Awatar użytkownika
Matioszu
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 374
Rejestracja: 19 lip 2010, 00:26

Re: Roger Federer

Roger chyba nie myśli o wykorzystaniu szybkiego wylotu z Wimbledonu na kolejne dłuższe wakacje, bo właśnie zgłosił się do turnieju w Gstaad.
Awatar użytkownika
kis12
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 472
Rejestracja: 20 kwie 2013, 10:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roger Federer

Właśnie, właśnie - bardzo dobrze. Niech trenuje. :::gd:::
Turniej od 20.07-28.07.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Roger Federer

Roger tam pierwszy raz zagrał w turnieju ATP - to może i chce tam zakończyć karierę. :(
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
kis12
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 472
Rejestracja: 20 kwie 2013, 10:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roger Federer

tenisoowka pisze:Roger tam pierwszy raz zagrał w turnieju ATP - to może i chce tam zakończyć karierę. :(
Ojej-tam jest cegła przecież. Mógł wybrać np.Hamburg.
Może w Szwajcarii chce zakończyć karierę. :( :( O_O
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Roger Federer

Gdyby kończył karierę to raczej by już o tym poinformował zanim na ten turniej się wybierze, tak mi się wydaje. Facet może przejrzał na oczy, że jak się zaniedba treningi itp. to później się kończy w 2 rundzie Wimbledonu. Może był mu potrzebny taki "wstrząs", żeby się obudził i dał coś jeszcze z siebie zanim będzie już za późno... Taki turniej w Gstaad może być właśnie taką oznaką, że on jeszcze chce wejść na najwyższe obroty i coś ugrać.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Roger Federer

Patrzę sobie na drabinkę turnieju i usiłuję znaleźć sens występu Rogera. Przegrać w obecnej dyspozycji ma tam z kim, więc odbudowanie psyche wątpliwe. Nawierzchnia - clay, a za pasem turnieje na twardych kortach w USA.
Możliwości są dwie - albo Roger wrócił do ciężkiego treningu i potrzebuje sprawdzianu, albo organizatorzy sypnęli naprawdę konkretnym groszem. Tylko po co mu to? O_O
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Roger Federer

Oj chyba sypnęli, facet odpuścił Bazyleę, bo nie chcieli mu dać bodaj dwóch baniek, więc konkurencja zwietrzyła swą szanse. Cóż, bez względu na wszystko mam nadzieję, że wygra tę imprezę.
Awatar użytkownika
kis12
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 472
Rejestracja: 20 kwie 2013, 10:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roger Federer

Roger zagra w Bazylei. Na początku nie mogli się porozumieć,co do wynagrodzenia bo Rogerowi skończył się kontrakt. Więc zaproszono Nadala.
W kwietniu Roger się w końcu zgodził grać oświadczając że to dla niego jest zaszczytem (było kilka wypowiedzi organizatora turnieju) i to może zadecydowało - nie wiem.
Turniej jest umieszczony w jego grafiku.
Teraz zobaczyłam nowy turniej - Hamburg. Umieścił w grafiku.
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Roger Federer

tenisoowka pisze:Roger tam pierwszy raz zagrał w turnieju ATP - to może i chce tam zakończyć karierę. :(
Przede wszystkim chce odskoczyć McEnroe w ilości wygranych turniejów (teraz obaj mają po 77 i dzielą 3. miejsce na liście wszech czasów). :)
mtenis team
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Roger Federer

W Hamburgu też wystąpi O_O.
Zwariował na stare lata. Wnioski są dwa, albo kasa, albo przejrzał na oczy, że trzeba ostro ruszyć dupę!
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Roger Federer

Albo baba. Baba każe to chłop musi.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Roger Federer

Chyba coraz słabszy ranking i znikoma ilość turniejowych zwycięstw w ostatnim czasie - to zadecydowało. Czy kasa? Chyba nie, z reguły bierze (nie tylko on, Rafa i Novak też*) minimum milion euro za start w takim "kurniku", a w Hamburgu zdecydował się zagrać za "marne" 300 tysięcy.

* nieoficjalny cennik dla przedstawicieli Top-3, respektowany przez organizatorów mniejszych turniejów. Mniejszych, czyli ATP250, ATP500.
mtenis team
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Roger Federer

DUN I LOVE pisze:Chyba coraz słabszy ranking i znikoma ilość turniejowych zwycięstw w ostatnim czasie - to zadecydowało. Czy kasa? Chyba nie...
Też odnoszę takie wrażenie.

