ZiZi
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 5 paź 2014, 23:09

Paląca łydka

Cześć,
od pewnego dnia mam dziwną przypadłość która mocno ogranicza mi pierwszą godzinę na korcie. Otóż czuję mocny palący ból w prawej łydce, ciężko to opisać ale odczucie jest jakby parzyła, nie jest ciepła przy dotyku ale jest to ból pieczący. Próbowałem zintensyfikować rozgrzewkę, bez rozgrzewki, zmieniałem obuwie i nawierzchnię ale wciąż nie wiem co jest przyczyną. Co ciekawe nie pojawia się zawsze aczkolwiek coraz częściej. Ustępuje po jakimś czasie gry, średnio po godzinie. Zdarza się w obu nogach ale teraz jedynie w prawej.

Czy macie jakąś receptę, wziąć tabletkę przeciwbólową albo jakąś maść? Co to może być?

Gram bardzo często bo kilka razy w tygodniu.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Paląca łydka

ZiZi pisze:Czy macie jakąś receptę, wziąć tabletkę przeciwbólową albo jakąś maść? Co to może być?
Tabletkę przeciwbólową odradzam. Jak pojawia się ból to znaczy, że coś jest nie tak i trzeba się na tym skupić, maskując ból możesz pogorszyć sprawę. Myślę, że to po prostu przepracowanie, coś jak z zakwasami- jak się rozruszasz to jest coraz lepiej, myślałeś o odstawieniu tenisa na jakiś krótki czas?
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

AW: Re: Paląca łydka

ZiZi pisze:Co to może być?
Kolega miał uczulenie na zimno (to nie żart). Jak wychodził na kort w hali, dostawał wysypki na łydkach i paliło go, jakby wpadł w pokrzywy.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
ZiZi
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 5 paź 2014, 23:09

Re: Paląca łydka

Wczoraj wieczorem grałem bez rozgrzewki i przez 2,5h żadnego bólu, o co z tym chodzi. Było też zimno na balonie aż z ust leciał dym, przypuszczam że nie było nawet 10 stopni. I co ja mam zrobić z tą łydką.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Paląca łydka

Konsultowałeś się z lekarzem ?
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
ZiZi
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 5 paź 2014, 23:09

Re: Paląca łydka

Pierw fachowcy forumowi potem może konował, ale nawet nie mam kiedy iść tam, stać tam i zarażać się chorobami.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Paląca łydka

O panie ..., jak tak to pewnie najlepiej na to palenie pomogą ze trzy zdrowaśki w przeręblu ... :wink:
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
mario_79
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 24 paź 2014, 22:40
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Paląca łydka

To pewnie przeciążenie mięśni. Kiedyś tak miałem przy bieganiu.
To ja mogę zaproponować tak:
Kilka dni oszczędzaj nogi, rób zimny prysznic na łydki.
Jak nie pomoże - bezwględnie do lekarza.
Obrazek
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Paląca łydka

Zaopatrz się w magnez i potas - być może to jakiegoś rodzaju skurcze łydki powodują taki stan, jaki opisałeś. Ciężko mi to ocenić. Spróbuj tygodniowej kuracji tego typu. Łykaj po 200-300% zapotrzebowania dziennego przez pierwsze 2-3 dni i po tygodniu zobaczysz, czy będzie to wyglądało tak samo. Jeśli nie zadziała - udaj się do lekarza. Może to wtedy oznaczać, że masz np. problem z drożnością żył, bądź jakieś stany zapalne.
Jeszcze ważne pytanie - ile masz lat?

P.S. odnośnie brania tabletek przeciwbólowych - pierwsza, najważniejszą powinnością każdego lekarza winno być tłumaczenie, ażeby nie brać żadnych tabletek; to nic nie da na dłuższą metę, a może tylko pogorszyć stan, bo jeśli przyzwyczaisz się do danego środka, później jedynym wyjściem jest tylko zwiększanie dawek lub przerzucanie się na silniej oddziałujące związki.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG

Wróć do „Zdrowie i kontuzje”