Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Simona Halep

Simona Halep
Data narodzin: 27.09.1991r.
Miejsce urodzenia: Constanta, Rumunia
Wzrost: 168 cm
Waga: 60 kg
Gra: Praworęczna + oburęczny backhand
Obrazek

Simona raczej nigdy nie będzie pretendentką do wygrania ważniejszych tytułów w cyklu WTA, dość powiedzieć, że dotychczas w turniejach Wielkiego Szlema jej najlepszym rezultatem jest 4 runda, którą to osiągnęła w tegorocznym US Open.

Jednakże przyjmując odpowiednią skalę można powiedzieć, że Rumunka osiągnęła sukces, a sezon 2013 jest na ten moment bezapelacyjnie najlepszym w jej dotychczasowej karierze. Co cieszy biorąc pod uwagę iż musiała trochę poświęcić aby zacząć wygrywać...

Tytuły w tym roku to:
Moskwa (Premier, nawierzchnia twarda, hala)
New Haven (Premier, nawierzchnia twarda)
Budapeszt (International, mączka)
'S-hertogenbosch (International, trawa)
Norynbergia (International, mączka)

Godny odnotowania jest również półfinał w Rzymie (Premier, mączka) w którym to przegrała z Sereną Williams.

Rumunka prezentuje agresywny tenis, trochę na wariata i czasem bez pomyślunku. Poluje na wygrywające, a pod siatką raczej uderza drajwem. Powiedzmy sobie szczerze, techniczno-taktyczna maestria to nie jest ale uśmiecham się szyderczo, kiedy dziewczyna <170cm+60kg potrafi łupać równie mocno jak panie o lepszych warunkach fizycznych.

Nie byłbym sobą gdybym przy okazji nie wspomniał o tym jakim sprzętem posługuje się Simona.
Z samych farbek mamy nTour, [K]Tour, [K]Blade 98, BLX Tour, BLX Blade 98, Pro Staff 100L... jak widać trochę dziwnych zmian było.

Obecnie gra ramą opartą o matrycę Steama 99 i to tym sprzętem zdobyła swoje tegoroczne tytuły. Podkreśliłem iż w przypadku wcześniejszego sprzętu wymieniam farbki jednakże w przypadku Halep, analizując chociażby pojawiające się i znikające PWS'y w ramie, zmieniające się przeploty oraz fakt iż była zawodniczką nisko notowaną nie ma powodów aby przypuszczać iż pod tymi szatami graficznymi kryły się inne rakiety.

Przypadek obecnego Steama 99 zweryfikowałem i dzięki fotkom dobrej jakości nie ma wątpliwości iż jest to właśnie ten model. Najlepszy materiał dowodowy jaki znalazłem to zdjęcia z Roland Garros 2013 oraz US Open 2013.

Podejrzewam, że miło jest znaleźć w końcu rakietę, która pasuje od A do Z. Oczywiście wyniki to kwestia ciężkiej pracy Halep, a nie rakiety ale lubię tak sobie czasem pobełkotać. :fugly:

To w zasadzie tyle co miałem do napisania. Zainspirował mnie dzisiejszy finał Halep ze Stosur w Moskiwe. Przyjemnie się to oglądało, a od siebie życzę Rumunce triumfu w Sofii. :::gd:::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Simona Halep

Bardzo dobry sezon Halep, co mnie osobiście bardzo cieszy. :wink: Dziś wygrana w dobrym stylu przed własną pulicznością w Bukareszcie. :) 6/1 6/3 z Vinci. Oby tak dalej!
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Simona Halep

Ten sezon ma bardzo udany :::gd::: , zobaczymy co dalej.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Tennisowy
Orator
Orator
Posty: 563
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:43

Re: Simona Halep

Miniony sezon też miała nie najgorszy. :wink: Tendencja, jak na razie, w górę.
Szkoda Paryża-była blisko. Sądziłem, że po RG będzie miała kryzys, a tu, proszę, półfinał Wimbledonu a dzisiaj zrobiła po prostu to, co do niej należało. :::gd:::
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Simona Halep

Ja to bym się cieszył, jakby wygrała jakiegoś WSa i była numerem 1. Widać, że solidnie pracuje na obecne wyniki.
kolekcjoner
Orator
Orator
Posty: 592
Rejestracja: 4 sty 2014, 20:31

