Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Roger Federer

Ile to lat temu pisałem, i nie tylko ja, że warto przejść na 95? Choćby tylko na turnieje na mączce by zneutralizować baloniadę Nadala. Pewnie się Roger nauczył polskiego i zaczął czytać Tenis NET rotfl.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Roger Federer

Myślisz, że wpadnie na TFa podziękować za radę? :)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Roger Federer

wyczesany pisze:Myślisz, że wpadnie na TFa podziękować za radę? :)
Zdyskwalifikujecie go gdyby chciał się na kort wepchnąć ;).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Roger Federer

Vivid pisze:
wyczesany pisze:Myślisz, że wpadnie na TFa podziękować za radę? :)
Zdyskwalifikujecie go gdyby chciał się na kort wepchnąć ;).
Ale Ty masz miękkie serce, nie chcesz, żeby w październiku latał z wyczernionym OS-em? ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Re: Roger Federer

wyczesany pisze:
Vivid pisze:
wyczesany pisze:Myślisz, że wpadnie na TFa podziękować za radę? :)
Zdyskwalifikujecie go gdyby chciał się na kort wepchnąć ;).
Ale Ty masz miękkie serce, nie chcesz, żeby w październiku latał z wyczernionym OS-em? ;)
Sugerujesz żeby na AO miał grać wyczernioną Big Bubbą? ;)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Odp: Re: Roger Federer

Martinek pisze:Sugerujesz żeby na AO miał grać wyczernioną Big Bubbą? ;)
OS zaczyna się w sumie od 690 a przy Big Bubbach to minimum 720 (110) (co raczej jest Big Bubbką :P). Klasyczne, rasowe Bubby to tak 127-135 :).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Roger Federer

Federer wiedział, co robi, biorąc nową ramę do wgrania się na mączkę. Korty wolniejsze od hardu, to i pole do treningu większe. Tak teraz patrząc na jego mecz to nie widzę większych problemów z przestawieniem się. Choć rama już poszła ;).
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Roger Federer

Moje spostrzeżenia dot. gry Federera:

Ma więcej mocy, której nie kontroluje jeszcze i wyrzuca w aut wiele piłek. Przez to gra niepewnie i ratuje się nadając piłce więcej spinu. I zauważyłem, że celność mu spadła znacznie. Przestrzeliwuje odwrotne forehandy 2-3 razy z rzędu, nie może trafić w końcową lub w jej okolice. Mam wrażenie, że backhand gra pewniej.

Sporo zmian. Przed nim długa droga adaptacji.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Roger Federer

hitman pisze:Moje spostrzeżenia dot. gry Federera:

Ma więcej mocy, której nie kontroluje jeszcze i wyrzuca w aut wiele piłek. Przez to gra niepewnie i ratuje się nadając piłce więcej spinu. I zauważyłem, że celność mu spadła znacznie. Przestrzeliwuje odwrotne forehandy 2-3 razy z rzędu, nie może trafić w końcową lub w jej okolice. Mam wrażenie, że backhand gra pewniej.

Sporo zmian. Przed nim długa droga adaptacji.
Widziałem 3 jego mecze w Hamburgu i generalnie się zgodzę. Gra dużo większym topspinem, ale jakby słabiej i to z obu stron. Backhand regularniejszy. Za to wyraźnie spadła skuteczność serwisu - pierwsze podanie nie robi już tylu szkód, do tego gdzieś zniknęły te slajsowane serwy otwierające kort. Aaa i nadal sporo ramuje, nie mniej niż przedtem. Zdaje się, że to jednak głównie kwestia nienajlepszego ustawiania się do piłek, czyli po prostu braków kondycyjnych. Cóż, chyba nie w sprzęcie tu problem, a przynajmniej nie jedyny...
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roger Federer

Federer miał w planach na ten sezon grę w Gstaad czy to nagła decyzja?
Nie pamiętam kiedy tam ostatnio grał... z 10 lat temu?
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Roger Federer

Nagła. :)

Po tym co widziałem w Hamburgu i obserwuje w ostatnim czasie to zamierzam mieć poważne wątpliwości czy on wróci. Jego dyspozycja jest tragiczna, przegrywa z zawodnikami z okolic setnego miejsca, gdzie więc tu miejsce na top"10"? W tym momencie tylko ranking go ratuje, gdyby nie on to odpadałby w 1-2 rundach regularnie. :/
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Roger Federer

