martinezz
Bywalec
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 26 sie 2014, 23:40

Tkanka tłuszczowa na brzuchu

Nie wiem czy dobry dział, no ale piszę tutaj.
Jak się jej pozbyć, jakie stosować ćwiczenia. Dieta podstawa, ale chodzi mi właśnie o ćwiczonka.

Szukam w necie, ale nic konkretnego...
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Tkanka tłuszczowa na brzuchu

Zostaw, zima idzie. ;)

A poważnie to nie natknąłeś się w necie na Tabatę, HIIT czy A6W?
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
martinezz
Bywalec
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 26 sie 2014, 23:40

Re: Tkanka tłuszczowa na brzuchu

No właśnie się teraz natknąłem na 6Weidera.
A co najlepsze? Bo wszystkiego na raz to nie ma sensu...

E: Czytam, że 6 Weidera nie jest na zgubienie tkanki tłuszczowej, tylko na rzeźbę i sporo negatywnych ocen...
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2014, 19:54 przez martinezz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Tkanka tłuszczowa na brzuchu

Nie wiem, w moim oprogramowaniu nie ma nakładki "silna wola" żeby zrealizować jedno lub drugie. ;-P :wink:
Cokolwiek wybierzesz w połączeniu z dietą da efekty. Ćwiczenia będą bardziej wpływały na rozrost mięśni, niewielkie spłaszczenie brzucha oraz przyśpieszenie metabolizmu ale bez diety oczekiwanych efektów nie będzie. Musisz zejść z % tkanki tłuszczowej w ogóle.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
martinezz
Bywalec
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 26 sie 2014, 23:40

Re: Tkanka tłuszczowa na brzuchu

Rozumiem, odstawiłem większość tłustych rzeczy, fast-foody.

Jedynie nie mogę odstawić mięsa, np. schabowego, wiadomo, że to na oleju...
Alkohol też przestałem pić.
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Tkanka tłuszczowa na brzuchu

A6W to straszna popelina, nie zawracaj sobie nią głowy. Miejscowe spalanie tłuszczu też odpada. Pozostaje zbilansowana dieta z lekko ujemnym bilansem kalorycznym i na początek odrobina ruchu. Nie można zaczynać z dietą 1000-1500 kcal i 4-5 dniami aerobów w tygodniu, bo przy pierwszym zastoju ciężko będzie odejmować kalorii i/czy dokładać ruchu. Jedna, maks 2 sesje interwałów/tabaty w tygodniu + dobre jedzenie i można zdziałać cuda ;-).
martinezz
Bywalec
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 26 sie 2014, 23:40

Re: Tkanka tłuszczowa na brzuchu

Okej, dzięki. Tak też właśnie czytam nt 6weidera.
Poczytam jeszcze troszkę, coś się poruszam, dieta jest :)
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Tkanka tłuszczowa na brzuchu

Z tym "dieta jest" to może Ci sie tylko wydawać ;-). No ale obyś miał rację :-).
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Tkanka tłuszczowa na brzuchu

Powtórzę się - basen, basen i jeszcze raz basen.
Mam do wymiany całą garderobę dolną (że się tak wyrażę). Spodnie trzymają się tylko na pasek.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Tkanka tłuszczowa na brzuchu

martinezz pisze:...dieta jest :)
Jeśli to jest twoja dieta...
martinezz pisze:Jedynie nie mg odstawić mięsa, np. schabowego, wiadomo, że to na oleju...
To radzę od razu zmniejszyć oczekiwania. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Tkanka tłuszczowa na brzuchu

napalm pisze:Powtórzę się - basen, basen i jeszcze raz basen.
Mam do wymiany całą garderobę dolną (że się tak wyrażę). Spodnie trzymają się tylko na pasek.
U mnie dokładnie tak samo, spodnie schodzą ze mnie bez rozpinania, ale recepta inna.
Martinezz, namów jakiegoś kolegę który pracował fizycznie żeby rzucił pracę, a potem wpłyń na szefa żeby wpadł na pomysł że weźmiesz jego robotę oprócz swojej (tego nie musiałem robić). W efekcie możesz zapomnieć o drugim śniadaniu i o suchym pysku wypadniesz z pracy.
Jak szef musi kogoś zatrudnić, niech zatrudni Ci do pokoju koleżankę, powinien nastąpić lekki wzrost motywacji. :D

Aaaaaa, niczego nie przestałem pić. :::yay:::
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Tkanka tłuszczowa na brzuchu

PitS - zapomniałeś, że Ty jesteś przykładem "prostej rury". Rzadki przypadek. :]
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Nolan
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 28 paź 2010, 16:46

Re: Tkanka tłuszczowa na brzuchu

Dieta to podstawa.
Posiłki mniejsze ale za to 5 razy dziennie w miarę równych odstępach co 2,5-3h.

Jeżeli chodzi o ruch to zdecydowane aeroby.
Najlepiej pływanie, bieganie lub jazda na rowerze.
Żeby pokonać przeciwnika trzeba najpierw pokonać samego siebie.
Awatar użytkownika
koza
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 169
Rejestracja: 25 lut 2012, 13:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Tkanka tłuszczowa na brzuchu

