Czy zarobki w żeńskim i męskim tenisie zawodowym powinny być równe ?

Nie, panowie powinni zarabiać więcej.
60%
52
Nie, panie powinny zarabiać więcej.
1%
1
Tak, powinny być równe.
16%
14
Gary do garów!
22%
19
 
Liczba głosów: 86
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Zasadniczo jak panie chcą równej kasy to proszę grać od 3 wygranych setów i oferować porządny poziom rozgrywek.
Przypominam, że jaka praca taka płaca, tenis zawodowy to nic innego jak zwykła praca zarobkowa.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Vivid pisze:Zasadniczo jak panie chcą równej kasy to proszę grać od 3 wygranych setów i oferować porządny poziom rozgrywek.
To tyczy się tylko WSów.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Będę wulgarny, nie, nie ponad miarę ale kto nie chce się z tym zetknąć niech tylko oznaczy że przeczytał.

Otóż mam to w głębokim poważaniu jak kto gra z punktu widzenia sponsora. Jeśli równy zarobek wygeneruje mi rzesza kibiców dobrego męskiego tenisa, zaciętej dynamicznej rywalizacji, co garstka fanatyków "babskiej klepaniny", do tego spora rzesza degustatorów kobiecej urody i jeszcze większa facetów śliniących się po kryjomu do telewizora, to chciałbym móc im zapłacić tyle samo.

Któraś z pań się oburzy i powie że to obsceniczne bo najważniejszy jest tenis. Gdyby tak było kobiety grałyby w szortach jak w koszykówkę :D Ale wtedy sponsorzy nie chcieliby płacić im tyle samo co chłopakom tylko jedną dziesiątą tego co teraz ..... no chyba że grałyby jak chłopcy.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

PitS pisze:Będę wulgarny, nie, nie ponad miarę ale kto nie chce się z tym zetknąć niech tylko oznaczy że przeczytał.

Otóż mam to w głębokim poważaniu jak kto gra z punktu widzenia sponsora. Jeśli równy zarobek wygeneruje mi rzesza kibiców dobrego męskiego tenisa, zaciętej dynamicznej rywalizacji, co garstka fanatyków "babskiej klepaniny", do tego spora rzesza degustatorów kobiecej urody i jeszcze większa facetów śliniących się po kryjomu do telewizora, to chciałbym móc im zapłacić tyle samo.

Któraś z pań się oburzy i powie że to obsceniczne bo najważniejszy jest tenis. Gdyby tak było kobiety grałyby w szortach jak w koszykówkę :D Ale wtedy sponsorzy nie chcieliby płacić im tyle samo co chłopakom tylko jedną dziesiątą tego co teraz ..... no chyba że grałyby jak chłopcy.
Jak dla mnie można by im podnieść pod warunkiem, że grają w bikini (oczywiście te ładne - Schiavone może nawet w długich spodniach i kurtce).

Za to co damski tenis reprezentuje i tak laski za dużo zarabiają.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

widget pisze:
Za to co damski tenis reprezentuje i tak laski za dużo zarabiają.
Ty sobie przeczysz, laski to zarabiają mało, to tenisistki za swój tenis zarabiają za dużo. :rolleyes:

Widzę że mi szkodzi bo przechodzę mimochodem na ciemną stronę mocy. :angel:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

PitS pisze:
widget pisze:
Za to co damski tenis reprezentuje i tak laski za dużo zarabiają.
Ty sobie przeczysz, laski to zarabiają mało, to tenisistki za swój tenis zarabiają za dużo. :rolleyes:

Widzę że mi szkodzi bo przechodzę mimochodem na ciemną stronę mocy. :angel:
Nie wiem co masz na myśli, ale ja miałem -> grają dużo słabiej od mężczyzn, więc na swój poziom zarabiają i tak za dużo.

