Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Roger Federer

hohvar pisze: 26 paź 2021, 22:38
Gary pisze: 26 paź 2021, 22:26 A mnie odpowiada obecna sytuacja ze stanem WS-ów: 20-20-20, więc wolałbym, żeby już nic nie wygrywał.
W sumie mógłby wygrać. Wtedy pozostała dwójka też dorzuca do pieca i mamy potrójne oczko :D
Taki scenariusz też biorę w ciemno. Zwłaszcza gdyby Roger
Marcin_L pisze: 26 paź 2021, 22:31 fajnie zagrał, ofensywnie, jak bodajże w 2016/2017, z ciągiem na siatkę i chip’n’charge, odmiennie od obecnego touru…
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Roger Federer

Żartujecie, prawda? Maksymalnie jeden Laver Cup i pa pa.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Roger Federer

hokej pisze: 27 paź 2021, 05:31 Żartujecie, prawda? Maksymalnie jeden Laver Cup i pa pa.
Nie żartujemy.

W obłokach bujamy.
kefas
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 8 sie 2019, 08:58

Re: Roger Federer

A to on nie zakończył jeszcze kariery? :) Przecież on gra widnieje w rankingu tylko dlatego, że trzeba kontrakty reklamowe podokańczać
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Roger Federer

W tej chwili to nawet Djokovic nie może być pewny kolejnego tytułu. Więc o czym tu mowa... :::dawall:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Walter W.
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 186
Rejestracja: 28 wrz 2018, 10:15

Re: Roger Federer

Choćby wczorajszy mecz w Wiedniu - Alcaraz vs Murray pokazał, że idzie młodość i to z przytupem. Rogerowi przy tym tempie gry, przy tej szybkości piłek, brakowałoby ze 2 metry do piłki w porównaniu do Alcaraza. To już nie jest jego tenis. A Alcaraz to tylko jeden z wielu. Na WS i pięciosetowe pojedynki to Roger już się nie nadaje, bo technika nie zastąpi fizyki.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roger Federer

Walter W. pisze: 28 paź 2021, 15:35 Choćby wczorajszy mecz w Wiedniu - Alcaraz vs Murray pokazał, że idzie młodość i to z przytupem. Rogerowi przy tym tempie gry, przy tej szybkości piłek, brakowałoby ze 2 metry do piłki w porównaniu do Alcaraza. To już nie jest jego tenis. A Alcaraz to tylko jeden z wielu. Na WS i pięciosetowe pojedynki to Roger już się nie nadaje, bo technika nie zastąpi fizyki.
Kondycji i zwinności/elastyczności.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Roger Federer

Rogera może utrzymywać przy "życiu", do pewnego stopnia oczywiście, technika i doświadczenie, które może przekładać się na optymalne wybory taktyczne. Nie wiem tylko, jakie to by miały być wybory: S&V, skracanie wymian i max do przodu, SABR...???
To jednak nie szachy, samo myślenie i doświadczenie nie zrównoważą szybkości i kondycji. Zresztą, dotyczy to w takim samym stopniu (a może nawet większym) Rafy, który opierał się przecież głównie na kondycji, bieganiu, fizyczności.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Walter W.
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 186
Rejestracja: 28 wrz 2018, 10:15

Re: Roger Federer

S&V nikt już dziś nie gra i nie bez powodu. Za szybkie returny. Czasy mojego idola Stefana Edberga i jego S&V niestety bezpowrotnie minęły. Z kolei skracanie wymian...a ktoś dziś nie skraca wymian, jak tylko ma okazję? Nikt się nie zastanawia, czy może jeszcze poprzebijać trochę, tylko mając krótszą piłkę stara się kończyć. Tu też Roger nie odkryłby Ameryki. A próby kończenia z trudnych piłek to z kolei większa liczba błędów. Jedyne co RF może jeszcze wygrać to TzG.
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Roger Federer

https://www.przegladsportowy.pl/tenis/s ... en/rdtm2tm
No to Rogera mamy już z głowy. Nie, żebym płakał ale będzie go trochę brakowało. Jego ostatnie wielkoszlemowe finały z Novakiem były bardzo ekscytujące. :wink:
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Roger Federer

Derler pisze: 28 gru 2021, 11:50 https://www.przegladsportowy.pl/tenis/s ... en/rdtm2tm
No to Rogera mamy już z głowy. Nie, żebym płakał ale będzie go trochę brakowało. Jego ostatnie wielkoszlemowe finały z Novakiem były bardzo ekscytujące. :wink:
Smutne ale z drugiej strony w pełni zrozumiałe i absolutnie nie zaskakujące.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Roger Federer

To jest tylko człowiek, ile można? ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 12 gru 2013, 11:05

Re: Roger Federer

Szkoda...Swoje już zrobił. Niech wypoczywa Maestro!Valentino Rossi zakończył karierę w 2021r to być może i RF już się pożegnał grając z Hubertem na Wimbledonie 2021.. dwaj GOAT..
21 WS..
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Roger Federer

Roger wrzucił na sociale krótki filmik jak odbija piłeczkę rakietą.
Wygląda to tragicznie. Po 6 miesiącach od trzeciej operacji kolano praktycznie sztywne, gadałem z fizjo, wygląda to naprawdę kiepsko. Zblokowane biodro, pewnie gościu ma niezłe bóle...
To jednak już chyba naprawdę koniec.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Roger Federer

Ten filmik, z kilku odbić totalnie luźnych, z totalnie optymalnej pozycji, jest zdecydowanie mało obiektywny. Po czymś takim oceniać możliwości zawodnika? Byłbym ostrożny...