Nie powinieneś rezygnować z mięsa, białko jest niezbędne i pomaga w odchudzaniu. Są 2 podstawowe modele diety redukcyjnej - niskotłuszczowa i niskowęglowodanowa. Ta pierwsza opiera się na posiłkach białkowo-węglowodanowych, czyli np. grillowana pierś kurczaka + ziemniaki/ryż/kasza + owoce, tłuszczu tyle żeby utrzymać podstawowe procesy w organizmie, kilka jajek/łyżka oliwy dziennie wystarczy. Drugi model to posiłki białkowo-tłuszczowe np. tłuste mięso (oczywiście bez panierki), sery żółte, orzechy, oleje, dużo jajek. W tym modelu ogranicza się węglowodany, najlepiej jeść je po wysiłku fizycznym i to tylko te złożone, z dużą zawartością błonnika (ryż brązowy, grube kasze). Oba modele działają. Można też jeść zbilansowanie, ale to wyższa szkoła jazdy i diety z ograniczeniem jednego składnika są skuteczniejsze. Tu i tu oczywiście odpadają wszelkie słodycze, fast foody, dania przetworzone - są to zwykle połączenia tłuszczy i węglowodanów, które nie pasują do żadnego modelu - nie mówiąc o tym, że niezdrowe. W obu modelach jedz dużo warzyw (z wyjątkiem strączkowych i innych wysokoskrobiowych), nie musisz wliczać ich w bilans, bo praktycznie nie mają kalorii.

Ustalasz sobie bilans kalorii i makroskładników w zależności od wieku, aktywności itp. i się go trzymasz. Godziny i częstotliwość posiłków mają znaczenie trzeciorzędne - najważniejsze to zmieścić się w bilansie, ale i nie jeść za mało - bo wtedy metabolizm zwolni i efektów nie będzie.

Do tego trening. Też masz 2 wyjścia - mało jesz i mało się ruszasz, albo dużo jesz i dużo się ruszasz. Też oba działają, wybierz to które Ci bardziej odpowiada. Podstawa to trening siłowy - bez niego stracisz kilogramy, spodnie zrobią się luźne, ale kaloryfera nie zobaczysz - bo waga poleci zarówno z tłuszczu jak i mięśni, nie zmieni się proporcja. Trening oparty o ciężkie wielostawowe ćwiczenia jak przysiady, ciągi, wyciskania - mają najlepszy wpływ na metabolizm. Machanie hantelkiem na biceps itp. można odpuścić, na minusie kalorycznym i tak nie urośnie (najwyżej na krótko napuchnie wodą). Do tego tenis, bieganie, czy co tam lubisz i po kilku miesiącach będzie konkretna zmiana. :wink:

I pamiętaj, że u większości ludzi tłuszcz z brzucha schodzi na końcu - zwykle gdy góra jest już mocno wyżyłowana.
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Tkanka tłuszczowa na brzuchu

Zwykłe aeroby (pływanie, bieganie czy jazda na rowerze) są DUŻO mniej skuteczne niż hiit czy tabata. Tak samo częstsze jedzenie mniejszych posiłków ;-). Nie mniej na początek wystarczy jedno jak i drugie :-).
Awatar użytkownika
Nolan
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 28 paź 2010, 16:46

Re: Tkanka tłuszczowa na brzuchu

bugaloo pisze:Zwykłe aeroby (pływanie, bieganie czy jazda na rowerze) są DUŻO mniej skuteczne niż hiit czy tabata. Tak samo częstsze jedzenie mniejszych posiłków ;-). Nie mniej na początek wystarczy jedno jak i drugie :-).
Nie powinniśmy rzucać na początku bitwy najcięższych oddziałów. :wink:
Silniejsze impulsy bym zostawił na późniejszy etap.
Po za tym treningi interwałowe w nadmiarze nie są korzystne. Świetnie sprawdzają się jako urozmaicenie treningu i jako mocniejszy bodziec.
Trening siłowy faktycznie jak pisał koza też warto by było wpleść w cykl treningowy.
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2014, 21:56 przez Nolan, łącznie zmieniany 1 raz.
Żeby pokonać przeciwnika trzeba najpierw pokonać samego siebie.
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Tkanka tłuszczowa na brzuchu

Dlatego napisałem, że jedna, maks 2 sesje w tygodniu. ;-) No i łatwiej znaleźć 4min. na tabatę niż 40 na bieganie po parku ;-).
Awatar użytkownika
koza
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 169
Rejestracja: 25 lut 2012, 13:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Tkanka tłuszczowa na brzuchu

Żeby hiit był skuteczny trzeba mieć też jakąś podstawową wydolność, powiedzmy te 45-60 min biegu spokojnym, jednostajnym tempem.
ZiZi
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 5 paź 2014, 23:09

Re: Tkanka tłuszczowa na brzuchu

martinezz pisze:Rozumiem, odstawiłem większość tłustych rzeczy, fast-foody.

Jedynie nie mogę odstawić mięsa, np. schabowego, wiadomo, że to na oleju...
Alkohol też przestałem pić.
Odstawienie tłustych potraw wpływa wręcz odwrotnie niż mogłoby się wydawać. Na utratę tkanki tłuszczowej polecam zwiększyć spożycie tłustych dań aby ograniczyć węglowodany bez utraty paliwa.
Awatar użytkownika
mario_79
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 24 paź 2014, 22:40
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Tkanka tłuszczowa na brzuchu

ZiZi pisze:
martinezz pisze:Rozumiem, odstawiłem większość tłustych rzeczy, fast-foody.

Jedynie nie mogę odstawić mięsa, np. schabowego, wiadomo, że to na oleju...
Alkohol też przestałem pić.
Odstawienie tłustych potraw wpływa wręcz odwrotnie niż mogłoby się wydawać. Na utratę tkanki tłuszczowej polecam zwiększyć spożycie tłustych dań aby ograniczyć węglowodany bez utraty paliwa.

I staraj się odstawić wieprzowinę na poczet drobiu jeśli chodzi o mięso, jedz dużo ryb. Najlepiej odpuść potrawy smażone.
Małe posiłki, a częściej no i najważniejsze: Pij dużo .... wody niegazowanej.
Obrazek

Wróć do „Zdrowie i kontuzje”