(termin "laski" użyłem może trochę niestosownie, mając na myśli kobiety. Fakt nie każda to laska, za błąd przepraszam.)
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Vivid pisze: ..Przypominam, że jaka praca taka płaca, tenis zawodowy to nic innego jak zwykła praca zarobkowa.
To nie należy używać terminu "pula nagród".
Jak to tylko praca - to z "pracy" można by potrącać za dużą ilość niewymuszonych..a co - jaka praca taka płaca rotfl
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Vivid pisze:Zasadniczo jak panie chcą równej kasy to proszę grać od 3 wygranych setów i oferować porządny poziom rozgrywek.
Przypominam, że jaka praca taka płaca, tenis zawodowy to nic innego jak zwykła praca zarobkowa.
Podobno nie można w pracy dyskryminować ze względu na płeć i kobieta za taką samą pracę powinna otrzymywać takie samo wynagrodzenie. Skoro było i jest to podnoszone przy okazji niższych pensji dla kobiet, to może dałoby się też uderzyć w drugą stronę: skoro kobieta przebiegając 5000 metrów w czasie 15 min. 40 sek i dostaje za to złoty medal olimpijski i kupę kasy, facet przebiegając taki sam dystans w takim samym czasie też powinien dostawać taką wypłatę. :wink: Bodajże Przysiężny mówił w wywiadzie, że z Wozniacką (był wtedy jej sparingpartnerem), ówczesną liderką rankingu, wygrywa grając na 60% możliwości, to czemu on zarabia na korcie (nie liczę kontraktów reklamowych, one są dla mnie oddzielnym tematem i tu wszystko powinno zależeć od sponsorów) gdzieś tak 50-100 razy mniej? Toż to dyskryminacja! Trzeba to zaskarżyć w Strasburgu! :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Majorka pisze:
Vivid pisze: ..Przypominam, że jaka praca taka płaca, tenis zawodowy to nic innego jak zwykła praca zarobkowa.
To nie należy używać terminu "pula nagród".
Jak to tylko praca - to z "pracy" można by potrącać za dużą ilość niewymuszonych..a co - jaka praca taka płaca rotfl
No to się spłakałem, teraz płaczę dalej wyobrażając sobie jak Woźniacka stara się nie zepsuć i jak po każdej zepsutej piłce zamiast wyniku pojawia się motyw z kawałka Money grupy Pink Floyd:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VHhzi8PvDYw[/youtube]
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Gary, pomyliłeś panów - nie Przysiężny, a Olejniczak :D.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Kontynuacja "burzy" wokół zarobków Pań. Tym razem chodzi o wypowiedź Janko Tipsarevica.
Tipsarevic: Takie same zarobki są śmieszne

Janko Tipsarevic w wywiadzie dla Berner Zeitung stwierdza iż zawodniczki nie powinny dostawać takich samych gaż jak Panowie oraz podsumowuje "jakość" gry kobiecego tenisa.

Tenis mężczyzn jeśli chodzi o czołową czwórkę biorąc pod uwagę jego jakość i popularność jest obecnie na swoim szczycie, tak jak w golfie, kiedy dominował Tiger Woods," mówi Tipsarevic. "W kobiecym tenisie jest zupełnie inaczej. Nie umniejszam osiągnięć Wiktorii Azarenki ani innych zawodniczek ale najlepszy czas (kobiecego tenisa - przyp. ED) przeminął. Jego najlepszy czas przypadał kiedy na szczycie były siostry Williams, Kim Clijsters, Justine Henin oraz Amelie Mauresmo. Wątpię aby dobry junior pokonał Serenę 6:1, 6:1 ale równe płace dla kobiet w turniejach Wielkiego Szlema są śmieszne."
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Tylko zapominacie o jednej rzeczy. Jeśli niesprawiedliwe jest to, że Djoko z Nadalem ganiali 6 h na korcie a panie godzinkę, to chcieli byście zobaczyć taki mecz jak Sharapa-Li z Rzymu? 3 godzinki a jakie emocje... Nie łączcie czasu z poziomem, bo jeszcze któraś to usłyszy i pożałujemy...
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

SevenUP pisze:... Nie łączcie czasu z poziomem, bo jeszcze któraś to usłyszy i pożałujemy...
Nie mylmy pojęć i postulatów. Chcą równości przy kasie to niech:
1. Grają na tym samym dystansie - do 3 wygranych w WS-ach. Nie ma to nic wspólnego z czasem. Jak załatwią sprawę 3-0 w 1,5 godziny to OK, nie ma mowy by płacić za "dodatkowe" minuty. Wiesz ile wtedy by Djokovic kozłował a Nadal gacie poprawiał? rotfl
2. Oferują podobny poziom (nie tempo) rozgrywkowy. Nie można oczekiwać że będą grały męskim tempem, tu natury nie oszukasz. Ale to ma być gra jaka przyciąga na trybuny a nie koncert jęków często utytych krów ...