Umówmy się - Roger raczej nie będzie w stanie zagrozić zawodnikom pokroju Rafy, Novaka czy nawet Rublova, Alcaraza i Zvereva. Jednak myślę, że w dalszym ciągu byłby to zawodnik na top 10 czy ew. top 20 rankingu ATP. Ale czy kogoś takiego jak Federer może interesować top 20? Szczerze wątpię. Myślę, że obserwujemy koniec najwspanialszej ery w historii tenisa. A erę te zwieńczy oficjalny koniec kariery Rogera.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Roger Federer

rafbat pisze: 20 mar 2022, 18:53 Ten filmik, z kilku odbić totalnie luźnych, z totalnie optymalnej pozycji, jest zdecydowanie mało obiektywny. Po czymś takim oceniać możliwości zawodnika? Byłbym ostrożny...
Umówmy się - Roger raczej nie będzie w stanie zagrozić zawodnikom pokroju Rafy, Novaka czy nawet Rublova, Alcaraza i Zvereva. Jednak myślę, że w dalszym ciągu byłby to zawodnik na top 10 czy ew. top 20 rankingu ATP. Ale czy kogoś takiego jak Federer może interesować top 20? Szczerze wątpię. Myślę, że obserwujemy koniec najwspanialszej ery w historii tenisa. A erę te zwieńczy oficjalny koniec kariery Rogera.
Sam napisałeś „optymalna pozycja, luźne odbicia” – ale na dole dramat. Ja nie chcę wyrokować, bo nie wiem co będzie za kilka miesięcy, może zdarzy się cud..., jednak nie zmienia to faktu, że po 6 miesiącach od trzeciej operacji prawego kolana jest ono wciąż zablokowane i wyraźnie widać szarpanie biodrem podczas ciągnięcia nogi.
Obawiam się, że to już tylko podsycanie marketingu zostało.

Ale fajnie że jest Alcaraz, wreszcie ktoś, kogo nogi fajnie niosą po korcie. :-)
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Roger Federer

Frustracja pewnie u niego sięga zenitu. Nie dziwię się, ale na koniec jednak wypadałoby się z fanami pożegnać. To będzie dla niego mega ciężkie, ale nawet założyć garnitur i wyjść na kort z mikrofonem jeżeli gra nie będzie możliwa, czy jej jakość mogłaby być za kiepska.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Roger Federer

Vivid pisze: 23 mar 2022, 07:17 Frustracja pewnie u niego sięga zenitu. Nie dziwię się, ale na koniec jednak wypadałoby się z fanami pożegnać. To będzie dla niego mega ciężkie, ale nawet założyć garnitur i wyjść na kort z mikrofonem jeżeli gra nie będzie możliwa, czy jej jakość mogłaby być za kiepska.
Całkowicie się zgadzam, ale myślę, że i tak ten magiczny 2017-ty (i trochę rozpędem 2018) był mocno na kredyt od losu i zdrowia. Teraz bardziej pewnie już trzeba się skupiać na bezbolesnym funkcjonowaniu w cywilu. Z resztą kolejno ludziska się wygadują, z jakimi bólami się zmagają podczas kariery (choćby ostatnio Delpo).
Swoją drogą, bardzo jestem ciekaw czy gdyby nie przegrał tych tajbreków z Novakiem w tym pamiętnym Wimblu, gdyby podniósł wtedy puchar, czy wtedy powiedziałby PA PA...
Zbyt epickie zakończenie jak na realia życia ;-)
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Roger Federer

Z tego co słyszałem nie odpuści sobie debla z Nadalem podczas najbliższego Laver Cup. Może tam będzie pożegnanie?
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Roger Federer

Jacek iREM pisze: 23 mar 2022, 09:10 Swoją drogą, bardzo jestem ciekaw czy gdyby nie przegrał tych tajbreków z Novakiem w tym pamiętnym Wimblu, gdyby podniósł wtedy puchar, czy wtedy powiedziałby PA PA...
Też tak myślałem o tym. W młodości Sampras był jego idolem. Grał tą samą ramą, imitował styl. Samprasowi udało się skończyć wręcz idealnie - Szlem na własnej ziemi, z wielkim rywalem w finale i jeszcze ten tytuł dawał mu samodzielne liderowanie w ilości Szlemów. Pewnie Roger też o tego typu końcu marzył ...
Inni mistrzowie kończyli bardziej "prozaicznie" - przegrana w jakiejś fazie ostatniego turnieju.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”