Czy zarobki w żeńskim i męskim tenisie zawodowym powinny być równe ?

Nie, panowie powinni zarabiać więcej.
60%
52
Nie, panie powinny zarabiać więcej.
1%
1
Tak, powinny być równe.
16%
14
Gary do garów!
22%
19
 
Liczba głosów: 86
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Tenis jest jednak dyscypliną specyficzną i co za tym idzie Panowie potrafią rozegrać 5-cio setówkę na wysokim poziomie, a to stwierdzenie nie ogranicza się tylko do czołowej 10-tki.

Natomiast większość Pań co tu dużo mówić umiera w 3-cim secie więc argument niech grają do 3-ech wygranych do mnie, i na dobrą sprawę kogokolwiek kto ogląda WTA, nie przemawia. Nikt nie chce oglądać najeżonych błędami, pełnych jęków ostatnich setów... Przy obecnym poziomie WTA często mamy taki pokaz w 3-cim secie.

Majorka poruszyła wg mnie to co najważniejsze w tej dyskusji czyli osiągnięcie vs poziom...
Majorka pisze:Wersja 1.
Jest to zapłata za pracę - mężczyżni powinni zarabiać więcej. Bo ciężej pracują, pracę tę wykonują lepiej, a i godziny pracy mają dłuższe.

Wersja 2.
Są to nagrody za takie samo osiągnięcie. Za podium, za osiągnięcie konkretnego etapu. Niby dlaczego nagroda dla kobiety ma być niższa niż dla mężczyzny?
Vivid pisze:Generalnie, ma być ta sama kasa to ma być odpowiedni poziom i gra na tym samym dystansie. A jak ktoś skończy w 1 godzinę a nie w 5 to chwała mu za to, dobry jest.
Tenis jest na tyle specyficzny, że nie powinno się zrównywać dyskusji do "niech grają tyle samo".

Może i kwestia byłaby do rozważenia gdyby Panie potrafiły zagrać 3 sety na wysokim poziomie, a obecnie są to przypadki sporadyczne.

Oczywiście pewien zawodnik już dawno temu wypowiedział się nad przyczynami tego stanu.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

El Diablo pisze:Oczywiście pewien zawodnik już dawno temu wypowiedział się nad przyczynami tego stanu.
Muuuuuuuuuu!!! :lol: :::loled:::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

A nie "chrum, chrum"? A może masz rację... faktycznie mogło być to "muuu". :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Richard Krajicek był uprzejmy się kiedyś wyrazić o tenisistkach, że to spasione krowy, czyli ED-ziu powinno być "muuuuuuu" :).

Czyli podsumowując wieczny postulat Garego - baby do garów, może mieć tu zastosowanie ;).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Vivid pisze:Richard Krajicek był uprzejmy się kiedyś wyrazić o tenisistkach, że to spasione krowy, czyli ED-ziu powinno być "muuuuuuu" :)

Czyli podsumowując wieczny postulat Garego - baby do garów, może mieć tu zastosowanie ;)
A nie jednak świnki? LINK
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Gadajcie, gadajcie o tych babach... (:]
Kiedyś kupię sobie notesik... bo sprawiedliwie być musi czyli każdemu według zasług...
Potem do lasu pójdę, na grzybki... :wink:
Na turniej forumowy się zaproszę...
Stanę przy garach...
Temu tylko łyżeczkę, a tamtemu miseczkę... rotfl Po sprawiedliwości. :::yay:::
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Majorka pisze:Gadajcie, gadajcie o tych babach... (:]
Kiedyś kupię sobie notesik... bo sprawiedliwie być musi czyli każdemu według zasług...
Potem do lasu pójdę, na grzybki... :wink:
Na turniej forumowy się zaproszę...
Stanę przy garach...
Temu tylko łyżeczkę, a tamtemu miseczkę... rotfl Po sprawiedliwości. :::yay:::
Masz rację! Pensje powinny być równe, ba nawet dla kobiet wyższe, bo z reguły są niższe i trzeba to przecież jakoś wyrównać!
(dużo jem więc już się pragnę ubezpieczyć, tak na wszelki wypadek)
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

widget pisze:...Masz rację! Pensje powinny być równe, ba nawet dla kobiet wyższe, bo z reguły są niższe i trzeba to przecież jakoś wyrównać!
(dużo jem więc już się pragnę ubezpieczyć, tak na wszelki wypadek)
No :wink: jeszcze tylko sprawdzę czy nie byłeś zbyt aktywny w temacie "..porcja humoru" i możesz być spokojny :::yay:::.

