Awatar użytkownika
Nolan
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 28 paź 2010, 16:46

Odżywianie podczas turnieju

Witam!

Rozpoczyna się sezon letni, a więc wielu z nas będzie brało udział w różnego rodzaju turniejach (chociażby zbliżający się TF).

Chciałbym zapytać Was jak radzicie sobie z jedzeniem w trakcie takiego turnieju.
Co jecie żeby w trakcie meczu nie odczuwać "ciężkiego" żołądka gdy niestety brak komfortu odczekania 2-3h po posiłku, a dodatkowe tankowanie paliwa jest wskazane :wink:

Pozdrawiam
Nolan
Żeby pokonać przeciwnika trzeba najpierw pokonać samego siebie.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Odżywianie podczas turnieju

Nas nawet grill na TF-ie nie osłabia :)
A tak w ogóle to jeść coś w miarę lekkiego. Pamiętaj, że jesteśmy amatorami więc bez przesady.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Odżywianie podczas turnieju

Smażona kiełbasa albo mielonka, grochówka i do tego na popicie piwo albo cola/woda gazowana, żeby zamiast wywoływać auty, to je "wybekiwać" (grochówka wiadomo - w podobnym celu, tylko do netów).
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Odżywianie podczas turnieju

Gary pisze:Smażona kiełbasa albo mielonka, grochówka i do tego na popicie piwo albo cola/woda gazowana, żeby zamiast wywoływać auty, to je "wybekiwać" (grochówka wiadomo - w podobnym celu, tylko do netów).
Oplułem monitor. rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Nolan
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 28 paź 2010, 16:46

Re: Odżywianie podczas turnieju

Vivid pisze:Nas nawet grill na TF-ie nie osłabia :)
A tak w ogóle to jeść coś w miarę lekkiego. Pamiętaj, że jesteśmy amatorami więc bez przesady.
Amatorami jesteśmy to fakt ale pomimo wszystko lepiej nie strzelić sobie samobója ;)

Jutro przetestuję jakieś przekąski i zobaczymy jak wyjdzie - mam nadzieję, że coś mnie nagle nie odetnie od dopływu paliwa...
Żeby pokonać przeciwnika trzeba najpierw pokonać samego siebie.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Odżywianie podczas turnieju

Gary pisze:Smażona kiełbasa albo mielonka, grochówka i do tego na popicie piwo albo cola/woda gazowana...
Jimbo Connors? rotfl
hubi1212
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 195
Rejestracja: 1 lut 2009, 19:58

Re: Odżywianie podczas turnieju

Ja jak bywam na turniejach, to żeby zaspokoić głód jem jakiegoś banana albo Snickersa. Na pewno lepiej tak niż napchać się jakiś fast foodów czy kiełbasy z grilla. Raz miałem akcję że poszedłem grać po McDonaldzie to po 30 minutach myślałem że umrę na korcie :D
Wracam po 10 latach przerwy.

Head Graphene 2021 Gravity MP
Head Youtek Radical MP
Pipel
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 5 maja 2011, 23:56

Re: Odżywianie podczas turnieju

W trakcie turnieju to standardowo banany ew. różnego rodzaju batony/cukierki węglowodanowe czy carbo. Dzień przed można zrobić tzw. ładowanie węglowodanami czyli w uproszczeniu jemy dużo bananów, ryżu czy makaronu.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Odżywianie podczas turnieju

Przed turniejem (obojętne, czy całonocny, czy dzienny) zawsze jem jajecznicę z 3 jajek. To tak na początek. Na korty biorę ze sobą jakieś wafelki czekoladowe, czasem kanapki. Gdy gram w całonocnych turniejach to zawsze mamy catering, czyli są pierogi, kiełbaski. Pierożkami nigdy nie wzgardzę :)

Wydaje mi się, że ważniejsze jest chyba mimo wszystko uzupełnianie płynów. Przed, w czasie gry jak i po niej. Jeśli odczuwamy pragnienie to znaczy to, że jest już za późno.
hubi1212 pisze:Raz miałem akcję że poszedłem grać po McDonaldzie to po 30 minutach myślałem że umrę na korcie :D
Od dawien dawna nie jadam w Macu. Jak już to tylko kawa. Kiedyś już zrobili eksperyment, że wzięli jedzenie z KFC, McD., Burger Kinga i zostawili na miesiąc. Tylko jedzenie z Burgera spleśniało. Reszta nie. Tyle chemii. Poza tym czytałem artykuł o żarciu z McD. Strach jeść, sama, ale to samiusieńka chemia. No i mięso w kanapce to nie mięso, od tego zacznijmy ;)
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odżywianie podczas turnieju

Po zjedzeniu makaronu można śmiało śmigać po korcie bez uczucia głodu, czy pełnego żołądka. Podobno bokserzy, jak się przygotowują do walki to tak jedzą.

Ja wcześniej jadałem 4 dania codziennie (2 makaron/ryż + 1 ryba + coś słodkiego) i po 30 minutach już mogłem pracować/grać w tenisa.

