Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Uzupełnianie magnezu

Obudziłem się dziś bez porannych skurczy, ogłaszam więc pierwsze nieśmiałe efekty kuracji. :::yay:::
Nieśmiałe, bo w ciągu dnia coś tam mnie jednak kilka razy chwyciło, ale to nic w porównaniu do wcześniejszych wrażeń (np. gdy o czwartej rano musiałem wcisnąć palcem mięśnia bocznego łydki, bo mi chciał przez skórę wyskoczyć). O_O

Dawki dla zainteresowanych:
Przez pierwszy tydzień po TF-ie przyjmowałem około 7-8 kapsułek Chela-Mag B6 100mg jonów magnezu dziennie do posiłków, w tym tygodniu 3x2 kapsułki (od kilku dni, zgodnie z zaleceniem abaszydze na pusty żołądek - rano, około 16 i przed snem). Do tego potas, tak na wszelki wypadek, gdyby to nie tylko o braki magnezu chodziło :wink:. 2x1 tabletkę Potas Max 300mg.
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzupełnianie magnezu

Zachęciłem się. Spróbuję ... powieka mi często drży, rakiety łamię ;) ... trzeba się chyba "naszprycować" magnezem. :)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Uzupełnianie magnezu

Wiecie co, jak Obi napisał to ja zauważyłem, że mnie już od pół roku nie drży, a ze 2 serie przeszedłem i nie działało od razu, to przestałem. :::yay:::
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
abaszydze
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 19 lip 2012, 17:34

Re: Uzupełnianie magnezu

JCz pisze:
Dawki dla zainteresowanych:
Przez pierwszy tydzień po TF-ie przyjmowałem około 7-8 kapsułek Chela-Mag B6 100mg jonów magnezu dziennie do posiłków, w tym tygodniu 3x2 kapsułki (od kilku dni, zgodnie z zaleceniem abaszydze na pusty żołądek - rano, około 16 i przed snem). Do tego potas, tak na wszelki wypadek, gdyby to nie tylko o braki magnezu chodziło :wink:. 2x1 tabletkę Potas Max 300mg.
Abaszydze to zalecał Slow-Mag bez witaminy B6. Owa witamina wymusza większą przyswajalność magnezu, a tymczasem chodzi o to, aby organizm sam zdecydował ile mu potrzeba, bo wie lepiej. Po drugie, magnez ma rozpuścić się w jelitach.
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Uzupełnianie magnezu

abaszydze pisze:Abaszydze to zalecał Slow-Mag bez witaminy B6. Owa witamina wymusza większą przyswajalność magnezu, a tymczasem chodzi o to, aby organizm sam zdecydował ile mu potrzeba, bo wie lepiej. Po drugie, magnez ma rozpuścić się w jelitach.
Abaszydze zalecał też, żeby magnez przyjmować na pusty żołądek i właśnie z tej rady skorzystałem.
Kuracja zakończona sukcesem, DZIĘKI!
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
abaszydze
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 19 lip 2012, 17:34

Re: Uzupełnianie magnezu

Z magnezem mamy taki problem, że nie jest, jak wszyscy uważają wypłukiwany, tylko w większości zużywany na utylizację różnych toksyn. Czyli niedobór wynika z nadmiaru. Możemy teraz uzupełniać co i rusz jego poziom, albo dbać o mniejszy dopływ śmieci do organizmu.
Awatar użytkownika
alergia
Weteran
Weteran
Posty: 1582
Rejestracja: 15 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Uzupełnianie magnezu

