Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Roger Federer

rafbat pisze: 7 kwie 2020, 09:17
Vivid pisze: 20 mar 2020, 14:21 A czy wierzysz naiwnie, że anatomia rowka Nadala jest aż tak nie z tej ziemi, że do dziś Nike nie jest w stanie przygotować mu niewrzynających się tam galotów? ...
W punkt. Tak samo, jak Rafa nie umie zacząć wymiany serwisem bez poprawienia włosów i grzebania w tyłku, tak jak nie umiem bez wykonania dwóch kozłów piłką. Może śmieszne, ale również i z tego powodu nienawidzę grać na mączce, bo częste nierówności przy linii końcowej uniemożliwiają mi równe odbijanie :D
Tu nie ma niczego śmiesznego czy dziwnego. To są te tak ważne w tenisie rytuały. Pisaliśmy o tym kilka razy. Powtarzalność sekwencji zachowania wprowadza swoistą stabilizację i wyciszenie.
rafbat pisze: 7 kwie 2020, 09:17 A tak swoją drogą - spróbujcie kiedyś podczas gry, ot tak - ustawić się i bez żadnego kozłowania piłki rozpocząć serwis. Jeżeli macie w nawyku jakiekolwiek odbijanie piłki, zadanie to staje się niemal niewykonalne bez mniejszej lub większej frustracji.
Czasem tak robię, nie mam z tym w ogóle problemu. Ale to wynika z mojego luźnego podejścia do gry. Tenis to wyłącznie rozrywka zatem nie przywiązuję do niego (z punktu widzenia punktów, wyników, ambicji) żadnej uwagi.
Gdybym miał jakąś spinkę na grę i wyniki to zdecydowanie też bym miał podobny problem.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Roger Federer

Federer nie wróci do tenisa w 2020 roku.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Roger Federer

Ciekawe czy ktokolwiek inny wróci...
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Roger Federer

hohvar pisze: 10 cze 2020, 11:58 Ciekawe czy ktokolwiek inny wróci...
Nie prowokuj Paryżan. :rolleyes: Nie chcą słyszeć o odwołaniu turnieju z terminu wrześniowego.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Roger Federer

SABR pisze: 11 cze 2020, 19:37 Nie prowokuj Paryżan. :rolleyes: Nie chcą słyszeć o odwołaniu turnieju z terminu wrześniowego.
Jak nie chcą słyszeć to mogą dostać ... na piśmie. :P rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Roger Federer

Gdybym miał szukać jednego pozytywu w scenariuszu zakładającym odwołanie wszystkich turniejów do końca tego roku (lub nawet przerwy trwającej jeszcze "tylko" kilka miesięcy), to byłby on taki: przynajmniej przez jakiś czas po powrocie rozgrywek nikt by tutaj nie narzekał na kolejne rzekomo nudne mecze. Może wreszcie byśmy zaczęli doceniać* niebotyczny poziom tenisa, na którym operują wszyscy grajkowie z takiego Top100?


* - tak wiem, sam siebie oszukuję :)
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Roger Federer

Top100? Ale Cię ponosi ... :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Roger Federer

Vivid pisze: 12 cze 2020, 19:40 Top100? Ale Cię ponosi ... :P
Pamiętaj, że Artlight grał kilka razy z Jakuboto. To wypacza perspektywę i nawet bym się nie zdziwił, gdyby Art napisał, że niebotyczny poziom prezentuje top 1000. :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Roger Federer

Gary pisze: 12 cze 2020, 20:14
Vivid pisze: 12 cze 2020, 19:40 Top100? Ale Cię ponosi ... :P
Pamiętaj, że Artlight grał kilka razy z Jakuboto. To wypacza perspektywę i nawet bym się nie zdziwił, gdyby Art napisał, że niebotyczny poziom prezentuje top 1000. :wink:
Widziałem popisy takich pod koniec tego 1000-ka. Tam Jakuboto miałby szansę na ... styk. ;)
Ale wytłumacz mi jak Art mógł grać z Jakuboto, i to kilka razy? O_O O_O O_O
Jak On tego dokonał?!?!?! No niezły jogin z Niego. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Roger Federer

To że Artlight grał z Jakuboto nie oznacza, że Jakuboto grał z Artlightem. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Roger Federer

Ej no, chopaki, każdy z was (nas) by duszę sprzedał, żeby grać jak gościu numer 100 na świecie ;).
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Roger Federer

Nie mam duszy. :-|
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Roger Federer

