Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Tenis a doping

Piętnowanie kogoś wspomagającego się niezakazanymi środkami to już brnięcie w paranoję. Przecież każdy sportowiec na pewnym poziomie wcina tony różnych suplementów, jedne mniej, drugie bardziej zaawansowane. Równie dobrze mogę sobie wyobrazić, że jakiś niepełnosprytny przedawkuje witaminę C a drugi, w geście szlachetnego dbania o innych wbrew ich woli wpisze witaminkę na listę zakazanych. I co wtedy?
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Tenis a doping

hokej pisze:Piętnowanie kogoś wspomagającego się niezakazanymi środkami to już brnięcie w paranoję. Przecież każdy sportowiec na pewnym poziomie wcina tony różnych suplementów, jedne mniej, drugie bardziej zaawansowane. Równie dobrze mogę sobie wyobrazić, że jakiś niepełnosprytny przedawkuje witaminę C a drugi, w geście szlachetnego dbania o innych wbrew ich woli wpisze witaminkę na listę zakazanych. I co wtedy?
Dokładnie. Dla mnie doping, koksowanie, to zażywanie zakazanych środków/substancji lub takich, które nie są zakazane, bo jeszcze WADA o nich nie wie.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Tenis a doping

Nie do końca się zgadzam Gary, bo ten drugi przypadek, w mojej ocenie, nie podpada pod doping, tylko legalne wspomaganie. Czym innym jest obecność środka na liście WADA, ale brak testów na jego wykrywanie (stąd popieram badania próbek po kilku latach), a czym innym suplementacja zgodna (w sensie braku występowania) z aktualną listą.
To jest wyścig, a dowiedzenie wpływu danego specyfiku na organizm trudne do jednoznacznego określenia.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Tenis a doping

Hokej, oj zaraz tam piętnowanie, po prostu właściwy dobór słów. W cytowanej przeze mnie wypowiedzi wyczuwam wahanie, czy kogoś stosującego nawet legalne wspomaganie można określić mianem "czysty" (ale może się mylę). Zależy co przez to rozumieć. Moją uwagę natomiast bardziej przykuła ta wytłuszczona część:
Gary pisze:Dla mnie doping, koksowanie, to zażywanie zakazanych środków/substancji lub takich, które nie są zakazane, bo jeszcze WADA o nich nie wie.
Nie jest powiedziane, że wszystkie z tych jeszcze nieodkrytych kiedyś zostaną wciągnięte na listę zakazanych. Nawet jak część z nich na niej wyląduje, to póki tak się nie stanie, "technicznie" ich stosowanie nie podpada pod doping.
Ostatnio zmieniony 14 cze 2016, 18:12 przez mapi, łącznie zmieniany 1 raz.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Tenis a doping

hokej pisze:Nie do końca się zgadzam Gary, bo ten drugi przypadek, w mojej ocenie, nie podpada pod doping, tylko legalne wspomaganie. Czym innym jest obecność środka na liście WADA, ale brak testów na jego wykrywanie (stąd popieram badania próbek po kilku latach), a czym innym suplementacja zgodna (w sensie braku występowania) z aktualną listą.
To jest wyścig, a dowiedzenie wpływu danego specyfiku na organizm trudne do jednoznacznego określenia.
Badanie próbek po latach jak najbardziej popieram.
W sumie masz rację, w przypadku zażywania czegoś, co nie jest zakazane, nie można mówić o dopingu.
Ciekaw jednak jestem, czy rację bytu miałoby rozwiązanie odwrotne - lista środków dozwolonych, a wszystko inne - zakazane. Czy takie coś mogłoby powstrzymać "laboratoryjny wyścig zbrojeń"?
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Tenis a doping

Gary pisze:Ciekaw jednak jestem, czy rację bytu miałoby rozwiązanie odwrotne - lista środków dozwolonych, a wszystko inne - zakazane. Czy takie coś mogłoby powstrzymać "laboratoryjny wyścig zbrojeń"?
Przypuszczam, że w takiej sytuacji wyścig nadal by trwał, tylko wtedy (odwrotnie do tego co teraz ;>) starano by się o wciągnięcie danego specyfiku na listę. Wątpliwe, że byłaby ona skostniała. Jak tak o tym pomyśleć, to może chociaż nieco bardziej musieliby się nagimnastykować.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
maksu
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 4 maja 2014, 19:20

