Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jerzy Janowicz

Vivid pisze:Zakładam, że nie będzie jak prima balerina Radwański (to nie pomyłka, przecież papa R. a nie Agnieszka celebrę odstawiał przez lata) i podpisze teraz jakiś kontrakt ciuchowy.
Nie chodzi o koszulki czy spodenki choć to przecież też kosztuje.
W jego przypadku głównie chodzi o buty. Rozmiar chyba 54 to już problem. Trzeba robić na zamówienie a to są koszty. Z kontraktem by miał znacząco lżej. Dla dużej firmy inwestycja zerowa a dla niego spore ułatwienie.
Jak, co, ile?!
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jerzy Janowicz

Jurek dostanie kontrakt od Nike za DelPo ;-P , który będzie grać w tym syfie co Marin Cilic. Łatwo zrobić sygnaturę JJ.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Jerzy Janowicz

Madox pisze:Jurek dostanie kontrakt od Nike za DelPo ;-P , który będzie grać w tym syfie co Marin Cilic. Łatwo zrobić sygnaturę JJ.
Testowałeś? Znasz jakieś osoby, które mają podobne zdanie oparte na bazie empircznej? Sugerujesz, że Cilić, jak mu płacą lubi grać w syfie?
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jerzy Janowicz

Madox, wiesz że ten syf robił dla Ljubicica specjalne buty pod stopę, czego nie doczekali się ani Agassi, ani Sampras, który musiał zapylać w bucikach Sergio Tacchini? :)
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Jerzy Janowicz

Trudno oczywiście wyrokować o przyszłości tenisisty, ale po paryskim sukcesie otwierają się całkiem nowe perspektywy.
Po pierwsze, z nowo uzyskanym rankingiem nie będzie konieczności przebijania się przez eliminacje. Ma zapewniony start w turniejach głównych, a to zupełnie inna jakość. Wiąże się to również z prawem do "hospitality", czyli przywilejów, nazwijmy to: socjalno-bytowych podczas tych turniejów. W przypadku szczególnie drogich, np. szlemów to bardzo ważne w tym przypadku, gdy zawodnik dopiero zaczyna zarabiać duże pieniądze. Skończy się spanie w aucie :wink:
Po drugie, nastawienie psychiczne i nabranie pewności siebie. Ogranie z takimi zawodnikami, co więcej: ich pokonanie to potężny zastrzyk wiary we własne możliwości.
Po trzecie, nie będzie już anonimowy. "Efekt świeżości" powodował, że rywale nie bardzo znali jego styl, nie wiedzieli, jak się przygotować taktycznie. Teraz może być trudniej. Przypuszczam, że póki co będą zmuszać do biegania i łomotać wszystko co się da na bekhend (:] .
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Tennisowy
Orator
Orator
Posty: 563
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:43

Re: Jerzy Janowicz

Jurek już oficjalnie na 26 pozycji w rankingu ATP. :::gd:::

http://www.atpworldtour.com/Rankings/YTD-Singles.aspx
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Jerzy Janowicz

Ależ przeginają, a może on wygrał French Open (:] Chłopak zwariuje jak nic :rolleyes:

Przylot do Warszawy Jerzego Janowicza zaplanowany jest na godz. 9:30. Na lotnisku tenisista spotka się z kibicami, którzy będą mieli okazję osobiście mu podziękować za walkę na korcie.
Powitanie tenisisty będzie można oglądać na antenie TVN 24 w programie "Wstajesz i Wiesz".


