Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Stanislas Wawrinka

Stan nie ma jeszcze, o dziwo, swojego tematu. O_O

W wieku 28 lat zdobył swój pierwszy tytuł wielkoszlemowy, Australian Open 2014 :::gd:::
Po drodze do finału pokonał Novaka Djokovica a w finale Rafaela Nadala.
W poniedziałek będzie po raz pierwszy, 3 tenisistą w rankingu i wyprzedzi swojego bardzie utytułowanego rodaka. :::gd:::
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Stanislas Wawrinka

Ło matko, faktycznie nie miał tematu O_O . U mnie gracze 1HBH zawsze mają pierwszeństwo w sympatii, więc tym bardziej mu kibicowałem dziś. Zagrał dobry mecz, miał pomysł na Rafę. Kontuzja Rafy wpływa na ocenę spotkania, ale moim zdaniem Stan wiedział co ma robić i to robił. Cieszy mnie, że w końcu się Stan przełamał i wygrał WS.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Stanislas Wawrinka

Wiecie, skoro taki Rod Laver musiał czekać aż do 9 lutego 2012 roku do otrzymania własnego wątku na naszym Forum (dzięki RatRace!), to niech Stasiek nie narzeka... :D .
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Stanislas Wawrinka

Ciekaw jestem czy zdobędzie jeszcze kiedyś kolejny wielkoszlemowy tytuł czy też wynik z AO będzie jego największym sukcesem w karierze. Czas pokaże.
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Stanislas Wawrinka

Clapton pisze:Ciekaw jestem czy zdobędzie jeszcze kiedyś kolejny wielkoszlemowy tytuł czy też wynik z AO będzie jego największym sukcesem w karierze. Czas pokaże.
A może będzie coś podobnego w stylu Djokovica w 2011 roku? :) Szanse nikłe ale kto wtedy jak Serb wygrywał AO pomyślałby, że będzie mieć taką serię i taki świetny sezon... ;-P
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Stanislas Wawrinka

Clapton pisze:Ciekaw jestem czy zdobędzie jeszcze kiedyś kolejny wielkoszlemowy tytuł czy też wynik z AO będzie jego największym sukcesem w karierze. Czas pokaże.
A ja myślę, że jest duża szansa :).
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Stanislas Wawrinka

La_Patik- pisze:
Clapton pisze:Ciekaw jestem czy zdobędzie jeszcze kiedyś kolejny wielkoszlemowy tytuł czy też wynik z AO będzie jego największym sukcesem w karierze. Czas pokaże.
A może będzie coś podobnego w stylu Djokovica w 2011 roku? :) Szanse nikłe ale kto wtedy jak Serb wygrywał AO pomyślałby, że będzie mieć taką serię i taki świetny sezon... ;-P
Oprócz Jego osobistego lekarza? Nikt.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Stanislas Wawrinka

hokej pisze:
La_Patik- pisze:
Clapton pisze:Ciekaw jestem czy zdobędzie jeszcze kiedyś kolejny wielkoszlemowy tytuł czy też wynik z AO będzie jego największym sukcesem w karierze. Czas pokaże.
A może będzie coś podobnego w stylu Djokovica w 2011 roku? :) Szanse nikłe ale kto wtedy jak Serb wygrywał AO pomyślałby, że będzie mieć taką serię i taki świetny sezon... ;-P
Oprócz Jego osobistego lekarza? Nikt.
No właśnie, ponoć producenci żywności z glutenem do dziś płaczą na wspomnienie 2011 roku... :/ .
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Stanislas Wawrinka

hokej pisze:Oprócz Jego osobistego lekarza? Nikt.
rotfl :::gd:::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Stanislas Wawrinka

Nie zapominajmy również o tym, że chciał zostawić swoją żonę i córeczkę, aby skupić się na sukcesach zawodowych i że chwilę po tym oświadczeniu się z niego wycofał, smród pozostał jednak do dziś rotfl .
Zodiakalna Panna w średnim wieku dostaje czasami kompletnego bzika. Zamyka się w domu z armią ścierek i już od rana biega po domu z chloraminą dezynfekując wszystko co się da. W końcu pada zatruta nadmierną ilością środków odkażających, co ratuje jej umęczoną rodzinę przed samobójstwem.
Lemmy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: 11 sty 2009, 19:18

