rejestracja: 29 mar 2013, 17:08

Re: Kamil Majchrzak

Hm, nie wiem jak z głową u Japończyka. Taki Stan nie nauczył się w rok mocno uderzać z obu stron kortu, po prostu nauczył się grać i wygrywać ważne punkty + co jakiś czas wyskakuje z formą przy, której może wygrać z każdym niezależnie od poziomu prezentowanego przez rywala.

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”