Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Iga Świątek

Aż se popacze na hajlajty. Jak to tam było. ;)
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Hajlajty to ci nic nie powiedzą. A Haddad dobrze grała, odważnie i więcej trafiała, podobny mecz jak w W-wie z Garcia - Iga za dużo błędów własnych i aż 9 błędów serwisowych. Jak brakuje (a brakuje!) pewności siebie to tak bywa...
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iga Świątek

Tak sobie patrzę na zapowiedź finału Huberta a tam -no, no - dziewczyna ma już swój stadion -Stade IGA Montreal
Zrobiłem sobie zrzut ekranu :-)
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Iga Świątek

Iga niestety nigdy tymi lekkimi piłkami nie będzie grać tak jak w Miami czy IW. Polecam poczytać sobie analizę trenera Ash Barty na ten temat, niestety US Open używa piłek "dla kobiet" czyli jakiejś lżejszej wersji normlanych piłek (jako chyba jedyny WS) i w związku z tym ani gra mocnym topspinem nie będzie tu super skuteczna, podobnie jak slajsy Barty... Australijka nawet zmieniała naciąg specjalnie na USO series z hybrydy na pełen poliester. Ponadto nie można dostać nigdzie tych piłek, więc tylko Amerykanki mogą się przygotowywać sensownie do USO series.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Iga Świątek

Brzmi trochę jak legenda miejska, zwłaszcza ten fragment o niedostępności tych piłek dla całej światowej czołówki z wyjątkiem paru Amerykanek. Przyznam, że nawet mi do głowy nie przyszło, że obecnie istnieją jeszcze na poziomie zawodowego touru jakieś "piłki dla kobiet", w tym sensie, że są to lżejsze wersje standardowych modeli (bo to, że WTA ogólnie preferuje inne piłki niż ATP, to jeszcze rozumiem).

Jeśli jest jednak tak jak piszesz, to jest to jednocześnie i fascynujące i dziwne :).
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Iga Świątek

"The US Open really needs to change the ball for the girls. The fact they still use a different ball for guys and girls, it's a terrible ball for someone like Ash," Barty's coach Craig Tyzzer said after her Melbourne Park victory over Danielle Collins.
While Wilson balls are used for both, a lighter, less fluffy version -- regular duty compared to extra-duty -- is deployed for the women's competition, with the perception that they are faster.
It is the only major to use different balls for men and women.
Tyzzer said the light ball was hard to control, and Barty was forced to use a different racquet at the tournament last year.
"It was the only tournament last year, and really for two years, where she uses a gut racquet but I had to change her to a poly just to get any sort of control of the ball," he said.
"If they keep that ball the same, no one like Ash will win that tournament."
"I don't know why they are different from men. 15 years ago, probably women had some elbow injuries because the balls were heavier and they changed them to women's balls, but right now we are so physically well prepared that I don't think it would happen. Plus, we can't get those balls in Europe. When we buy them at store, they are totally different than the tournament balls. When I'm practicing with US Open balls at home, I'm practicing with men's ones," Swiatek added.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Iga Świątek

My, Polacy, zwykle mamy pod górkę.

We, the Polish people, have usually under a little mount.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Iga Świątek

hohvar pisze: 18 sie 2022, 11:49 My, Polacy, zwykle mamy pod górkę.

We, the Polish people, have usually under a little mount.
Ausralijka i część zawodniczek TOP10 to też są Polacy? :wink:
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

hohvar pisze: 18 sie 2022, 11:49 We, the Polish people, have usually under a little mount.
Dobre :::gd::: Bardzo takie ortodoksyjnie angielskie ;)

Ale o co chodzi z dostępem do tych piłek? Przecież tam jest napisane, że nie są dostępne w Europie, w znaczeniu nie można ich kupić w sklepie/hurtowni. Nie ma tam nic na temat tego, że jest jakaś reglamentacja i nie można ich sprowadzić ze Stanów.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Iga Świątek

Bo Amerykańce zablokowali wysyłki z TW do Europy. :-)
Swoją drogą, jak siedzą w tych Stanach miesiąc przed USO to chyba mogą na miejscu coś kupić?
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Piłki nie piłki, Iga gra padake. Jakieś przebłyski w pojedynczych gemach .. wygląda, że jest ugotowana, udar słoneczny z Keys.

