Czy zarobki w żeńskim i męskim tenisie zawodowym powinny być równe ?

Nie, panowie powinni zarabiać więcej.
60%
52
Nie, panie powinny zarabiać więcej.
1%
1
Tak, powinny być równe.
16%
14
Gary do garów!
22%
19
 
Liczba głosów: 86
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Vivid pisze:Czyli nadal ATP a nie WTA :P, zmianą koszulki przez Vinci raczej nie są zainteresowane. ;)
Albo Schiavone. :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Robinson pisze:
Ion Tiriac, były tenisista, a obecnie właściciel turnieju w Madrycie pisze:- Z pełnym szacunkiem mówię, że kocham kobiety, zwłaszcza te, które mają długie nogi, gładką cerę i są eleganckie. Nie miałbym kłopotu z płaceniem tenisistkom takich samych kwot co tenisistom, ale tylko w przypadku, gdyby generowały identyczne przychody. Ale widownia meczów męskich jest czterokrotnie wyższa niż kobiecych i dlatego równość płac jest dla mnie problemem.
Zaczął trochę niestosownie ale ładnie wyłożył argument o którym napisałem w innych tematach - będą przynosić większe dochody niż Panowie to niech nawet zarabiają więcej... a może już zarabiają (kontrakty i bonusy sponsorskie)?

Ciekawostka dot. turnieju w Stuttgarcie. Najwyżej rozstawione zawodniczki dostały za sam udział w turnieju jakiś "niższy model" porszaka.

I w drugą stronę dot. młodych buców, którzy mają za dużo $$$:
http://www.tennis.com/pro-game/2016/05/ ... ion/58375/

Dla nieznających angielskiego - chodzi o aferę w której Tomic przy piłce meczowej dla przeciwnika próbował odebrać serwis rączką rakiety. Jego komentarz do tego incydentu w wolnym tłumaczeniu...
Nie obchodzi mnie ta piłka meczowa... Czy wam by zależało gdybyście mieli 23 lata i byli warci ponad 10 milionów dolarów?
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Tomic każdym swoim kolejnym wyskokiem potwierdza, że jest rozpuszczonym gówniarzem nie zasługującym na uwagę.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Sytuacja o tyle kuriozalna, że z jednej strony należy ukarać za niesportowe zachowanie, a z drugiej strony takie zagranie nie narusza samych przepisów gry, które stanowią, że piłkę należy uderzyć rakietą, ale którą jej częścią nie określa się w formie wymogu. :)

Nie wiem czy to prawda, ale kiedyś ktoś mi opowiadał o awanturze podczas jakiegoś oficjalnego meczu gdzie zawodnik przy ważnej piłce został przy siatce nastrzelony, zasłonił się rakietą, odbił piłkę stopką rakiety, w kort rywala, a sędzie przerwał i odebrał mu punkt twierdząc, że uderzył dłonią. Ponoć była niezła "jazda". ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Ciekawostka: przedstawiciel turnieju ATP Pune otwarcie mówi o tym, że turnieju nie stać na kasę dla kogoś z Big Four za to, by raczyli się pojawić.

Generalnie o tym aspekcie finansowym media raczej nie piszą :).

https://www.tennisworldusa.org/tennis/n ... -atp-pune/

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”