Teraz żonka mi gotuje i chudnę w oczach, a do tego jest tak ciężkostrawne, że nawet nie próbuję grać w tenisa :)
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Odżywianie podczas turnieju

Czy 600-700 ml wody wystarczy w dwusetowym meczu? Jak mam trzysetówkę to wypijam okrągły litr.
Awatar użytkownika
bombonus
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 6 mar 2011, 11:03

Re: Odżywianie podczas turnieju

Nie wiem, ale ja w dwusetowym meczu wypijam 2l wody, a czasami nawet więcej, to już zależy od pogody i przeciwnika :rolleyes:
NTRP 3.5 i rośnie ;)
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Nolan
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 28 paź 2010, 16:46

Re: Odżywianie podczas turnieju

TadX pisze:Przed turniejem (obojętne, czy całonocny, czy dzienny) zawsze jem jajecznicę z 3 jajek. To tak na początek.
Właśnie dzisiaj tak zrobiłem i przyznam się, że moc była i na długo starczyła.
Do tego zaopatrzyłem się w banany i dużo płynów (3,5l).
Myślę, że to podobnie jak w Twoim przypadku u mnie także działa.
Żeby pokonać przeciwnika trzeba najpierw pokonać samego siebie.
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Odżywianie podczas turnieju

bombonus pisze:Nie wiem, ale ja w dwusetowym meczu wypijam 2l wody, a czasami nawet więcej, to już zależy od pogody i przeciwnika :rolleyes:
O_O O_O :o Jak tyle picia bierzesz ze sobą? Masz oddzielną torbę :) ?
Awatar użytkownika
bombonus
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 6 mar 2011, 11:03

Re: Odżywianie podczas turnieju

Martinek pisze:
bombonus pisze:Nie wiem, ale ja w dwusetowym meczu wypijam 2l wody, a czasami nawet więcej, to już zależy od pogody i przeciwnika :rolleyes:
O_O O_O :o Jak tyle picia bierzesz ze sobą? Masz oddzielną torbę :) ?
Baniak z wodą 5l rotfl

A tak na serio, to normalnie w mojej torbie się mieści bez problemów, problem jest tylko z ciężarem tych butelek. Standardowo dwie butelki dwulitrowych Cisowianek "lekko gazowanych", nie ma nic lepszego na wyczerpujący mecz lub upał :::gd:::
NTRP 3.5 i rośnie ;)
ObrazekObrazekObrazek
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Odżywianie podczas turnieju

bombonus pisze:A tak na serio, to normalnie w mojej torbie się mieści bez problemów, problem jest tylko z ciężarem tych butelek. Standardowo dwie butelki dwulitrowych Cisowianek "lekko gazowanych", nie ma nic lepszego na wyczerpujący mecz lub upał :::gd:::
Pijesz lekko gazowane? Ja pije bez gazu, ale może twój sposób jest lepszy :wink: .
Awatar użytkownika
bombonus
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 6 mar 2011, 11:03

Re: Odżywianie podczas turnieju

Lekko gazowane bardziej mnie pobudzają, smakują i orzeźwiają. Jest tylko jeden minus, ten cały gaz musi się jakoś ulotnić, a z tym się wiąże dziwne uczucie w żołądku, zawsze przed serwisem wtedy, kulturalnie, cichutko "wypuszczam" to z siebie :::gd::: Poza tym, woda "lekko gazowana" nie ma minusów :::yay:::
NTRP 3.5 i rośnie ;)
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Odżywianie podczas turnieju

Nolan pisze:Do tego zaopatrzyłem się w banany
Grałeś z Murzynem? :wink:
TadX pisze:Przed turniejem (obojętne, czy całonocny, czy dzienny) zawsze jem jajecznicę z 3 jajek.
No tak, na korcie trzeba mieć jaja, więc z braku swoich wspomagasz się w ten sposób?*

*Wolałbym tak pojechać Vividowi, ale jak się nie ma co się pragnie, to się kradnie co popadnie. :wink: Żeby tylko ktoś nie pomyślał sobie, że ten tekst wynika z moich scysji z TadX-em. Tym razem to tylko moje złośliwe poczucie humoru.

Co do jedzenia, to zwykle mi się nie chce nic brać na korty, czasem tego żałuję. Na Spójni na szczęście jest jakaś wędlina i pieczywo, więc w przypadku głodu można się posilić.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Nolan
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 28 paź 2010, 16:46

Re: Odżywianie podczas turnieju

Gary pisze:
Nolan pisze:Do tego zaopatrzyłem się w banany
Grałeś z Murzynem? :wink:
Nie grałem z murzynem ale w razie czego byłem przygotowany ;)
Żeby pokonać przeciwnika trzeba najpierw pokonać samego siebie.
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Odżywianie podczas turnieju

Minimum dwie godziny przed turniejem coś na makaronie, albo ryżu, nigdy ziemniakach (połączenie ziemniaków ze schaboszczakiem za bardzo absorbuje mój układ trawienny). Jajecznica na boczku również na długo daje energetycznego kopa.
Na turniej co najmniej 2 litry napojów (1 litr napoju Isostar, 1 litr zwykłej przegotowanej wody z dodatkiem soku dla smaku), 2-3 banany oraz kanapka z ciemnego pieczywa z żółtym serem (mu układ trawienny lepiej to znosi niż np. kanapkę z szynką).
Powyższe obliczone na trzy mecze do 9. wygranych gemów i jakieś 5-6 godzin pobytu na turnieju.
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)

Wróć do „Zdrowie i kontuzje”