Re: Stanislas Wawrinka

Z tego, co podawały media, to z domu się wyprowadził, a żona wychowywała dziecko sama ( z rodzicami własnymi i Stana). Ta sama małżonka tłumaczyła decyzję Stasia tym, że dziecko szalało niczym tsunami rotfl . Dodając, że jak szacowny małżonek zdecyduje się wrócić, to przyjmie go z otwartymi rękami. Co chyba jak widać w końcu się stało.
A tak swoją drogą - po AO chyba już czas skupić się na tenisie Stasia, a nie na jego historiach osobistych. Nie pochwalam opuszczenia rodziny, jednak życie pokazało, że był to dla niego dobry krok.
Demon of the Fall
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Stanislas Wawrinka

Ania pisze:Nie zapominajmy również o tym, że chciał zostawić swoją żonę i córeczkę, aby skupić się na sukcesach zawodowych i że chwilę po tym oświadczeniu się z niego wycofał, smród pozostał jednak do dziś rotfl .
A teraz sobie żona w brodę pluje, że przyjęła z powrotem bo alimenty by znacznie wzrosły. rotfl
Diabli wiedzą jak to tam było naprawdę, jakoś nie mam zaufania do takich dziwnych wieści.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Stanislas Wawrinka

Lemmy pisze:A tak swoją drogą - po AO chyba już czas skupić się na tenisie Stasia, a nie na jego historiach osobistych. Nie pochwalam opuszczenia rodziny, jednak życie pokazało, że był to dla niego dobry krok.
Przed następnym TF-em trzeba będzie rozważyć taką strategię, ale póki co - w garażu za zimno. :wink:
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Stanislas Wawrinka

TomPL pisze:Przed następnym TF-em trzeba będzie rozważyć taką strategię, ale póki co - w garażu za zimno. :wink:
Ty to jednak dobry człowiek jesteś, Żony do garażu na mróz nie wygonisz. :::gd:::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Stanislas Wawrinka

Ania pisze:Nie zapominajmy również o tym, że chciał zostawić swoją żonę i córeczkę, aby skupić się na sukcesach zawodowych i że chwilę po tym oświadczeniu się z niego wycofał, smród pozostał jednak do dziś rotfl .
Tak naprawdę to nic nie wiemy co tam zaszło między nimi, jakoś nie bardzo wierzę, że przeszkadzali mu gać w tenisa, mogło się nie układać im ot tak, po prostu, no bywa. A może Stachowi zwyczajnie odbiło, ale szybko się zreflektował i uznał, że robi głupotę, tak też bywa.

Niemniej są razem znowu i chyba jest w porządku, sukcesy sportowe także przyszły więc raczej już nad tym co było nawet nie rozmyślają. Ja za Stacha 3mam kciuki przede wszystkim dlatego, bo gra tenis piękny dla oka, a jego jednoręczny bekhend to istne dzieło sztuki. To co dzieje się u niego w życiu osobistym nie bardzo mnie interesuje, ale mam nadzieje, że układa mu się w tej sferze życia równie dobrze jak na korcie.

--------

Ktoś wyżej wspomniał o zdominowaniu sezonu przez Stacha, jakoś nie chce mi się w to wierzyć, w dalszym ciągu znacznie wyżej oceniam szansa Djokovica i Nadala, mogą z nim czasem polec w bezpośrednim starciu, ale na dłuższą metę nie sądzę by mógł im zagrozić. Nie zdziwię się także jak w rankingu łykną go Federer i Murray, i Del Potro. Czy to natomiast jedyny tak wielki sukces w jego karierze? Nie mam zdania, kto by przypuszczał, że np. Safin na kolejny tytuł WS będzie musiał czekać przeszło pięć lat, kto by przypuszczał, że Del Potro po tytule w Nowym Jorku do roku 2014 w dalszym ciągu będzie mistrzem US Open jedynie z roku 2009. Stan z racji wieku nie ma aż tyle czasu, grunt by swoją pozycję potwierdzał występami w innych turniejach, np. Mastersach.
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stanislas Wawrinka

Ja tylko dodam, że zaimponował mi skutecznym 1H backhandem!

