Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Nick Kyrgios

Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Nick Kyrgios

Żeby tak ukarali porządnie Djokovica za te djokozgony … ech … rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Nick Kyrgios

Przerażający jest żenujący poziom redakcji - patrzcie tłumaczenia. :rolleyes:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Nick Kyrgios

El Diablo pisze:
Przerażający jest żenujący poziom redakcji - patrzcie tłumaczenia. :rolleyes:
Nihil novi sub sole, niestety.
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Nick Kyrgios

Niezły clickbait, szanuję redakcję, jak i podających dalej. rotfl
Ostatnio zmieniony 17 sie 2019, 11:30 przez HeadShot, łącznie zmieniany 1 raz.
#NKrising
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Nick Kyrgios

El Diablo pisze:
Przerażający jest żenujący poziom redakcji - patrzcie tłumaczenia. :rolleyes:
Owszem. Nieuki i tyle. Ale ważny jest przekaz, sentencja. I Onet o tym napisał, podczas gdy inne media nie. :::gd:::
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Nick Kyrgios

stofler pisze:Owszem. Nieuki i tyle. Ale ważny jest przekaz, sentencja.
Widać, że sam nie rozumiesz w czym rzecz... inaczej nie napisałbyś o sentencji i przekazie - pseudo redaktor zamiast "Jesteś pier#### idiotą..." wprowadza "Jesteś pier#### narzędziem...". Innymi słowy zupełnie zmienia przekaz gdyż każdy widząc określenie "narzędzie" będzie domniemywać, że Kyrgios sugeruje, że sędziego ktoś kontroluje, że sędziowanie jest nieuczciwe i pod czyjeś wytyczne co do rezultatu. Ale nie będę z tobą dyskutować na ten temat.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Nick Kyrgios

stofler pisze:Ale ważny jest przekaz(...)
Który to przekaz został kompletnie wypaczony. Tak naprawdę określenie "idiota" nie oddaje w pełni tego co w tamtym momencie powiedział/chciał wyrazić Kyrgios (takie nieuroki tłumaczeń), ale w tym przypadku jest jednak lepszą opcją niż słowo, które zostało użyte w podlinkowanym artykule. "Narzędzie" (jak słusznie zauważył ED) sprowadza czytelnika na niewłaściwe tory myślowe.
I Onet o tym napisał, podczas gdy inne media nie.
Inne media też o tym napisały. Redaktorzy ograniczyli się do poinformowania o tym, że Nick zwyzywał arbitra. Nie wdali się w szczegóły, ale też nie zniekształcili sensu wypowiedzi. Można?
Ostatnio zmieniony 17 sie 2019, 14:01 przez mapi, łącznie zmieniany 2 razy.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Nick Kyrgios

Nie widziałem tego meczu i nie słyszałem słów Kyrgiosa w oryginale. Jeśli Onet (Przegląd Sportowy) cytuje "tool" to dla mnie to słowo zawsze oznaczało "nadzędzie". I nie istotna jest gra słówek, interpretacja niuansów, itp. szczegóły. Tenisista zachował się nagannie i zasługuje na karę. Wniosek jest jeden - jeśli ktoś jest uprzedzony, zawsze będzie bronił swego. Coś w rodzaju matki, która będzie stała po stronie syna mordercy.
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Nick Kyrgios

stofler pisze: Jeśli Onet (Przegląd Sportowy) cytuje "tool" to dla mnie to słowo zawsze oznaczało "nadzędzie". I nie istotna jest gra słówek, interpretacja niuansów, itp. szczegóły.
:rolleyes:
Something is no yes.
#NKrising
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Nick Kyrgios

