Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Parametry rakiety a nadgarstek

Jacek iREM pisze:No dobra, przyjmując wątek piłek zdrowotnych, czym grać na mączce? Odpuszczamy wszystko co na claya? Próbować RG all court czy przejść na Wilson AO, Slazengery, czy wręcz nie grać nowymi (się nie da ;-) ).
All Court na pewno są lżejsze od Clay ale czy wystarczająco?
Jak grałem w lidze przeciwnik przyniósł jakieś niemożebnie lekkie Wilsony - nie AO/USO... nasuwa mi się nazwa Championship... a może Tour? ... No, za Chiny Ludowe nie mogę sobie przypomnieć...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Parametry rakiety a nadgarstek

To na halę, na dworze wiatr je zniesie. ;)
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Parametry rakiety a nadgarstek

Z takich "przyjaznych" piłek, które przetestowałem na sobie, polecam Wilson DC, Tretorn Swedish Open i to czym gram ostatnio Unlimited Black Code (można dostać w bardzo dobrej cenie).
Slazenger ostatnio coś porobił z piłkami i nie były rewelacyjne, chociaż nie próbowałem jeszcze ostatniej wersji "Wimbledon".
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Parametry rakiety a nadgarstek

Dopóki całkowicie nie wyleczysz ręki spróbuj Tyger X-Force. Mogą drażnić przyzwyczajonych do ciężkich piłek, ale komfortu na pewno nie można im odmówić.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Parametry rakiety a nadgarstek

Grałem jakimiś takimi dziwnymi piłkami całkiem niedawno. Lekkie i komfortowe, a ich plus polegał na tym, że była kontrola, nie latały w cały świat.
Niestety nie pamiętam co to było. Pisałem o nich w swoim blogu.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
classic
Bywalec
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 20 lut 2016, 20:12

Re: Parametry rakiety a nadgarstek

Jacek iREM pisze:Chciałbym założyć taki temat, mam nadzieję, że wypowiedzą się zarówno fachowcy, jak i doświadczeni tym problemem forumowicze. Mianowicie chodzi o wpływ parametrów rakiety na kontuzje nadgarstka. Brzmi dość ogólnie, ale mam tu na myśli konkretne rzeczy, które mogą się przełożyć na kontuzje lub rehabilitacje około nadgarstkowe.

Krótki opis kontuzji oraz aktualny stan:
SPOILER:
Przechodzę do pytań:
1. Czy zmniejszenie wagi rakiety będzie miało pozytywny wpływ na rekonwalescencję?
2. Co jest istotniejsze dla ochrony nadgarstka - waga czy balans?
3. Jak balans wpływa na obciążanie nadgarstka?

Będę wdzięczny za Wasze uwagi.
Facet z takim stażem tenisowym zakłada taki temat. :::bd::
Mam trochę większy staż , kręgozmyk 7mm i gram, choć ponoć nie powinienem. Raz napierdziela tak,że siadam na d...e co 15 min., a jest też tak, że mogę grać 2 godz. i jest dobrze.
Starość panie i żadne forum nie pomoże.
Dziecinne piłki z gąbki, rakieta drewniana typu packa (pamiętasz pewnie) i gra na kara pozostaje w Twoim przypadku.
Dodatkowo ściągacz na nadgarstek. :)
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Parametry rakiety a nadgarstek

Każdy ma do tego prawo i nie każdy musi czytać lub się wypowiadać.
Ja podchodzę do tenisa bardzo profesjonalnie (jak do każdej swojej pasji).

A co do starości, to mój trener ma 75 lat i potrafi opędzić w trzysetówce trenujących młokosów. Żaden argument.
Jestem pewien, że to wyleczę i wspomagam się wszystkimi mądrymi pomocami, zarówno lekarzy, rehabilitantów, jak i z doświadczenia forumowiczów.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Parametry rakiety a nadgarstek