Cały czas wracamy do tego samego. Jak profity to chcą równości, ale jak obowiązki to już niekoniecznie równo, to już słaba płeć. No to albo w jedną albo w drugą ...
W końcu nie chodzi o to by wyniki były porównywalne.
Wiadomo że jak jest bonus za np. najszybsze podanie w turnieju to trudno by panie miały po 240km/h jak uzyskiwał w młodości regularnie taki Andrzej Pałofiutek.
Pewnie że u pań rozsądne będzie koło 200km/h ale z drugiej strony płacić za 150km/h? Tyle to ja i niejeden z nas zaserwuje ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Moim zdaniem kobiety mogą zarabiać tyle samo, a nawet więcej o ile nie odbywa się to kosztem facetów. Wszystko zależy od tego kto jaki zysk generuje. Dla mnie mogą grać i jednego seta, jeśli w tym czasie zarobią tyle co faceci w pięć, to niech dostają tyle samo.

"Pracuj mądrze, a nie ciężko." ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Ostatnio Gilles Simon dolał oliwy do ognia, ogłaszając, po wyborze do Rady Zawodników, że poziom zarobków powinien być różny. Walnął w stół, a nożyce się odezwały w postaci jakiejś Amerykanki Sloane Stephens, która ogłosiła wszem i wobec, że 10 lat temu trafił ją na turnieju (udzielała się tam jako ballgirl) piłką w klatę i nie przeprosił. Żródło
Dlaczego o tym piszę? Bo przy okazji wyszło na jaw całe zakłamanie członkiń WTA w tej sprawie. "Nie oddamy tego, co wywalczyliśmy". Czyli już możemy zjeżdżać z poziomem na dno, a równa kasa w WS i tak nam się należy. O pracy włożonej w podniesienie pieniędzy z kortu już nie wspominają. Ktoś nam fiknie? To wyciągniemy zdjęcia, jak 10 lat temu w czasie meczu dłubał w nosie i go skompromitujemy. Oczywiście przejaskrawiam, ale dziwnie mi to przypomina feministyczne hasełka.
Przede wszystkim trzeba rozróżnić 2 rzeczy - salary cup, które jest zapłatą za wykonaną pracę oraz całą otoczkę marketingowo-reklamową, która z poziomem gry nie ma nic, lub niewiele, wspólnego (vide A.Kurnikowa). W tej drugiej kategorii niech sobie różne Barbie i Biebery tenisa harcują, nikogo z nas to nie wzruszy, ta pierwsza ma być odzwierciedleniem tego, co prezentują Panie i Panowie na korcie. A tu równouprawnienia nie widzę.... .
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

El Diablo pisze:Kontynuacja "burzy" wokół zarobków Pań. Tym razem chodzi o wypowiedź Janko Tipsarevica.
Tipsarevic: Takie same zarobki są śmieszne

Janko Tipsarevic w wywiadzie dla Berner Zeitung stwierdza iż zawodniczki nie powinny dostawać takich samych gaż jak Panowie oraz podsumowuje "jakość" gry kobiecego tenisa.

Tenis mężczyzn jeśli chodzi o czołową czwórkę biorąc pod uwagę jego jakość i popularność jest obecnie na swoim szczycie, tak jak w golfie, kiedy dominował Tiger Woods," mówi Tipsarevic. "W kobiecym tenisie jest zupełnie inaczej. Nie umniejszam osiągnięć Wiktorii Azarenki ani innych zawodniczek ale najlepszy czas (kobiecego tenisa - przyp. ED) przeminął. Jego najlepszy czas przypadał kiedy na szczycie były siostry Williams, Kim Clijsters, Justine Henin oraz Amelie Mauresmo. Wątpię aby dobry junior pokonał Serenę 6:1, 6:1 ale równe płace dla kobiet w turniejach Wielkiego Szlema są śmieszne."
W sumie to zgadzam się w całej rozciągłości. Dobre porównanie, myślę że na pewno byśmy nie mówili o "równości" płac gdyby przyszło nam tu rozmawiać w czasach sióstr Williams, Henin i Clijsters a także takich tenisistek jak Mauresmo czy przez pewien okres Capriati, a należy dołączyć do tego grona Sharapovą i Kuznetsovą w formie w jakiej wówczas była. Na prawdę różnica poziomu z teraz do tej sprzed lat dziesięciu jest wręcz gigantyczna, to aż zabawne że może być tak kolosalna różnica w poszczególnych pokoleniach.
Vivid pisze:Wiadomo że jak jest bonus za np. najszybsze podanie w turnieju to trudno by panie miały po 240km/h jak uzyskiwał w młodości regularnie taki Andrzej Pałofiutek.
Pewnie że u pań rozsądne będzie koło 200km/h ale z drugiej strony płacić za 150km/h? Tyle to ja i niejeden z nas zaserwuje ...
Hehehe.. ostatnio kolega dumał z jaką prędkością możemy my amatorzy z krwi i kości serwować, strzeliłem że pewnie ok 150 km/h ;).
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Moim zdaniem to właśnie przez kasę poziom WTA spada. Już nawet nie mówię o technice, ale łatwo zauważyć że w największych turniejach panie spinają tyłki. W Stuttgarcie nagle Sharapova nie wyrzuca, Kvitova gra przyzwoicie choć cały sezon gra padakę, Stosur wraca forma. To samo Wimbledon- Serena znów serwuje as za asem, Radwańska nagle zaczyna atakować, zwyżka Kvitovej, Kirilenko, Lisicka cały sezon stracony a tu wyrzuca Sharapę. Zresztą tak już jest któryś sezon z rzędu, po prostu to im się opłaca, w sumie każda jakiś turniej sobie wygra i wszystkie szczęśliwe.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