Troszkę odkurzę ten nie tak znów stary temat, bo może ktoś skorzysta.
Jakiś czas temu dorobiłam się stanu ostrego niedoboru mikroelementów, potwierdzonego badaniem krwi. Skutkowało to skurczami, brakiem koncentracji, a nawet utratą równowagi. Zależało mi, by szybko zlikwidować ten problem. Ale ponieważ popieram opcję poniższą...
widget pisze: Obecnie syntetyczne witaminy dodają nam do napojów, soków, płatków, a wy jeszcze chcecie tabletki łykać ? Pogięło ?
...postanowiłam ominąć aptekę i szukać dalej. I odkryłam afrykańską herbatkę rooibos, która herbatą jest tylko z braku lepszej nazwy, gdyż nie zawiera ani teiny ani kofeiny. Natomiast jako napój, zwłaszcza zimą, z powodzeniem może ją zastąpić. Zawiera toto całą masę witaminy C oraz multum makro i mikroelementów, w tym ów tak pożądany przez nas magnez.
Problemem dla niektórych może być jej smak, w stanie "naturalnym" smakuje jak siano, tak twierdzi przynajmniej mój mąż. Ja lubię. Wybrednym polecam wycieczkę do tzw. herbacianych sklepów, mają tam nieprzebrany wybór tych herbat z różnymi domieszkami smakowymi, jak kwiat pomarańczy, skórka cytryny, kakao, miód i inne, czasem nawet dosyć ekscentryczne.
Nie zadziała to zapewne od razu, ale ręczę, że z czasem zauważycie różnicę (u mnie po ca. 2 tygodniach, ale piłam hektolitry).
Problem znikł, a ja od tamtej pory piję ją nałogowo.
P.S. Przysięgam, że nie posiadam udziałów w spółce "Rooibos & sons Ltd" :D.
Dredy górą!
Wiz
Bywalec
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 9 lis 2012, 16:00
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Uzupełnianie magnezu

Muszynianka, kasza gryczana i orzechy brazylijskie. Żadne tabletki nie są wtedy potrzebne, ale jeśli już musicie to kupujcie preparaty, które zawierają związki organiczne (asparaginian, cytrynian) albo chelaty (wspomniany chela-mag od Olimpu), a nie śmieci typu węglan, czy tlenek (większość preparatów z magnezem w aptekach). Musujące można sobie od razu odpuścić.
Felicja
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2013, 10:22

Re: Uzupełnianie magnezu

Wysiłek sportowy oraz uboga dieta obfitująca w picie kawy, herbaty, Coli skutkuje skurczami, i nerwowością. Przy wyborze magnezu warto kierować się tym najłatwiej przyswajalnym - zawierającym np. mleczan magnezu. Pozdrawiam.
teniwoman
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 mar 2013, 13:06

Re: Uzupełnianie magnezu

Ja gram, jestem szczupła, pije litry kawy, ale odżywiam się też dobrze. Magnez? Nie jem czegoś takiego... najlepiej przyswajalne są warzywa i owoce, a nie rozpuszczane świństwa.
Bywają chwile, że nawet sławny i przystojny aktor nie jest lekiem na całe zło.
Anonim
Awatar użytkownika
MarK
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 12 wrz 2011, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzupełnianie magnezu

Szczerze mówiąc jestem podobnego zdania, że lepiej już spożywać posiłki z tymi składnikami, które organizm sam sobie musi odzyskać, niż podawać mu "na tacy" w pastylkach. Pewnie to głupie i nie mające wiele wspólnego z wiedzą o działaniu ludzkiego organizmu, ale twardo obstawiam przy swoim, że jedzenie jest bardziej naturalne niż piksy jakieś.

Kiedyś jakieś skurcze miewałem, czy drgania, ale od czasu, o dziwo właśnie, bardziej intensywnych treningów nic takiego u mnie nie występuje.

Choć to może być również wynik tego, że lubię gorzką czekoladę ;) .
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Uzupełnianie magnezu

Uwaga, odkopuję temat. Moi drodzy, w związku z moją dietą, która niestety zabrania mi przez najbliższe miesiące jeść tego, co dobre i tego, co zwykle jadłem zwracam się do Was z prośbą - potrzebuję dostarczyć organizmowi magnez i żelazo, jak to zrobić w najprostszy możliwy sposób? Nie, nie mówię o tabletkach, tych łykam i tak zbyt dużo.

