Awatar użytkownika
jakupalec
Początkujący
Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 27 lip 2013, 14:35

Ból dłoni-chwyt kontynentalny

Witajcie,

gram w tenisa regularnie około 8 godzin w tygodniu i od kilku tygodni mam bardzo dziwną przypadłość, mianowicie tylko przy chwycie kontynentalnym boli mnie dłoń w momencie uderzenia piłki. Woleje, serwisy, slajsy są mega bolesne dla mojej prawej dłoni i nie wiem skąd to się bierze, technicznie jestem względnie poustawiany, bólu nie sprawia pół zachodni z forehandu i backhandu także. Jakieś pomysły co mógłbym zrobić aby temu zapobiegać i wyeliminować?
Wielkie dzięki. ;-)
Obrazek

AeroPro Drive GT 2013 @ Pro Hurricane Tour 1,3
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Ból dłoni-chwyt kontynentalny

Moja kryształowa kula mi pokazuje nogi z drewna, które się nie zginają. Póki co nie dałeś innych źródeł, więc nie mam po czym oceniać. Nagrywałeś się kiedykolwiek kamerą? Jak wrzucisz video to może będzie wiadomo. Statystycznie szanse, że mam rację co do nóg wynoszą ok 94%.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Ból dłoni-chwyt kontynentalny

Tak na zdrową logikę, zmieniasz chwyt to i lekko winna ulec modyfikacji sekwencja wyprowadzania zagrania i ustawienie. Jak nie boli przy semiwesternach to pewnie jest względnie prawidłowa. A jeżeli jest identyczna przy kontynentalnym to już dłoń mówi "AUĆ".
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Ból dłoni-chwyt kontynentalny

hitman pisze:Moja kryształowa kula mi pokazuje nogi z drewna, które się nie zginają. Póki co nie dałeś innych źródeł, więc nie mam po czym oceniać. Nagrywałeś się kiedykolwiek kamerą? Jak wrzucisz video to może będzie wiadomo. Statystycznie szanse, że mam rację co do nóg wynoszą ok 94%.
Piotr, Ty tak na poważnie, czy po prostu jesteś dziś w dobrym humorze? Człowiek pisze, że go ręka boli przy jednym konkretnym chwycie, a Ty wyjeżdżasz z uginaniem nóg i jeszcze stawiasz tę tezę z 94-procentowym poziomem ufności (jak to się ładnie nazywa w statystyce). Zafrapowała mnie tak sama diagnoza, jak i dokładność Twojego pomiaru. Umieram z ciekawości, jak rozwiniesz ten wywód :D .
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Ból dłoni-chwyt kontynentalny

Przecie napisał wyraźnie, że to nie on a jego kula. :]
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Ból dłoni-chwyt kontynentalny

Czekajcie może źle coś zrozumiałem. Założyłem, że chodzi o grę kontynentalnym przy forehandzie, a wcale tak nie musi być. Paru zawodników starej daty widziałem grających taki fh i mi się flaki wywracały. Może chodzi jednak o grę przy siatce lub slajsy?
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Ból dłoni-chwyt kontynentalny

hitman pisze:... Założyłem, że chodzi o grę kontynentalnym przy forehandzie, a wcale tak nie musi być. Paru zawodników starej daty widziałem grających taki fh i mi się flaki wywracały.
Jak przyjedziesz na TF'a to na mnie nie patrz - nie chcę mieć cię na sumieniu :]

A co do meritum, to może kolega jakieś ścięgno dłoni naciągnął/naderwał, nawet gdzies poza kortem. Zdarzało mi się... smarować, chuchać i oszczędzać, może przejdzie.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Ból dłoni-chwyt kontynentalny

TomPL pisze:... może przejdzie.
A jak nie przejdzie to co, amputować? ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Ból dłoni-chwyt kontynentalny

Może coć mniej drastycznego - zmienić rękę na lewą. :]
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Ból dłoni-chwyt kontynentalny

TomPL pisze:
hitman pisze:... Założyłem, że chodzi o grę kontynentalnym przy forehandzie, a wcale tak nie musi być. Paru zawodników starej daty widziałem grających taki fh i mi się flaki wywracały.
Jak przyjedziesz na TF'a to na mnie nie patrz - nie chcę mieć cię na sumieniu :]
Pierwsze co pomyślałem to to że się oburzysz. Odeślesz na TF-ie do pocieszki i Ci ulży. :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Ból dłoni-chwyt kontynentalny

PitS, ale w pocieszce najfajniej ;).
W głównej drabince widać lekkie napięcie, a w pocieszce to Jamajka rotfl.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
jakupalec
Początkujący
Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 27 lip 2013, 14:35

Re: Ból dłoni-chwyt kontynentalny

Dobra, Panowie, widzę, że robi się tu jakiś OT, więc dyskusji nie ma sensu ciągnąć.
TomPL myślę, że masz rację-pewnie naciągnąłem któryś mięsień i tyle, boli nie tylko gdy gram w tenisa, aczkolwiek ostatnio miałem przerwę spowodowaną chorobą [2 tygodnie] i kiedy teraz zacząłem grać ból znów się pojawił. Ręki nie zmienię więc pozostaję amputacja i rakieta w zęby. ;-)
Obrazek

AeroPro Drive GT 2013 @ Pro Hurricane Tour 1,3
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Ból dłoni-chwyt kontynentalny

Wiesz, może uraz nie jest nawet spowodowany tenisem. Może wykonujesz / zacząłeś wykonywać jakąś inną czynność niezwiązaną z tenisem i tam nabawiłeś się drobnego urazu czy przeciążenia a niestety uwypukla się on podczas gry? Takie scenariusza też nie można na 100% wykluczyć ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Zdrowie i kontuzje”