HeadShot pisze:
stofler pisze: Jeśli Onet (Przegląd Sportowy) cytuje "tool" to dla mnie to słowo zawsze oznaczało "nadzędzie". I nie istotna jest gra słówek, interpretacja niuansów, itp. szczegóły.
:rolleyes:
Something is no yes.
Bardzo trafne podsumowanie. :] :::gd:::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Nick Kyrgios

stofler pisze:Jeśli Onet (Przegląd Sportowy) cytuje "tool" to dla mnie to słowo zawsze oznaczało "narzędzie". I nieistotna jest gra słówek, interpretacja niuansów itp. szczegóły.
Gwoli ścisłości, tłumaczone było "f****** tool", a to (być może ku Twojemu zaskoczeniu) w języku ulicy ma swoje znaczenie. Jeśli Tobie nie przeszkadza, że byle redaktorek nie szanuje Ciebie i Twojej inteligencji jako odbiorcy, to spoko. Możesz dalej wychwalać sam fakt podania jakiejś informacji. Nic mi do tego. Ale raczej nie każdy chciałby być traktowany jak młotek* tylko dlatego, że nie zna (dość dobrze albo nawet w ogóle) danego języka i trwać w błogiej nieświadomości z powodu braku rzetelności innych.

*I bynajmniej nie mam tu na myśli narzędzia składającego się z obucha i trzonka.
HeadShot pisze: :rolleyes:
Something is no yes.
Lepiej bym tego nie ujęła. :::gd:::

PS Niby człowiek świadom, że lepiej w dyskusję się nie wdawać, ale czasem się przeleje. Sorry.
Ostatnio zmieniony 17 sie 2019, 15:15 przez mapi, łącznie zmieniany 1 raz.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Nick Kyrgios

Każdy kto krytykuje moje zdanie w sprawie zachowania Kyrgiosa doszukuje się na siłę drugiego dna. W swojej zajadłej ignorancji faktów zapomina o meritum - skandalicznym zachowaniu tenisisty. Zauważa natomiast, być może nawet zamierzoną mini manipulację redaktora Onetu. Nie w tym rzecz, ludzie zrozumcie to w końcu.
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Nick Kyrgios

stofler pisze:Każdy kto krytykuje moje zdanie w sprawie zachowania Kyrgiosa doszukuje się na siłę drugiego dna.
A kto krytykuje?
W swojej zajadłej ignorancji faktów zapomina o meritum - skandalicznym zachowaniu tenisisty.
W moim przypadku to nie zajadłe ignorowanie (zakładam, że to miałeś na myśli, ignorancja i ignorowanie nie są synonimami) faktów tylko brak chęci pisania o tym oczywistym meritum.
Zauważa natomiast, być może nawet zamierzoną mini manipulację redaktora Onetu.
Trzeba mieć niezłą fantazję żeby zwykłą ignorancję podnieść do rangi zamierzonej manipulacji.
Ostatnio zmieniony 17 sie 2019, 16:10 przez mapi, łącznie zmieniany 1 raz.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Nick Kyrgios

mapi pisze:
stofler pisze:Zauważa natomiast, być może nawet zamierzoną mini manipulację redaktora Onetu.
Trzeba mieć niezłą fantazję żeby zwykłą ignorancję podnieść do rangi zamierzonej manipulacji.
W punkt droga Pani. W punkt.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Nick Kyrgios

To nie manipulacja, czy ignorancja, to zwyczajny brak wiedzy w danym zakresie …
Nazywajmy rzeczy po imieniu. To takie w sumie nasze, polaczkowe - nie znam się, ale się wypowiem.
Regularnie widać na forum. ;) rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Nick Kyrgios

mapi pisze:
stofler pisze:Każdy kto krytykuje moje zdanie w sprawie zachowania Kyrgiosa doszukuje się na siłę drugiego dna.
A kto krytykuje?
Wy.
Zamiast ocenić Kangura :::bd:: czepiacie się słówek w artykule.
Wygodnie. Nieelegancko. :]
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Nick Kyrgios

stofler pisze:
El Diablo pisze:
Przerażający jest żenujący poziom redakcji - patrzcie tłumaczenia. :rolleyes:
Owszem. Nieuki i tyle. Ale ważny jest przekaz, sentencja. I Onet o tym napisał, podczas gdy inne media nie. :::gd:::
Wydaje mi się, że jeżeli Nick narobił dymu w turnieju ATP, to zostanie ukarany przez władze ATP. US Open z kolei, jak każdy szlem, jest organizowany przez ITF. Nie sądzę, żeby ATP miało takie moce, żeby wpłynąć na ludzi z ITF, tym bardziej, że ostatnio obie organizacje nie żyją najlepiej (patrz bitwa o rozgrywki drużynowe).

