mmm
Nowy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2014, 00:40

Problemy z nadgarstkiem

Witam,
w tenisa gram 6 lat, ostatnie 2 lata intensywniej. Grałem Babolatem 275g, potem przerzuciłem się na Heada Prestige Mida 343g. Na początku nadgarstek nie wytrzymywał obciążenia i rakietką mogłem grać maksymalnie godzinę, potem już się przyzwyczaiłem (ból zniknął) i potrafiłem spędzić na korcie +5h. Ostatnio identyczny ból wrócił po 1,5h gry, dokończyłem mecz i dałem sobie tydzień przerwy, po powrocie nadgarstek bolał mocniej już po godzinie. Wydaje mi się że to obciążeniowe (rotacja postępująca przy forehandzie), na pewno nie zła technika bo ta jest dobra, myślałem też o stabilizatorze ale wątpię żeby jakoś szczególnie pomógł, rozgrzewka zawsze ze szczególnym uwzględnieniem nadgarstków. Ktoś miał coś podobnego, wie co z tym można zrobić albo chociaż może polecić jakieś ćwiczenia wzmacniające mięśnie nadgarstka?
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Problemy z nadgarstkiem

Gram tą samą rakietą, nic mnie nie boli, ale ja nad swoją techniką jeszcze pracuję. Jak będzie gotowa może być różnie. :D
Rakiety klasy Prestige do tego jeszcze w główce mid, nie służą do wywijania nadgarstkiem, to jest działo dalekonośne do względnie płaskiej i dokładnej gry.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB

Wróć do „Zdrowie i kontuzje”