Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Uraz nadgarstka

Witam.
Grywam w ziemnego raz w tygodniu i tak samo w stołowego.
Ostatnio grając w stołowego tak niefortunnie uderzałem, że rakietką trafiłem w krawędź stołu, co spowodowało pewnie jakieś dziwne wygięcie w nadgarstku.
Kontynuowałem grę, oszczędzając nadgarstek, ale w nocy i na drugi dzień ból się zwiększył.
Jest szczególnie dotkliwy, gdy obracam nadgarstkiem w lewo i w prawu (wkręcanie żarówki), a także gdy podnoszę nadgarstek do góry. Przy ruchu nadgarstka w dół bólu nie ma.
Ból występuje od strony małego palca mniej więcej na środku zaznaczonego pola na rysunku, który znalazłem w internecie.
Co radzicie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Uraz nadgarstka

Posmarować Fastum i oszczędzać kilka dni. Jak nie przejdzie, lub choć wyraźnie nie zmniejszy się dolegliwość - skonsultować z lekarzem. Najprawdopodobniej to tylko stłuczenie czy naciągnięcie. Ale jak nie przejdzie to mogłeś sobie coś uszkodzić (naderwać).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Uraz nadgarstka

OK, dzięki.
W domowej apteczce znalazłem Diclac Lipogel. Może też się nada, chociaż pewnie będzie mniej skuteczny niż Fastum.
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Uraz nadgarstka

Ból się zmniejszył, ale grał jeszcze nie będę.
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Uraz nadgarstka

Robinson pisze:OK, dzięki.
W domowej apteczce znalazłem Diclac Lipogel. Może też się nada, chociaż pewnie będzie mniej skuteczny niż Fastum.
Fastum jest skuteczniejszy głównie w reklamie.... Diclac jest OK! :)
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
van basten
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 31 mar 2015, 09:53

Re: Uraz nadgarstka

Robinson! Czy nadgarstek boli Cię podczas gry??
Bo u siebie wyczuwam ból ale gdy robię ruch nadgarstkiem na rozgrzewce (zwykłe rozgrzewanie nadgarstków - ruch okrężne splecionymi dłoniami). Podczas gry zero bólu, ale problem zaczął się gdy do mocnego płaskiego strzału na bh przyłożyłem oburęcznym bh - ale byłem spóźniony i coś mnie przy tym uderzeniu ukłuło. Tylko tak jak mówię obecnie w trakcie gry zero bólu. :)
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Uraz nadgarstka

Przyznam, że od powstania urazu jeszcze nie grałem.
Zagram chyba w piątek i wtedy zobaczę.

Wróć do „Zdrowie i kontuzje”