Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Ekspert Tenis NET

Miło mi zapowiedzieć dołączenie do naszego grona specjalisty od naprawiania tego co zdarza nam się czasami popsuć na korcie, czyli zdrowia. Marcina poznałem niedawno, w klinice do której zgłosiłem się z dwoma dolegliwościami: łokciem golfisty i zespołem mięśnia gruszkowatego. Pogadaliśmy przy tej okazji trochę, udało mi się też namówić Go na podzielenie się swoją wiedzą z czytelnikami Tenis NET. Jeszcze dziś ma się ukazać na stronie głównej tekst o problemach z kolanami, w drugiej kolejności ma się zmierzyć z łokciem golfisty, ale na szczęście nasza współpraca nie kończy się na artykułach na stronie głównej - udało mi się namówić Marcina także na aktywność w dziale forum "ZDROWIE I KONTUZJE", czyli odpowiadania na zgłaszane przez forumowiczów problemy. Na forum tego typu nigdy się nie udzielał, więc na początek prośba do moderatorów o wyrozumiałość dla nowego forumowicza, profilu MBacia. :wink:
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Ekspert Tenis NET

W końcu ktoś o mnie pomyślał. rotfl
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ekspert Tenis NET

Rewelacja.

Nie ma to jak opinia kogoś, kto zajmuje się tą dziedziną zawodowo - nie ujmując innym forumowiczom oczywiście. :D
Chyba nie ma nikogo na tym forum, kto by przynajmniej raz nie był kontuzjowany.
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Ekspert Tenis NET

Przyda się, widzę po sobie, że co sezon to jakiś problem, kolana, kręgosłup i bark już przerobiłem, teraz łokieć. A porady mogą być cenne, choćby po to by pewne mity obalać - na przykładzie właśnie łokcia wspomnę, niedawno ortopeda, nazwisko przemilczę, zaproponował mi blokadę sterydową, a tu w trakcie dyskusji z Marcinem dowiedziałem się, że według najnowszego stanu wiedzy steryd przynosi ulgę tylko na jakiś czas, a długookresowo to dla łokcia zbrodnia. Takich niuansów może być więcej, nie wszystko da się wyguglać.
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Ekspert Tenis NET

JCz pisze:na przykładzie właśnie łokcia wspomnę, niedawno ortopeda, nazwisko przemilczę, zaproponował mi blokadę sterydową, a tu w trakcie dyskusji z Marcinem dowiedziałem się, że według najnowszego stanu wiedzy steryd przynosi ulgę tylko na jakiś czas, a długookresowo to dla łokcia zbrodnia. Takich niuansów może być więcej, nie wszystko da się wyguglać.
Od dłuższego czasu się mówi, że blokada to złe wyjście. Niestety nie wiedziałem i dałem to wstrzyknąć sobie w nadgarstek, na początku było dobrze, ale w sumie to działało chyba z 3 dni może tydzień, na szczęście później namierzyłem fizjo.
Prezes fanklubu Staśka :D
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Ekspert Tenis NET

Blokada sterydowa jest tylko po to aby nie czuć bólu i móc grać. Mecz finałowy przed Tobą, nie możesz odpuścić bierzesz blokadę i grasz. W rzeczywistości jest to bardzo zwodnicze - nie czujesz bólu, myślisz, że wszystko jest OK a w rzeczywistości spustoszenie w łokciu, kolanie, nadgarstku, itp. postępuje.
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Ekspert Tenis NET

JCz pisze:Jeszcze dziś ma się ukazać na stronie głównej tekst o problemach z kolanami, w drugiej kolejności ma się zmierzyć z łokciem golfisty, ale na szczęście nasza współpraca nie kończy się na artykułach na stronie głównej - udało mi się namówić Marcina także na aktywność w dziale forum "ZDROWIE I KONTUZJE", czyli odpowiadania na zgłaszane przez forumowiczów problemy. Na forum tego typu nigdy się nie udzielał, więc na początek prośba do moderatorów o wyrozumiałość dla nowego forumowicza, profilu MBacia. :wink:
Sorry, że spamuję, ale to naprawdę świetna wiadomość. :::gd::: :::gd::: :::gd:::
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Ekspert Tenis NET

wyczesany pisze:W końcu ktoś o mnie pomyślał. rotfl
Jakie Tobie? Ot zawłaszczyć chciał. Było coś o nadgarstkach? Nie, o łokciu golfisty było, a w domyśle tenisisty na uzupełnienie.
Czyli zanim mi przejdzie dowiem się dlaczego. :wink:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Ekspert Tenis NET

