rubipatrol
Bywalec
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 10 lut 2015, 08:52

Re: Jerzy Janowicz

Marcin_L pisze:
wyczesany pisze:
2_D pisze:
rubipatrol pisze:Ktoś z Was oglądał ten mecz czy to taka szydera na podstawie różnicy rankingowej?
Króciutko jestem na forum, ale odniosłem (zapewne) mylne wrażenie, że tutaj tylko ja kibicuję Polakom więc odpowiedź na twoje pytanie brzmi: "Szydera, ale nie tylko na podstawie różnicy rankingowej.".
To nie do końca tak. Naprawdę szczerze życzyłem JJ jak najlepiej, parę razy coś się nie udało, ale miałem nadzieję, że wyjdzie z tego i faktycznie coś osiągnie. Potem można było zaobserwować, że chyba zmieniło się jego podejście do tenisa. Teraz można mu jedynie życzyć, żeby się opamiętał. :(
Moje podejście jest identyczne.

Janowicz ma talent, ale go marnuje. Olewa wszystkich dookoła, jest najmądrzejszy i jakoś przy tej swojej mądrości i talencie wegetuje na zapleczu światowego tenisa.

I pieprzenie, że ten Włoch jest świetny na mączce... Po pierwsze, jakby był świetny, to by grał teraz w US Open. A po drugie, skoro JJ nie lubi mączki, to dlaczego nie pojechał do USA grać na hardzie??
Dwa razy gryzłem się w palce ale w końcu klawiatura wygrała dlatego zapytam czy znasz chłopaka osobiście czy tylko z doniesień medialnych? Jakie masz podstawy merytoryczne do takich ocen prócz "widzi mi się"? Zaplecze tenisa? 110 ATP.
No i to pieprzenie... Chętnie bym zobaczył cytat gdzie wskazałem świetność przeciwnika. Solidność i sprzyjające warunki plus ranking zupełnie nie oddający poziomu tak. Daleko mu do kelnera. Nie mam zamiaru kontynuować tej dyskusji bo zwyczajnie sensu nie widać. Niczego mądrego się nie dowiem a czytania ze zrozumieniem uczyć nikogo nie zamierzam.
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Jerzy Janowicz

Nie rozumiem skąd ta spina. Jaki jest Janowicz każdy widzi i nie rozumiem z jakiego niby powodu nie można było o tym napisać,wyrazić swojego zdania. Po co zakłamywać rzeczywistość, skoro fakty mówią same za siebie. Ma talent, którego nie wykorzystuje, krótko.
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Jerzy Janowicz

Vivid pisze:Za to zawodnik ma prawo mieć to w d...e i robić co chce lub uważa za słuszne. :P
Uważam, że w przypadku tego pierwszego większość zawodników tak ma, a w przypadku drugiego wracamy do dyskusji z tegorocznego USO...
SPOILER:
Tak jak napisałem jakiś czas temu, co mądrzejsi zachowują się tak aby nawet mimo wpadek czy przegranych nie tracić na tym więcej niż muszą...
Kerm pisze:Nie rozumiem skąd ta spina. Jaki jest Janowicz każdy widzi i nie rozumiem z jakiego niby powodu nie można było o tym napisać, wyrazić swojego zdania. Po co zakłamywać rzeczywistość, skoro fakty mówią same za siebie. Ma talent, którego nie wykorzystuje, krótko.
W kwestii tego talentu to powiedziałbym, że jest to rzecz dyskusyjna bo w mojej ocenie słowo
"talent" jest używane stanowczo zbyt często. Jeśli natomiast chodzi o zakłamywanie rzeczywistości to pamiętaj, że jest pewna kategoria kibiców, która uważam, że mówić można ale tylko dobre rzeczy... ten typ tak ma. Uważam, że nie ma w tym niczego złego dopóki nie uprawiają krucjat odbierając możliwość wypowiadania się innym.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Jerzy Janowicz

2_D pisze:
rubipatrol pisze:Ktoś z Was oglądał ten mecz czy to taka szydera na podstawie różnicy rankingowej?
Króciutko jestem na forum, ale odniosłem (zapewne) mylne wrażenie, że tutaj tylko ja kibicuję Polakom więc odpowiedź na twoje pytanie brzmi: "Szydera, ale nie tylko na podstawie różnicy rankingowej."
A za co jego można lubić, kibicować mu? Za przypadek że urodziliśmy się w tym samym kraju? Jest jeszcze coś pozytywnego/wzniosłego w jego zachowaniu co wzbudzałoby sympatię?
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Jerzy Janowicz

PitS pisze:
2_D pisze:
rubipatrol pisze:Ktoś z Was oglądał ten mecz czy to taka szydera na podstawie różnicy rankingowej?
Króciutko jestem na forum, ale odniosłem (zapewne) mylne wrażenie, że tutaj tylko ja kibicuję Polakom więc odpowiedź na twoje pytanie brzmi: "Szydera, ale nie tylko na podstawie różnicy rankingowej."
A za co jego można lubić, kibicować mu? Za przypadek, że urodziliśmy się w tym samym kraju? Jest jeszcze coś pozytywnego/wzniosłego w jego zachowaniu co wzbudzałoby sympatię?
Heh, dokładnie tak samo to widzę, ja zwykle kibicuję swoim, żebym tego nie robił to ktoś musi być naprawdę wkurzający. Małysza uwielbiała cała Polska nie tylko za sukcesy, ale też za to jaką był osobą, mimo że on miał przecież prawo zwariować, bo z generalnej biedy stał się w przeciągu chwili milionerem, a Polacy to go na rękach nosili, a mówimy o dosyć prostym chłopaku po zawodówce. Janówa to z kolei nie prosty chłopak tylko prostak, który gdzieś kiedyś, i co ważne, przez chwilę był w szerszej czołówce ATP i myślał, że ma świat u stóp. Zdecydowanie bardziej bym go szanował i mu kibicował gdyby był w okolicach tej setki przez lata, nawet bez mega sukcesów typu półfinał Wimbledonu, ale był normalnym sympatycznym człowiekiem.
2_D
Orator
Orator
Posty: 583
Rejestracja: 27 sty 2016, 16:08
Lokalizacja: K.G.

