Awatar użytkownika
Stefano
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 4 lip 2013, 17:39

Dziura w dłoni

Co roku mam kontuzje dłoni i już mnie to irytuje, może wiecie jak temu zaradzić albo jak to opatrzyć. Chodzi mi o tę dziurę która robi się na tej poduszce obok kciuka, szczególnie z początku sezonu albo po dłuższej przerwie, kiedy skóra jeszcze jest niestwardniała, powoduje to ocieranie się rączki rakiety. Zawsze mi się to rozerwie i ten ból wręcz uniemożliwia granie.

Obrazek

Wczoraj próbowałem to okleić plastrem ale za minutę plaster był na korcie, przydałby się filmik jak to okleić.

PS. Przy okazji może wiecie jak odchudzić rączkę rakiety.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Dziura w dłoni

Okleić będzie ciężko. Ale masz coś nie tak z chwytem, w tym miejscu to mam skórę jak dupcia niemowlaka. Owszem, pojawiają się zgrubienia ale nigdy tu gdzie u Ciebie!
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Dziura w dłoni

Może jakaś wersja plastra Compeed pomoże? Bardzo dobrze przyklejają się do skóry i trzymają. Sprawdzone, jak miałem dwa-trzy lata temu rozciętą dłoń. Pomimo tego byłem w stanie grać.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Dziura w dłoni

Stefano pisze:PS. Przy okazji może wiecie jak odchudzić rączkę rakiety.
Najlepszym sposobem jest zastosowanie cieńszej bazówki, masa pewnie poleci, ale łatwiejsze to niż dokładne piłowanie. Jeśli jednak chciałbyś to słyszałem o sposobie polegającym na malowaniu rączki markerem, a następnie ścieraniu go i tak w kółko.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Stefano
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 4 lip 2013, 17:39

Re: Dziura w dłoni

PitS pisze:Okleić będzie ciężko. Ale masz coś nie tak z chwytem, w tym miejscu to mam skórę jak dupcia niemowlaka. Owszem, pojawiają się zgrubienia ale nigdy tu gdzie u Ciebie!
To zmartwiłeś mnie tym teraz, hmm, mam zgrubienia na obrzeżu zewnętrznym dłoni, tej drugiej poduszce co idzie od małego palca (ale nie bolące) no i tej pod kciukiem.

Obrazek

Często trzymam tak że trzonek rakiety nie wystaje poza dłoń ale mam za dużą rączke chyba bo często mi się obraca.

O jak tu...
Obrazek

Albo tu...
Obrazek

A może przy tym będzie mniej tarć?
Obrazek
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Dziura w dłoni

Stąd mamy różne obrażenia bo u mnie dłoń wystaje poza obrys rakiety, a kciuk z palcem środkowym tworzą zamek, żeby rakieta nie wyleciała z ręki. Stąd u mnie zgrubienia są jedynie na kciuku z boku od strony palca wskazującego, na palcu środkowym na poduszce u nasady palca i na łuku który można by narysować jako przylegający na przecięciu linii kciuka z linią małego palca.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Stefano
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 4 lip 2013, 17:39

Re: Dziura w dłoni

PitS pisze:Stąd mamy różne obrażenia bo u mnie dłoń wystaje poza obrys rakiety, a kciuk z palcem środkowym tworzą zamek, żeby rakieta nie wyleciała z ręki.
Czyli trzymamy tak samo według tego wychodzi ale nie rozumiem jak Ci się stykają kciuk z środkowym.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Dziura w dłoni

Stefano pisze:Czyli trzymamy tak samo według tego wychodzi ale nie rozumiem jak Ci się stykają kciuk z środkowym.
A co tu jest do rozumienia? Inaczej się nie trzyma rakiety prawidłowo. Na zdjęciu, dla przykładu, mój forhandowy chwyt. Semi-western, w kierunku pełnego western. Oczywiście, przy eastern forhand kciuk nadal styka się ze środkowym. Podobnie przy kontynentalnym czy wschodnim do 1HBH.

https://www.dropbox.com/s/ls719qxwhgagn ... %20HDR.jpg
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Stefano
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 4 lip 2013, 17:39

Re: Dziura w dłoni

Artlight pisze:Inaczej się nie trzyma rakiety prawidłowo.
To się zapędziłeś, nie ma czegoś takiego jak prawidłowy chwyt jeden jedyny, znam przynajmniej kilka prawidłowych ;). A co niektóre nawet nie książkowe za to skuteczne ;). Więc chwyt to sprawa mocno indywidualna o ile nie jest się początkującym.

PS. trzymam też jak Ty rakietę ale mocniej westernowo i właśnie w miejscu gdzie jest tarcie pod kciukiem mam blazy zawsze z początku sezonu

Obrazek

Zobacz jak ten koleś trzyma nieprawidłowo rakietkę ;)

Obrazek

albo ta Pani ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Dziura w dłoni

Gwarantuję Ci, że oni wszyscy mają kontakt między kciukiem i środkowym. Kwestią indywidualną jest jedynie stopień odwiedzenia palca wskazującego od reszty palców, który różni się u poszczególnych osób, a także zależy od typu uchwytu albo wykonywanego uderzenia.