A pisząc "w najprostszy możliwy sposób" mam na myśli ominięcie etapu wymyślania codziennie dań typu nasiona goji z północnego wzgórza archipelagu malajskiego z dodatkiem rosy z trawy cytrynowej po nocy w trzeciej kwarcie księżyca... szkoda mi na to czasu i pieniędzy.

Co najważniejsze i najbardziej bolesne dla mnie: przy mojej diecie mam zupełny zakaz spożywania produktów świeżych (!) więc np. wszystkie świeże zioła, warzywa i przyprawy odpadają (no są wyjątki jak pomidor czy ogórek dokładnie sparzony i obrany, ale to szczegóły). Potrawy gotowane (fuuuuu...), pieczone bez tłuszczu lub z jego jak najmniejszą ilością, parowane. Orzechy, owoce suszone, mięsa suszone/wędzone nie poddane dalszej obróbce też odpadają.

I weź człowieku bądź mądry.
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzupełnianie magnezu

Tak na pierwszą myśl, to chyba gorzka czekolada zawiera sporo magnezu. Tego pewnie też nie możesz wcianać obecnie?
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: RE: Re: Uzupełnianie magnezu

Basic pisze:Tak na pierwszą myśl, to chyba gorzka czekolada zawiera sporo magnezu. Tego pewnie też nie możesz wcianać obecnie?
A właśnie, że gorzką mogę, dobre źródło żelaza. I właśnie ją jem. :) No ale nie mogę opierać diety tylko na czekoladzie a pomyślałem, że może znacie coś o czym nie wiem. :)
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzupełnianie magnezu

W ogóle kakao. Magnezu , nie żelaza. Jeszcze kasza gryczana.
Żelazo to podroby - ale jak je przyrządzać, żeby były "jadalne" - skoro masz ograniczenia w sposobach gotowania - to ja nie wiem. Sama takich rzeczy nie jadam.
I jest jeszcze sprawa przyswajania. Czasem nie jest istotne ile jest jakiegoś pierwiastka w produkcie - tylko ile organizm z tego przyswaja. Żelazo np. lepiej wchłania się w obecności witaminy C.
Musisz usiąść i przeszukać internet.
I radziłabym Ci kupić książkę profesora Aleksandrowicza. Jest znakomita.

Obrazek
Nazwa myli - bo tam kuchni mniej, a dużo medycyny. Doskonale, przystępnie napisana. Kopalnia wiadomości o mikroelementach, witaminach - wpływie, pozyskiwaniu, naszych potrzebach.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Uzupełnianie magnezu

Ano świeża wątróbeczka z dzika no już ewentualnie ze świnki... podsmażona i podduszona z cebulką... poezja smaku. Ale nie mogę. :D Spróbuję coś na kształt zrobić na dniach, może upiec jakoś.. hmm. Teściowa jakąś podobną knigę miała muszę jej zapytać, dzięki, że podsunęłaś tytuł, może i w tą się jakoś zaopatrzę.
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
rokus78
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 14 kwie 2016, 10:05
Kontakt: Strona WWW

Re: Uzupełnianie magnezu

A ktoś może polecić gdzie jest dużo magnezu, bo banany to wiem, chciałbym uzupełniać magnez, ale nie tabletkami tylko w postaci naturalnej.

Proszę o staranniejszą pisownię, duże litery itp.
hokej
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2016, 11:15 przez El Diablo, łącznie zmieniany 1 raz.
KasiaW
Nowy
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 8 sie 2019, 15:28

Re: Uzupełnianie magnezu

Melasa.
Awokado.
Orzechy włoskie.
Banany.
Soczewica.
Otręby owsiane.
Orzeszki pinii.
Bób.
I też bez przesady, nie trzeba tego wszystkiego jeść, żeby nie przedawkować.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Uzupełnianie magnezu

Naprawdę uważasz, że on czekał na Twoją odpowiedź przez 3 lata? :D
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzupełnianie magnezu

rafbat pisze:Naprawdę uważasz, że on czekał na Twoją odpowiedź przez 3 lata? :D
Naprawdę uważasz, że nikomu innemu się to nie przyda?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359

Wróć do „Zdrowie i kontuzje”