Re: Jerzy Janowicz

PitS pisze:A za co jego można lubić, kibicować mu? Za przypadek że urodziliśmy się w tym samym kraju? Jest jeszcze coś pozytywnego/wzniosłego w jego zachowaniu co wzbudzałoby sympatię?
Nie wiem za co można lubić Janowicza. Na pewno nie za zachowanie na korcie...
Dlaczego mu kibicuje... hm... Kibicuję Janowiczowi ponieważ od kilku lat jest najlepszym polskim tenisistą grającym w rozgrywkach singlowych na światowym poziomie. Kubotowi kibicuję ciut mocniej, bo pochodzi z moich okolic i osiągnął ciężką pracą fenomenalne sukcesy. Tenis w naszym kraju to sport niszowy. Wg mnie zawodowy nie istnieje, dlatego dla mnie Radwańska jest fenomenem. Od tylu lat utrzymywała się w pierwszej 10 na świecie. Dlatego kibicuję Radwańskiej.
Kibicuje im także dlatego, że przez przypadek urodziliśmy się w tym samym kraju. :)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jerzy Janowicz

"Paszportowym" kibicem nie byłem i nie będę. Czuję się obywatelem Świata ;), a poza tym mogę kibicować za coś, a nie "z rozdzielnika". :P
Natomiast z JJ jest i ten problem, że jak na korcie nie idzie (ale i jak idzie ...) to jakoś poza nim ludzi nie przyciąga i nie zjednuje.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Marcoone
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 389
Rejestracja: 2 lip 2012, 22:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Jerzy Janowicz

Wyklęty, powstań ludu ziemi,
Powstańcie, których dręczy głód,(...)

Bój to będzie ostatni,
Krwawy skończy się trud,
Gdy związek nasz bratni
Ogarnie ludzki ród.
itd. ...
;)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jerzy Janowicz

Marcoone pisze:Wyklęty, powstań ludu ziemi,
Powstańcie, których dręczy głód,(...)

Bój to będzie ostatni,
Krwawy skończy się trud,
Gdy związek nasz bratni
Ogarnie ludzki ród.
itd. ...
;)
Mnie się źle nie kojarzy, ale może Marsylianka lepsza? :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Marcoone
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 389
Rejestracja: 2 lip 2012, 22:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Jerzy Janowicz

Teraz Marsyliankę? Aż strach to choćby nucić. ;)

Dobra ... koniec OT bo nas admini pogonią. ;)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jerzy Janowicz

Marcoone pisze:Dobra ... koniec OT bo nas admini pogonią. ;)
Może Ciebie, ja mam Ich teczki. :twisted: rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Jerzy Janowicz

Janowicz gra gdzieś w tym tygodniu?
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jerzy Janowicz

Robinson pisze:Janowicz gra gdzieś w tym tygodniu?
Pewnie w CS'a :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
2_D
Orator
Orator
Posty: 583
Rejestracja: 27 sty 2016, 16:08
Lokalizacja: K.G.

Re: Jerzy Janowicz

Vivid pisze:"Paszportowym" kibicem nie byłem i nie będę. Czuję się obywatelem Świata ;), a poza tym mogę kibicować za coś, a nie "z rozdzielnika". :P
Ciekawa wypowiedź. Ja mam jednak inaczej właśnie przez słowo "czuję".
To się po prostu czuje.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jerzy Janowicz

2_D pisze:
Vivid pisze:"Paszportowym" kibicem nie byłem i nie będę. Czuję się obywatelem Świata ;), a poza tym mogę kibicować za coś, a nie "z rozdzielnika". :P
Ciekawa wypowiedź. Ja mam jednak inaczej właśnie przez słowo "czuję".
To się po prostu czuje.
Ty jesteś, a ja się czuję, kwestia semantyki ;), a raczej jej odbioru. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Olekkk123
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 30 sie 2017, 10:09

Re: Jerzy Janowicz

Zgadzam się z powyższą odpowiedzią. Wiadomo, że jest fajnie gdy nasi rodacy wygrywają kolejne rundy i turnieje, ale nie jest tak, że są moimi ulubionymi tenisistami. Jerzy Janowicz może i ma talent, ale w ciągu ostatnich lat mam wrażenie, że jego rozwój się zahamował i nie wiem czy go więcej na coś stać.
Tennisowy
Orator
Orator
Posty: 563
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:43

Re: Jerzy Janowicz

Robinson pisze:Janowicz gra gdzieś w tym tygodniu?
Gra w tym tygodniu Pekao Szczecin Open gdzie najwyżej rozstawiony jest Richard Gasquet.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Jerzy Janowicz

Z kronikarskiego obowiązku: JJ zaliczył wylot w 1. rundzie challengera w Orleanie.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jerzy Janowicz

Z hukiem? ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Jerzy Janowicz

Vivid pisze:Z hukiem? ;)
Z drzwiami od stodoły. rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”