Nie jest to tajemnicą, że Nadal bezczelnie pałuje Federerowi wszystko na stronę backhandową i że daje mu to wymierne korzyści. Federer nie radzi sobie ewidentnie z rotacją.
Za to Wawrinka udowodnił, że da się skutecznie odgrywać te piłki, a nawet jeszcze zaatakować i zaskoczyć przeciwnika. Fajnie jest popatrzeć na tak efektowne i co najważniejsze efektywne uderzenie.

Oczywiście zaimponował mi też przytomnością umysłu, walecznością i agresywnym stylem gry. No ale bez tego nie pokonałby ani Nadala, ani Djokovica, ani też niżej notowanych zawodników.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Stanislas Wawrinka

Nie wiem jak to zrobił Wawrinka, ale wiem jakbym to zrobił ja, mając środki i wyszkolenie zawodników z TOP 20. Jeżeli problem jest techniczny (świder na BH), a nie mentalny. :]
Znaleźć na dalekich tyłach Hiszpana z podobnym uderzeniem, wynająć i tłuc krosy do znudzenia. Proste jak budowa cepa.
Z drugiej strony Rafa jest aż tak dobry dlatego, że stara się rozwijać i zaskakiwać.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Stanislas Wawrinka

widget pisze:Ja tylko dodam, że zaimponował mi skutecznym 1H backhandem!
Nie jest to tajemnicą, że Nadal bezczelnie pałuje Federerowi wszystko na stronę backhandową i że daje mu to wymierne korzyści. Federer nie radzi sobie ewidentnie z rotacją.
Za to Wawrinka udowodnił, że da się skutecznie odgrywać te piłki, a nawet jeszcze zaatakować i zaskoczyć przeciwnika. Fajnie jest popatrzeć na tak efektowne i co najważniejsze efektywne uderzenie.
Wydaje mi się, że Wawrinka wcześniej, na wznoszącej, uderza piłkę i stąd uderzenie jest szybsze i bardziej płaskie niż u Federera i w efekcie Nadal do wielu piłek nie zdążał (jeszcze przed kontuzją). Zresztą z FH też potrafił walnąć taką płaska bombę ze wznoszącej, szczególnie z odwrotnego FH. Poza tym oczywiście był bardziej precyzyjny niż Federer :)
marcintenisozo
Orator
Orator
Posty: 507
Rejestracja: 13 paź 2010, 08:27
Lokalizacja: Łódź

Re: Stanislas Wawrinka

Ania pisze:Nie zapominajmy również o tym, że chciał zostawić swoją żonę i córeczkę, aby skupić się na sukcesach zawodowych i że chwilę po tym oświadczeniu się z niego wycofał, smród pozostał jednak do dziś rotfl .
Bo to zła kobieta była. :wink:
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stanislas Wawrinka

marcintenisozo pisze:
Ania pisze:Nie zapominajmy również o tym, że chciał zostawić swoją żonę i córeczkę, aby skupić się na sukcesach zawodowych i że chwilę po tym oświadczeniu się z niego wycofał, smród pozostał jednak do dziś rotfl .
Bo to zła kobieta była. :wink:
No skoro nie mógł się skupić na tenisie, to go rozpraszała, a jak go rozpraszała to pewnie była zła (że nie wspomnę, że królową piękności to ona nie jest, choć na pewno lepiej wypada niż Mirka).
TomPL pisze:Wydaje mi się, że Wawrinka wcześniej, na wznoszącej, uderza piłkę i stąd uderzenie jest szybsze i bardziej płaskie niż u Federera i w efekcie Nadal do wielu piłek nie zdążał (jeszcze przed kontuzją).
Nie wiem jak Wawrinka to robił, że tak trafiał, ale niech Federer się do niego przejdzie po poradę, jak grać backhandem żeby wygrać. Stach obecnie robi to niesamowicie. Musiał nieźle nad sobą pracować ostatnimi czas. Sukces nie wziął się znikąd.

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”