Tragiczny artykuł.
mtenis team
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Nick Kyrgios

stofler pisze:
mapi pisze:
stofler pisze:Każdy kto krytykuje moje zdanie w sprawie zachowania Kyrgiosa doszukuje się na siłę drugiego dna.
A kto krytykuje?
Wy.
Zamiast ocenić Kangura :::bd:: czepiacie się słówek w artykule.
Wygodnie. Nieelegancko. :]
A w czym widzisz problem? O_O W tym, że ktoś coś merytorycznie ocenia, czy sprawdza fakty i wytyka innemu głupotę lub niekopetencję?
Podobnie się zachowałeś jak powklejałem cytaty z TomPL-a jak się tego domagał on i kilku innych na potwierdzenie moich słów. Wtedy też żeś "histerię" odwalił. O_O
Ty się najwyraźniej boisz weryfikacji, jak ktoś mówi - sprawdzam. Wtedy nie można pleść "bezkarnie" co ślina na język przynosi. :twisted: Trzeba też w ogóle uważać co się pisze i mieć to przemyślane bo zawsze może to do nas wrócić … jako oręż w rękach adwersarza. :D
Ty się najwyraźniej tego boisz jak diabeł święconej wody, albo El Diablo odprysku lakieru na ramie. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Nick Kyrgios

Świat wg Stoflera: zwracając uwagę na nierzetelność dziennikarską krytykujesz jego zdanie na temat zachowania Nicka... No to łopatologicznie. Nie mam w zwyczaju krytykować czyjejś opinii. Ewentualnie mogę się z nią nie zgodzić. Domagasz sie oceny wybryków Kangura, a ja nie wiem nad czym tu debatować, bo w tym przypadku raczej nikt w opozycji do Twojego negatywnego zdania nie stoi. Stwierdziłeś oczywiste. Pozostaje kwestia kary i chwytliwego "nie zagra w USO". Jak już wyżej zauważono, nawet jeśli zawieszą go w rozgrywkach ATP, to wcale nie oznacza, że nie wystąpi na kortach Flushing Meadows. Co do tego czy powinien w ogóle zostać odsunięty od gry. Wywołanie burzy i ściągnięcie na siebie kłopotów to jest coś o co Nick podświadomie się prosi. Kolejna grzywna, odebranie punktów i ewentualne zawieszenie raczej nie zaowocują radykalną zmianą jego zachowania. Sam Maestro stwierdził, że dwa pierwsze wystarczą, a świat tenisa potrzebuje Kyrgiosa. W wersji "koncentruję się na najlepszych" owszem. Ale nie chciałabym być na miejscu ludzi na trybunach, przeciwnika czy arbitra w spotkaniu takim jak to, które wywołało tę dyskusję. A bardziej niż rodzaj nałożonej na gagatka kary, ciekawi mnie jak naprawdę główny zainteresowany odbiera konsekwencje swoich ekscesów. Chłopak ma niewątpliwy talent, potencjał, możliwości. Ale nic to wobec braku zaangażowania i nieokiełznanego temperamentu.
Vivid pisze:To nie manipulacja, czy ignorancja, to
zwyczajny brak wiedzy w danym zakresie… Nazywajmy rzeczy po imieniu.
A ignorancja (nie mylić z ignorowaniem) to wg Ciebie co jest?
Ostatnio zmieniony 18 sie 2019, 11:25 przez mapi, łącznie zmieniany 2 razy.
Learn to love the process.

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”