Iga chyba ma chytry plan na USOpen, gram padakę, dajcie mi zagrać z Sereną.
Może Serena pójdzie na Świątek-S.Williams w 1-szej rundzie i marzenie naszej Igi się spełni. :::yay:::
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Gdzie tam ;) To przeciwniczki mają plan - My już Świątek znamy i ją dlatego stukamy :lol:
Kolejny łomocik od zawodniczki grającej podobnie, ale mającej lepsze parametry fizyczne ... :twisted:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Iga Świątek

Albo zmęczenie, albo niedotrenowanie, albo jej tenis się opatrzył i już wiadomo jak z nią grać. Ostatnie wyniki nie są obiecujące. Jak Iga nie rozwinie repertuaru, to będzie ciężko. Teraz jej tenis jest oparty na jednym uderzeniu. Rozumiem, że tym chce dominować, ale do tenis prawo-lewo łatwo się dopasować. Trzeba ryzykować i zabierać jej czas a nie czekać. A Iga nie ma planu B.

Ciekawe czy dalej będzie takie klepanie, czy są jakieś plany na urozmaicenie.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

RatRace pisze: 19 sie 2022, 11:14
Ciekawe .... czy są jakieś plany na urozmaicenie.
Pewnie są ;) Może zamiast samolotem wracać balonem, pociągiem, rowerem, rikszą, wpław :lol:
Po krótkim paśmie sukcesów chyba nadchodzi długi ciąg przerżnięć :twisted: :::yay::: :::gd:::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 780
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 19 sie 2022, 14:20 Po krótkim paśmie sukcesów chyba nadchodzi długi ciąg przerżnięć :twisted: :::yay::: :::gd:::
Swoje już zarobiła i zapisała się pozytywnie w historii tenisa. A Ty zapewne zazdrościsz... :::luv:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Derler pisze: 19 sie 2022, 19:35
Vivid pisze: 19 sie 2022, 14:20 Po krótkim paśmie sukcesów chyba nadchodzi długi ciąg przerżnięć :twisted: :::yay::: :::gd:::
Swoje już zarobiła i zapisała się pozytywnie w historii tenisa. A Ty zapewne zazdrościsz... :::luv:::
Podchodzę spokojnie i bez złośliwości. Przecież o samochodzie nie wspomniałem bo już ustaliliśmy za kogo Niemcy ją mają i Prosiaka nadal nie przekazali :P Po co ten wątek dalej eksploatować? ;) :angel:
Może taki chociaż?
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=UyYOrjp ... LL&index=2[/youtube]

A w przeciwieństwie do większości polaczków nie mam w zwyczaju zaglądać komuś do portfela, mój mi jakoś wystarcza :D Sukcesów też nie zazdroszczę, wiem ile ich osiąganie kosztuje. Mnie by się nie chciało, nic nie jest za darmo ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
kolekcjoner
Orator
Orator
Posty: 592
Rejestracja: 4 sty 2014, 20:31

Re: Iga Świątek

Jest trzeci szlem, dla niektórych drugi. Zobaczymy co będzie dalej, myślę, że w przyszłym roku dołoży przynajmniej jednego bo póki co na horyzoncie nie ma mocnych mentalnie zawodniczek. Gdyby tylko Świątek była ładniejszą dziewczyną to władała by kobiecym sportem ale cóż aparycji już nie zmieni...:)
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Iga Świątek

kolekcjoner pisze: 11 wrz 2022, 12:28 Gdyby tylko Świątek była ładniejszą dziewczyną to władała by kobiecym sportem ale cóż aparycji już nie zmieni...:)
No tak, Serenie pod tym względem nikt nie dorówna, bajeczna uroda i aparycja, odziana w wykwintne stroje :D
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Iga Świątek

live pisze: 11 wrz 2022, 13:34
kolekcjoner pisze: 11 wrz 2022, 12:28 Gdyby tylko Świątek była ładniejszą dziewczyną to władała by kobiecym sportem ale cóż aparycji już nie zmieni...:)
No tak, Serenie pod tym względem nikt nie dorówna, bajeczna uroda i aparycja, odziana w wykwintne stroje :D
Steffi Graf też była wyjątkowo piękna. ;-P
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Gary pisze: 11 wrz 2022, 15:25 Steffi Graf też była wyjątkowo piękna. ;-P
Lepiej zobacz jak się starzeje ... ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”