classic pisze:Starość panie i żadne forum nie pomoże.
Mój zaprzyjaźniony fizjoterapeuta śmieje się z takich "argumentów". :)
Kiedyś też tak myślałem, ale przekonał mnie, że jego wersja jest słuszna. Jak? Już kilka razy zdarzało mi się widzieć, jak 70, czy 80letni dziadek przychodził do niego do gabinetu... a właściwie to nie przychodził, tylko był niemal wnoszony, a wychodził o własnych siłach. Ciało ma to do siebie, że pewne części się zużywają - u jednych szybciej, u innych wolniej. Jednakże, istnieje również coś takiego, jak regeneracja. Oczywiście, z wiekiem ten proces postępuje wolniej. Jednakże - POSTĘPUJE! Ludzie myślą, że jak w podeszłym wieku coś zaczyna boleć, kłuć, itd. to tak musi być i koniec. Otóż nie - tak nie musi, a wręcz nie powinno być. Od tego są teraz fizjoterapeuci, żeby ludzi uświadamiać. Po co brać leki przeciwbólowe, które leczą objawy, a nie przyczyny? Po co nosić opaski, które tylko jeszcze bardziej ograniczają ruchy w stawach, itp? Zależność jest prosta - ograniczysz ruch tak, żeby nie bolało i żebyś mógł dalej grać to w niedalekiej przyszłości inna część ciała będzie kontuzjowana przez niezdrowy, ograniczony, upośledzony ruch.
Do meritum... - dobry fizjoterapeuta zdziała cuda. Tylko podkreślam - DOBRY, a nie taki po studiach. To też się dziwny kierunek zrobił, bo ludzie myślą, że zrobią magistra i będą trzepać kasę na naiwnych pacjentach. Studia w tej dziedzinie nic nie dają i jak chce się coś osiągnąć to trzeba robić masę kursów. Jaki morał? - patrz na dyplomy/certyfikaty na ścianach gabinetu.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Parametry rakiety a nadgarstek

rafbat pisze: Mój zaprzyjaźniony fizjoterapeuta śmieje się z takich "argumentów". :)
Kiedyś też tak myślałem, ale przekonał mnie, że jego wersja jest słuszna. Jak? Już kilka razy zdarzało mi się widzieć, jak 70, czy 80letni dziadek przychodził do niego do gabinetu... a właściwie to nie przychodził, tylko był niemal wnoszony, a wychodził o własnych siłach. Ciało ma to do siebie, że pewne części się zużywają - u jednych szybciej, u innych wolniej. Jednakże, istnieje również coś takiego, jak regeneracja. Oczywiście, z wiekiem ten proces postępuje wolniej. Jednakże - POSTĘPUJE! Ludzie myślą, że jak w podeszłym wieku coś zaczyna boleć, kłuć, itd. to tak musi być i koniec. Otóż nie - tak nie musi, a wręcz nie powinno być. Od tego są teraz fizjoterapeuci, żeby ludzi uświadamiać. Po co brać leki przeciwbólowe, które leczą objawy, a nie przyczyny? Po co nosić opaski, które tylko jeszcze bardziej ograniczają ruchy w stawach, itp? Zależność jest prosta - ograniczysz ruch tak, żeby nie bolało i żebyś mógł dalej grać to w niedalekiej przyszłości inna część ciała będzie kontuzjowana przez niezdrowy, ograniczony, upośledzony ruch.
Wideo potwierdzające powyższe twierdzenia! :)
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Parametry rakiety a nadgarstek

classic pisze: Facet z takim stażem tenisowym zakłada taki temat. :::bd::
Mam trochę większy staż , kręgozmyk 7mm i gram, choć ponoć nie powinienem. Raz napierdziela tak,że siadam na d...e co 15 min., a jest też tak, że mogę grać 2 godz. i jest dobrze.
Starość panie i żadne forum nie pomoże.
Dziecinne piłki z gąbki, rakieta drewniana typu packa (pamiętasz pewnie) i gra na kara pozostaje w Twoim przypadku.
Dodatkowo ściągacz na nadgarstek. :)
Ja oczywiście rozumiem, że trollowanie to taki nałóg, nie bardzo można się powstrzymać.
Niemniej może czasem, tak dla zmyłki ;), można coś konstruktywnego napisać?
Ewentualnie od wypowiedzi się powstrzymać jak dyskusja względnie merytorycznie przez dłuższy czas przebiega.