Re: Tenis a doping

Gary pisze:Ciekaw jednak jestem, czy rację bytu miałoby rozwiązanie odwrotne - lista środków dozwolonych, a wszystko inne - zakazane. Czy takie coś mogłoby powstrzymać "laboratoryjny wyścig zbrojeń"?
Dobre. W ramach poligonu doświadczalnego można by to wstępnie zastosować w jednej czy dwóch dyscyplinach.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Tenis a doping

Gary pisze: Ciekaw jednak jestem, czy rację bytu miałoby rozwiązanie odwrotne - lista środków dozwolonych, a wszystko inne - zakazane. Czy takie coś mogłoby powstrzymać "laboratoryjny wyścig zbrojeń"?
Bardzo dobre. Proste i skuteczne. Wynalazcy najpierw musieliby się starać o wpisanie na białą listę swoich pomysłów, aż strach się bać jakie kopertówki musiałyby iść. :-)
Jeden problem - lista byłaby dłuuuga, oj długa. Ale rozwiązanie genialne w swej prostocie.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Tenis a doping

Próbki z "Puerty" mają być zbadane. Ciekawe ile się uchowało...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Tenis a doping

Jakiś czas na forum toczyła się dyskusja na temat dopingu i jego ewentualnej legalizacji. Pojawiło się kilka ciekawych wypowiedzi, których niestety nie mogę znaleźć, a wyszukiwarka nie pomaga. Ktoś pamięta w jakim to było wątku?
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tenis a doping

To był raczej offtop a nie jakiś wątek, choć może się mylę.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Tenis a doping

W tym sęk, że każdy offtop przewija się przez jakiś wątek. I właśnie o to umiejscowienie (gdzie się przewijał) chodzi :wink:.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Tenis a doping

mapi pisze:W tym sęk, że każdy offtop przewija się przez jakiś wątek. I właśnie o to umiejscowienie (gdzie się przewijał) chodzi :wink:.
Jak o dopingu, to pewnie w temacie o Nadalu. :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tenis a doping

Gary pisze:
mapi pisze:W tym sęk, że każdy offtop przewija się przez jakiś wątek. I właśnie o to umiejscowienie (gdzie się przewijał) chodzi :wink:.
Jak o dopingu, to pewnie w temacie o Nadalu. :wink:
Ewentualnie w blogu Garego lub Jakuboto. Ja jestem na dopingu legalnie :P, nie muszę się ukrywać. ;)
Basic też :twisted: , to lokalna ikona w tym temacie. :D
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tenis a doping

Jak bym brał doping to by były wyniki ... a tu lipa?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tenis a doping

Jakuboto pisze:Jak bym brał doping to by były wyniki ... a tu lipa?
Może źle na to patrzysz? :twisted:
Zacznij się im przyglądać od strony ... przeciwników. ;)
Będziesz zadowolony! :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Tenis a doping

Takie kwiatki:
Wojna dopingowa trwa - kto komu dokopie - teraz Rosjanie kontratakują.
http://sport.tvn24.pl/inne,132/wada-pot ... 75910.html

http://eurosport.onet.pl/tenis/miedzyna ... ing/ey3rk6
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tenis a doping

Trzeba dodać że nie chodzi o same informacje, a o to że to co każdy po cichu myślał wychodzi na jaw. Najwięksi mają przyzwolenie na doping, a czasami np. takiemu średniakowi Troickiemu trzeba dowalić karę. Coby ludzie myśleli, że WADA to taka sprawna organizacja i uczciwa.
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Tenis a doping

WarriorsOfAden pisze:Trzeba dodać że nie chodzi o same informacje, a o to że to co każdy po cichu myślał wychodzi na jaw. Najwięksi mają przyzwolenie na doping, a czasami np. takiemu średniakowi Troickiemu trzeba dowalić karę. Coby ludzie myśleli, że WADA to taka sprawna organizacja i uczciwa.
Na przykład Maria? :)
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tenis a doping

SABR pisze:
WarriorsOfAden pisze:Trzeba dodać że nie chodzi o same informacje, a o to że to co każdy po cichu myślał wychodzi na jaw. Najwięksi mają przyzwolenie na doping, a czasami np. takiemu średniakowi Troickiemu trzeba dowalić karę. Coby ludzie myśleli, że WADA to taka sprawna organizacja i uczciwa.
Na przykład Maria? :)
Maria się to nie wlicza biorąc pod uwagę nagonkę na rosyjski doping.
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”