Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: "Rolowanie" - kto, co, jak?

El Diablo pisze:Mój piękny temat. zbrukany przez trolle... ;(

Panie Władzo, pan nie smuta. Przecież dobrze chcieli. Wy(t)rol(l)owali pana "zgodnie" z życzeniem. A że nie zauważyli braku t przed r... Kto by się tam czepiał szczegółów. Ważne są intencje. :wink:

Dobra, idę póki i mnie ED kijem nie pogoni. ;-P
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: "Rolowanie" - kto, co, jak?

El Diablo pisze:Mój piękny temat. zbrukany przez trolle... ;(
Nie daruję... :bbbat:
Ciekawe, czy Roger się roluje i czy to powoduje, że jest GOAT, w przeciwieństwie do Novaka? :teathy:


No dobra, moderatora proszę o wycięcie :).
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: "Rolowanie" - kto, co, jak?

Zroluj ich! ;D
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: "Rolowanie" - kto, co, jak?

TomPL pisze:Zroluj ich! ;D
Jak ich. Przecież siebie chciał rolować. :wink: A Novak to się pewnie wegańską rolką roluje. :]
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: "Rolowanie" - kto, co, jak?

El Diablo pisze:Mój piękny temat. zbrukany przez trolle... ;(
Nie daruję... :bbbat:
Ale przecież dyskusja była na temat (Jakuboto ma tyle wspólnego z rolowaniem, że trener go rolował na kasę rotfl ).

A teraz tak serio: czy to rolowanie to jest profilaktyka i warto to robić jak nie ma problemu i nie boli, czy raczej dopiero jak jest problem i trzeba go zacząć rozwiązywać? I drugie pytanie, jak sobie radzić z rolowaniem mięśni grzbietu, zwłaszcza tych przy łopatkach? Ktoś Wam pomaga? Bo ja w sumie jeśli mam z czymś problem (choć ostatnio raczej nie miewam), to właśnie z mięśniem przy prawej łopatce.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: "Rolowanie" - kto, co, jak?

Gary pisze: A teraz tak serio: czy to rolowanie to jest profilaktyka i warto to robić jak nie ma problemu i nie boli, czy raczej dopiero jak jest problem i trzeba go zacząć rozwiązywać? I drugie pytanie, jak sobie radzić z rolowaniem mięśni grzbietu, zwłaszcza tych przy łopatkach? Ktoś Wam pomaga? Bo ja w sumie jeśli mam z czymś problem (choć ostatnio raczej nie miewam), to właśnie z mięśniem przy prawej łopatce.
W moim wieku (45), nie ma już profilaktyki. Przy mojej częstotliwości grania i siłowni mój organizm jest w stanie permanentnego pobudzenia i wymaga rolowania na bieżąco.

Ale problem w tym, że nawet jeżeli nie uprawiasz sportu, to mięśnie się napinają podczas dupogodzin i stresu w biurze - plecy (pochylone i zgarbione), kark, barki (podniesione, bo łokcie są na oparciach foteli), uda (skracają się mięśnie dwugłowe, czyli tyły, bo nogi ciągle w zgięciu) i łydki.

Więc dla biuralisty rolowanie może być już kwestią terapii, a nie profilaktyki :).

Co do rolowania pleców, to nie mam doświadczeń - ja plecy rozciągam. Ale poklikaj na YT, jest tam mnóstwo materiałów.
pan_f
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 wrz 2019, 13:51

Re: "Rolowanie" - kto, co, jak?

Właśnie to przerabiam i zaczynam się rollować (nie mylić z trollowaniem), haha...

Wróć do „Zdrowie i kontuzje”