Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Jerzy Janowicz

meszka pisze:
Marcin_L pisze:Aż żal d... ściska, jak pomyśleć jaki ten facet ma dar tenisowy od Pana Boga, a jednocześnie jakie przekleństwo zrytego łba...
Bez przesadyzmu, aż takim talentem nie był. Warunki też go trochę ograniczały.
On nawet tych warunków nie potrafił w pełni wykorzystać, bo jak na 2-metrową wieżę to serwis miał przeciętny, ale nawet dobrze się poruszał. Generalnie idealny przykład zawodnika 1-2 turniejów i upadku, niby przez urazy, ale chyba bardziej przez głupotę, aczkolwiek w tym Paryżu bodaj w 2012 to nie powiem fajnie się go oglądało.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Jerzy Janowicz

meszka pisze:
Marcin_L pisze:Aż żal d... ściska, jak pomyśleć jaki ten facet ma dar tenisowy od Pana Boga, a jednocześnie jakie przekleństwo zrytego łba...
Bez przesadyzmu, aż takim talentem nie był. Warunki też go trochę ograniczały.
A wg mnie miał - doskonałe czucie piłki, wszechstronność, wyobraźnia (która go ponosiła i w połączeniu z brakiem pomyślunku powodowała granie np. zbyt częstych debilnych dropszotów). Do tego dobre poruszanie się, gibkość, świetna koordynacja jak na 2 metrowca.

Gdyby ogarnął swój łeb i do tego porządnie przepracował ogólnorozwojówkę...
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jerzy Janowicz

Tak, był na korcie okropnie wkurzający. I czasem poza kortem też - pamiętam, jak denerwowała mnie jakość jego kibicowania Polakom w Pucharze Davisa..
Marcin_L pisze:A wg mnie miał - doskonałe czucie piłki, wszechstronność, wyobraźnia (która go ponosiła i w połączeniu z brakiem pomyślunku powodowała granie np. zbyt częstych debilnych dropszotów). Do tego dobre poruszanie się, gibkość, świetna koordynacja jak na 2 metrowca...
Też tak uważam. Miał wielkie możliwości i sam sobie może "podziękować" za ich zmarnowanie. Bo nie ma co liczyć na cuda - nic już z tej kariery nie będzie. Może gdzieś tam pogra w jakiś małych, podrzędnych turniejach. A szkoda.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jerzy Janowicz

Gdyby, gdyby... to przy obecnym poziomie rozgrywek robił by regularne fajne wyniki.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jerzy Janowicz

Powtarza jak mantrę - gdyby babcia miała wąsy to i tak ... tramwajem się nie ogolisz. :P
Jest jak jest, gra, średnio ... w CS-a ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Jerzy Janowicz

Mnie trochę dziwi, że facet nie gra już w tenisa od dłuższego czasu bo grać nie chce, a w mediach i na naszym forum cały czas temat "Janowicz" jest podgrzewany i odgrzewany. Czym on sobie zasłużył na taką uwagę? Według mnie niczym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jerzy Janowicz

Pyskaty jest. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Jerzy Janowicz

Clapton pisze:Mnie trochę dziwi, że facet nie gra już w tenisa od dłuższego czasu bo grać nie chce, a w mediach i na naszym forum cały czas temat "Janowicz" jest podgrzewany i odgrzewany. Czym on sobie zasłużył na taką uwagę? Według mnie niczym.
Jest potrzeba w narodzie, żeby jakiś tenisowy szermierz się pojawił i poprawił patriotyczne ego :D.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jerzy Janowicz

To sobie naród poczeka ... :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
2_D
Orator
Orator
Posty: 583
Rejestracja: 27 sty 2016, 16:08
Lokalizacja: K.G.

Re: Jerzy Janowicz

Vivid pisze:To sobie naród poczeka ... :P
Na zmianę systemu, "lepsze władze", czy tenisowego jednorożca, białego kruka, goldenboja ?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jerzy Janowicz

2_D pisze:
Vivid pisze:To sobie naród poczeka ... :P
Na zmianę systemu, "lepsze władze", czy tenisowego jednorożca, białego kruka, goldenboja ?
A niech będzie na wszystko. :) Tak z rozmachem. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Jerzy Janowicz

Vivid pisze:
2_D pisze:
Vivid pisze:To sobie naród poczeka ... :P
Na zmianę systemu, "lepsze władze", czy tenisowego jednorożca, białego kruka, goldenboja ?
A niech będzie na wszystko. :) Tak z rozmachem. rotfl
Taki Djokovic to mu się nigdy nie trafi. :::cheese:::
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jerzy Janowicz

Marcin_L pisze:
meszka pisze:
Marcin_L pisze:Aż żal d... ściska, jak pomyśleć jaki ten facet ma dar tenisowy od Pana Boga, a jednocześnie jakie przekleństwo zrytego łba...
Bez przesadyzmu, aż takim talentem nie był. Warunki też go trochę ograniczały.
A wg mnie miał - doskonałe czucie piłki, wszechstronność, wyobraźnia (która go ponosiła i w połączeniu z brakiem pomyślunku powodowała granie np. zbyt częstych debilnych dropszotów). Do tego dobre poruszanie się, gibkość, świetna koordynacja jak na 2 metrowca.

Gdyby ogarnął swój łeb i do tego porządnie przepracował ogólnorozwojówkę...
Ależ rozbieżne mogą być opinie :-). Czucie piłki? Żartujesz chyba - co do tego ostatniego gdyby, to zgoda, ale nie gdybajmy.
Awatar użytkownika
Tadek 11
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 203
Rejestracja: 26 sie 2018, 14:33

Re: Jerzy Janowicz

Jerzy sam chyba już nie wierzy w powrót na zawodowe korty, i ten cały szum medialny że już trenuje i zacznie w 2020 roku? ma tyko za zadanie podtrzymać pamięć o nim i o jego "5 minutach" jakie miał w zawodowym tenisie, a szkoda ob talent miał oczywisty. Chyba że zrobi nam niespodziankę i odpali Obrazek że szczęka Wszystkim opadnie. Obrazek
Lepiej być głupim z nadzieją niż beznadziejnie mądrym
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Jerzy Janowicz

Tadek 11 pisze:Jerzy sam chyba już nie wierzy w powrót na zawodowe korty, i ten cały szum medialny że już trenuje i zacznie w 2020 roku? ma tyko za zadanie podtrzymać pamięć o nim i o jego "5 minutach" jakie miał w zawodowym tenisie, a szkoda ob talent miał oczywisty. Chyba że zrobi nam niespodziankę i odpali Obrazek że szczęka Wszystkim opadnie. Obrazek
Podobno szykuje "odpalenie" na jesień 2026. Na razie przygotowuje się mentalnie.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jerzy Janowicz

Dzisiaj Jurek gra w challengerze we Francji. Pierwszy raz od wielu, wielu miesięcy. Przeciwnikiem Czech Machac (362).
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Jerzy Janowicz

https://www.openderennes.org/livestreaming
Już końcówka drugiego seta.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jerzy Janowicz

Wygrał. :)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Jerzy Janowicz

Dobrze. Może się stopniowo rozkręci. Na razie mamy info: forma wystarcza na oklepanie w 3 setach zawodnika z trzeciej setki :).
Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 12 gru 2013, 11:05

Re: Jerzy Janowicz

Jurka stać na powrót do top100 a może i nieco lepiej ale to raczej malo realne. Mimo wszystko życzymy Jerzykowi jak najlepiej! Fajnie byłoby mieć solidny, polski dreamteam w postaci JJ i HH.
21 WS..

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”