Twój post wisi, czyli możesz sobie odnotować, że wniosłeś kilka(dziesiąt) bitów na serwer, bo do dyskusji nic.
Dobra robota, brawo ty!
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Parametry rakiety a nadgarstek

Vivid pisze:Ja oczywiście rozumiem, że trollowanie to taki nałóg, nie bardzo można się powstrzymać.
Niemniej może czasem, tak dla zmyłki ;), można coś konstruktywnego napisać?
Ewentualnie od wypowiedzi się powstrzymać jak dyskusja względnie merytorycznie przez dłuższy czas przebiega.

Twój post wisi, czyli możesz sobie odnotować, że wniosłeś kilka(dziesiąt) bitów na serwer, bo do dyskusji nic.
Dobra robota, brawo ty!
Ja w tym piśmiennictwie widzę jeszcze jedną prawidłowość. Im bliżej statystycznego końca imprezy, tym chęć produkcji "złotych myśli" staje się wyraźniejsza!
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
classic
Bywalec
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 20 lut 2016, 20:12

Re: Parametry rakiety a nadgarstek

Rafbat, zgadzam się fizjoterapeuta (osobiście) tak, forum nie.
Vivid, keicam wpis był do Jacek iREM to po co gracie wujków-adwokatów.

P.S.Hokej, wpisałem Ci na PW i sam widzisz jak to działa.
Łapiesz tych obrońców uciśnionych?
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Parametry rakiety a nadgarstek

Morał z tego prosty - jeśli kilka normalnych osób mówi, że deszcz pada, to na pewno nikt nie pluje z okna. Łapiesz?
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Parametry rakiety a nadgarstek

Ale to nie jest mój blog, tylko wątek przeze mnie założony. Każdy ma prawo się wypowiedzieć, jeśli ma coś ciekawego do wniesienia. Gdyby dotyczyło to tylko moich problemów - na moim forum, nawet bym zapytał o co Ci Classic chodzi, czy chcesz mnie poniżyć (bo co znaczy Facet z takim stażem tenisowym zakłada taki temat), sprowokować, czy może chodziło Ci o coś zupełnie innego, ale tu, w tym wątku, szczerze powiem, że mnie to nawet nie interesuje, bo uważam, że to nic nie wnosi do ciekawej wymiany zdań, doświadczeń i spostrzeżeń.

Wpadnij na mój blog - możesz chlastać, no problem, zapraszam serdecznie. :-)
Ten wątek zostawmy czysty. Amen.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Parametry rakiety a nadgarstek

Porada u fachowców to podstawa, i jedyna w sumie słuszna droga.
Natomiast wartość wymiany doświadczeń na forum wyraża się tym, że nie chodzimy po omacku.
W ten sposób obieramy właściwe kierunki i zbieramy praktyczne spostrzeżenia tych, którzy to już przerabiali, a to faktycznie może oszczędzić sporo czasu, zdrowia, nerwów i czasem pieniędzy.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Parametry rakiety a nadgarstek

Poza tym, pamiętajmy także o innym aspekcie. Fachowiec też jest człowiekiem, bywa omylny, może się zdarzyć nietrafiona diagnoza lub mało skuteczna metoda leczenia. Wszystko wydaje się proste i klarowne, ale w teorii...
Ja na przykład słyszałem z ust naprawdę dobrego fachowca fizjo, że za diabła nie mogli znaleźć przyczyny odnawiania kontuzji ręki tenisistki (trenującej zawodniczo) i musieli wraz z trenerem przez kilka miesięcy pracować nad diametralną zmianą techniki. Udało się, no ale kogo z amatorów na coś takiego stać. I logistycznie, i finansowo...
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Parametry rakiety a nadgarstek

Jacek iREM pisze:Poza tym, pamiętajmy także o innym aspekcie. Fachowiec też jest człowiekiem, bywa omylny, może się zdarzyć nietrafiona diagnoza lub mało skuteczna metoda leczenia. Wszystko wydaje się proste i klarowne, ale w teorii...
Ja na przykład słyszałem z ust naprawdę dobrego fachowca fizjo, że za diabła nie mogli znaleźć przyczyny odnawiania kontuzji ręki tenisistki (trenującej zawodniczo) i musieli wraz z trenerem przez kilka miesięcy pracować nad diametralną zmianą techniki. Udało się, no ale kogo z amatorów na coś takiego stać. I logistycznie, i finansowo...
Ja bym "jechał" po kolei.
Ocena techniki:
-Uchwyt, odprowadzanie ręki/pętla, zakończenie uderzenia nadgarstkiem, co się dzieje z rakietą i układem ręki po. Wg mnie najlepsze jest slow motion.
-Rakieta, ważenie raczej 320 mm w dół, waga wg mnie nie najlżejsza 300g+, dobrze dobrana rączka (L1-L5)
-Naciąg, siła, rodzaj,
-Owijka, rzadko analizowana, wpływa na siłę uchwytu, a ta na pracę mięśni i ścięgien.
-Piłki (ja bym omijał wszystkie wyjątkowo sprężyste) Typu HEAD ATP Czy Babolat RG

