Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Ból nadgarstka przy forhendzie

Od marca czuję nieprzyjemny ból w nadgarstku głównie przy forhendzie, bardzo rzadko przy bekhendzie i woleju, ale nigdy przy serwisie. Do lekarza nie poszedłem bo już ostatnio (przy kolanie) usłyszałem, że powinienem rzucić sport od dwóch ortopedów.

Gdzie mnie boli: Kłujący ból czuć (patrząc na obrazek) w ścięgnie nad mięśniem odwodzicielem małego palca, głównie podczas forhendu i przy naciskaniu tego miejsca.

Miał ktoś coś podobnego i sobie z tym poradził?

PS. Zagęszczajcie ruchy bo w piątek mam ograć hohvara. :D
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Boli sam mięsień, czy w miejscu jego przyczepów? Jeśli to nie mechaniczny uraz (bawiłeś się ostatnio w "Wejście Smoka"?), to wygląda to na stan zapalny. Taki łokieć tenisisty w innym miejscu.

Edit: Sorry, doczytałem że boli przy ścięgnie. Spróbuj złapać rakietę tak, aby mały palec był poza uchwytem i zobacz czy dalej boli.
Ostatnio zmieniony 2 lip 2014, 13:07 przez Smyk, łącznie zmieniany 2 razy.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Ból nadgarstka przy forhendzie

A nie zagrałeś woleja z FH z mocnej piłki nie domykając? Bo wtedy można się takie urazu nabawić, takie "odbicie" mięśnia czy naciągnięcie ścięgna, przyczepu.
Jak mnie kumpel tak raz kiedyś odstrzelił to kilka lat grałem z usztywnieniem na nadgarstku.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ból nadgarstka przy forhendzie

Ciągle grasz Tretornami Micro-X?
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Ból nadgarstka przy forhendzie

Doraźnie polecam stabilizator nadgarstka, ja używam stabilizatora firmy Oppo, tego modelu, gdy czasami czuję zmęczenie materiału. Ostatnio miałem trochę inną sytuację: w czwartek niefortunnie rzuciłem mocno piłką i pojawił się ból w nadgarstku ale właśnie dzięki takiej opasce cały weekend bez problemu mogłem grać na turnieju bez jakichkolwiek większych komplikacji. A we wtorek ból całkowicie ustąpił.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Ból nadgarstka przy forhendzie

Dzięki za odpowiedzi.
Spróbuj złapać rakietę tak, aby mały palec był poza uchwytem i zobacz czy dalej boli.
W piątek na hohvarze przetestuję.
Vivid pisze:A nie zagrałeś woleja z FH z mocnej piłki nie domykając? Bo wtedy można się takie urazu nabawić, takie "odbicie" mięśnia czy naciągnięcie ścięgna, przyczepu.
Inne zagranie, ale możesz mieć rację Nielocie. ;)

Akcja z 4:30 i nieudane zagranie na koniec, mniej więcej od wtedy czuję ten ból. Chyba komuś banik się należy. :D

A jakieś metody jak sobie z tym radzić? Przyznam szczerze, że mocno zaskoczył mnie fakt, że po zmianie ramy na L2 ból czuję znacznie rzadziej (a czasem w ogóle).
Ciągle grasz Tretornami Micro-X?
Kawał czasu już nimi nie gram, od zimy mam wiadro miękkich Babolatów Academy.
Ostatnio miałem trochę inną sytuację: w czwartek niefortunnie rzuciłem mocno piłką i pojawił się ból w nadgarstku ale właśnie dzięki takiej opasce cały weekend bez problemu mogłem grać na turnieju bez jakichkolwiek większych komplikacji. A we wtorek ból całkowicie ustąpił.
Zobaczę jak akcja się rozwinie, od zmiany ramy jest coraz lepiej, ból pojawia się coraz rzadziej, ale jeśli znów się nasili to pewnie pójdę w tę stronę.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Ból nadgarstka przy forhendzie

Hohvar Cię popsuł? To wiesz co w piątek zrobić... . :)
Opaska, lód. L2 dobry pomysł, bo w wiekszym stopniu pracują stawy paliczków odciążając ścięgna.
A w ogóle daj sobie spokój ze sportem. :::jezor:::
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Ból nadgarstka przy forhendzie

hokej pisze:A w ogóle daj sobie spokój ze sportem. :::jezor:::
A Ty co? Lekarz? :D
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ból nadgarstka przy forhendzie

wyczesany pisze:
hokej pisze:A w ogóle daj sobie spokój ze sportem. :::jezor:::
A Ty co? Lekarz? :D
Może Hokej był u tego samego lekarza i tak Mu zostało :) .
Obrazek Speed Graphene MP
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ból nadgarstka przy forhendzie

wyczesany pisze:
Co to za dwa słabole na filmie? Ale bym was przemielił. To co kiedy będziesz w Szczecinie - odrobinę smaczku już dodałem ;).
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Ból nadgarstka przy forhendzie

kolt pisze:To co kiedy będziesz w Szczecinie - odrobinę smaczku już dodałem ;).
We wrześniu na PEKAO. :P
Prezes fanklubu Staśka :D
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ból nadgarstka przy forhendzie

wyczesany pisze:
kolt pisze:To co kiedy będziesz w Szczecinie - odrobinę smaczku już dodałem ;).
We wrześniu na PEKAO. :P
Tylko się dobrze wylecz do tego czasu bo nie będę miał litości. Szykuj się na rzeźnię i wypatroszarnię.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Ból nadgarstka przy forhendzie

Doszedłeś do czegoś, zrobiłeś habilitację z tego nadgarstka, bo mam zajęcie? :angel:

Przyciągając do siebie 40kg opakowanie nie było za co chwycić i bez rozgrzewki po prostu ścisnąłem kciukiem i na wysokości pasa pociągnąłem do siebie. Poczułem w nadgarstku ogromny ból, normalnie nic mnie nie boli ale nie mogę do prawej ręki wziąć cięższej książki gdzie muszę przytrzymać kciukiem, butelki z wodą, a ból jest w nadgarstku. Na szczęście to zapasowa ręka.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB

Wróć do „Zdrowie i kontuzje”