Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Fabio Fognini

Jeden z moich ulubionych tenisistów. Właściwie trudno powiedzieć dlaczego... O_O Charakter trudny, do kortowych fochów skłonny, gra uzależniona od nastroju - ale jak jest dobrze - to gra wspaniale. :::gd::: Znakomity forhend, serwis, gra dynamiczna, z polotem.
W ubiegłym roku bardzo dobry sezon na mączce i pierwsze tytuły. Stuttgart, Hamburg. Potem kolejny finał - Umag - przegrany z Robredo.
W Monte zaliczony półfinał.
Ten rok na ziemnej nawierzchni - jak na razie bez porażki. :::gd::: Wygrane mecze w Pucharze Davisa, tytuł w Vina del Mar i - na dziś - półfinał w Buenos Aires.

Bardzo jestem ciekawa jak będzie w turniejach europejskich. Dobry Fognini , bez focha, może konkurować na mączce z najlepszymi - tak mi się wydaje. Może nie z najlepszym Nadalem - ale z Nadalem z początkowych faz turniejów - czemu nie... Może nie z najlepszym Djokovicem - ale taki tegorocznym... :wink:
A już na pewno z DelPotro, Ferrerem, Fedem czy Murrayem. Z Murrayem zagra zresztą w PD - na kortach ziemnych. Bardzo jestem ciekawa takiej konfrontacji.

Jest 14 w rankingu. :::gd::: Najwyżej w karierze. Mam nadzieję - że będzie lepiej. Jak charakterek pozwoli... :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Fabio Fognini

Nawet nie wiedziałem, że tak wysoko jest w rankingu. Jego luzackie i arogancko-bezczelno-ekstrawagandzko-nonszalanckie zachowanie jest niesamowite. :)
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Kuiz
Bywalec
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 26 lis 2012, 17:43

Re: Fabio Fognini

Arogancki buc z niego, nie lubię typa chyba wydaje mu się, że jest drugim Kuertenem albo Henmanem. Typowy kartofel posypany mączką na której niestety całkiem nieźle sobie poczyna. Mam nadzieję że się stoczy, w rankingu oczywiście. :::lghcry:::
Wilson się skończył, kto gra nim jeszcze ten swoją karierę wykończy.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Fabio Fognini

Kuiz pisze:(...)wydaje mu się, że jest drugim Kuertenem albo Henmanem.
Taaa, Henman rzeczywiście był królem mączki. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Fabio Fognini

Majorka pisze:Jeden z moich ulubionych tenisistów. Właściwie trudno powiedzieć dlaczego...
[...]
Jest 14 w rankingu. :::gd::: Najwyżej w karierze. Mam nadzieję - że będzie lepiej. Jak charakterek pozwoli... :wink:
No jest jakaś prawidłowość. Lubisz południowców. Ale wiecznie cieknący, obleśnie grzebiący i łysiejący Rafa i chamkowaty Fognini?

Ja mam nadzieję, że obaj spadną. ..
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fabio Fognini

Marcin_L pisze:
Majorka pisze:Jeden z moich ulubionych tenisistów. Właściwie trudno powiedzieć dlaczego...
..No jest jakaś prawidłowość. Lubisz południowców. Ale wiecznie cieknący, obleśnie grzebiący i łysiejący Rafa i chamkowaty Fognini? ..
Lubię Południe..fakt.
"Bucowi" z Południa jakoś zawsze więcej wybaczam niż bucom z północy - też fakt.. :wink:
Na nerwicowe zachowania Rafy - można nie móc patrzeć - rozumiem - ale zachowaniom Rafy w stosunku do przeciwników, sędziów, czy własnej rakiety - nic nie można zarzucić.

Ja bardzo lubię tenis na kortach ziemnych. Może dlatego, że dawno dawno temu, tylko na takich kortach sama grywałam?
Gra Fogniniego - na tej nawierzchni - jest znakomita. I defensywna, i przejście do dynamicznej ofensywy. Serwis, return. Jego forhend zagrywany w biegu, no po prostu - miodzio.
To taki tam drobiazg- w porównaniu z wrednością zachowań - ale, grać chłopak na tej mączce potrafi. :::gd:::

Trawa dla krów - jak to już dawno wyjaśnij Vivid. :wink:
Plastik - dla robotów. :wink:
Ziemia dla tenisistów. rotfl
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
usi.