Pewnie Twój kontuzjowany nadgarstek "jest podobny" ;) do katastrofy lotniczej. Kilka mało znaczących czynników łącznie powoduje opłakane skutki. Trzeba by eliminować po kolei wymienione powyżej aby wiedzieć co Ci szkodzi!
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Parametry rakiety a nadgarstek

keicam pisze:Ja bym "jechał" po kolei.
Ocena techniki:
-Uchwyt, odprowadzanie ręki/pętla, zakończenie uderzenia nadgarstkiem, co się dzieje z rakietą i układem ręki po. Wg mnie najlepsze jest slow motion.
-Rakieta, ważenie raczej 320 mm w dół, waga wg mnie nie najlżejsza 300g+, dobrze dobrana rączka (L1-L5)
-Naciąg, siła, rodzaj,
-Owijka, rzadko analizowana, wpływa na siłę uchwytu, a ta na pracę mięśni i ścięgien.
-Piłki (ja bym omijał wszystkie wyjątkowo sprężyste) Typu HEAD ATP Czy Babolat RG
Jeden drażniący mnie aspekt po zajęciach z Andrzejewskim - CHWYT (!!!), a nie uchwyt. ;) Uchwytem można nazwać część rakiety, a wyłącznie chwyt to sposób jej trzymania. Mówisz też o sile chwytu - moim zdaniem rzecz, która w 99% nie wymaga nawet wspominania, bo wchodzimy tu na poziom szkolenia z trenerem. Każdy uczący się poprawnej techniki będzie w naturalny sposób operował tzw. chwytem pulsacyjnym, czyli trzymamy rakietę luźno, następuje zamach i tuż przed uderzeniem trzymamy rakietę mocniej, zaciskamy chwyt. Po uderzeniu natomiast, musi nastąpić rozluźnienie, czyli znowu odpuszczamy i nie ściskamy tak mocno rakiety. Lekko > Mocno > Lekko

Jeżeli chodzi o wagę ramy, ja byłbym ostrożny. Cięższe rakiety są bardziej wymagające i to fakt, że są "zdrowsze", ale tylko dla osób z ułożoną techniką. Dla człowieka, który ma w technice braki, wejście na ramę 290g + może często źle się kończyć.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Parametry rakiety a nadgarstek

rafbat pisze: Mówisz też o sile chwytu - moim zdaniem rzecz, która w 99% nie wymaga nawet wspominania
Swego czasu szukałem przyczyn "nagle" bolącego łokcia. Po wszystkich analizach i zmianach opisanych powyżej, wyszło mi że mniej więcej w czasie kiedy ból się zaczął zmieniłem owijkę z lepkiej na suchą absorpcyjną i to wystarczyło żeby "musieć" trzymać mocniej rakietę w momencie uderzenia, co przełożyło się na ból łokcia. Powróciłem do lepkiej owijki i problem zniknął. W trakcie poszukiwań rozwiązania zauważyłem że mniejsza średnica "rączki" ;) rakiety wpłynęła na mniejszy komfort po grze (wyraźnie zmęczony nadgarstek).
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Parametry rakiety a nadgarstek

W moim przypadku ból nadgarstka był powodowany zbyt dużą rączką rakiety. Miałem 4, a powinna być 3. Nic odkrywczego ale może coś ci to da. Zaczęło się niewinnie od dyskomfortu co jakiś czas (nie po każdym graniu) aż doszło do tego że czułem nadgarstek po każdej grze. Rakieta z mniejszą rączką rozwiązała problem. Trop z owijką też może być dobry bo nawet niewiele grubsza/cieńsza owijka zmienia parametry rączki.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)

Wróć do „Zdrowie i kontuzje”