Artlight pisze: 13 cze 2020, 13:30 Ej no, chopaki, każdy z was (nas) by duszę sprzedał, żeby grać jak gościu numer 100 na świecie ;).
A guzik! :::jezor:::
Nigdy się nie zbliżyłem nawet do takiego poziomu, ale do tenisa zawsze podchodziłem z dystansem i z pozycji zabawy. Ja tam jestem zadowolony ze swojej gry w każdym okresie mojego dotychczasowego życia.
Gdybym był lepszy - fajnie, ale skoro nie byłem to mi to zwisa. :P
Najgorsze by było gdybym gdzieś miał za jakiś okres ból d..y, na szczęście tak nie było. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Roger Federer

Może nie wszyscy wiedzą, a chyba warto, świeżynka z tego roku:
https://www.labotiga.pl/ksiazki-sportow ... rafia.html

Obrazek
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Roger Federer

Jacek iREM pisze: 21 lip 2020, 12:02 Może nie wszyscy wiedzą, a chyba warto, świeżynka z tego roku:
https://www.labotiga.pl/ksiazki-sportow ... rafia.html

Obrazek
Dzięki za info o tej nowej biografii Dziadka Feda. Nie znając jej treści, a czytając wcześniejsze biografie czołowych tenisistów mam pewne spostrzeżenie, że tak naprawdę tego typu książki powinny być wydawane po zakończeniu kariery danego zawodnika. Spojrzenie z pewnym dystansem na swoją karierę daje nadzieję na większą szczerość piszącego i dystans do samego siebie. Nieprzypadkowo większość kibiców tenisa uznaje za najlepszą biografię tenisisty - „Agassi Open”.
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Roger Federer

Roger pisze: 26 lip 2020, 20:47
Jacek iREM pisze: 21 lip 2020, 12:02 Może nie wszyscy wiedzą, a chyba warto, świeżynka z tego roku:
https://www.labotiga.pl/ksiazki-sportow ... rafia.html

Obrazek
Dzięki za info o tej nowej biografii Dziadka Feda. Nie znając jej treści, a czytając wcześniejsze biografie czołowych tenisistów mam pewne spostrzeżenie, że tak naprawdę tego typu książki powinny być wydawane po zakończeniu kariery danego zawodnika. Spojrzenie z pewnym dystansem na swoją karierę daje nadzieję na większą szczerość piszącego i dystans do samego siebie. Nieprzypadkowo większość kibiców tenisa uznaje za najlepszą biografię tenisisty - „Agassi Open”.
Wydaje mi się, że to trochę inna kwestia. Także uważam, że jest genialny OPEN i dalej... pustka (w tej branży). Ale moim zdaniem to jednak kwestia piszącego. Federera napisał facet ze Szwajcarii, który go zna niemal od kołyski ;-)
a jednak... Ale o tym poniżej, w mojej mini recenzji, będzie w spoilerze, żeby ten kto chce tę książkę przeczytać się nie nastawiał (czy na plus czy na minus). Wracając do sedna. Pióro. To jest sedno sprawy. Agassiego moja żona łyknęła w kilka dni, mimo, że temat nie bardzo ją interesuje. To było GENIALNIE napisane.

A teraz kto ma ochotę zapraszam do mojej recenzji:
SPOILER:
Zdecydowanie nie polecam.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Roger Federer

Dzięki Jacku za szczerą recenzję potwierdzającą niestety moje obawy, co do tego typu biografii w stylu „lizodupnego pomnika”. Mam nadzieję, że doczekamy się naprawdę ciekawej biografii Federera, może po zakończeniu jego kariery.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Roger Federer

Federer jest nudny i stabilny, z równie nudnej Szwajcarii, średni z niego materiał na „story”.
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Roger Federer

Marcin_L pisze: 5 sie 2020, 07:24 Federer jest nudny i stabilny, z równie nudnej Szwajcarii, średni z niego materiał na „story”.
Moim zdaniem można wyciągnąć wiele fajnych rzeczy. Ale trzeba umieć pisać. U Agassiego powalały scenki pomeczowe przy siatce, w szatni, wycie z bólu, wstawanie rano z rana z łóżka. Żywy człowiek. Tego Fedzia nie upubliczni. :-(
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Roger Federer

Tu się nie zgodzę, bo problemem większości biografii żyjących jest pisanie na kolanach. A w tej pozycji jak wiadomo można dobrze zrobić tylko zupełnie coś innego.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”