Re: Fabio Fognini

Majorka pisze: Trawa dla krów - jak to już dawno wyjaśnij Vivid. :wink:
Mogę prosić o kilka słów więcej? Albo link to tego wyjaśnienia?
Zdaje się , że Marcelo Rios jest wciąż obecny na kortach :D .
'Forhend w biegu' to też jeden z elementów jego gry... (jeśli myślimy o tym samym).

Nie znam zbyt dobrze gry Fabio Fogniniego, ale rzucę okiem, coby wyrobić sobie własną opinię na ten temat ...
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fabio Fognini

usi. pisze:
Majorka pisze: Trawa dla krów - jak to już dawno wyjaśnij Vivid. :wink:
Mogę prosić o kilka słów więcej? Albo link to tego wyjaśnienia?.
No, ta wzniosła myśl jest autorstwa Manolo Santany - Vivid tylko ją upowszechnia na forum. :wink: Szukać należy w dyskusjach okołowimbledońskich. A że to żarty - rozumiesz oczywiście. :wink:
usi. pisze:..Nie znam zbyt dobrze gry Fabio Fogniniego, ale rzucę okiem, coby wyrobić sobie własną opinię na ten temat ...
Mam nadzieję, że nie trafisz na wersję Fabio "Foch Kosmiczny"Fognini. rotfl To zawsze loteria.
Dziś tak może być, bo Włoch musi być zmęczony po tylu meczach granych pod rząd - a zagra z Ferru, który jest niezniszczalny. Choć Włoch w wersji Foch - to też niezłe przedstawienie. :wink: Tyle, że nie nadające się do oceny, naprawdę znakomitych, umiejętności gry Fabia na mączce.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Fabio Fognini

Majorka pisze: Dziś tak może być, bo Włoch musi być zmęczony po tylu meczach granych pod rząd - a zagra z Ferru, który jest niezniszczalny.
Już niedługo. :wink:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Fabio Fognini

Mam identycznie jak Majorka, z tym, że ja oprócz patrzenia i podziwiania jego gry (tej bez fochów i gdy mu się chce :wink: ) uwielbiam patrzeć na ... niego całego :D . Bez owijania w bawełnę, przystojniacha z niego, więc jest to z mojej strony również takie kibicowanie egoistyczne, aby przechodził jak najdalej to dłużej sobie popatrzę. Jednak trudno być fanką Fabia, jego fochy i aroganckie podejście do kibiców/przeciwnika/meczu/sędziego/wszystkich i wszystkiego wokół (zależnie od humoru i sytuacji) skutecznie gaszą mój zapał w kibicowaniu.
Zodiakalna Panna w średnim wieku dostaje czasami kompletnego bzika. Zamyka się w domu z armią ścierek i już od rana biega po domu z chloraminą dezynfekując wszystko co się da. W końcu pada zatruta nadmierną ilością środków odkażających, co ratuje jej umęczoną rodzinę przed samobójstwem.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Fabio Fognini

Gary pisze:
Kuiz pisze:(...)wydaje mu się, że jest drugim Kuertenem albo Henmanem.
Taaa, Henman rzeczywiście był królem mączki. rotfl
Pewny jesteś? Może jak Ty lubi stać przy garach? Trochę mąki w kuchni idzie ... rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fabio Fognini

"Oszukany Fognini w IW"..czyli kolejna ognista awantura mojego ulubionego Włocha.. :rolleyes:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PHcdmzfn_Lg[/youtube]
I po tej kosmicznej awanturze zaczął grać jak natchniony - co uderzenie to winner.. i szybka wygrana.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Fabio Fognini

To już drugi raz, gdy ten sędzia robi widowisko. Wcześniej skrzywdził Istomina. Teraz to tak na dwoje babka wróżyła. Harrison był blisko piłki, ale czy sytuacja przeszkodziła mu w odbiorze, czy winner dla Fogniniego? Sam nie wiem... Bądź co bądź ten sędzia znowu jest gwiazdą.
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Fabio Fognini

Majorka pisze:"Oszukany Fognini w IW"..czyli kolejna ognista awantura mojego ulubionego Włocha.. :rolleyes:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PHcdmzfn_Lg[/youtube]
I po tej kosmicznej awanturze zaczął grać jak natchniony - co uderzenie to winner.. i szybka wygrana.
Wcale mu się nie dziwię, piłka nie była szybka, trafiła idealnie w linię, sędzia musiał być ślepy wywołując aut O_O . A stołkowy z supervisorem też jacyś zamuleni, visor zachowywał się bardziej jak ochroniarz niż ktoś, kto się teoretycznie ma znać na przepisach gry... Nie przepadam za Fogninim, ale w tym przypadku wielki plus, że mimo wszystko nie rzucał rakietą w sędziego :D .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Fabio Fognini

Harrison nawet po wywołanym aucie dotknął piłkę, decyzja o powtórzeniu piłki moim zdaniem jedyna słuszna.