W końcu to baby, pewnie nie jeden "fryzjer" tam jest rotfl
Przed sezonem spotkanie, losowanko kto co zwija a potem jazda na turnieje i robimy teatr dla gawiedzi :lol:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

W końcu zaczęto o tym otwarcie mówić, jeden skomentował i poleciała lawina, i dobrze. Również nie wydaje mi się sprawiedliwe, że kobiety zarabiają na korcie te same pieniądze co mężczyźni. Poziom kobiecego tenisa jest ostatnio tak żenujący, że oglądam tylko wtedy, gdy akurat nie ma nic ciekawszego do roboty. Nie to co kiedyś, że siedziałam całe noce przed TV podczas AO czy USO i emocjonowałam się meczami zarówno panów jak i pań. Ale nie całkiem o to chodzi. Nie podoba mi się podejście "coś wywalczyłyśmy, więc nie trzeba się już starać". Kobiety w WS powinny grać do 3 wygranych setów. Przykładów jest mnóstwo, jak sami przytaczacie, męskie finały po 6h a kobiece 1h. Mnie osobiście przypomina się AO 2009, gdzie Nadal w półfinale rozegrał morderczy mecz z Verdasco ponad 5godzinny 5 setów, i kiedy pojawił się w finale z Federerem to ledwo żył, ale mimo to wygrał również w 5 setach, a z drugiej strony 2-setowe półfinały pań i finał zakończony wynikiem 6:0 6:3 :/ Widowiska nieporównywalne a pieniążki te same. Ja rozumiem argumenty, że panie tak samo trenują od dziecka i wkładają w ten sport tyle samo serca, ale Wielkie Szlemy oraz ważniejsze turnieje powinny być rozgrywane tak samo jak u panów, do wygranych 3 setów.
Zodiakalna Panna w średnim wieku dostaje czasami kompletnego bzika. Zamyka się w domu z armią ścierek i już od rana biega po domu z chloraminą dezynfekując wszystko co się da. W końcu pada zatruta nadmierną ilością środków odkażających, co ratuje jej umęczoną rodzinę przed samobójstwem.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Ania, akurat co do WS-ów to mam odwrotne zdanie, i panie i panowie powinni grać do 2-wygranych, ewentualnie tylko finał do 3-ech.
Tak szczerze, żeby nawet nie wiem jak emocjonujący mecz był, to powyżej 3 godzin zaczyna to nudzić i męczyć. I mówię o widzu telewizyjnym a nie tym kiszącym się w upale na stadionie ...
Ale to temat na inną dyskusję, jaki już na forum istnieje :)

Generalnie, ma być ta sama kasa to ma być odpowiedni poziom i gra na tym samym dystansie. A jak ktoś skończy w 1 godzinę a nie w 5 to chwała mu za to, dobry jest.

Warto też zauważyć, że w siatkówkę, piłkę ręczną, piłkę nożną panie grają na tych samych zasadach co panowie. W lekkiej atletyce bieg pań na 5000/10000m to nie jest taki tylko z nazwy. Czyli można ...
Tylko w tenisie mamy niezdrową dysproporcję. Niby czemu ma tak być?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”