Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Problem z łokciem tenisisty - jak działać?

Serio pytam. :) to, źe +5 do skilla i +25 do respektu to wiem. :D
Ale jak miałem kiedyś problemy z łokciem to drużynowa fizjoterapeutka zrobiła z banadaży coś ala taki rękaw tylko łokieć był odkryty żebym mógł zginać. :D
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Problem z łokciem tenisisty - jak działać?

Te rękawy nie dają absolutnie nic, jeżeli chodzi o urazy itd. Mają one jednak podobne działanie od odzieży termoaktywnej - mają za zadanie trzymać ciepło. Zawsze coś to tam daje, kiedy rozgrzany zawodnik siada na ławkę, a po 10min, kiedy zdążył już przestygnąć, ma z powrotem pojawić się na parkiecie.

Kiedyś słyszałem też tezę, że na niektórych arenach NBA, ciężko jest utrzymać ciepłotę ciała - zwłaszcza nóg, ponieważ parkiet nie jest zamontowany na stałe, ale na tej samej arenie potrafią odbywać się jednego dnia mecze NBA, a drugiego grają drużyny NHL. Ile w tym prawdy? - nie wiem; dla dociekliwych pewnie nietrudne do sprawdzenia. :)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
rokus78
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 14 kwie 2016, 10:05
Kontakt: Strona WWW

Re: Problem z łokciem tenisisty - jak działać?

Czy jakieś zastrzyki pomogą na takie coś? Pytam bo ortopeda chciał mi podać zastrzyk w okolice łokcia, ale fizjo stwierdził, że nie ma się co kłuć tylko wykonywać odpowiednie ćwiczenia na to.
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2016, 11:13 przez El Diablo, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Regulamin Forum #2 - Zdania należy zaczynać wielką literą i kończyć odpowiednim znakiem przestankowym.
Awatar użytkownika
koza
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 169
Rejestracja: 25 lut 2012, 13:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z łokciem tenisisty - jak działać?

Fizjo miał rację. Po naprawieniu balansu strukturalnego w obrębie taśm przebiegających przez staw (rozciąganiem i wzmacnianiem odpowiednich mięśni oraz rozklejaniem powięzi), większość zmian patologicznych z czasem cofa się sama.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Problem z łokciem tenisisty - jak działać?

Zastrzyki, które teraz są popularne to wstrzykiwanie komórek macierzystych. Działanie krótkotrwałe - leczenie objawów, a nie przyczyn. Dobry fizjoterapeuta potrafi zdziałać cuda. :)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
rokus78
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 14 kwie 2016, 10:05
Kontakt: Strona WWW

Re: Problem z łokciem tenisisty - jak działać?

Dzięki za odpowiedzi, czyli dobrze że nie dałem się namówić, wydam kasę na fizjo niż 1000 zł za serię zastrzyków.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2016, 14:05 przez El Diablo, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Regulamin Forum #2 - Zdania należy zaczynać wielką literą i kończyć odpowiednim znakiem przestankowym.

Wróć do „Zdrowie i kontuzje”