Wracając do tematu - ja dalej nie mogę się zdecydować czy pieniądze powinny być równe czy nie.
Nagroda za zwycięstwo w Wimbledonie.. Nagroda nie zapłata.
Ale to takie teoretyzowanie, trochę gra słów. Zdrowy rozsądek mówi, ze panowie powinni dostawać więcej kasy i już.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Majorka pisze:Gadajcie, gadajcie o tych babach... (:]
Kiedyś kupię sobie notesik... bo sprawiedliwie być musi czyli każdemu według zasług...
Potem do lasu pójdę, na grzybki... :wink:
Na turniej forumowy się zaproszę...
Stanę przy garach...
Temu tylko łyżeczkę, a tamtemu miseczkę... rotfl Po sprawiedliwości. :::yay:::
Wiem, że dla mężczyzn kobiety nie tylko nadają się do garów, bo widzę ten uśmiech od ucha do ucha u mojego pana, gdy wracam z zakupów, a w reklamówce brzęczą butelki, dlatego dołączam się do akcji Majorki, tylko ja wpadam z kilkoma skrzynkami zimnego piwa i tak będę po meczu według zasług polewać ;-).

A na poważnie - Vivid, ja uwielbiam pojedynki 5ciosetowe, ani trochę mnie one nie nudzą, a wręcz przeciwnie, są zazwyczaj naładowane potężną dawką emocji - więc nie wyobrażam sobie skrócenia ich do 2 wygranych setów. Piszesz, aby do 3 wygranych setów grano tylko w finałach - ale przecież ile razy w WS to właśnie mecze półfinałowe czy nawet ćwierć i właśnie 5ciosetówki zapadały w pamięć bardziej niż sam finał.
Może sprawiedliwiej by było gdyby wprowadzić u kobiet tylko finały WS do wygranych 3 setów...
Ostatnio zmieniony 21 lip 2012, 22:01 przez Ania, łącznie zmieniany 1 raz.
Zodiakalna Panna w średnim wieku dostaje czasami kompletnego bzika. Zamyka się w domu z armią ścierek i już od rana biega po domu z chloraminą dezynfekując wszystko co się da. W końcu pada zatruta nadmierną ilością środków odkażających, co ratuje jej umęczoną rodzinę przed samobójstwem.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Ania pisze:
Majorka pisze:Gadajcie, gadajcie o tych babach... (:]
Kiedyś kupię sobie notesik... bo sprawiedliwie być musi czyli każdemu według zasług...
Potem do lasu pójdę, na grzybki... :wink:
Na turniej forumowy się zaproszę...
Stanę przy garach...
Temu tylko łyżeczkę, a tamtemu miseczkę... rotfl Po sprawiedliwości. :::yay:::
Wiem, że dla mężczyzn kobiety nie tylko nadają się do garów, bo widzę ten uśmiech od ucha do ucha u mojego pana, gdy wracam z zakupów, a w reklamówce brzęczą butelki, dlatego dołączam się do akcji Majorki tylko ja wpadam z kilkoma skrzynkami zimnego piwa i tak będę po meczu według zasług polewać ;-)
No i uj w bombki strzelił, choinki nie będzie, całego TF-a będę siedział na głodniaka i o suchym pysku. :/
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Równość, równość, równość?