JCz pisze:Na forum tego typu nigdy się nie udzielał, więc na początek prośba do moderatorów o wyrozumiałość dla nowego forumowicza, profilu MBacia. :wink:
Ok, będzie ban czasowy, a nie stały. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Ekspert Tenis NET

Gary pisze:
JCz pisze:Na forum tego typu nigdy się nie udzielał, więc na początek prośba do moderatorów o wyrozumiałość dla nowego forumowicza, profilu MBacia. :wink:
Ok, będzie ban czasowy, a nie stały. rotfl
I pieluchomajtki kurierem jak się spuszy. rotfl

Blokada sterydowa? Niszczenie stawów, niezły "fachowiec" ... :::bd::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
MBacia
Ekspert Tenis NET
Ekspert Tenis NET
Posty: 23
Rejestracja: 6 gru 2015, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Ekspert Tenis NET

Witam wszystkich. Przepraszam, że tak późno się witam ale praca, praca, praca.
Cieszę się, że mogę się przydać i chętnie będę odpowiadał na wasze pytania. Mam prośbę o wyrozumiałość i zrozumienie jeśli nie odpowiem od razu. Jednak gwarantuję, że najpóźniej w niedzielę każdego tygodnia będę ogarniał tematy. Jakbyście mieli palące problemy (nie światopoglądowe) to piszcie do mnie na priv lub mail. kontakt@fizjoporadnia.pl

Jeśli jakiś problem będzie dotykał większą część forumowiczów to potraktuję go jako temat do głębszej analizy, przebadania literatury i napisania artykułu.

W wątkach z pytaniami dajcie mi sygnał w temacie wpisu np. "Pytanie: i temat ogólny" ale nie jestem specem od organizacji forum i chętnie posłucham sugestii organizacyjnych bardziej doświadczonych kolegów.

Pozdrawiam,
Marcin
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Ekspert Tenis NET

Osobisty fizjoterapeuta Forum - rewelacyjny pomysł! Brawo!!!
Rozumiem, że teoretyczne porady będą na forum, a w razie potrzeby można się spotkać w realu, czyli tu: http://fizjoporadnia.pl/, czyli na Wita Stwosza ?
Awatar użytkownika
MBacia
Ekspert Tenis NET
Ekspert Tenis NET
Posty: 23
Rejestracja: 6 gru 2015, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Ekspert Tenis NET

TomPL pisze:Osobisty fizjoterapeuta Forum - rewelacyjny pomysł! Brawo!!!
Rozumiem, że teoretyczne porady będą na forum, a w razie potrzeby można się spotkać w realu, czyli tu: http://fizjoporadnia.pl/, czyli na Wita Stwosza ?
Zgadza się, Wita Stwosza 40 w okolicach metra wilanowska. Zapraszam.
Wizytę trzeba poprzedzić telefonem pracuję w modelu 1:1 i jak mam nie planowanych gości mogę mieć problem z poświęceniem czasu nawet na krótką rozmowę.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Ekspert Tenis NET

Witamy na pokładzie...
Obrazek
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Ekspert Tenis NET

Ale się postarzałeś ED. :(
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Ekspert Tenis NET

Vivid pisze:Ale się postarzałeś ED. :(
Nie każdy sypia w formalinie Vidziu. ;-P :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Ekspert Tenis NET

El Diablo pisze:
Vivid pisze:Ale się postarzałeś ED. :(
Nie każdy sypia w formalinie Vidziu. ;-P :wink:
No nie służy Ci, może zatem zamrażarka? ... ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ekspert Tenis NET

Drodzy, dzisiaj na kortach Orła (ul. Podskarbińska) odbywa się turniej Masters GPW. Z tej okazji od 15.00 na kortach będzie nasz Ekspert z kliniki Fizjoporadnia. Marcin będzie doglądał zawodników Mastersa, ale także będzie służył gratisową poradą wszystkim, którzy podadzą hasło "Tenis NET".

Łoże z parawanem, tudzież stolik Marcina "do zwierzeń" będzie ulokowany gdzieś przy wejściu na korty. Zatem zapraszamy. Proszę pytać eksperta o porady i diagnozy. To wyjątkowa okazja. :::gd::: :::gd::: :::gd:::
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET

Wróć do „Zdrowie i kontuzje”