Dawniej Federer grał mało ale zawsze zachodził daleko.
Teraz odpada na tyle wcześnie, że ciężko zdiagnozować jak to się przekłada na jego stan ducha.

Wydaje mi się, że chce pograć, powygrywać, podnieść morale. Jakkolwiek zabawnie to może brzmieć. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Roger Federer

Poza tym po raz pierwszy od 11 lat odpadł tak wcześnie na Wimbledonie ("dostał" dodatkowe 10 dni urlopu), a od niepamiętnych czasów od marca do lipca zagrał tak mało spotkań - od porażki z Nadalem w IW, wyszedł na "turniejowy" kort tylko 19 razy.
mtenis team
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Roger Federer

Dokładnie. Można powiedzieć, że jest to dla niego kompletnie nowa "rzeczywistość" i być może jego sztab zarządzający kalendarzem nie był do końca na to przygotowany choć my, widzowie, mogliśmy dostrzec pogłębiającą się zapaść w formie Szwajcara.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
meszka
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 445
Rejestracja: 6 lip 2009, 15:33

Re: Roger Federer

Jak opaczne te wszystkie spekulacje. W świetle tak radykalnej zmiany sprzętowej, ta mączka po Wimbledonie okazuje się zrozumiała. A te hipotezy jak kulą w płot, co też zrozumiałe, bo co jak co, ale na to, że Federer zmieni ramę na "starość" chyba nikt by nie wpadł.
Cała ta sytuacja pokazuje, że w tym piecu jeszcze ogień nie gaśnie, że jeszcze się drwa dorzuca, że tak parabolą "polecę".
Fajnie, facet zaskoczył wszystkich i widać, że jeszcze mu się chce o coś zawalczyć, bo chyba nadmierną podejrzliwością byłoby twierdzić, że to jakaś pokrętna ściema marketingowa.
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Roger Federer

Akurat Federer rakietę to już powinien był zmienić dawno. I o tym się mówiło i pisało. :wink:

Do Rogera jednak doszło to trochę później. Grunt, że w ogóle. Może to będzie lekarstwo na tą przytłaczającą ilość uderzeń po ramie i piłek wyrzucanych w ten sposób w kosmos. Generalnie facet zaniedbał też przygotowanie lekkoatletyczne, co przy aktualnym trendzie by więcej spędzać czasu na siłowni trenując niż na korcie - było bardzo zgubne dla niego.
Niestety, techniką wszystkiego nie nadrobi. :wink:
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Roger Federer

To co, teraz przerzuci się na oburęczny backhand? rotfl

A poważnie, każda legenda musi w końcu pogodzić się z ograniczeniami jakie stawia przed nim upływający czas. Styl jego gry, chyba już nie jest w stanie oprzeć się atletyce pierwszej trójki i przygotowanie fizyczne nawet jakby mocno pracował nie wystarczy.
Dla mnie choć również jest to duże zaskoczenie, dlaczego z 90" przeszedł, aż na 98", a nie np. 95", to jednak uważam, że nie zmieni to drastycznie jego gry, właśnie przez zbyt atletyczny obecnie tenis. Jednak jak chyba większość chciałbym, aby dodało mu to wiary, że może jeszcze choć z dwa sezony pograć :), bo jest największym magikiem. :)
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roger Federer

Ja się najbardziej obawiam o serwis Szwajcara. To jest element, dzięki któremu do tej pory ustawiał sobie całą grę i mógł prowadzić agresywną grę trzymając cały czas swoje podanie.

Mam nadzieję, że będzie równie precyzyjny co przy starej rakiecie.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Roger Federer

Ciekawe czy Roger był ostatnim w historii liderem rankingu ATP, który grał małą główką? Może to koniec epoki główek poniżej 95 cali kw. wśród czołowych graczy touru. Roger i tak w ostatnich latach był w tym zakresie przedstawicielem "bardzo małej mniejszości".

Patrząc na to czym gra dzisiejsza czołówka, a także młode wilki za ich plecami, to nie zanosi się, by w najbliższych latach rządziło coś innego niż 95-100 cali kw.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”