Oczywiście trzeba być uczciwym i rozumieć, że panie naturalnie nie mogą grać jak faceci. Są fizycznie słabsze i wolniejsze.
Ale jednak uważam, że jak ma być równo przy kasie to dowolna panna z Top10 nie powinna przegrać z dowolnym panem z rankingiem poniżej Top100. Wtedy są jakieś proporcje usprawiedliwiające równość przy kasie.
A prawda jest taka, że pan z rankingiem 250-300 odda tym paniom ze 2-3 gemy w spotkaniu 2-setowym... :P
To już kiedyś buńczucznym siostrom Williams niejaki K. Braasch udowodnił będąc koło 220 miejsca i pijąc piwo i paląc fajki w przerwach między gemami ...
W ten sposób zamknął Serenkę, która się burzyła, że chce grać z facetami w turniejach. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Z drugiej strony to jest jedna z niewielu dyscyplin (jedyna?), gdzie panie zarabiają naprawdę duże pieniądze i ktoś chce to oglądać.
A niech mają, w końcu to nie z naszych kieszeni.
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Vivid pisze:Równość, równość, równość?
(...)To już kiedyś buńczucznym siostrom Williams niejaki K. Braasch udowodnił będąc koło 220 miejsca i pijąc piwo i paląc fajki w przerwach między gemami ...
W ten sposób zamknął Serenkę, która się burzyła, że chce grać z facetami w turniejach. rotfl
Czy masz jakiegoś linka do tego meczu, z przyjemnością zobaczyłbym to starcie.
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Trzeba wziąć jednak poprawkę, że wspomniane starcie miało miejsce w trakcie Australian Open w 1998 roku, czyli Serena miała 17, a Venus 18 lat. Kamery tego nie uchwyciły, bo chyba strony nie były tym zainteresowane :wink: .
To nie był szczyt kariery sióstr Williams, ale i Braasch nie był u szczytu, karierę singlową przerwała bowiem w 1996 roku kontuzja pleców. Zerknąłem przed chwilą na statystyki ITF i wyszło, że od 13 stycznia 1997 do AO'98 nie rozegrał w Tourze żadnego meczu, rok bez gry robi swoje, a mimo to nie miał problemu z wygraniem ze wschodzącymi gwiazdami tenisa kobiecego (Venus wygrała dwa miesiące później turniej w Miami). Dla osób zainteresowanych tematem zamieszczam linki opisujące wydarzenie:
Relacja Braascha
Wątek na Talk Tennis TW
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Ktoś to nagrał, całości nie widziałem ale jakieś urywki do mnie doszły. Prywatne nagranie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

JCz pisze:(Venus wygrała dwa miesiące później turniej w Miami).
Przed samą konfrontacją miała też finał w Sydney i osiągnęła ćwiartkę w AO. Na pewno nie był to szczyt sióstr Williams, jednak porównując zawodniczki osiągające ćwierćfinały imprez WS oraz finały i tytuły w innych turniejach do kogoś kto był poza pierwszą 200, miał taki, a nie inny "reżim" treningowy to biorąc pod uwagę wynik tych sparingów blado wypadają te "wschodzące gwiazdki".

Warto jednak podkreślić, że to wszystko za sprawą ego Sereny.
To ona była taka pewna swoich umiejętności...

Taka pewność siebie, swojej gry etc. na pewno pomaga, natomiast trzeba z "obwieszczaniem" całemu światu tej pewności uważać.

Pamiętam jedną z pierwszych konfrontacji Djokovica z Nadalem. Serb był strasznie pewny siebie na konferencji prasowej. Opowiadał jakim to nie jest zagrożeniem dla Hiszpana. Co z tego wyszło chyba pamiętamy...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Ion Tiriac, były tenisista, a obecnie właściciel turnieju w Madrycie pisze:- Z pełnym szacunkiem mówię, że kocham kobiety, zwłaszcza te, które mają długie nogi, gładką cerę i są eleganckie. Nie miałbym kłopotu z płaceniem tenisistkom takich samych kwot co tenisistom, ale tylko w przypadku, gdyby generowały identyczne przychody. Ale widownia meczów męskich jest czterokrotnie wyższa niż kobiecych i dlatego równość płac jest dla mnie problemem.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Tenis ma raczej męską publikę, nawet jak na trybunach widzimy panie, a jest ich sporo, to należy mieć na uwadze, iż motorem napędowym tego wyjścia jest pewnie w większości przypadków siedzący obok facet ...
A my faceci oglądamy ATP dla tenisa, a WTA dla ... czasem ładnego obrazka ...
Sorry, taki jest klimat. :P

Wniosek (pojadę Trumpem :P) - powinna być selekcja na tenisistki, krowy na pastwisko, bazyliszki do lochu, wszelkie pozostałe foczki i niunie - klaps w tyłek i na kort. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Ja tam na trybunach w 90% widzę Panie z telefonami. :D One są zainteresowane dopiero, gdy taki Rafa czy inni zmieniają koszulki w trakcie przerwy. :P
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Czyli nadal ATP a nie WTA :P, zmianą koszulki przez Vinci raczej nie są zainteresowane. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”