Wpisz w google Djokovic i wyskoczy cała masa zdjęć, na których widać, że Novak, jak wszyscy prawidłowo trzymający rakietę, klamrę ma między kciukiem a środkowym, a nad nimi, tyle że bardzo blisko, znajduje się wskazujący.

Serena powiadasz? No to spójrz proszę. Kciuk i środkowy.

https://www.dropbox.com/s/m5gtcp4ko372n ... .02.29.jpg

Albo tutaj. Specjalnie dla Ciebie Novak i Rafa jak na złość prezentują na jednym zdjęciu poprawny chwyt z klamrą między kciukiem a środkowym.

https://www.dropbox.com/s/j2e1z8p82y6xb ... .00.43.jpg
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Nolan
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 28 paź 2010, 16:46

Re: Dziura w dłoni

Stefano, a czy przypadkiem nie ściskasz rakiety zbyt mocno i zbyt długo ?
Możliwe, że Twoje nawyki z hantlami przenosisz na rakietę.

Trzymanie rakiety powinno być luźne. Tutaj siła uchwytu nie jest potrzebna.
Chwytasz mocniej tylko w momencie samego uderzenia.
Żeby pokonać przeciwnika trzeba najpierw pokonać samego siebie.
Awatar użytkownika
Stefano
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 4 lip 2013, 17:39

Re: Dziura w dłoni

Artlight pisze:Gwarantuję Ci, że oni wszyscy mają kontakt między kciukiem i środkowym. Kwestią indywidualną jest jedynie stopień odwiedzenia palca wskazującego od reszty palców, który różni się u poszczególnych osób, a także zależy od typu uchwytu albo wykonywanego uderzenia.
To nie ulega wątpliwości, mówię jedynie że nie zawsze obrys rakiety musi być schowany w dłoni i że nie ma jedynego poprawnego chwytu.
Nolan pisze:Stefano, a czy przypadkiem nie ściskasz rakiety zbyt mocno i zbyt długo ?
Też tak myślę, w zimie grałem L2 a teraz L3 z dodatkową owijką i widzę różnicę.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Dziura w dłoni

Jestem po graniu z czarną owijka i widać ślady zgrubień które otoczyłem, z tym, że na kciuku jest od spodniej strony w pobliżu miejsca które oznaczyłem.

Nie wiem czy to jest normalne. :wink:
Potwierdzam istnienie klamry pomiędzy palcem środkowym a kciukiem inaczej np przy serwisie rakieta byłaby u rywala.
Obrazek

Widoczny na dole zdjęcia spory obrys zgrubienia pochodzi od kontaktu ręki ze stopką rakiety, a od kontaktu z chwytem rakiety są tylko na palcu środkowym i kciuku, bo to są małe powierzchnie styku z rakietą i jedyne mocno obciążone.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Dziura w dłoni

PitS pisze:Jestem po graniu z czarną owijka i widać ślady zgrubień które otoczyłem, z tym, że na kciuku jest od spodniej strony w pobliżu miejsca które oznaczyłem.

Nie wiem czy to jest normalne. :wink:
Potwierdzam istnienie klamry pomiędzy palcem środkowym a kciukiem inaczej np przy serwisie rakieta byłaby u rywala.
Obrazek

Widoczny na dole zdjęcia spory obrys zgrubienia pochodzi od kontaktu ręki ze stopką rakiety, a od kontaktu z chwytem rakiety są tylko na palcu środkowym i kciuku, bo to są małe powierzchnie styku z rakietą i jedyne mocno obciążone.
No to jest na dwóch nienormalnych :wink: , bo u mnie zgrubienia są w tych samych miejscach :] . Możemy założyć jakąś sektę czy cuś :D .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Dziura w dłoni

Ja kaleczę sobie dłonie TYLKO na ściance, i nie wiem dlaczego tak jest. :-)
Mogę polecić świetny środek na opatrywanie ran, jest trudno dostępny, ale fajnie działa na rany.
Wygląda jak patyczek do uszu. Górną kolorową watkę trzeba przełamać, wtedy dolna, biała nasącza się czerwonym płynem. Tym smarujemy ranę i goi się jak na psie. ;)

http://www.osmozacare.pl
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Stefano
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 4 lip 2013, 17:39

Re: Dziura w dłoni

Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Dziura w dłoni

Stefano pisze:Mówisz o tym:

http://www.osmozacare.pl/produkty/clicandgo
Ten ostatni.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Stefano
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 4 lip 2013, 17:39

Re: Dziura w dłoni

Czy znacie jakiś plaster albo coś innego do oklejania otarć na dłoni, znowu mi się pojawiły i jest to denerwujace gdyż odwraca uwagę od uderzenia.
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Dziura w dłoni

Stefano pisze:Czy znacie jakiś plaster albo coś innego do oklejania otarć na dłoni, znowu mi się pojawiły i jest to denerwujace gdyż odwraca uwagę od uderzenia.
Czasem używam czegoś takiego, ale przy spoconych dłoniach dość ciężko to utrzymać podczas gry.
http://www.bangla.pl/opinie/p10053/comp ... a-pecherze
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.

Wróć do „Zdrowie i kontuzje”