Scudi, supervisor to zdaje się Lars Graff, trochę meczów posędziował, po prostu chyba nie jego rola podejmowanie tej decyzji :)
#NKrising
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Fabio Fognini

HeadShot pisze:Harrison nawet po wywołanym aucie dotknął piłkę, decyzja o powtórzeniu piłki moim zdaniem jedyna słuszna.

Scudi, supervisor to zdaje się Lars Graff, trochę meczów posędziował, po prostu chyba nie jego rola podejmowanie tej decyzji :)
Pewnie nie, ale dziwne mi się wydało, jak zagradzał drogę Włochowi, trochę prowokacyjne zachowanie jak dla mnie :wink: .

Co do podjętej decyzji nie mam zdania, nie bardzo rozumiem te przepisy dotyczące powtórek/przyznawanych punktów. Na miejscu Fogniniego wściekałbym się na liniowego, bo to była dość łatwa piłka do oceny.
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fabio Fognini

No bez jaj. Harrison dotknął niby piłki ale z takiej pozycji nie miał szans tego przebić poza tym wywołanie autu było już w momencie, gdy podstawił rakietę pod piłkę - nic więcej nie mógł i tak już zrobić. A jeszcze sam był blisko, widział piłkę a podniósł palec w górę pokazując, że był aut! Bezczelny ... jak by miał klasę, to podszedł by do sędziego i powiedział, że punkt jego zdaniem dla przeciwnika.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Fabio Fognini

Jakuboto pisze:No bez jaj. Harrison dotknął niby piłki ale z takiej pozycji nie miał szans tego przebić poza tym wywołanie autu było już w momencie, gdy podstawił rakietę pod piłkę - nic więcej nie mógł i tak już zrobić. A jeszcze sam był blisko, widział piłkę a podniósł palec w górę pokazując, że był aut! Bezczelny ... jak by miał klasę, to podszedł by do sędziego i powiedział, że punkt jego zdaniem dla przeciwnika.
Nie chciałbym nikogo bronić (a Fogniniego tym bardziej :wink: ), ale był wywołany aut nie w sytuacji winnera (tzn. rywal dotknął piłki), więc powtórka punktu. Wszystkich niuansów nie da się uwzględnić każdorazowo: czy Harrison dotknął i miałby szanse, czy nie miałby gdyby aut nie był wywołany, to tylko gdybanie. To jest wpisane w ten sport. Kilkanaście lat temu nie byłoby weryfikacji hawk-eye, trzeba było uznawać decyzje błędne z pokorą (no, chyba że się było McEnroe :wink: ).
A czy uniósł rękę specjalnie, czy myślał że była aut? Każdemu, kto gra w tenisa chyba zdarzały się takie wątpliwości i błędne oceny piłki.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fabio Fognini

No pewnie, że się zdarza źle ocenić piłkę. Wtedy zawsze można powtórzyć, jeśli się nie ma pewności. Ale jeśli piłka była wątpliwa, dotkniesz ją rakietą, ale wiesz, że i tak byś nic z tego nie zrobił, sprawdzasz ślad (dajmy mączka i widać, że była dobra piłka jednoznacznie) to nie będziesz chciał powtórki punktu?
Kwestia interpretacji, bo jeśli by lekko ramą zdołał piłki dotknąć to już wtedy nie jest winner, a przecież nic z tego wtedy być nie może... Nie wiem jak na tej nawierzchni, ale po uderzeniu w linię piłka zachowuje się specyficznie, dostaje minimalnego poślizgu.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Fabio Fognini

Na obiekcie ze 20 kamer, transmisja na cały świat i nie mogą rozstrzygnąć co się właściwie stało...

A podobno to ja jestem głupi, bo nie skończyłem studiów. Tak mówią przynajmniej.
Piotr Szyba.

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”