Rzeczywiście ramuje o wiele więcej i serwis też nie siada. Stracił tę ostrość, którą miał dzięki celności jaką dawała mu dawna rakieta. Ta celność sprawiała, że wchodził w krótsze piłki z impetem i walił w linię. Teraz identyczne wystawki mieści 1 m w korcie, bo boi się autu, a to przeciwnikowi często udaje się odegrać. Dokładnie tak samo mam jak wsiadam na ramę o większej główce, więc rozumiem jego obawy. Jednak mała główka daje możliwość gry nieosiągalnej dla większych ram.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Roger Federer

Do d..y. On powinien iść na siłownię i zająć się w końcu swoim brzucholem, którego dostał od braku treningów. Na Facebooku kiedyś miał zdjęcia jak trenuje na siłowni, biega na bieżni - a dzisiaj? Same zwiedzanie i przyjemności. Raz kiedyś basen.

W mojej opinii jego technika tenisowa jest wrażliwa na zmiany sprzętowe, a skok z 90 na 98? Spore nieporozumienie. Stąd też wcale nie gra lepiej, a jeszcze traci to, co miał najlepsze. :rolleyes:
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Roger Federer

Traw3k, on już się swoje natyrał, jest spełniony zawodowo więc powoli sobie luzuje. Trzeba się z tym pogodzić - Ty jako fan.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
kis12
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 472
Rejestracja: 20 kwie 2013, 10:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roger Federer

Na jego forum pisało wcześniej o plecach. Ale teraz dopiero zobaczyłam zdjęcie z meczu jak ma przez cały kręgosłup naklejony specjalistyczny plaster. O_O
Jak ma się dolegliwości - tym bardziej trzeba się leczyć.
Teraz gra w Szwajcarii, a potem co, gra w Ameryce. Trochę się dziwię, bo niektórzy zawodnicy odpoczywają i chyba w Montrealu będzie grał jego cień.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Roger Federer

Federer, podobnie jak niegdyś Safin olewa tenis, a ten niestety się odwdzięcza. Tu żadna rakieta nie pomoże. Albo Federer jest pretendentem do czwórki i pracuje 2x tyle niż kiedy był młody, ale gra rakietą Federera, albo weźmie większą ramę i pogra w turnieju gwiazd.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Roger Federer

A niech se robi co chce. Po pierwsze: mamy jego mecze na youtube. Po drugie: mamy jego kopię.

Tak więc sytuacja jest opanowana.

Tylko utraconej miłości z młodości nie da się odżałować. Wszystko inne się da, to tylko kwestia czasu.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Roger Federer

Cóż poradzić, musimy pamiętać, że Federer ma już 32 lata, Roddick zakończył karierę 5 dni po ukończeniu 30-stego roku życia, a i tak od dłuższego czasu nie prezentował wysokiej formy. Federer ze względu na swój wybitny talent, bajeczną techniką i wszechstronność był w stanie wygrywać z najlepszymi jeszcze do AO2013. W wieku 31 lat był liderem rankingu, zaliczył super sezon, nikt z obecnej czołówki w wieku 31 lat nie będzie nawet w TOP20. Roddick nie chciał skończyć jak Blake, Hewitt czy Nalbandian, mam nadzieję, że Federer też nie będzie starał się zostać na siłę i dryfować w okolicach 50tego miejsca. Nie można od niego już niczego wymagać, on teraz gra tylko dlatego, że sprawia mu to zapewne przyjemność, nie musi trenować i się katować a tak czy siak może grać gdzie tylko chce.
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
kis12
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 472
Rejestracja: 20 kwie 2013, 10:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roger Federer

Roger ogłosił, że zagra w Brisbane 29.12.-05.01.2014.

http://www.youtube.com/watch?v=by67ePkVrEA
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Roger Federer

kis12 pisze:Roger ogłosił, że zagra w Brisbane 29.12.-05.01.2014.

http://www.youtube.com/watch?v=by67ePkVrEA
Przynajmniej wiadomo, że nie skończy kariery w tym roku i chce przygotować się do AO.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”