Wybiera sie ktoś? ;-P

I pomyśleć, że na Warmii zarobił pierwsze dolary, ciekawe, czy hohvar pamięta :wink:
http://www.wama-sport.pl/index.php/teni ... zi-w-paryu
Tennisowy
Orator
Orator
Posty: 563
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:43

Re: Jerzy Janowicz

Nie widzę tu żadnego "przegięcia". I bez przesady z tą ironią (a propos Roland Garros- dla Francuzów nie ma czegoś takiego jak "French Open" :wink: ) - ktoś kto prawie z niebytu wszedł prawie na tenisowy szczyt zasługuje na publiczne uznanie, kamery, fleszcze itp. O ile nie nabiera to tabloidowego wymiaru (enty wywiad z tatą, mamą, babcią, nauczycielami z podstawówki etc), a pytanie "Kiedy WS?" nie jest stawiane natarczywie i bezmyślnie to dla mnie OK. Standard w każdym kraju i każdym społeczeństwie.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Jerzy Janowicz

Wywiady już są, wszędzie biją pianę - dla mnie to wykracza poza "standard", ale możemy stosowac różne standardy :wink:
To jeszcze link do spojrzenia, jak grał w 2008 w Olsztynie:
http://www.tvp.pl/olsztyn/aktualnosci/l ... ie/8994798
Awatar użytkownika
fabiozo
Bywalec
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 24 sty 2009, 18:06
Lokalizacja: WPR
Kontakt: Strona WWW

Re: Jerzy Janowicz

Dokładnie, chłopak zasługuje na uznanie i rozgłos. Jak hohvar słusznie zauważył element zaskoczenia zostanie zmarginalizowany, a jego styl gry zostanie przeanalizowany przez sztaby trenerskie czołowych graczy. Ja przede wszystkim liczę na popularyzacje tego sportu i więcej ośrodków gdzie można grać. Będąc w warszawie w okresie zimowym nie jest łatwo o dostępność kortu w rozsądnych godzinach, wiec pewnie w innych rejonach jest jeszcze trudniej.
NTRP [3.0]
Obrazek Head YOUTEK IG Radical MP
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Jerzy Janowicz

W całej tej wrzawie, ktoś nie zapomniał, że jest też druga (ciemna) strona medalu.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jerzy Janowicz

Z punktu widzenia dalszej kariery ważne są dwie sprawy (poza spokojem finansowym i brakiem potrzeby gry w eliminacjach).

Jedno to to, że nie wymięka. Przegrał mecz fizycznie a nie psychicznie. Brakło już sił a co za tym idzie koncentracji. Przy ofensywnej grze to bardzo poważny problem.
Chłopak miał 8 meczy a Ferrer 4. Poza tym emocje, zarwane noce, potrzeba gry na takim poziomie rozgrywkowym na jakim nie grał a co Ferrer zalicza już od kilku lat.
A i tak nie wyszedł z pełnym pamperesem i nie przegrał meczu w szatni.
Wyszedł z wolą gry i sportową arogancją. To bardzo ważne.

Drugie to to, że zjednał sobie kibiców. To bardzo ważne jak publika jest za tobą. Poza tym to też jasny przekaz dla sponsorów.
Pamiętajmy, że u kobiet sprzedaje seksualność, u panów sprzedają emocje i osobowość oraz naturalność. Nikt nie lubi zamkniętych w sobie cyborgów, nawet tych genialnych.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Jerzy Janowicz

Tennisowy pisze:Nie widzę tu żadnego "przegięcia".
No niestety, jest to przegięcie, ale o mediach i ich podejściu do polskich sukcesów pisaliśmy wielokrotnie przy innych okazjach.
Tennisowy pisze:a propos Roland Garros- dla Francuzów nie ma czegoś takiego jak "French Open" :wink:
O, witamy frankofila (a może i frankofona?). Dla Rosjan nie ma zapewne Kremlin Cup, ino Klemlowskij Kubok, w dodatku pisane cyrylicą :wink: Tylko co z tego?
TomPL pisze:dla mnie to wykracza poza "standard", ale możemy stosowac różne standardy :wink:
To się mieści w pewnych standardach: "jesteśmy Wielkim Narodem i szukamy na to dowodów" :wink:

Zarazem ministerstwo od sportu zaklasyfikowało tenis na liście sportów priorytetowych, z czym wiąże się oczywiście finansowanie, bodajże na 18 miejscu. Wiadomo, bogacze i tak się sami zasponsorują, nawet są na to dowody (Radwańska, teraz Janowicz...). O inwestycjach w infrastrukturę tenisową, typu program rządowy czy coś w stylu "Orlików" proponuję zapomnieć, jedynie ceny mogą wzrosnąć na tym co istnieje, bo ludziska rzucą się do rakiet i swe pociechy pchną w kierunku kortów.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Tennisowy
Orator
Orator
Posty: 563
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:43

Re: Jerzy Janowicz

Sport, zwłaszcza tak globalny i prestiżowy jak tenis, jest - jak teatr czy film - profesją dla sportowca, a rozrywką dla publiczności. Sportu, wyników etc nie ma bez publiczności, a więc i bez mediów. Jedni sportowcy mają tego świadomość a do tego osobowość, naturalność, ktorą kamera kocha (Janowicz, Dziokowicz), inni tego nie mają, choć robią godne zauważenia postępy (Radwańska). I nie ma co krytkować czy obrażać się na rzeczy oczywiste. Oczywiście polskie media są o tyle specyficzne czy tych gwiazd sportu jest tu tak mało, że, faktycznie zachodzi czasem zjawisko "pompowania" i "przerostu formy". Ale i nie przesadzajmy. Nawet introwertyczni Kowalczyk i Małysz z czasem zaczeli sobie z tym wszystkim całkiem niezle radzi.
Widziałem dzisiaj konferencję prasową Janowicza. I, myślę, że jemu nie grozi efekt pożarcia przez media. Jest tak naturalny, wyluzowany i wyrazisty, że myślę, że, o ile jego kariera sportowa będzie się dobrze rozwijać, to będzie bardzo dobrze żył z mediami na świecie. Taka Szarapowa idealnie łączy status celebrytki z najwyższym profesjonalizmem tenisowym - myślę, że Janowicz jest podobnym typem.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jerzy Janowicz

Martinek pisze:
Vivid pisze:...W jego przypadku głównie chodzi o buty. Rozmiar chyba 54 to już problem.
Jak, co, ile?!
Rozumiem, że tego możesz nie ogarniać. Wytłumaczę Ci inaczej - but ma ciut większy od całego wyprostowanego jak struna Garego. :)
Nike Gary + ?? rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Tennisowy
Orator
Orator
Posty: 563
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:43

Re: Jerzy Janowicz

Dzisiaj Janowicz będzie gościem Moniki Olejnik w programie TVN24 "Kropka nad i".
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jerzy Janowicz

To jeszcze Wojewódzki, Dżyzga? :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Tennisowy
Orator
Orator
Posty: 563
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:43

Re: Jerzy Janowicz

Vivid pisze:To jeszcze Wojewódzki, Dżyzga? :)
Oj, mam nadzieję, że nie. (:]
Ale program Olejnik i poważny, i w primetime... Czemu nie?! Chyba nawet Radwa nie dostąpiła takiego "zaszczytu".
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Jerzy Janowicz

Tennisowy pisze:Dzisiaj Janowicz będzie gościem Moniki Olejnik w programie TVN24 "Kropka nad i".
No i sam widzisz. :]
Poważny program mówisz? A Janowicz to polityk? A może będą pytania o poglądy, partie itp.? To ma być dobre? Gdyby mógł (a nie może, bo dopiero by się zagotowało!) to by olał ten program i tym podobne. (:]

PS. Radwańskiej nie zaprosili, bo zdaje się z opcji przeciwnej. :wink:
Tennisowy
Orator
Orator
Posty: 563
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:43

Re: Jerzy Janowicz

No, sorry, można nie przepadać za Olejnik, ale amatorką nie jest i nie wierzę, że zaprosiła Janowicza po to, żeby przepytywać go o poglądy polityczne! Albo być w stosunku do niego agresywną odpytywaczką. Chłopak odniósł wielki sukces sportowy, poza szeroko pojętym środowiskiem był dotąd nieznany, i miło, że zaprasza go do programu prestiżowa dziennikarka. To też jakaś część promocji naszej dyscypliny, czy nie?

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”