Re: Simona Halep

Warto też dodać, że w 2010r. będąc już zawodową tenisistką Halep zmniejszyła biust. A miała naprawdę ogromny. :wink:
Zdumiewa mnie jej niesamowity progres, oraz awans w rankingu. Jeszcze na początku roku miałem podobne zdanie co El Diablo, jednak teraz w dwóch kolejnych Szlemach Rumunka odgrywa decydującą rolę (będąc w najlepszej czwórce). W rankingu Road to Singapore Simona jest na 2 miejscu nieznacznie ustępując Szarapowej. Jeżeli Serena Williams nie weźmie się w garść, to Halep będzie główną pretendentką do numeru jeden. Co jeszcze pół roku temu wydawało się abstrakcją i podchodziło pod groteskę. rotfl
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: Simona Halep

kolekcjoner pisze:Warto też dodać, że w 2010r. będąc już zawodową tenisistką Halep zmniejszyła biust. A miała naprawdę ogromny.
Naprawdę ogromny? Coś takiego... :tired:
A czemu właściwie warto to dodać?
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
kolekcjoner
Orator
Orator
Posty: 592
Rejestracja: 4 sty 2014, 20:31

Re: Simona Halep

Elf pisze: Naprawdę ogromny? Coś takiego... :tired:
A czemu właściwie warto to dodać?
Mimo, że zabieg był zrobiony dopiero na początku kariery to moim zdaniem był to przełomowy moment w jej życiu. Jak sama Simona przyznała, dzięki temu gra jej się lepiej. Uważam także, że zwiększył się jej komfort psychiczny, teraz oczy kibiców są skierowane na piłkę, a nie na " wiadomo co "...
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: Simona Halep

Tylko wciąż ktoś o tym wspomina. Dziewczyna zrobiła to dla komfortu i prawdopodobnie pozbyła się poważnego bólu kręgosłupa. Te wszystkie podśmiechujki są trochę na poziomie wczesnej gimbazy...
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Simona Halep

Elf pisze:Tylko wciąż ktoś o tym wspomina. Dziewczyna zrobiła to dla komfortu i prawdopodobnie pozbyła się poważnego bólu kręgosłupa. Te wszystkie podśmiechujki są trochę na poziomie wczesnej gimbazy...
Dokładnie, tu mi się podoba podejście pewnej aktorki, która zapytano czy nie przeszkadza jej tak mały biust i czy nie zamierza nic z tym zrobić. Wolę mały biust niż mały mózg.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Bongos
Orator
Orator
Posty: 646
Rejestracja: 1 wrz 2013, 17:38

Re: Simona Halep

Simona Halep nie jedzie na IO do Rio z obawy przed wirusem ziko.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Simona Halep

Tak z grubsza to ten wirus jest niebezpieczny dla bab w ciąży, czyżby zatem? .... :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Simona Halep

Vivid pisze:Tak z grubsza to ten wirus jest niebezpieczny dla bab w ciąży, czyżby zatem? .... :P
Chcesz powiedzieć, że i Raonic .. O_O rotfl
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Simona Halep

Majorka pisze:
Vivid pisze:Tak z grubsza to ten wirus jest niebezpieczny dla bab w ciąży, czyżby zatem? .... :P
Chcesz powiedzieć, że i Raonic .. O_O rotfl
Być może. ;)
Jest się o co bić, chyba jest nagroda 10mln USD dla pierwszego faceta jaki zajdzie w ciążę i urodzi.
Na korcie mało się nie zarabia, przynajmniej czołówka, ale 10 melonami to nawet topowi gracze nie pogardzą. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Simona Halep

Vivid pisze:Jest się o co bić, chyba jest nagroda 10mln USD dla pierwszego faceta jaki zajdzie w ciążę i urodzi.
Na korcie mało się nie zarabia, przynajmniej czołówka, ale 10 melonami to nawet topowi gracze nie pogardzą. :P
No no, jakich to nowości ze świata można się dowiedzieć :) . Teraz już wiadomo dlaczego Vivid tak wcina McD, rozpycha brzuch robiąc miejsce na ciążę. :wink:
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Simona Halep

Basic, ta nagroda to była chyba ustanowiona w latach 60-tych ...
Zamiast tylko się za dupami oglądać :P poczytałbyś coś trochę. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Simona Halep

Bongos pisze:Simona Halep nie jedzie na IO do Rio z obawy przed wirusem ziko.
Ja myślę, że to obawa przed czym innym.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Simona Halep

RatRace pisze:
Bongos pisze:Simona Halep nie jedzie na IO do Rio z obawy przed wirusem ziko.
Ja myślę, że to obawa przed czym innym.
Że nikt nie będzie zainteresowany ;) i będzie lipa? :P
Bez przesady, tam też się pije. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Simona Halep

Głupio ożywiać wątek o Halep akurat takim tematem, ale…

Oops. Doping?
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Simona Halep

Mnie specjalnie nie rajcuje kogo złapali, ale raczej kogo nie złapali. :wink: A coż Simonka, no szkoda, ale chyba jej czas i tak już przeminął. Sereną raczej nie jest i do czterdziestki grać nie będzie.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”